kamisama 2010 aug. 02. - 17:08:52
(1902/2462)
Jujujj itt a csupa pozitív hozzászólás után nem akarom leszólni a filmet. De szerintem egy cseppet hosszúra sikeredett és ezért másfél óra után már kezdett unalmassá válni. Nekem ez a rész tetszett a legkevésbé, az elõzõ sokkal jobb volt. Nem pontozom le, mert nem akarom, hogy leharapjátok a fejemet.
sdfm9c 2010 júl. 28. - 10:06:06
(1901/2462)
Remek film, az elmúlt évek egyik legjobbja. Komoly, feszes tempójú forgatókönyv, remek alakítások, kiváló rendezés. Továbbá alaptalannak tartom, hogy a film Heath Ledger halála miatt lenne ilyen sikeres. Valahogy nem tudom elképelni, hogy ha mondjuk a Lovagregény lett volna az utolsó filmje, akkor az is hasonlóan jól értékelt lenne. Nicholson alakítása is remek volt. Abba a filmbe egy olyan Jokerre volt szükség. Ledger viszont komolyabb, emberibb (mármint reálisabb), ami nekem sokkal jobban tetszik. Azt pedig külön zseniálisnak tartottam, hogy semmi eredet-története nem volt a karakternek, nem volt neve, múltja, ezáltal sokkal érdekesebb és ijesztõbb volt Heath Jokere.
10/10
LaciG 2010 júl. 21. - 15:28:43 10/10 Előzmény mudibarát
(1900/2462)
Gondolj csak bele, milyen történetet írnál kétarcra? A sötét lovag végén Dent azért halt meg, mert ez a karakter eddig volt életképes ebben a batman univerzumban. legalábbis szerintem.
10/10
Rolle 2010 júl. 19. - 23:42:51 10/10
(1899/2462)
Nem tudjátok esetleg hogy duplalemezes joker kiadás várható e a közeljövõben az üzletekben vagy esetleg rendelhetõ lesz??
ibacs 2010 júl. 17. - 23:55:54
(1898/2462)
Lehet azért van így , mert a tömegnek készítik és nem a Batman fanoknak. Én nem voltam soha nagy rajongója.Egy db képregényt örököltem a tesómtól.A régi részek nekem akkoriban sem jöttek be.De ez a mostani eresztés pazar.
Én imádom Jack Nicholson alakításait, de Heath Ledger nekem jobban tetszett.De lehet csak az újdonság varázsa miatt.De az is igaz,hogy a régi Jokerre már nem is emlékszem annyira, olyan rég láttam azokat a filmeket.

Ezek miatt én azért ezt Batman filmnek tartom.Sokkal inkább mint pl. a Craig-es Bond filmeket a régiekhez képest.

De az biztos így vagy úgy , nagyon jó kis mozi.
Deryck 2010 júl. 17. - 23:36:33
(1897/2462)
Ezt a filmet moziban 3x néztem meg és most nem rég még1x. Itt az ideje írni valamit. Hát én elõször is nem nevezném ezt Batman filmnek, mert a hangulatot nem adta vissza nekem. Hogy mire is gondolok: az animált batman sorozatra (Mark Hamill szinkron) és a nyilván sokaknak nem tetszõ Tim Burton-Batman filmek. Persze ez utóbbiak már elavultak az akció jelenetek mára már primitív megoldásai miatt is. De a hangulatot remekül visszaadták és ez az, amit én személy szerint hiányolok. Az elsõ lényeges, hogy a Batmobil egy tank, nincs meg benne az az elegancia, mint az eredetiben hál'istennek legtöbbször motorral ment Batman ami már jó volt. A korszak megint más amely a hangulatot nagyon megváltoztatja, és a karakterek megjelenítése, szerintem Joker elég gagyi lett, Kétarc viszont baromi jó lett. Ennek a filmek borús nyomasztó hangulata volt, ami nem gond, egyáltalán nem. Egy remek film volt ezért is néztem meg 3x, izgalmas egész végig lekötött, de nem Batman film. Ez csak egy rendkívül jó akciófilm, amiben szerepel Batman és pajtásai az eredetitõl különbözõ háttérsztorykkal.
Joker alakja is elég ijesztõ volt, egy kiszámíthatatlan õrült. Mellesleg Heath Ledger nem hiszem, hogy annyira kiemelkedõ színészi teljesítményt mutatott volna be, mint amirõl annyit beszéltek volna itt-ott. Ez szerintem a halála miatt volt, de komolyan nem volt nagy szám.
A történet jó volt, sõt az egész film leszámítva azt a pár bakit egész jó akciófilm volt. Még kb. annyit fûznék hozzá, hogy egy olyan képi világ, ami az Arkham Asylum játékban volt nekem jobban tetszett volna.
Dalla Bona 2010 júl. 14. - 09:20:06
(1896/2462)
Mark Hamill tényleg ezerszer jobb. Az õ Jokere egy harsány, poénkodó Joker. Az Arkham Asylumban eszméletlen nagy szövegeket nyom, meg ahogy hangsúlyozza:)
offtopic
lilcso 2010 júl. 13. - 15:55:40
(1895/2462)
jahh... ok :D
9/10
mudibarát 2010 júl. 13. - 12:06:50 9/10
(1894/2462)
Nekem nem tetszett a végén, hogy Dent meghalt, még csak most kezdte volna "pályafutását" Kétarcúként... De lehet hogy csak a képregények miatt van.
Néha nekem is úgy tûnt, mintha rohanna a film, de nem volt annyira zavaró, szerintem nagyon jó kis film lett belõle:D

