sandros5000 2009 jan. 10. - 15:34:26
(1482/2462)
Hûha...De lehet hogy ez az én hibám volt...
Nem is tudtam hogy ennyire befolyásoltam a hsz-mel, nem is tudja az ember mekkora hatalommal rendelkezik. Hétfõn kiállok a térre és elkezdem manipulálni az embereket, és ördögi tetteket hajtattok végre velük.

Ki tudja lehet hogy én leszek a következõ Joker? :)
offtopic
norton15 2009 jan. 10. - 15:17:56
(1481/2462)
Najóvan, le lettem cs*szve. De várnod kell, mert páran sorban állnak!:P
offtopic
norton15 2009 jan. 10. - 14:51:28
(1480/2462)
Jól van, új adalék a könyvünkhöz.;) Mellesleg szoktam én is ilyen lenni egy filmmel, hogy nagyon sokszor nézem meg, de túl sok idõm nincs rá mostanság.

Azt mondjuk hogy magyarázza meg, hogy ha Ledger most élne, nem dícsérnék annyira, miközben õ maga úgy dícséri, mintha egy fénykorabeli Marlon Brando lenne?:P
offtopic
nihilke 2009 jan. 10. - 14:46:44
(1479/2462)
jesszus, hogy lehet ilyen rövid idõ alatt ennyiszer megnézni egy filmet?:O

te meg szemét vagy:P most miért égeted szerencsétlent?:D
10/10
offtopic
hErO 2009 jan. 10. - 11:20:36 10/10
(1478/2462)
Oscart nem azért kapsz, hogy keménykedj vele, hanem mert megérdemled.:P
10/10
Molten 2009 jan. 10. - 11:12:57 10/10
(1477/2462)
egyet értek az elõttem szólóval, milyen kár hogy ezzel már semmit sem tud kezdeni. X
9/10
ffixer 2009 jan. 10. - 09:12:44 9/10
(1476/2462)
Véleményem szerint Ledger-nek holtan is Oscar jár:D
Zempy 2009 jan. 09. - 20:49:11 Előzmény gerhajdu
(1475/2462)
Február 22-én lesz az Oscar-gála, te boldogtalan...! A Golden Globe is csak január 11.
sandros5000 2009 jan. 09. - 20:45:29
(1474/2462)
Hát nagyobb vitára számítottam, igazából csak azért írtam, mert már kezdett elegem lenni abból, hogy sok ember mint valami agymosott robot fújja a szövegeket, amit a tv-bõl vagy a környezetébõl hall...posztumusz oscar stb...volt olyan akitõl megkérdeztem, hogy tudod hogy mit jelent ez? és fogalma sem volt róla.
S kezdett alább a hagyni a lelkesedés a topic

<(-_-)>: Szerintem elég logikusan felépítettem a véleményemet, leírva hogy mit is jelent az hogy zseniális színész. Nem kell hatvan éves múlt, de komoly szakmai múlt igen. Nem években kell mérni, hanem filmes múltban, több komoly film, nem feltétlenül szükséges de jó ha van közönségsiker, kritikusi, szakmai elismerés. Mindezt nem néhányszor, hanem többször.
Ahogy a sportban is, nem az a zseniális focista például, akinek volt egy-két kiemelkedõ éve, hanem több éven át magas szinten teljesített, s volt több trofeája és nagy meccse pl Pelé, Maradona stb.
Ahogy élet a többi területén ki a zseni, aki tartósan az élmezõnyben tud lenni a területén, és több éven át élvezi a saját szakmája elismerését.
Ebbõl az aspektusból, HL nem volt zseni, egy-két komolyabb szerep volt még csak a háta mögött. Ha Jake Gyllenhaal halt volna, akkor is egy zseni távozott volna? Neki több komolyabb szerepe volt, a Túl a barátságon neki is meghozta az oscar jelölést, jó pár mûvészfilmben szerepelt, szerintem tehetségesebb is volt. De õ sem volt zseni.

