Téma: A szikla

haferi 2008 júl. 25. - 16:46:58 Előzmény eroberter
(64/224)
Hidd el, hogy az ORTT bûnös, mert olyan szabályokat hoz, ami a kereskedelmi adókat erre az útra kényszeríti. Én nem értek egyet azzal, hogy egy felnõtt filmet csak éjjel lehessen vetíteni, ha a korhatár jelezve van. Nevelés kérdése, hogy a gyerek mit néz. Ha úgy van nevelve, akkor nyolckor sem, de ha úgy, akkor éjfélkor is megnézi a filmet. Tehát a felnõtt nézõket büntetik. Aki reggel korán megy munkába, hogy nézzen éjfélkor filmet? Átgondolatlan nevetséges szabályozás. Olyasmibe nyúlnak bele, amihez semmi közük. Inkább a mûsorok nyelvezetével foglalkoznának. Napközben egyes mûsorokban rendszeres a trágár beszéd. Ezt lehet büntetlenül csinálni?
eroberter 2008 máj. 24. - 06:19:46 Előzmény macskaVanádiumoxidzsír
(63/224)
Helló!
Hidd el nekem, nem is az ORTT cenzúrázta! Nem tud ilyet, nem is tartozik a hivatalába! Az csak egy sóhivatal, ahol a nézõkkel szívóznak (lsd: elsötétítés), ha a csatorna vét a médiatörvény ellen.
Két eset lehetséges:
a; valahonnan így vették meg...
b; Az RTL biza így tud vágni. És még ennek ellenére is a legnézettebb csatorna... Röhej...
macskaVanádiumoxidzsír 2008 máj. 23. - 17:15:28 Előzmény Tenebra Mors
(62/224)
Hogy is fejezzem ki magam e napsütéses délutánon? Hogy is mondjam el a véleményemet, hogy szavaim ne sértsék meg a jóizlést?hmmm....

Megvan!!

Rohadt ortt, hogy baszná meg a fasisztakommunista öreganyját. Ezt cenzúrázza ki, ne egy értelmes filmet, fõleg ne így.

köszönöm!

Tisztelettel
pozsizsuzsi 2008 máj. 13. - 13:07:26
(61/224)
Én tegnap lemértem, "csak" 15 perc hiányzott, de ha az ember belegondol, a kiheréléshez sem kell túl nagyot nyisszantani, elég betájolni a megfelelõ helyet.
leopard26 2008 máj. 13. - 11:58:23
(60/224)
Én láttam az eredetit meg a vágottat!Hát.....

