10/10
NONEEESZ 2010 máj. 24. - 15:31:07 10/10
(94/234)
WoW... :P
6/10
zee944 2010 máj. 23. - 21:19:30 6/10
(93/234)
El tudom képzelni, hogy mutatott ez a film papíron. Annyira ismerõs, sokszor látott és sokszor mûködõ panelekbõl épül fel, hogy az ember valószínûleg akaratlanul is megelevenedni látja a majdani a képsorokat. Azt gondolja, hogy szinte el sem lehet szúrni. Aztán csak miután elkészült a film, veszi észre, hogy valami mégsem stimmel. Minden, amit akart, ott van a vásznon, csak nem mûködik úgy, mint kéne. De akkor már késõ.

Tipikus, hogy valahányszor a fõszereplõ elejt egy szomorú tényt a múltjáról - és már azt is nagyon kimódoltan teszi -, ott azonnal meg
kell állni és kihangsúlyozni, hogy mennyire keserû dolog is ez. Persze csak finoman. Sandra Bullocknak ilyenkor megjelenik egy könnycsepp a szeme sarkában, de mivel ez egy ÁRNYALT film, ezért nem nem kezd el sírni. Nekünk azt kell néznünk, hogy mennyire uralkodik magán, pedig nem könnyû. NAGYON(!) NEM(!) KÖNNYÛ(!). A film azt akarja, hogy ezt mindenáron észrevegyük, mit észrevegyük, valósággal belevéseti az emlékezetünkbe. Mintha semmi más nem is lenne fontos az egészben. A film a direkt hatásvadászatot kerülve agyonhangsúlyozza saját vélt árnyaltságát. Ritka módja egy film elcseszésének, de elõfordul.

Sandra Bullock alakítása egyszerûen gyerekes. Komolykodó és jellegtelen, gépiesen mindig a kötelezõ reakciót hozza. Nem átél, csak jelzi, hogy átél. Pl. a bandavezér beszólására ahogy megfordul, az inkább vígjátékba illene. Vagy amikor azt próbálja elmagyarázni Michaelnek, hogy neki kell a saját sorsáról döntenie, a srác visszakérdez: "És ha én hamburgert akarok árulni?", mire Bullock teátrálisan vesz egy nagy levegõt, majd ugyanazonon a gépies hangszínen újra elismétli: "A te életed, a te döntésed." Bántóan rossz ez. Láttunk ilyet százszor, nem lett volna mûvészet ugyanazon a szinten megoldani. Rejtély, hogy miért járt ezért egyáltalán jelölés, nemhogy Oscar-díj... egy Julia Robertsnek vagy Felicity Huffmannak jutalomjáték lett volna, és gyenge rendezés mellett is többet kihoztak volna belõle, mert nekik ebben óriási rutinjuk van.

Bullock gyengesége csak következmény, amit igazol, hogy még Kathy Bathes is szenved, pedig vele kapcsolatban nem lehetnek
kételyeink. A The Blind Side nem öncélúan hatásvadász, inkább elnagyolt, akaratlanul teátrális, "mû" film. Csapnivaló rendezõi munka, de filmként egyszer nézhetõ.

6/10
10/10
charlena08 2010 máj. 17. - 12:52:23 10/10 Előzmény NONEEESZ
(92/234)
OFF:

Igen, valóban ez is az oka, túl "kommersz" filmekben szerepel(t), (amikkel nekem semmi bajom, egyébként, nem lehet mindenki mûvészfilm-színész. :)))

Most az Oscar után, ki tudja, mit hoz a jövõ... Már vagy 1 tucat dráma forgatókönyve arra vár, hogy kiválassza! Kíváncsi leszek, mire mond majd igent, de bízom az ízlésében! :)

