BlackLabel 2009 jan. 07. - 16:09:01
(1462/2462)
Egyetértek! Viszont a Nicholson alakított joker más egyéniség mint az új joker. Legalábbis szerintem. Mind a ketten jól alakították jokert.
Ráadásul azért is jobb ez a rész mint a régi, mert ez a rész sokkal közelebb áll a valódi képregény "forgatókönyvhöz".
axa15 2009 jan. 07. - 08:05:13
(1461/2462)
Nos a tehetsége mindenképpen irigylésre méltó. Ezért kicsit én is irigylem. Annyi biztos hogy felnézek rá.
10/10
sveta 2009 jan. 07. - 07:47:13 10/10
(1460/2462)
Ez a legjobb rész a Batman-filmek között.
Heath Ledger Jokere fantasztikus!!! Nekem sokkal jobban tetszett, mint Nicholsoné annak idején.
Zempy 2009 jan. 07. - 00:42:44 Előzmény Andrew8
(1459/2462)
Truman Capote író volt, nem politikus.
7/10
rockpanorama 2009 jan. 06. - 22:22:59 7/10 Előzmény axa15
(1458/2462)
Ilyen szempontból bevallom, picit irigylem is, hiszen azt a szerepet ilyen tökéletesen kevesen lettek volna képesek eljátszani.
10/10
Andrew8 2009 jan. 06. - 19:21:30 10/10
(1457/2462)
A Brokeback is nagy filmje jelölték ott is Oscarra, sajna nem kapta meg, hanem egy másik meleg politikus filmes szerepért Phillip Seymour Hoffmann kapta a díjat. (Capote)
axa15 2009 jan. 06. - 10:19:04 Előzmény rockpanorama
(1456/2462)
Nagyon sajnálom hogy nem csinál már tobb olyan zseniális filmet. A Túl a barátságon is olyan....arra a tokéletességre meg szuper tehetségére már nem is tudok milyen szót kitalálni. Rendkívuli. Remélem sosem felejtik el hogy volt egy ilyen szinész. Mert szerintem én nem fogom. Ot nem lehet.
10/10
shann 2009 jan. 05. - 13:22:45 10/10
(1455/2462)
Elérkezett az a pillanat amikor azt mondhatom, hogy Christian Bale valóban nagyszerû színész.Bevallom én hosszú idõn keresztül átnéztem rajta, mert a 2020-A Tûz birodalma címû film nálam bekerült a 100 legroszabb film elsõ felébe.De ugyanúgy az Amerikai pszichó c. film sem tetszett.
Nos tegnap volt szerencsém a Sötét Lovagot megnézni és ma azt mondom: Igen ez a fickó marha jól csinálja!
Heath Ledger volt az ok, hogy végülis leültem a filmhez.Zseniális színészi alakítás,mást nem mondhatok.
A legnagyobb poén az az egészben, hogy Aaron Eckhartra ugyanez elmondható.
Joker nálam Jack Nicholson-t jelentette...mostmár?Mostmár valami egészen mást.Heath Jokere valahogy közelebb áll a nézõhöz...lehet utálni nagyon mert amit akar azt véghez viszi.A szájnyalogatás,az erõteljes gesztikuláció és a személyiséget összetartó õrület, ezek mind hozzájárultak ahhoz,hogy a film alatt végig azt érezzem nem csak Batman a fõszereplõ,hanem Joker is.Valahányszor feltûnik valami olyat tesz hozzá ami megmarad az alatt a 10 perces szünet alatt amíg nem látjuk, így olyan mintha végig ott lenne...
Maggie Gyllenhaal amíg szerepelt, hozta a kötelezõen jó formáját,bár az õ karaktere sokkal kötöttebb volt.
Összegezve szerintem 10/10. Mert a maga nemében kiváló darab!
7/10
rockpanorama 2009 jan. 04. - 20:27:22 7/10
(1454/2462)
Szegény Heath Ledger megérdemelné valóban. Nagyszerû színész volt, talán ez is okozta a vesztét. Hiába a sztároknál így megy ez.... Igen, láttam a filmet, zseniális darab.
axa15 2009 jan. 04. - 19:54:26 Előzmény rockpanorama
(1453/2462)
Sajnos nem kepott o sem, de nekem Heath jobban teccett Joker-ként. De mivel Nicholson is nagyon jól játszotta és jelolték, Ledger kaphatna is valamit. Kívnacsi vagyok hogy fog-e. Én szoritok neki :-) Kulonben a Túl a Barátságon-ban láttad?
Zempy 2009 jan. 04. - 16:46:37
(1452/2462)
Felfedeztem a filmben egy kis bakit (nyilván van még tucatnyi): amikor Batman a falnak vágja Jokert, és az közli, hogy meg kell szegnie az egyetlen szabályát, egy hajtincs takarja el Joker homlokát. A következõ vágásban, oldalnézetbõl nyoma sincs a tincsnek, aztán mikor újra szembõl látjuk, megint ott van! :-)
dave1 2009 jan. 03. - 23:28:10
(1451/2462)
Bevallom, úgy ültem le a film elé, hogy remake-ként fogom nézni, és az eredeti úgyis jobban fog tetszeni. Ez azonban a végére teljesen másképp lett. Az eredeti egy örök klasszikus, ez pedig vele egyenértékû lesz. Kiváló alkotás. Most nagyon a hatása alatt vagyok. Vajon az embereknek tényleg egy Fényes Lovagra van szükségük? Ez bizonyára a való életben is így lenne. Az igazi õrt, az igazi védelmezõt pedig eltaposnánk, a Sötét Lovagot nem tekintenénk hõsnek,. Ez az õ végzete, ez Batman lényege. Sose lehet igazi fényárban úszó hõs, hiszen õ egy -ahogy Joker is fogalmazott- megronthatatlan, ugyanakkor elképesztõen szilárd ember, aki a jó ügyért bármire képes, még azért is, hogy gyûlöljék, pedig ez számára a legnagyobb szenvedés. Nagyon megrázó volt a film, nem egyszerû képregényadaptáció, és nem is egyszerû akciófilm, van benne valami rendkívüli drámaiság, ami miatt szakítunk az eddigi Batman-kultusszal. Ez már egy új Batman, nem az akit eddig elénk tártak. És ez talán az igazi. Talán ez a legjobb Batman film is, pont emiatt. Fönntartom továbbra is, hogy Bale a legalkalmasabb erre a szerepre, és kiválót is alktott. A látvány is a helyén volt, az elõzõ részben én kicsit eltúlzottnak éreztem néha, itt pont annyi van, amennyi kell. Az elõzõ rész egyébként egy bevezetõ volt, ott még új volt ez a hangulat, ez afajta legendateremtés, teljesen más, mint Burtoné, sokan rá is csodálkoztak. Nolan azonban tudta mit csinál, az is jó lett, de talán újszerûsége miatt nem volt annyira átütõ. Ezzel viszont atombombát robbantott. Ezt a "Batman-létet" mindenki szokta már kicsit, és ezért a nézõ át tudta magát adni a film egészének. Remakelésrõl szó sincs, Joker nem fõszereplõ, mint az elsõ részben, hanem mellékszereplõ, itt igazán Batman a fõszereplõ, akinek a karaktere levetkõzik a bõrnél kicsit tovább is. Ettõl függetlenül számomra Nicholson maradt a jobb Joker, habár Ledger is remek volt. Itt már a sztoriátírás sem zavart senkit sztem, nem volt lényeges. És ami igazán fantasztikussá teszi a filmet, az a hitelesség. Batman az elõzõ részekben megmentette, akire várt a világ és mi, nézõk is. Ezzel szemben itt most történik egy értelmetlen halál (nem spoilerezek), és ez az amitõl igazán életszerûvé válik a film. Batman is ember, õ is tévedhet. Nem tudom ez mennyire volt tévedés, de nem mentette meg, akire vártunk, és ez a nézõ szemében tévedés. Pluszpont még, hogy elõjön kétarc karaktere. Ezek után nem tudom mire számítsdak, de sztem ennél erõsebb részt már nem tudnak csinálni. Csak vihetik tovább ezt a Batman-karaktert, de véleményem szerint ebben a filmben történt meg az, ami még, soha egy szuperhõssel sem. Hogy emberként láttuk. Nem szeretném kijelenteni, hogy ez a sorozat legjobb része (pedig több, mint valószínû, hogy így van), hiszen nagy rajongója vagyok az elsõ két résznek, de az biztos, hogy ez a legmaradandóbb, és ebbõl legalább akkora legenda lesz, mint elõdeibõl.
lasombra16 2009 jan. 02. - 22:58:09 Előzmény rockpanorama
(1450/2462)
Ledger már csak azért is meg fogja kapni az Oscar-t, mert posztumusz (bár ez így elég morbidnak hangzik, de ez van)..