El kellene gondolkodni azon hogy nemcsak a vágást hanem még a szinkront is rá kellene bízni valami külföldi cégre
bree-gee 2008 máj. 12. - 23:30:48
(59/224)
Szívembõl szóltál!:)
Tenebra Mors 2008 máj. 12. - 23:28:42
(58/224)
OFF:
Ja, és még annyit hozzáfûznék...
...hogy nevetséges ez az álszent "védjük a gyerekeket az agresszív filmektõl" hozzáállás.
Egy az, hogy pl. én 4 éves koromban láttam elõször a Rambo, a Conan, és egyéb Stallone vagy Schwarzi filmet, amikben sokkal durvább jelenetek is voltak, mint a Sziklában. A Szikla vágatlanul is light-osabb film, mint mondjuk a Rambo 3, ahol a legtöbb embert öli meg, elég vérgõzösen Rambo. Érdekes módon még nem öltem meg senkit eddig, vagy nem lettem lelkisérült 8D. De ez szubjektív dolog, lehet, hogy más sokkot kapott Schwarzitól a Terminatorban, ahogy kiszedte a szemét XD.
Viszont ott a másik fele, hogy egészen rossz "ellenséget" választottak maguknak az erkölcscsõszök, mert igazából nem ez károsítja meg a gyerekeket, hanem a "divat", amit a f*s reklámok nyomnak... Modellek, akiket tinilányok ajnároznak, és kóros-dilis fogyási mániába kezdenek. Meg a had-ne-mondjam milyen zenei és egyéb stílusok.
Nem a Sziklát kéne megvágni, hanem a valóságot, és azokat, akik pl. drogot árulnak iskolákban. De végülis könnyebb egy ártatlan film ellen harcolni, mint tízezrek ellen...
Tenebra Mors 2008 máj. 12. - 23:09:04 Előzmény Dantes
(57/224)
Jah, ez a vágás felháborító. Biztos pocskondiáztam már más fórumon is (esetleg itt? - ha igen, elnézést, nem akarom önmagam ismételni 8D), ha más nem, te olvastad már Dantes XD.
Egyáltalán mi indokolja? 9-kor adják, az már mehetne éjszakai mûsoridõs kategóriába. Tehát indokolatlan, hogy a véres és trágár részektõl (amik nagyban meghatározták a film stílusát) megfosztották a filmet. Ráadásul ezt tették olyan béna módon, hogy az ember haja az égnek áll - szerintem akkor is, ha nem ismeri a montage szabályait. Nem tudom, kik azok, akik ezt csinálják a médiában, de azt tudom, hogy kommunikáció gyakorlati órán ilyenekért, mint pl. amit a zuhanyzós-behatolós jelenetnél csináltak, buktatnának. Sõt, megköszönnék, hogy az intézménybe járt az illetõ. Legalább a zenére ügyeltek volna, hogy ne akadozzon, de nem. Azt is kivágták a képekkel együtt...
De eleve kérdezem a tisztelt vágó urakat és producer(eket), akik a magyar változatot TV-re alkalmazták: MÉGIS MINEK HISZIK A SZIKLÁT??? OVISOKNAK GYÁRTOTT MESEFILMNEK? Michael Bay nem hiába rakta tele véres jelenetekkel és trágársággal. Ez egyszerûen indokolt a történet miatt. Könyörgöm: túszejtésrõl és túszszabadításról szól a film, jóhogy nem focimeccsel, vagy vizipisztolyokkal fogják eldönteni ezt... Szóval nem értem, minek kell olyankor vetíteni, amikor "gyerekek is nézhetik", és ezért megvágni. Vagy mittomén, miért kell így megcsonkítani.
Én rengetegszer láttam "CD-rõl" is, vágatlan változatban (úgy volt 2,5 óra, reklámok nélkül), ami sajnos eléggé "átlátszó" lett, meg rongyosra lett nézve, szóval a dialógusokat is kívülrõl ismerem, meg a képeket is - lévén, hogy kedvenc akciófilmeim között van. Ezért nekem nagyon feltûnõ ez a rohadék megvágogatás.
A 13. harcos mellett ez lenne azon kevés filmek egyike, amit itt adnak a film+-on, ami nézhetõ és tetszik is, erre ezt is elkúrják a szaros vágásukkal. Hát akkor kapják be, mást nem tudok mondani.
McL Team 2008 máj. 12. - 22:00:17
(56/224)
Szentem ez egy nagyon nagy film! Az egy dolog, hogy kivágtak itt-ott részeket (hogy rohadjanak meg :@), de maga a történet az nagyon jó. E. Harris egy nagyon jó szerepet alakít, és akárhogy is nézzük õ a fõszereplõ az egészben. jó és rossz egyaránt. de inkább jó!
bici750 2008 máj. 12. - 12:54:56
(55/224)
Hihetetlen. Már két teljes éve fogom a Film+ nevû fergeteges TV-csatornát, és régóta foglakoztat a gondolat, hogy át kéne nevezni Film- nak....ennyi szemetet eddig azt gondoltam nem lehet összegyüjteni, de mégis. Már matematikailag is lennie kellett volna legalább egy filmnek, ami felkelti az érdeklõdésemet, de nem volt. Higyjétek el nincs különleges izlésem, nem vagyok túl válogatós, és mégsem.
És most böngészgetem a Tv-mûsort, és látom eljött a nagy áttörés, a Film+ NORMÁLIS FILMET AD(na) ha nem az agyonvágott verziót nyomatná...VICC!
De én drukkolok, elõbb-utóbb biztosan lesz egy normális film, amit érdemes megnézni. Ha mégsem azon sem lepõdök meg túlzottan. Hogy hogyan tud mégis fenmaradni egy ilyen szenny-csatorna, íly hosszú ideig az viszont tényleg megdöbbent....
Dantes 2008 márc. 16. - 12:15:14
(54/224)
ÉÉÉÉSS megvágták! Remek, egy percben Nicholas Cage-t lövik egy tetõröl aztán meg fekszik valah legyépületben ,nem tudjuk hogy nem tudjuk miért azt sem tudjik mi történik...
egyébként ez afilm édemel egy 9/10-et simán, de ha nem láttam volna vágatlanul, emiatt a henesmunka miatt, hát, úgy durván 3 pontot kaphatna...most komolyan jó kevés olyan aki még nem látta, de ha mégis, megnézi mi vesz észre?
Egy értelmetlen film, amiben a jelenetek össze-vissza vannak.
Szörnyû.
Anteris 2008 márc. 15. - 23:38:31
(53/224)
vaze, ilyen primitíven vágni, hihetetlen.
Gera 2008 márc. 15. - 21:37:08
(52/224)
Természetesen a film+ is a szétvágott szart adja, este fél 10kor, úgyhogy itt abba is hagytam. Bakker, az egy dolog, hogy szétvágják, hogy 7kor leadhassák, de ilyenkor minek?

Az ORTT-t felszántani és sóval behinteni.
wödör 2008 márc. 15. - 20:50:48
(51/224)
ez most a megvágott szar szutyok rtles lesz, vagy ha film+on adják, akkor nem azt adják oda nekik?
10/10
gomby007 2008 márc. 15. - 18:29:44 10/10
(50/224)
KIRÁLY A FILM
mihai_molnar 2008 márc. 15. - 15:47:50
(49/224)
Nagyon jo a film. Biztos meg fogom nezni. egyszeruen nem lehet meguni.
timantes 2008 márc. 15. - 14:46:07
(48/224)
Jó film nagyon. Izgalmas, érdekes. Ezerszer adják le a TVben...
bree-gee 2008 febr. 07. - 15:22:43
(47/224)
Egyik kedvenc akció filmem:))! Gooooodspeeeed!!!!:)))
tomez 2007 nov. 27. - 14:54:49
(46/224)
Valakinek megvan "A-szikla" cimû film zenéje. Ha igen eltudná nekem küldeni emailben? Nagyon megköszöném.
Tomez.
10/10
Redfield 2007 nov. 17. - 11:47:09 10/10
(45/224)
És valahogy így szól: "Gyereket szülni erre a világra a legaljasabb bûn." De nem biztos.