Persze most a babája, Louis abszolút elsõbbséget élvez! ;))
arkjulie 2010 máj. 16. - 10:06:53
(91/234)
fantasztikusan jó film,remek színésznõ.nekem nagyon tetszett :)
10/10
NONEEESZ 2010 máj. 12. - 22:03:10 10/10 Előzmény charlena08
(90/234)
Szerintem Sandrát azért tartják egyesek tehetségtelen színésznõnek, mert sok olyan filmben szerepelt, amiböl nem igen lehetett sokat kihozni, nagyot alakítani.
Viszont a The blind side-ban, szerintem egyértelmûen bebizonyította, hogy igenis, van ott tehetség.
10/10
charlena08 2010 máj. 11. - 00:11:41 10/10
(89/234)
Bár nem nekem címezted, de közbeszólok. :)
Leírtad a gondolataimat, ugyanis mikor azon gondolkodom, vajon miért tartják õt (egyesek) tehetségtelennek, pont erre gondoltam:
"úgy játszik, mintha egy hétköznapi ember lenne, egy hétköznapi szituációban, nem pedig színésznõ egy filmben". Szerintem is, és valóban én is ezt szeretem benne! Úgy színészkedik, mintha nem színészkedne! :) Ami nem kis dolog!
1ébként tud õ tombolni és "õrült" is lenni, ha kell. :) A mimikával kapcs. is egyetértek, + a tekintete is nagyon kifejezõ, ha az ember kicsit jobban odafigyel. :)
Editta21 2010 máj. 10. - 23:57:51
(88/234)
Szia!
Szerintem nincs igazad abban, hogy nem játszik jól Sandra Bullock! Az a meglátásom, hogy sokan azért nem tartják jó színésznõnek, mert megszokták, hogy a jó színésznõ aztán belead anyait-apait, toporzékol, grimaszol, majd szétesik a ház.
Én pontosan azt szeretem Sandra Bullockban, hogy úgy játszik, mintha egy hétköznapi ember lenne, egy hétköznapi szituációban, nem pedig színésznõ egy filmben, aki mindent kicsit túljátszik. Szokták mondani, hogy sokan a természetességét szeretik, hát szerintem ez az alakításaira is igaz. A színdarabokban jó, ha túljátszák szerepüket, a hatás kedvéért, de a filmekben ezek engem sokszor kizökkentenek. Nem szeretem a nagy színpadias jeleneteket a filmekben, mert abszolút nem ilyen a valóság(nem mintha a film valóság lenne, de szeretnénk azt hinni). Hogyha jobban megfigyeled az arcát, akkor nagyon sok valós apró mimikára lehet ráismerni, ami sokkal természetesebb nekem, mint egy óriási "hattyú halála" jelenet.
Szerintem jól elõadja a sznob, irányításhoz szokott nõt, aki mellette olyan, mint egy anyatigris, ha a gyerekeirõl van szó, még akkor is, ha az egyik még csak igen "új" is. Ennyi!:)
Várom a véleményed!:)
Üdv
10/10
NONEEESZ 2010 ápr. 29. - 16:01:17 10/10
(87/234)
Nekem nagyon tetszett a film. Sandra remekül játszott, megérdemelten kapta az Oscart és tök szép a történet. Viszont a fekete srác butaságát egy csöppet szerintem is túlspilázhatták, bár biztosan nem tudhatom, hiszen nem ismerem az igazit :)
aurora89 2010 ápr. 17. - 22:31:43
(86/234)
Tegnap sikerult megneznem a filmet, es nagyon tetszett!!!!! Tudtam hogy igaz tortenet, es epp ezert vegig bennem volt hogy valami rossz fog tortenni, vagy valami nagyon klises dolog: a kiscsaj problemazni fog hogy nem kell neki uj batyo, a tanarok meghuzzak legalabb egy targybol, a srac ellop/eltor valamit, vagy Leigh Ann-el tortenik valami a gettoban. Szerencsere egyik sem.
SPOILER
Amikor megjonnek az egyetemista edzok, es ott allnak egymas mellett, meg probalnak jobbnal-jobb ajanlatokat tenni, az nagyon tetszett!!!! Amerikaban jarok egyetemre, szoval en tudom, hogy ez tenyleg igy zajlik :) vicces volt a filmben latni
Collins karaktere tetszett, viszont apucie nemigazan. Olyan papucsnak tunt, aki semmibe nem szolt bele, csak hagyta a nejet orokbe fogadni egy sracot. Jo tudom, o is ilyen nagylelku ember, meg nem szukmarku, de neha lehetett volna kicsit hatarozottabb :)
A kissrac eszmeletlen jol latszott, remelem meg latom kesobb is, mas filmekben!
SPOILER OFF
Szerintem minden szinesz jol jatszott, a zene is jo volt, a vagasok, lenyegeben minden. Nem tudok belekotni. 10/10 :)
10/10
charlena08 2010 ápr. 04. - 00:39:32 10/10
(85/234)
Igen, de tényleg csak az alap: szegény, fekete negyedbõl származóak, rossz családi háttérrel, viszonylag tanulatlanok. A történések: ég és föld!
A különbségekre nem akarok kitérni, mert akkor végigspoilerezném az egész filmet (fõleg a Precious-t), így már nem lenne értelme megnézned.
Javaslom, nézd meg mind2-t, érdemes! :)
Charles Foster Kane 2010 ápr. 03. - 19:47:54
(84/234)
Azért a fõszereplõk alapkonfliktusa nagyon azonos. LEgalábbis annak tûnik, nem láttam még a filmeket, csak olvasgattam a témájukban.

