7/10
sanothiel67 2010 nov. 04. - 16:27:07 7/10
(1962/2462)
Na örülök, hogy ezt kitárgyaltuk:). Egyébként én is jó filmnek tartom ezt, csak engem nem fogott meg annyira. És amit a Batman és robinról írtál csak egyetérteni tudok:D.
9/10
Voldemort 2010 nov. 04. - 16:20:18 9/10
(1961/2462)
Én még nem mondok teljes vélemnyét, mert ma nézzem meg DVD minõségben. Eddig kétszer láttam... mozisan.

Kis összehasonlítás:

Batman: Kezdõdik
összes: 372,7 millió dollár
amerikai: 205,3 millió dollár
Ennyi pénzt termelt...
Költségvetése:150 millió dollár

Lehet, hogy vissza se hozta a film árát, ha a marketingje mennyi lehetett. vagy épp, hogy visszahozta. Mondhatjuk, hogy meg is bukott a film. de nekem eddig ez tetszik a legjobban, de még nem láttam rendesen a Sötét lovagot!

Batman - A sötét lovag
összes: 1.001,9 millió dollár
amerikai: 533,3 millió dollár
Itt az ember tátott szájjal bámul, hogy mennyi különbség van...
Költségvetése:185 millió dollár

A készítõk nagyon nagy bezsgót bonthattak. A batman 1 bukta, de ez nagyot szólt! Azért valljuk be ki miatt...
Ha õ nem halálozik el, nem hiszem, hogy ennyi pénzt hozott volna, max kicsivel többet, mint a Kezdõdik. Az elsõ rész, az mindig az alap... De ma megnézem a Sötét lovagot, és holnap véleménynt mondok róla.
10/10
LaciG 2010 nov. 04. - 14:03:46 10/10
(1960/2462)
Ebben sok igazság volt. A nézõk nagy része tényleg Ledger miatt ült be rá, viszont attól még a film is nagyszerû. Ha nem halt volna meg, a bevétel valóban kevesebb lett volna, de ez az értékébõl nem von le. Nekem a kedvenc filmem, és nemcsak Joker miatt. És egy csomóan (köztük te is) azzal jönnek, hogy nincs meg a hangulata. Más hangulata van mint a Burton-filmnek, de egy csomó Batman-képregénynek ilyen. A The Dark Knight Returns címû képregény például tök ugyan ilyen, csak egy fokkal sötétebb és színtelenebb.
Ja, és Sawyerx: én szerintem az elsõ 2 Batman sokkal jobb volt, min a Joel Schumacheres. Itt fõleg a Batman és Robinra gondolok. Az valami borzalom volt. Mellbimbót raktak Batmanre! Mintha egy 8 éves gyerek írta volna a forgatõkönyvet, aki, miután megnézett egy részt az egyik Batman rajzfilmsorozatból, kedvet kapott rá, hogy írjon egy saját forgatókönyvet. Én komolyan elgondolkoztam ezen, mikor néztem azt a filmet.
7/10
sanothiel67 2010 nov. 04. - 12:05:19 7/10 Előzmény LaciG
(1959/2462)
Csak, hogy tudd a Batman kezdõdik épphogy elérte a Forever bevételi szintjét. Nolan neve pedig nekem is ismeretlen volt a film elõtt. Mint mondtam a filmre csakis azért ültek több millióan, hogy láthassák Heath Ledger utolsó filmjét. És így sokkal többen voltak rá kiváncsiak, mint amúgy (persze amúgy is sikeres lett volna, de nem ennyire). És nagyon sokan amikor a filmet istenítik, valójában csak Ledger miatt. Ledger tényleg zseniális volt, de a film nem. NE keverjük a kettõt.
És igen más filmekbõl lett összelopkodva a cselekmény. Csak, hogy egyet mondjak Pl: Szemtõl szemben. A film erkölcsi mondanivalóját, pedig bármelyik filmbe belerakhatták volna, nem kell ahhoz batman-film.
Jah, és hidd el ha valaki, akkor én rengeteget gondolkodok egy filmen, és rengeteg ehhez hasonló filmet láttam már. Ha a fõszereplõ neve nem Bruce Wayne lenne a fõgonosznak pedig nem Joker, akkor semmi sem utalna arra, hogy ez egy batman-film!
4/10
sawyerx 2010 nov. 04. - 01:09:28 4/10 Előzmény LaciG
(1958/2462)