Tudom, hogy Heath Jokere szuper volt, de nekem az igazi Joker akkor is a rajzfilmsorozat bohóca marad, Mark Hamill hangjával:D
sznúp 2010 júl. 06. - 14:34:51
(1893/2462)
Nekem az nem tetszett, hogy Batman bevállalta, hogy õ olte meg Dent-et, amikor neki kellett volna a hõsnek lennie.
Tudom megmaradt a remény, stb,de az h meghalt akiben reménykedtek az nem jó ómen, de nem jobb egy élõben reménykedni? :)
Dalla Bona 2010 júl. 05. - 13:58:15
(1892/2462)
HA Scarecowtól nem fél, akkor furcsa lenne, ha Jokertõl megijedne.
lilcso 2010 júl. 05. - 13:15:32
(1891/2462)
10/10
a batman kezdõdik nagyon nem tetszett, de ez... az egész izgalmas volt, hiába 2,5 óra, 1 percig se unatkoztam, és a vége feltette az i-re a pontot. nálam ez egy tökéletes film. :)

ezt már leírtam a batman begins topicban, de igazából ide tartozik:

heath ledger (nyugodjon békében) tényleg lélegzetelállító. jack nicholson jokerét még 10 évesen se tudtam komolyan venni (ezzel nem a színészi teljesítményét minõsítem, mert egyébként zseniális színész), de ledger jokere tényleg valami rejtélyes pszicho- és szociopata egyben, számító de közben kiszámíthatatlan, akinek az indítékát nem ismerjük, lényegében A GONOSZ. a film elején mikor még sokkolt a színen, csodálkoztam, hogy batman milyen hamar szembeszállt vele, gondoltam, hogy õ hogy nem fél???!!! XD

most rájöttem, hogy az elõzõben kicsit lassúak és unalmasak voltak számomra az akciójelenetek, ráadásul sokszor hosszúak is voltak mindehhez, itt most nem ez volt, pedig aztán én igazán nem az akciójeleneteket nézem fõ szempontként, de ez nagyon össze volt rakva.
örültem azért, hogy volt jó sok párbeszéd is, az elõzõben azokat sem túlozták el (mind mennyiségre, mind "minõségre"), de ugye itt is fõleg a joker miatt ütöttek.