nem mellesleg a Nicholson-féle Joker is meggyõzõ volt, de ez egy sokkal életszagúbb Joker, aki nem spriccel össze-vissza mindenkit mindenféle hülye szerekkel, meg van a misztikum, Ledger pedig az összes kib*szott frusztrációját belevitte az alkotásba. nekem az évtized "villain-je".
7/10
rockpanorama 2009 jan. 02. - 16:13:12 7/10 Előzmény axa15
(1449/2462)
Igazad van, szerintem is járna neki valamilyen díj. Bár mint tudjuk, Jack Nicholson szerepében már láthattunk egy zseniális Joker-t, aztán õ is "csak" jelölésekig jutott vele...
axa15 2008 dec. 30. - 11:31:20
(1448/2462)
Véleményem szerint nagyon jó a film. Christian Bale sexi és egész jó szinész. Bár Heath Ledger jobban szerepelt, szerintem járna neki egy oscar ezért. Nagy kár érte. Brilliáns szinész volt. A rosszfiú nem illik hozzá de kitunoen alakította. Nekem nagyon teccett az egész film.
offtopic
kevinspéci 2008 dec. 30. - 10:25:42
(1447/2462)
Én is csak azokra gondoltam, a bunyókra. Végülis egyetértünk akkor.
Zempy 2008 dec. 30. - 10:00:16
(1446/2462)
Szerintem igen. Batman, ahogy száll Hongkonkban, az autós üldözés és még sok egyéb rész például nagyon jól fényképezett. Tény, hogy a Prewitt-épületnél zajló bunyó kicsit káosz és átláthatatlan, de nem kizárt, hogy ez is volt a cél.
kevinspéci 2008 dec. 30. - 08:22:26
(1445/2462)
Nem, de nem is ahhoz viszonyítottam. A szinkronszobában ez szerintem elég jó teljesítmény egy színésztõl.
kevinspéci 2008 dec. 30. - 08:20:40
(1444/2462)
Icc máj opinyön, tudod.

De most komolyan: szerinted ez egy jól fényképezett film? Az akciókból csak tök értelmetlen villanásokat láttam.
Bár biztos, a gépem a hibás. Vagy egy másik változatot néztem, mint te...
Zempy 2008 dec. 29. - 22:14:21
(1443/2462)
A Golden Globe-díjkiosztó januárban lesz, de már megvannak a jelöltek. A TDK mindössze egyetlen jelölést kapott csak (H.L.)
A jelöltek:



http://est.hu/cikk/63719