Téma: A szökés

10/10
offtopic
sarahangel 2009 ápr. 19. - 01:43:17 10/10
(21727/25847)
Én is megyek nemsokára (most veszem észre, hogy mindjárt 3/4 2... :O;)).

Jó éjt vagy jó reggelt Neked is! :D;)

/Úgy látszik, a többieknek nem volt ilyen sürgõs lenézni az új részt. :D:D:D;))./
10/10
sarahangel 2009 ápr. 19. - 01:40:21 10/10
(21726/25847)
Nekem videJón van meg, de ahhoz, hogy ismételjek, JÓ videJó is kéne. :D:D;)
És ez a számozás nem csak a 20. évforduló alkalmából készített 'tuningolt' változatban van így, hanem az eredetiben is? Mert akkor csodálkozom nagyon, mivel másoktól is olvastam/hallottam már, hogy minek nevezték át, és mások csak nem olyan figyelmetlenek, mint én. :D:D;)

Talán jobb is, ha nem lesz több rész, új szereplõkkel már nem az igazi (mondom ezt annak ellenére, hogy mint színész nekem igaziból csak Harrison Ford jött be benne; persze Neki sem ez volt a legjobb alakítása, de ez végülis egy 'mesefilm'). ;)

Ja, igen, a bosszú-kérdés... azért azt kell mondanom, hogy már kezdelek (meg)érteni ezzel kapcsolatban, bár nekem azért még mindig jobban fáj(na) az ellentettje (mármint ha 'csúnyarossz' ember öl meg egy 'jóembert'... ;)

*** SPOILER s4x17 ***

Ez is lehet végülis, mert ha nem vette észre, hogy beverte a fejét, akkor egy hátbaütéstõl tényleg nem valószínû, hogy meghalt volna... nekem meg azért volt (szinte) egyértelmû, hogy nem elájult, hanem meghalt, mert láttam a sebét. :D:D Na úgyhogy egyszóval meggyõztél. ;))

Ezek után tényleg érdekes lesz a fejlemény (már ha visszatérnek rá egyáltalán, mert akadnak azért elvarratlan szálak :S). ;)
10/10
offtopic
könnycseppek 2009 ápr. 19. - 01:37:17 10/10
(21725/25847)
No, mostmár bedobom viszont a PS-t, majd holnap... ööö... ma körbenézek:-)
Jóéjt! (jóreggelt:-D)
10/10
könnycseppek 2009 ápr. 19. - 01:22:30 10/10
(21724/25847)
Hááát, ha már belemegyünk a StarWarsba...;-)
Eredetileg is 4. 5. és 6. volt, amelyik korábban készült; ha jól megnézed az elejét, amikor szépen mennek a betûk az ûrben, akkor látszik a számozás;-)
Olvastam korábban, hogy Lucas igazából 9 részesre álmodta meg ezt a sztorit: elõször a középsõ trilógiát készítette el, aztán az elsõ 3-t, de valszeg az utolsó 3-t már sosem ismerjük meg:-)

Sammyvel kapcsolatban az "ismétlésre" utaltam, egyébként ha jól emlékszem igazából a bosszú-kérdésben nem értettünk egyet:-)

***SPOILER*** 4x17
Igen, szerintem Michael csak azt hiszi, hogy elájult a pasi, ezért vagyok kíváncsi, mi lesz a következõkben.
Mert ha igazam van, akkor ha megtudja, hogy meghalt, akkor 'kiborulhat', vagy ha nincs igazam és tudja, hogy meghalt, akkor... hm:-(...
10/10
sarahangel 2009 ápr. 19. - 01:10:19 10/10
(21723/25847)
*** SPOILER s4x17 ***

De a régit azt láttam, ami eredetileg 1-2-3. rész volt, késõbb meg 4-5-6. (amúgy ez milyen hülyeség, hogy 'átkeresztelték' :S). Az 'újból' nem sokat láttam, nem jött be, de a 'régit' szeretem nagyon. ;) Így már persze tudom, köszi. Erre nem is gondoltam, azt hittem, valami speciális amcsiknak való játék. :D;)

Ez hátbavágás volt? Én azt hittem, fejen vágta és attól halt meg. :O Most visszanéztem és tényleg úgy néz ki, hogy a kõreeséstõl halt meg, szóval igazad van. ;) (Jó Neked, hogy elsõre így meg tudsz figyelni mindent :D). ;)
Viszont nekem az egyértelmû volt, hogy meghalt már akkor, mikor nem tudott válaszolni M. kérdésére; vagy azt hitte, hogy csak elájult? :O