...na de itt néztem a hozzászólásokat, de mivan? a joker megmenekült a végén? mindjárt megnézem a végét újra, de nekem a legutolsó kép az, hogy a swatosok fogják rá a fegyvert, õ meg fejjel lefelé lóg, miután batman otthagyta...
10/10
LaciG 2010 júl. 04. - 22:08:43 10/10 Előzmény valamit
(1890/2462)
A film végén, miután meghalt HARVEY Dent, Batman azt mondta: "Joker nyert!" Talán arra gondolt, amit az elõbb felsoroltál.
valamit 2010 júl. 04. - 13:36:41 Előzmény gerhajdu
(1889/2462)
SPOILER
Rachel meghalt, Harry Dent meghalt, Batmanbõl üldözött lett... mi lett volna, ha még "gyõz" is Joker?
10/10
LaciG 2010 júl. 03. - 21:51:20 10/10
(1888/2462)
Nem csak az a lényeg, hogy mennyire hasonlít rá, hane hogy ennyire jó színész. ert ha tényleg egkapná ezt a szerepet, és szétbarmolná ezt a karaktert, akkor annak nem örülnék...
Amúgy úgy tudom, hogy a következõ film fõgonosza Rébusz lesz.
10/10
LaciG 2010 júl. 03. - 21:48:14 10/10 Előzmény gerhajdu
(1887/2462)
Ez csak azért volt, mert a következõ Batman filmben is Joker lett volna a fõgonosz. Mármint azért képtelen megölni õt.
3/10
gerhajdu 2010 júl. 03. - 16:50:06 3/10 Előzmény LaciG
(1886/2462)
Igazából amiért felemás érzéseim vannak
SPOLER
Joker egyszerre megszökik a börtönbõl, megöleti Rachel-t, õrültet csinál Dent-bõl és eléri, hogy Batman magát okolja az egészért. Aztán még könnyedén távozik egy rendõrautóval.
Hova lehetne ezt fokozni? Valahogy tetszett volna, ha Joker nyer és ott véget ér, de helyette még néznem kellett, ahogy Batman képtelen megölni õt. Szóval inkább joker gyõzelmének örültem volna, már csak ezért is.
10/10
LaciG 2010 júl. 02. - 12:42:45 10/10
(1885/2462)
Amúgy, ha 2 két részben akarták volna megcsinálni, akkor az elsõ rész után halt volna meg Heath Ledger, és a második résszel nem tudtak volna mit kezdeni. úgyhogy így jobb volt, de úgy jobb LEHETETT volna.
10/10
LaciG 2010 júl. 01. - 21:44:03 10/10
(1884/2462)
Szerintem ez egy ZSENIÁLIS JOKER alakítás volt, és játszva lekörözte nicholsonét.
De amit a forgatókönyvet illeti: nem kidolgozatlan vot, hanem túl kidolgozott. ezalatt most azt értem, hogy ekkora tartalomból simán kijött volna 2 film.
most röviden elmondanám az egyes emberek történeteit:
Joker: kirabol egy bankot; beszélget a maffiával, megbízást kap tõlük, hogy ölje meg batmant; elrabol egy Batman-funt; megöleti a bírónõt, a rendõrfõkapitányt, és megpróbálja dentet is; rátör Bruce-ra a partijám; megint megpróbálja megölni Dentet, most egy autós üldözés lesz belõle; majdnem sikerül közbe kinyírnia batmant; elkapják, börtönbe viszik; kihallgatja õt batman; Elraboltatja Rachelt és Dentet; utána érdekesen megszökik; öldösi a maffiavezéreket; elmegy egy kórházba, beszélget az összeégett Dentel, majd felrobbantja az épületet; "elrabol" 2 hajót, és valami idióta játékot ûz az utasaival; megverekszik batman-nel; ezután egy velõs eszmecserébe kezdenek; elviszik öt a kommandósok, és soha többé nem látjuk.
befejezem, mert meguntam az írást, de batman-nek és Dentnek még nagyjából ilyen hosszú története van, Rachelnek és gordonnak pedig egy kicsit rövidebb.
3/10
gerhajdu 2010 jún. 22. - 12:49:19 3/10 Előzmény csengõzolivagyok:)
(1883/2462)
Miért ne nézné meg? Nem hiszem, hogy a Batman-t élete fõ mûvének tartaná, akkor is, ha miatta lett híres film. A DVD-s interjúban is elmondja, hogy nagy részt csak bohóckodott, mert hát annak a Joker-nek ez volt a lényege. Érdekes, hogy a film során, aki csak az útjában áll, könyörtelenül elintézi, de csak a bohóckodására emlékszünk:). Amúgy meg már akkor is egy fantasztikus kalandfilmnek tartották, nekem épp ezért tetszett. Helyenként sötét és komor, mégse veszi túl komolyan magát és ez jól áll neki.
A másik meg, hogy H. Ledger direkt arra törekedett, hogy az alakítása egyáltalán ne hasonlítson Nicholson-éra. Ennyi.