Hát nem tudom, én Nolan nevét a Batman elõtt nem hallottam. Abban igazad van, hogy az elsõ két Batman-film nagyon sz*r, de a Batman és Robin, vagy például a Mindörökké Batman 100x jobbak az újaknál, Nolan ugyanis nem tudja megadni azt a Batman-hangulatot, valóban csak egy átlag akciófilmet ad, amiben annyi a különleges, hogy a szuperzsaru helyett Batman vág oda a rosszfiúknak [a hangulat leginkább -ha valaki látta- A megtorló 2.-re hasonlít]. Ráadásul szerintem a történet levezetése sem a legjobb, azokhoz a mostani "B"-s filmekhez hasonlít, amikben néha-néha vissza kell pörgetni, hogy világos legyen. Számomra is az egyetlen pozitív Joker stílusa volt a filmben, ami aztán a végére eléggé lepunnyadt (illetve, hogy William Fichtner feltûnik a film elején).
10/10
LaciG 2010 nov. 03. - 20:09:58 10/10 Előzmény sanothiel67
(1957/2462)
Tudod, ha Nolan egy olyan képregényfilmet akart volna csinálni, mint Burton, akkor hidd, el, tízszer jobbat alkotott volna a '89 Batmannél. Csak Õ nem ilyet akart. Egy rendkívül összetett, sok szálon futó filmet láthatunk.
Most dobjam magam hanyatt attól, hogy jogy a régi Joker harsányan végigripacskodta a filmet. Nolan nem leegyszerûsítette, csak XXI. századi komolyságra hozta.
És már megbocsáss, de akinek az a véleménye, hogy Nolan filmjeinek (különösen ez) a cselekménye különbözõ akciófilmekbõl lettek összelopkodva, az lósz*rt se szeret gondolkodni egy filmen. Az Õ filmjei egytõl egyig mestermûvek, fantasztikus történettel. Inkább Shrekket nézel, minthogy megeröltesd az agyadat.
És visszatérve: Szerinted azért lett sikeres ez a film, mert Haeth Ledger meghalt. Akkor kérlek, az magyarázd már meg, hogy a többi filmje miért lett olyan sikeres? Hogy csak a Sötét Lovaghoz legközelebbit említsem, a Batman: kezdõdikre is több millióan beültek, de ott nem halt meg senki. Ja, és a régebbiek sem szarok. Már ha ezen csak az elsõt értjük. A BAtman visszatér gyerekes volt, a többi meg... hát, nézzétek meg és rájöttök. Nicsholson legalább stílusosan ripacskodott, es a szerepe is megkívánta.
Persze ez csak az én véleményem...
4/10
sawyerx 2010 nov. 02. - 20:53:03 4/10
(1956/2462)
teljesen egyetértek veled : )
7/10
sanothiel67 2010 nov. 02. - 20:30:04 7/10
(1955/2462)
Ha szerinted a régiek szánalmasan sz*rok az nyilván azért van mert jobban szereted a mai modernebb filmeket. Nolan gyakorlatilag azt csinálta ezzel a filmmel is, hogy leegyszerûsítette az átlag akciófilmek szintjére. Burton filmjei sokkal többek, mint holmi akciófilmek. Megtalálható bennük a képregényekre jellemzõ gótikus sötét hangulat, valamint Burton sajátos képi világa. Nolan filmjeiben (különösen ebben) az látható, hogy a film cselekménye a különbözõ akciófilmekbõl lett összelopkodva, és nem a képregényekbõl. A legvégén a hajós jelenetrõl ordít, hogy nem a képregényeknek, hanem az átlag akciófilmeknek állít emléket a film. Az egyetlen ami hajaz a képregényekre az Joker karaktere. De sajnos Nolan õt is visszafogja és olyan unalmas tulajdonsággal ruházza fel, mint a robbantgatás (valljuk be, a legtöbb "B" kategóriás akciófilmben a gonosz mást sem csinál csak robbantgat).
Összességében, azt gondolom errõl a filmrõl, hogy túl van értékelve. Ha Heath Ledger nem halt volna meg, akkor nem csalja emberek millióit a mozikba a film, és nem lenne mindenki ilyen elfogult a filmmel kapcsolatba. Szóval a régiek csak azoknak sz*rok, akik ok nélkül istenítik ezt a filmet (Persze ez csak az én véleményem).
4/10
sawyerx 2010 nov. 01. - 15:20:22 4/10 Előzmény amd33
(1954/2462)
egy átlag akciófilmnél nem különbek. az 1 még jó, a sötét lovag már igen ratyi.
amd33 2010 okt. 31. - 14:37:15 Előzmény sawyerx
(1953/2462)
Hát nem tudom én most néztem meg a régieket és szánalmassan szarok:D 1-2 rész ami azt mondom elmegy.Az újjak mérföldekkel jobbak és komolyabb hangvételûek...
Deryck 2010 okt. 29. - 17:52:46
(1952/2462)
Azért remélem, amikor Stohl felett ítélkeznek ezt a szinkront is figyelembe veszik.
10/10
offtopic
Iceman87 2010 okt. 28. - 13:40:57 10/10
(1951/2462)
Most olvastam, hogy a soron következõ Batman film címe, The Dark Knight Rises.
Itt a cikk is.