S mielõtt elküldöm a véleményemet, mindig át olvasom, köszi.
axu nem mondtam hogy minden szerepében zseniális kell hogy legyen. Azt mondtam több mûfajban alkot zseniálisat.
Példa de Niro, Freeman, Pacino...
A szövegértés még mindig nem megy...
HL tehetséges színész volt, de nem géniusz, nem zseni.

Zempy fogtad a mondandóm lényegét.
10/10
offtopic
wes18 2009 jan. 09. - 19:27:53 10/10
(1473/2462)
Oscar díjat? tudtommal a kiosztó az februárban lesz nem?
A rendezõk által odaítél díjra gondolsz? Igaz, általában amik ott nyernek, meg amiket ott jelölnek azok esélyesek az Oscarra leginkább..
3/10
gerhajdu 2009 jan. 09. - 18:54:12 3/10
(1472/2462)
Megkapta Ledger az Oscar-díjat, mint várható volt.
10/10
Andrew8 2009 jan. 09. - 15:45:40 10/10
(1471/2462)
Meglátjuk szerintem max 3-4 jelölést lesz kérdés hogy milyen kategóriákban? (Ledger tuti de más? )



Más az egyik producer megszellõztette hogy lehet hogy mégis lesz Joker Heath idõ elõtti távozása ellenére is. Úgy tervezték hogy lesz a köv. részben is Joker hisz a képregényben is egy örök ellenfél.

http://www.slashfilm.com/2009/01/09/could-the-joker-return-for-the-dark-knight-sequel/
Zempy 2009 jan. 09. - 00:10:26
(1470/2462)
Viszont a Golden Globe-ra csak Ledgert jelölték, ami nem túl biztató. Véleményem szerint megérdemelt volna pár jelölést a film ott is, kár, hogy mellõzték.
10/10
Andrew8 2009 jan. 09. - 00:00:11 10/10
(1469/2462)
Jelölték a filmet és rendezõjét és Ledgert a színészek ,a rendezõk és a producerek szövetsége is a top 5 film között ez jó jel az Oscar jelölésre a készítõknek, hisz ezekbõl a kategóriákból szoktak a jelöltek ott is kikerülni és a gyõztes is ált.
offtopic
Zempy 2009 jan. 08. - 19:09:03
(1468/2462)
Hát igen. És a vita nem egyenlõ veszekedéssel.
Zempy 2009 jan. 08. - 16:19:47
(1467/2462)
Hát nem akarok hülyeséget mondani, de július óta olvasom ezt a fórumot, és kb. legalább 30-szor olvastam, hogy mekkora egy zseni és hihetetlen színész volt õ. Ez túlzás. Senki nem tarotta különösebben nagynak a TDK és a halála elõtt. A tudását elismerni valakinek, és zseninek kikiáltani ég és föld. Bizonyítékként itt egy link, amit még a TDK bemutatója ELÕTT írt az origo egyik kritikusa, géniuszként (!) nevezve Ledgert.


http://www.origo.hu/filmklub/blog/osszeallitas/20080526-nyari-filmajanlo-indiana-jones-szex-es-new-york-narnia.html?pIdx=2
axa15 2009 jan. 08. - 13:41:09
(1466/2462)
Szerintem nincs olyan szinész aki minden filmben nagyon nagyon alakítot volna....ez lehetetlen. Szerintem az számít hogy van pár film amiben megmutatta a tehetségét. Én továbbra is nagy szinésznek tartom és fogom is tartani.