Ha Sammyre írod, hogy ott nem értettünk egyet, igaziból én arra akkor is azt írtam, hogy nem emlékszem, hogy volt, viszont másoktól olvastam, hogy szerintük az gyilkosság volt. Az ismétlésnél meg még mindig csak a 4. részig jutottam el, úgyhogy az még várat magára. :S

Igen, ilyesmi lehetett a 'fegyverszünet' jelentése, de én azért más megfogalmazást használtam volna a helyében. ;)
10/10
könnycseppek 2009 ápr. 19. - 00:52:45 10/10
(21722/25847)
Afffene, az elõbb elszállt a válaszom:-(

***SPOILER*** 4x17

Hm, ezek szerint nem láttad a Csillagok háborúját, ha nem tudod, mi az a Millenium Falcon;-), szerintem nézd majd meg, mert jóóó!:-D Egyébként Han Solo hajója az Ezeréves Sólyom, amit Lando-tól nyert el:-)

Valóban nem írtam Michael "gyilkosságát", mert végülis tényleg 'érzékeny pontom' (:-)), meg ebben korábban is más véleményen voltunk és nem akartam ismételni magam;-), viszont ha már szóba hoztad:
Itt SZERINTEM nem hogy nem gyilkosság volt, még csak nem is önvédelem. Mármint persze magukat védte, de egy hátbavágástól általában nem halnak meg az emberek; a pasi itt azért halt meg, mert egy kõ szélére esett éppen, ami betörte a fejét. Ez azért inkább baleset, nem?
(Most ez azért lehet fura -és erre utaltam az elején a 'nem akartam ismételni magam' résznél-, mert Sammynél is ezt mondtam: szerintem az is baleset volt, amelyhez persze hozzájárult M., de nem gondolom, hogy szándékosan tette.)
Szerintem Michael nem is tudja, hogy meghalt a pasi; végülis a jelenet végén csak Sarat mutatták, amint észrevette a fejsebet.
Azért kíváncsi vagyok, lesz-e ennek folyománya.

Korábban Michael említi, hogy Linc volt 13 éves, amikor az anyjuk "meghalt".

"Linc annyira nem is lepõdött meg, hogy él a mama..."
Szerintem azért elég rendesen kiborult, mikor kiment az étterembõl, úgyhogy nem hagyta hidegen a hír.
http://kepfeltoltes.hu/090419/linc417_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A fegyverszünet dolgon kicsit meglepõdtem én is, de aztán annak tudtam be, hogy végülis teljesen más állásponton voltak ebben a kérdésben Saraval és Michael mondata, miszerint akkor Sara is hibázott volna, ha ugyanúgy cselekszik, mint Linc (azaz alkut köt M. életéért), azért elég ütõs volt. Ezért volt Sara olyan megbántódott, vagy elszomorodott és gondolom épp ezt/ezért akarta Michael majd nyugodtabb körülmények között megbeszélni.

Azon pedig én is jót mosolyogtam, hogy Zakkant nevét használta T-Bag:-)
10/10
sarahangel 2009 ápr. 19. - 00:12:02 10/10
(21721/25847)
Spoiler s4x17

Huh, látszik, milyen sokáig írtam, mert mikor belekezdtem, a Te hozzászólásod még nem volt itt. :D

Az viszont meglepett, hogy Michael 'gyilkosságát' meg sem említetted, mert tudom, hogy erre érzékeny vagy, bár azt is tudom, hogy azért az önvédelemmel és hasonlókkal Te is úgy vagy, mint én. ;)

No igen, az elsõ évad szerint még '78-ban született Michael, de lehet, hogy ott direkt rosszul írta be, vagy nem tudom. ;)

Hihi, tudtam, hogy Te is felfigyeltél a 4 évnyi korkülönbségre, tényleg jó, hogy már ezt is tudjuk (bár ahogy az írók kavarnak ugye, mégsem lehetünk biztosak benne :S). ;()

Melyik Star Wars jelenetre gondolsz? Ha az 'újfajta' szériából, akkor nem tudom, de ha a régibõl van, akkor tudni fogom, már persze ha elárulod. :D;)
És bizony, bizony, én is valami ilyesmit írtam, hogy tök jó, hogy végre elkezdtek ismerkedni (mert mint tudjuk, Náluk a sorrend nagyon speciális :D;)).
10/10
sarahangel 2009 ápr. 19. - 00:02:19 10/10
(21720/25847)
Spoiler s4x17

Hû, hát nekem ez tetszett! :-) Nagyon vártam ugyan, de bevallom, nem vártam tõle túl sokat, meg a várakozás közben csak nem bírtam megállni, és beleolvastam más oldalakon a hozzászólásokba, és a többség lehúzta... de szerintem nem volt ez rossz rész. ;)

