Kevin4 2010 jún. 20. - 20:11:40 Előzmény Andrew8
(1882/2462)
Hát ez az. Simán eltelik 3-4 perc, egyáltalán nem lobogtatták/lobogtatják a halálát.
Nem is értem honnan jön ez a "Ledger halála dobta fel a filmet" dolog.
Emlékszem 2008 nyarára. Mindig figyeltem a Sötét Lovag elõzeteseket a tv-ben, a neten mindenhol ahol csak lehet, nagyon rajta voltam a filmen, mert átkozottul vártam, de egy elõzetest sem láttam ahol Ledger halálát emlegették/írták volna!
Ez az egyik, a másik dolog meg az, hogy a mai napig fent vannak a 2008-as elõzetesek a neten, és nincs a haláláról szó! Ez is bizonyítja a dolgot.
Szóval nem értem honnan jön ez.
10/10
Andrew8 2010 jún. 16. - 23:14:42 10/10
(1881/2462)
Volt a stáblistában megemlékezés csak egy sornyi Ledgerre meg még egy kaszkadõrre azt hiszem és nem az elején volt ahogy vége volt a filmnek hanem kb 3-4 perccel késõbb.
10/10
Andrew8 2010 jún. 16. - 23:09:36 10/10
(1880/2462)
Ez a 'Halál' hype teória idegesítõ tényleg. Tényként Ledger legutolsó filmjénél derült ki hogy hamis a Doktor Parnassusnál. Nem sokan nézték meg sajnos pedig volt marketingje az utolsó filmje Ledgernek és hogy 3-an is helyettesítették.. Nem lett siker. Pedig jó volt sok mondanivalója volt.
9/10
mudibarát 2010 jún. 16. - 07:27:47 9/10
(1879/2462)
Hát, be kell vallanom, én utálom Batmant/Bruce Wayne-t. Szerintem ostoba, akaratgyenge karakter. Magánvélemény. Viszont Jokert imádom, ezért is néztem meg a filmet. Heath Ledger tényleg nagyon jól játsza. Kár, hogy meghalt. Remélem találnak a helyére méltó utódot. Én külön filmet is szentelnék Jokernek. Remélem lesz...
sakit felut 2010 jún. 13. - 19:56:45
(1878/2462)
Kössz, ez egy jó válasz volt, ez volt Batman összefoglalása és utsó jelenete ami után elment ? Már csak a hajós jelenetre nem emlékszem hogy mi volt ...

*** -- < S P O I L E R >

Ha az egyik felrobbantja a másikat, akkor Joker nem robbantja fel a gyilkos embereket vagy mi ? Nagyon kedves fickó volt már, annyira utálta az embereket hogy vagy gyilkosokat faragott belõlük vagy megölt mindenkit, aki hajókázott aznap este :S ..

Na mindegy, majd elõveszem, a film vége amúgy nekem se tetszett annyira és már nem is figyeltem rá valamikor :)
10/10
Arkagyin 2010 jún. 13. - 10:53:17 10/10
(1877/2462)
Én megértettem :D És veled is értek egyet.
valamit 2010 jún. 12. - 20:49:16 Előzmény sakit felut
(1876/2462)
A végének az volt a lényeg, hogy "van, hogy az igazság nem elég". És olyankor el kell menni :)
sakit felut 2010 jún. 12. - 15:42:37 Előzmény Arkagyin
(1875/2462)
Boccs ha néha értelmetlen, hibás vagy el van írva, de igen, szerintem is teljesen rendbe van ha még meg is említették volna, de én se emlékszem ilyenre :)

.. Heath Ledger halálának a tiszteletére a Doktor Parnasszus végén tettek be egy frappáns Im Memoriam címkét ... .
Emilee 2010 jún. 12. - 08:29:26
(1874/2462)
Heath Ledger alakítása miatt lehet újra és újra megnézni, egy zseni volt az az ember!
10/10
Arkagyin 2010 jún. 11. - 19:47:35 10/10
(1873/2462)
Igazad van. Azt is kiírhatták volna minden trailer alá, hogy Heath emlékére. De nem tették meg, és nem azért mentek el az emberek a moziba, és nézték meg. Hanem a zseniális alakítása miatt.
sakit felut 2010 jún. 11. - 19:44:36
(1872/2462)
... amugy tényleg nekem
van egy ilyenem
az elõbb a posztomhoz kellet volna tennem
találtam egyszer a neten

ez így rímel, nem :)

... moldtunnak még annyit hogy ne legyen ilyen beszólós, más is gondolhat valamit.. ha valamikor nem a zseniális, de nem a legendás szót használjuk, az nem annak a jele hogy egyeltalán nem zseniális, hanem annak hogy annyira elvakult õrültek se vagyunk hogy csak a zseni legenda szót használjuk... ha úgy tetszik ezzel a közeledve a másik oldalhoz, hogy elfogadva :)
sakit felut 2010 jún. 11. - 19:39:41
(1871/2462)
moldtun nem kéne ennyire okosnak lenned, te facsarod ki a szavakat, és jó ha bevallod hogy a trélerek alatt nem ezt üvöltözték folyamatosan, pedig még ott is megemlíthették volna, mert megtörtént... igazad van hogy klisék, habok, nem reális jelenetek, de SD jól leírta itt, nem volt jó a forgatókönyv mindig ... adott jelenetek Heath megrázóan poénos Dzsókeréneknek is köszönhetõen legendásra sikerültek, csak az összefüggések, véletlenek nem voltak valami jók ..... de én többet nem pofázok mert ezt a filmet egyszer néztem meg és asszem már azt se tudom hogy mi volt az értelme a végének a nagyvonalakon kivül hogy Joer szórakozott, Batman elkapta, aztán elment mert tudta mindennek így kellett történnie konyec ..... elõ fogom venni még ezt a filmet, a végén azt a hajós trükköt még ott helyben se igazán értettem, csak azt hogy Joker nagyon ge*i :D :) .. :-`
csengõzolivagyok:) 2010 jún. 11. - 10:32:29
(1870/2462)
Szerintem meg Nicholson jobb ha nem ült be erre a mozira,mert Ledger ezerszer jobb volt,mint õ!
10/10
Arkagyin 2010 jún. 10. - 21:02:56 10/10
(1869/2462)
Na ja, sokan elfelejtik, hogy nem azért mentek az emberek a moziba megnézni ezt a filmet, mert Heath meghalt, hanem azért, mert kíváncsiak voltak az új Joker-re.
10/10
Obi1 2010 jún. 10. - 19:12:22 10/10
(1868/2462)
Itt most nem csak rólad van szó, engem csak az zavar hogy mindenki Ledger halálának tudja be a film sikerét, pedig tényleg nem errõl van szó.
És az hogy ez Ledger utolsó alakítása tényleg sehol se hangzott el, se trailerben se poszteren.