Szerintem meg a fórum nem pont azért van hogy vitázzunk hanem hogy kimongyu a véleményunket. Én is kifejeztem az enyémet és a tiéteket is tiszteletben tartom. Ennyi. Nem lehte mindenkinek egyforma a véleménye.
leopard26 2009 jan. 08. - 11:13:01
(1465/2462)
Mi is úgyanígy csinálunk!Mikor meghalózik valaki istenítjük mint a fene,mikor életben volt nem foglalkozunk vele!Röhejes!Akkor már minek foglalkozni vele halála után?Mert már nem kerülne annyi pénzbe?Persze!Még halála után is el kell adni a halott nevével allátott bögréket ,pólókat,kegytárgyakat.A halál tényleg jó üzlet az élõknek
Zempy 2009 jan. 07. - 22:32:29
(1464/2462)
Pedig igaza van. A zseni jelzõvel nem kellene ilyen sûrûn dobálózni, mint itt túl sokan teszik. Ledgerre nem mondta ezt senki halála elõtt, és attól, hogy a TDK-val vitán felül nagyszerû alakítást tett le az asztalra, még nem zseni. Tehetséges, de az egészen más, mint a géniusz. Logikus, hogy a több évet megélt ember többször bizonyíthatja talentumát, mint a fiatalon elhunyt.
Namármost, elég ha megnézzük Heath filmográfiáját, nem sok ilyet találunk. Nem azt mondom, hogy mindig az õ hibájából, egyszerûen olyan filmek voltak, amik nem engedtek teret igazán a tehetség kibontakoztatásához. Akad, aki már 9 évesen bizonyítja átlagon felüli teljesítményét (pl Anna Paquin v Tatum O' Neal nem voltak 10 évesek sem, amikor hihetetlen alakításukért Oscart kaptak), ez nem is korhoz kötött. Pl. Kate Winslet szerintem sokkal többször bizonyított csak 28 éves koráig, mint Ledger.
Ez csak az én véleményem, sztem nem kell vitába keveredni ezen.
sandros5000 2009 jan. 07. - 19:13:18
(1463/2462)
Ha nézzük a Batman képregényt, aminek több szála van, és van olyan amihez tényleg ez a Joker áll közelebb, de ha fõáramvonalat nézzük akkor Nicholson Jokere az igazi Joker. Alapvetõen ilyen volt a Batman képregények zömében a Joker mint Nicholsoné, szóval, nem Heath Jokere a "forgatókönyvhûbb". Ami alapján készült a film, az zömében fekete-fehér képregény volt, és nem az volt a népszerûbb. Hosszú Halloween az egyik alapja.

Én nem igazán értem ezt a nagy sajnálkozást Heath-ért, és az hogy zseniális színész volt egyáltalán nem lehet rá mondani. Véleményem szerint, azt hogy rámondjuk egy színészre ezt a jelzõt, 1 jó sok filmben kellene szerepelnie, hogy sokoldalúságot megmutassa, 2 több komoly filmben kellene jelentõs szerepet játszania.
Na rá egyik sem igaz, hirtelen kettõ jut eszembe a Túl a barátságon és a Szörnyek keringõje, port hu-s filmográfia sem hoz sokkal többet komoly filmet. Ez 1 film, mert Szk-ben elég hamar öngyilkos lesz, ott tehát epizódszerep jutott neki.
Nálam a zseniális színész Robert de Niro-nál és hasonló kaliberû színészeknél kezdõdik. Megvan az életpálya a zseniális szerepek, alakítások, és szinte minden mûfajban ban kiemelkedõ filmje, drámától-vígjátékig.
HL túl fiatal volt ahhoz, hogy már igazán kiforrott színész legyen, még csak haladt ezen az úton de cseppet sem volt az. S az hogy önhibája miatt - öngyilkos lett, vagy véletlen - halt meg, nálam tovább ront a megítélésén.

Nekem nem fog gondot okozni hogy elfelejtsem, mert akkora hatással nem volt rám...
Egyébként tavaly halt meg Roy Schneider, több mint 30 évnyi filmes múlttal mégsem volt ekkora hisztéria, ahogy Brando-nál sem, igaz hogy õk öregebbek voltak, de a szakmai múltjuk mindenképp jobb volt mint HL-é.