De az tény, hogy más stílusú feldolgozás. Ennek ellenére gyakorlatilag nem lekerülhetõ az öh. (összehasonlítás - bocs, nem tudtam kihagyni. De ezek a rövidítések...)
10/10
charlena08 2010 ápr. 03. - 19:35:32 10/10
(83/234)
A Precious kis független film, alig ismert rendezõvel, és még ismeretlenebb szereplõkkel... Valójában senki sem várt ekkora sikert a filmnek.
A TBS se 1 nagy költs. vetésû film, viszont hatalmas húzónévvel: S.B. Ez nem kicsit nyom a latba.
Egyébként én nem szívesen hasonlítgatom, melyik jobb. 2 hányatott sors, mégis nagyon más. A P. kõkemény, nyers dráma, a TBS pedig romantikusabb, és jólesõen szívmelengetõ. Elõbbirõl még véletlenül se mondanám ezt. :(
/teljesen szubjektív alapon tudom csak mondani, hogy nekem a TBS jobban tetszik, és valszeg többx meg fogom nézni. A P. már olyannyira "fajsúlyos", hogy minden bizonnyal nem fogom állandóan nézegetni. :(/
Charles Foster Kane 2010 ápr. 03. - 19:23:40
(82/234)
Egyébként érdekes, hogy ennyire egy idõtájt kerül(t) a mozikba a Precious és a The Blind Side. A Precious valószínûleg jobb, de mégis tennék rá egy tizest, hogy utóbbi oltja ki.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 ápr. 03. - 19:21:58
(81/234)
Mi van ugyanazt a cikket olvastuk, már megint? Vagy csupán "teljességgel a véletlen mûve", hogy ennyire ismerõs a véleményed?
10/10
charlena08 2010 ápr. 03. - 19:19:28 10/10
(80/234)
Ezt nem vitatom. Talán pont ezért van szükség az ilyen filmekre, mint ez, mert alapból szkeptikusak vagyunk, és tele vagyunk elõítéletekkel: vajon mi oka volt rá Leigh Anne-nek, miért vállalta mindezt?! Mi célja volt vele? (Sandra errõl is mesélt az interjúban). Utolsónak gondolnánk, h. a puszta jó szándék. Ezért is kellenek néha az ilyen "giccs határát súroló" filmek, - fõleg ha igaz történet -, h. emlékeztessenek minket. (nem utolsó sorban pedig azért, mert 1xûen jólesnek a léleknek. Legalábbis nekem nagyon.) :)
10/10
Marcellus 2010 ápr. 02. - 22:58:23 10/10
(79/234)
Gratulálok, Dávid! :D Megnézted és még jó dolgokat is írtál róla! :D Szép volt.
Amúgy igaz, ez a film nem Sandra Bullockból áll, de nélküle mégsem lenne az, ami. A kisfiúért oda voltam, de szerintem a többiek is nagyon odatették magukat.
Nekem egyébként sokat dobott még a filmen a befejezés is - mármint még az "ez történt késõbb"-szövegek elõtt -, ami kicsit rámutatott arra, hogy egy ilyen történet miért is fontos, és hogy miért is jó, ha sok ember ismeri meg. (Többek között a máshogy alakuló események lehetõségének tragikus példázatával, ami bevallom, könnyet csalt a szemembe.)
10/10
charlena08 2010 ápr. 02. - 22:32:43 10/10
(78/234)
Felszedem az állam, pillanat! :)
Õszintén örülök, hogy tetszett a film, és (icipicit azért) Bullock is!

