Téma: A szem

hangyás 2008 júl. 05. - 22:47:30
(16/56)
ööö szóval csak azt akartam ezzel mondani hogy nekem bejön ez a furi bizarr stílus ami az ázsiai filmekre jellemzõ.
hangyás 2008 júl. 05. - 22:42:50
(15/56)
Azt hiszem, ha jól emlékszem én láttam ezt a filmet. Csak kicsit régebben. Vagy van ennek egy még régebbi verziója is? Mert ami mostanság a mozikban megy az ennek a remake-je nem? Ha jól tudom.
De azért megnézem biztos, ami biztos. :D
Android666X 2008 júl. 05. - 20:58:42
(14/56)
Köszönöm szépen. Igen ahogy megfogalmaztad, Ázsia egy másik világ és a fimjeik többsége fura az európai szemnek. Kivéve annak aki évek óta hozzá van szokva (mint én) és már nem lepõdik meg annyira egy 30 méter magas ugráson, vagy a rémisztõ hangulaton mint azok, akik keveset láttak még.

Én tiszteletben tartom, aki nem szereti, de akkor ne nézze könyörgöm és ne beszéljen alpári hangnemben. Mindent meg lehet mondani normálisan is, kulturált ember módjára. Legalábbis remélem.
8/10
planeta 2008 júl. 05. - 20:50:56 8/10 Előzmény Vince Vega
(13/56)
Nem értek egyet azzal, hogy az ázsiaiak rossz filmeket csinálnak. A japán horrorfilmek (mármint az eredetiek, nem az amerikai másolatokról beszélek) legtöbbje nagyon jó, ugyanez igaz a Kuroszava-filmekre, és jó pár kitûnõ indiai filmet is láttam már. Persze, nyilvánvaló, hogy van, akinek más a véleménye, azt viszont figyelembe kellene venni, hogy õk egy teljesen más kultúra, és nem a mi számunkra készítik a filmjeiket.
(Zárójelben azért szeretném megjegyezni, hogy a Szem nem japán film)
Android666X 2008 júl. 05. - 11:28:47
(12/56)
OFF! Azt jól teszed. A Hét Szamuráj klasszikus film, de ajánlom a Yojimbo-t is (a Testõr).
Android666X 2008 júl. 05. - 10:30:24
(11/56)
Köszi szépen. Aki meg nem ért egyet azt is elfogadjuk, csak ne ismételgesse ugyanazt. A Shinobi és a Hõs remek példa, de én kiemelném pl. Kurosawa Akira összes filmjét is a Rashomon-tól kezdve a Ran-ig mindet.
Android666X 2008 júl. 05. - 09:28:33
(10/56)
Mondok valamit, a magyaroknak sem való a filmezés, na erre mit szólsz? Én a magyar filmeket rühellem (kivéve a régieket), mert a maiak olyan semmilyenek.
Android666X 2008 júl. 05. - 09:27:32
(9/56)
1. A Szem kínai-thaiföldi film.
2. Ha nem szereted a japán filmeket, attól még nem rosszak, nagyon is jó filmeket csinálnak, csak lehet hogy te nem fogtál ki elég jót.
3. Ízlések és pofonok.
Vince Vega 2008 júl. 05. - 01:13:56
(8/56)
Indiai,persze,az i-betût lespóroltam.:)
Vince Vega 2008 júl. 05. - 01:13:08 Előzmény Android666X
(7/56)
Én nem vagyok rasszista ember,félre ne értsetek,amúgy is van jó néhány fekete haverom:)

De akkor is,a filmkészítést nem az Ázsiaknak találták ki...Najó még ez az India rendezõ aki csinálta a Jeleket,meg a Falu-t ezek jók,meg még van néhány nézhetõ Jackie Chan alkotás.De pl. az India már a Lány a vízen-el pl. nagyon beégett.

Ezekrõl a Japcsikról meg már nem is beszélek,egy szó mint száz,ez nem nekik való.
Android666X 2008 júl. 02. - 13:04:33 Előzmény verdeleth
(6/56)
Én adhatok címet is, íme:

http://www.crunchyroll.com/

Itt rengeteg ázsiai film és sorozat található (Dorama-részleg), valamint anime és manga. Néhányhoz nincs felirat, vagy cak kínai felirat, de a többséghez angol felirat található. Csak regisztrálni kell (Sign Up) és már lehet is nézni. Én is itt nézek sok mindent.

de ajánlom ezt az oldalt is: www.dorama.lap.hu

Sok érdekesség van rajta.
Android666X 2008 júl. 02. - 13:01:00
(5/56)
Hát hogy nekem az eredeti nagyon tetszett, szenzációs, az amcsit meg nem érdems megnézni.
Miért te mit értesz a nagyon jó alatt? Amúgy ez hülye kérdés volt, ha olvastad volna mit írtam, megértenéd, de úgy tûnik gyenge a felfogóképességed.
Vince Vega 2008 júl. 02. - 11:54:27 Előzmény Android666X
(4/56)
Nem tudom,te mit értesz a "nagyon jó" alatt.
Android666X 2008 máj. 26. - 10:20:06
(3/56)
Az amcsi változat sz*r úgy ahogy van. Az eredeti hong-kong-i film azonban nagyon jóra sikeredett. Nem kifejezetten horror, inkább dráma némi sokkoló behatással. Nekem az eredeti nagyon bejön, a karakterek tökéletesek, a történet egyrészt izgalmas, másrészt az "elõ a papírzsepit" alkotás. Nekem a végén bevallom eleredtek a könnyeim, pedig nem szokásom sírni.
verdeleth 2008 máj. 26. - 00:36:53 Előzmény Khari-stool
(2/56)
A véleményed elsõ részével szinte teljesen egyetértek. Bár nemcsak a Hatodik érzékbõl, hanem az ázsiai horror legrosszabb sablonjaiból, a végén a Megszólít az éjszakából nyúltak jó sokat, és még romantikával is nyakon öntötték. Kár volt Néha azt éreztem, lesz majd valami mélyebb, filozofikusabb benne, de hamar rájöttem, hogy nem Horrornak meg elég gyenge Sajnos ez az az út, ami semmire sem jó. Egyetlen pozitivum a képek zseniális, és nagyon merész használata (a film 1. felében) az ázsiai horrorfilmek nagy része nem meri használni, az amerikai végképp nem.
Az viszont, hogy az ázsiaiak nem értenek a filmkészítéshez, kicsit erõs kijelentés, fõleg ezen film alapján. Ott bizony a filmgyártás szinvonala majdnem minden országnál erõsebb, és nemcsak technikailag. Persze sok a szemét, de hol nem. Minden stílushoz értenek, és a hihetetlen szinvonalon mûvelik, legyen az dráma, thriller, horror, vígjáték... Ha érdekelnek tényleg nagyon jó filmek, szivesen irok cimeket
Khari-stool 2006 márc. 05. - 10:15:06
(1/56)
Nagyon gyenge Hatodik érzék koppintás.
eglehet, hogy az ázsiaiak sok mindent jól csinálnak, de a filmkészítést inkább hanyagolhatnák!!!