http://www.sg.hu/cikkek/77850/megvan_a_batman_3_hivatalos_cime
4/10
sawyerx 2010 okt. 27. - 22:49:22 4/10
(1950/2462)
biztos, rengetegen megtámadtok ezért, de jól mondta egy korábban író: tipikus akciófilm, nem valami izgalmas, a régi batmanek sokkal jobbak, amikben például még Tommy Lee és Schwarzi játszik. az egyedüli, ami tetszett ebben, az egyedül Joker karaktere volt. rip HL.
10/10
Ford Mustang 2010 okt. 27. - 18:33:53 10/10 Előzmény Luke Ryan
(1949/2462)
Vagyis A sötét lovag visszatér.
9/10
Luke Ryan 2010 okt. 25. - 19:12:41 9/10
(1948/2462)
minden idõk legjobb képregény filmje!
joker nagyot üt!
következõ rész: The Dark Knight Returns
twillight 2010 okt. 25. - 00:03:17 Előzmény mrkajtar
(1947/2462)
Batman-filmet bûn nem szinkronnal nézni.
10/10
Andrew8 2010 okt. 24. - 23:11:10 10/10
(1946/2462)
Sajna csak jövõre forog és 2012 nyarán érkezik. Ha szerencsénk van hasonlóan a Sötét lovaghoz jövõ decemberben már lesz elõzetes.
Mermaid. 2010 okt. 24. - 14:40:39
(1945/2462)
Ledger olyan jól játszik, hogy abba a Joker-ba még bele is lehetne szeretni :D Ha jól láttam a plakátot, jövõre jön a következõ rész.
az utolso szamuráj 2010 okt. 24. - 11:23:19
(1944/2462)
Kár ezen vitázni,más és más a koncepció.
Nicholson Jokere a Burton-i igényeket szolgálta ki,kicsit pojáca,kicsit játékos és gyilkos.Nolan filmjének mivel azonkívûl,hogy van benne szuperhõs,próbáll életszerû maradni és mélysége valóban ahogy írták róla,egy görög drámáéhoz hasonlítható,nem ilyen Jokerre van szüksége:ledger karaktere hát egésszen más a mozi igényeit kielégítendõ.
Ledger rosszfiúja a más és eltérõ megközelítés miatt amúgy jóval összetetebb,mélyebb és komolyabban vehetõ.Nekem sokkal jobban bejött,mint a világ egyik legjobb színészének akkori atrakciója.Viszont ugyebár Nicholsontól akkor azt kérték:azt nyújtotta.
mrkajtar 2010 okt. 24. - 10:50:33
(1943/2462)
Hát pedig a Nicholson által (akit egyébként nagyon kedvelek) alakított Joker, meg a Heath által alakított Joker marhára nem egy kategória. Ledger körülbelül fényévekkel jobb.

Ha nem láttad még a filmet eredeti hanggal, mindenképp tedd meg. Ez tipikusan az a film Ledger tökéletes alakításával, ahol egy bûntettel felérõ a szinkronizálás.