Tetszett az is, amit a film pozitív kisugárzásáról írtál. Úgy veszem ki, aki látta, szinte mindenki ÉRZI ezt, és ez csodálatos. Nevezhetnek szentimentálisnak, de ennek a filmnek tényleg nem mindennapi VARÁZSA van.

Egyébként, nekem sem csupán Sandra miatt tetszik annyira, hanem összességében. Pont, hogy nem játszotta túl S., épp eltalálta. Remekül játszik Quinton Aaron, Kathy Bates, - az énekes - Tim McGraw, és az említett kisfiú is! Az egész film remekül össze van rakva!


Bár gondolom, ezután se fogod "imádni" S.B.-t, de Tõled már ennyi is örvendetes és nagy szó! (talán ezentúl feljön 2*-ra? :)))
10/10
6Réka1 2010 márc. 31. - 20:41:08 10/10
(77/234)
Sandra Bullock 100%-osan megérdemelte az Oscart ezért az alakításáért. Nagyon tetszett. Érdekes, mert tegnap elõtt láttam az All About Steve-t, és ugye teljesen más karaktert alakított. De ez nagyon jó volt. A történet is (tudom, igaz történet). 10/10
10/10
charlena08 2010 márc. 29. - 14:57:56 10/10
(76/234)
A Sandra topicjában említett riport idevágó része:

"– A The Blind Side egy jómódú családanyáról szól az amerikai délen. Szõke, rikító, nagyhangú, csörög rajta az arany, vad republikánus, fegyverviselési engedélye van, minden, csak nem Sandra Bullock. Egyedül az örökbefogadási kényszer, a jó szívük közös.

– Klisékben gondolkodunk, külsõbõl ítélünk, még a legjobb gesztust is megkérdõjelezzük, és gondolkodás nélkül hajlamosak vagyunk leírni egymást. Én is gyanakodtam. Miért vadult be ez az õskeresztény, fehér asszony, akinek mintacsaládja, boldog házassága, tüneményes saját gyereke volt, hogy megmentsen egy apátlananyátlan, kezelhetetlen fekete kamaszt? Kinek és mit akart bizonyítani? Ezzel bombáztam Leigh Anne Tuohyt, mikor elõször találkoztunk. Azt is megkérdeztem tõle, bevállalná-e még egyszer. Na és mit válaszolt? Hogy focistát biztos nem, mert kemény pálya a sport, de egy tehetséges zongoristát vagy festõt feltétlenül. Az a lényeg, hogy abban a kamaszban égjen a tûz, higygyen a tehetségében. Akkor mindent megadok neki, ami ahhoz kell, hogy kibontakoztassa."
10/10
charlena08 2010 márc. 27. - 18:35:11 10/10
(75/234)
Köszi az infót!

Június az remek lenne, de ha elõbb jönne, akkor aztán nagyon boldog lennék! ;) Csak a szinkron is jó legyen...!!! (továbbra is Györgyi Annára gondolok).