A forgatókönyvvel meg nem tudom mi a bajotok, szerintem a lehetõ legtöbbet kihozta Nolan a sztoriból, én nem tudnék tökéletesebb Batman filmet elképzelni. És azért ez mégis csak egy szuperhõsös film, nem kell Mementós kreativitást elvárni a sztoritól (nem is tudom hogy lehetne ez lehetséges).
Kevin4 2010 jún. 10. - 17:02:11
(1867/2462)
Hatalmas film! Emlékszem hogy 2008-ban mennyire vártam, és nagyon jó volt beülni a moziba!
Nekem külön tetszett ez a detektíves szál, mármint Gordon nyomozása Joker után, a DNS minta dolog, két halott rendõr nevébõl kijövõ Harvey Dent stb.
Ezek nagyon tetszettek a filmben, jó volt ez a nyomozós dolog, szeretem az ilyeneket.
Nekem nagyon tetszett Heath Ledger alakítása, teljesen profin és meggyõzõen játszotta Jokert!
Nekem a karakterek közül Batman, Joker, Gordon és Dent alakítása tetszett nagyon! Sajátos karakterek, egyik sem hasonlít egymásra, mindegyiknek megvan a maga sajátossága!
És persze a fordulatok, tele volt velük a film, ha csak Gordon álhalálát említem csak meg! Azon nagyon meglepõdtem! Akkor már biztos voltam a moziban hogy 100%-ig tetszik a film és kell nekem!
És persze nem utolsó sorban két nagy név is van még:Michael Caine és Morgan Freeman
Velük is maximálisan meg voltam elégedve, mellékszereplõk ugyan, de olyannak is kell lenni!
Nagy neveket sikerült meggyõzni a filmhez az biztos!
Ezek után csak annyit mondok ha valaki Batman filmet emleget, nekem rögtön a Sötét Lovag jut eszembe, nálam õ a favorit!:)
Maradandó élményt okozott 2008-ban, a mai napig a kedvenc filmjeim között van, és lesz is!
10/10
10/10
Arkagyin 2010 jún. 10. - 13:00:47 10/10
(1866/2462)
2008-ban ez volt az a film, amit annyira vártam. Kíváncsi voltam, hogy Heath ledger mit tud kihozni Joker karakterébõl. És felülmúlta az elvárásaimat. Olyan zseniálisan játszotta el Joker szerepét, hogy még a jó öreg Jack Nicholson-t is sikerült felülmúlnia.
Bale meg megint hozta azt az alakítást, amit lehetett tõle várni, vagyis megint fantasztikusan alakította Batman szerepét.
Aaron Eckhart-on is akadtam egy csöppet, hogy õt választották Harvey Dent szerepére, de benne se csalódtam.
Ugyan így voltam Gary Oldam-nal kapcsolatban is.
Össze foglalva a filmbe sikerült olyan színészeket választani, akik a karaktereiket zseniálisan eljátszva óriási nézõ sereget tudtak a moziba vonzani, és lekötötték õket arra a több mint 2 órára.
10/10
susurrus 2010 jún. 09. - 23:52:53 10/10
(1865/2462)
Lehet, hogy csak azért felejtetted el, mert ennyire "eltûnt" a szerepben :-))
sakit felut 2010 jún. 09. - 19:42:23
(1864/2462)
érdekes vélemény, de értem mit mondasz, lehetett volna jobb ez a film még sokkal... Ledger is, bár így is nagyot alakított, lehet az egyik utolsó szinész aki napjainkban legenda lehetett volna : )
sakit felut 2010 jún. 09. - 19:09:50
(1863/2462)
Annyit akartam hozzászólni még a legendához, hogy persze hogy nagyobb lesz ha valaki meg is hal, ebben az esetben szerintem nagy részben ennek a szerepnek az elõadásába, átgondolásába. Ehhez az is kellett hogy emellett más nem túl szimpla szerepek legyenek mint Gilliam Parnasszus dokija vagy a Candy.

Ledger- rõl még nem mondanám, hogy legendás alak volt ha itt nem hal meg, de ezekkel a filmekkel együtt voltak már nagyon jó szerepei amik miatt annak az elején állt hogy életem legmeghatározóbb szinészévé válhat. Mind a Ned Kelly, mind a Dogtown- t ajánlom és a Brokeback nem biztos hogy oszkárt érdemel és nekem se tetszik a figura :) "meleg"sége, de emellett nagyon érdekes karaktert alakított, ami elképzelhetõ ebben a mai világban. Jó ezt most úgy mondom hogy ezt a filmet elõször nem bírtam sokáig nézni, és azóta se néztenm, értettem meg teljesen... ehhh lehet nem is akarom :)