Az elején mindjárt meglepett, hogy T-Bag-nek még él az anyukája (vagy errõl volt már szó korábban is?).
A Selfnek küldött képet meg már korábban is láthattuk, de én sem tudom, ki lehet az a csajszi, mert feleségnek talán fiatal, gyereknek meg 'öreg', meg korábban Self azt mondta, hogy a neje meghalt szülés közben... vagy hazudott volna? De nekem az az érzésem, hogy ezzel kapcsolatban nem. ;)

Bírtam, mikor T-Bag így reagált a 'papnak': "még életemben nem sértettek meg így". :D:D:D Amúgy a Patoshik név, amit használt, az Zakkant eredeti neve volt, ugye?

Meg az a mondata is tetszett Teddynek, mikor a 'rituális csirkegyilkosság' ügyében ügyködtek, és azt mondja erre: "Isten bizony, csirkevért éreztem". :D:D

MiSa szál: nagyon tetszett, hogy most akciós jeleneteik is voltak. Az elején mondjuk éreztem egy csöppnyi feszültséget Mike részérõl, de nem volt olyan vészes, és szerencsére késõbb feloldódott; tetszett, hogy végre nevettek (épp a minap írtam valahol, hogy rossz látni, hogy M. mindig olyan egykedvû), és legalább Sara is megtudott valamit a gyerekkorából, mert szerintem ilyenekrõl eddig még nem nagyon beszéltek, pedig ez is hozzátartozik egy kapcsolathoz (jó, persze, tudom, hogy nem is igazán volt rá még alkalmuk). ;)

Amúgy mi az a Millennium Falcon? ;)

De mi volt az a mondat, hogy "mi lenne, ha fegyverszünetet kötnénk?" Hiszen nem ellenségek, sõt, igaziból össze sem vesztek, úgyhogy ez nekem valahogy nem passzolt oda. ;)

Viszont az is eszembe jutott, hogy ha bejönnek azok a spekulációk, hogy Sara terhes, akkor nem tett jót Neki a kamionból való kiugrás. :S

Szegény kamionsofõr jól megjárta, persze lehetett is sejteni, hogy lelövik. :S

A tábornok felrobbantása: sejtettem, hogy nem jött össze, 'korai' még a 17. részben. De akkor most mégis sikerült kiszállnia a kocsiból, vagy hogyan volt ez? Mert abban az esetben ultragyors volt. :D;)

Úgy látszik, az írók megint belegabalyodtak az évszámokba, mert most azt mondta Linc, hogy Michael '76-ban született, korábban meg ugye arról volt szó, hogy 31 éves... :S De az legalább kiderült, hogy 4 év van a tesók között, én kicsit többnek gondoltam, olyan 6 évre saccoltam. Christinát pedig 23 évig nem látták... pedig Michael 13 éves volt, amikor meghalt, ugye korábban ezt mondták?

Michael-Linc telefonbeszélgetés: Ebben volt az a mondat, amit már korábban is láthattunk valamelyik promoban: "mindent megteszek, hogy megállítsalak". De nem volt olyan vészes, mint amilyennek akkor tûnt, illetve én igaziból akkor sem 'ijedtem meg', komoly összeveszés szerintem nem lesz köztük. ;) És én itt most Linc-nek adok igazat, bár kicsit talán erõsen fogalmazott, de ebben a helyzetben szerintem nem volt baj. Megértem Michael-t is, de azért a család csak fontosabb, mint a Scylla? És nyilván Michael is ezt tette volna Linc helyében, hiába mondja most, hogy ez hiba volt. ;)

Mama-szál: nekem nem szimpi a mama, bár gondolom, ezen nem lepõdik meg senki. :S Én ugyan happy-párti vagyok, de szerintem az még mindig jobb lett volna, ha 'jóként' tényleg meghalt volna, mint ez, hogy ultragonoszként visszatért. A tesóknak ezt azért elég nehéz lehet feldolgozni, fõleg Mike-nak. És azért az is érdekes, hogy szép emlékeik voltak Róla, akkor mi változott meg benne vagy hogyan tudott akkor másképp viselkedni? :O De ha már visszahozták, akkor végülis így logikus, hogy gonosz, mert az azért elég gyenge magyarázat lett volna, hogy 23 évig azért nem foglalkozott a gyerekeivel, mert nem volt térerõ a dzsungelben. :S Meg azért milyen gáz, hogy a saját gyerekét képes lenne lelövetni?? Meg persze azért is szomorú, mert a gyerekei meg alapjában rendesek, fõleg Mike, de azért Linc sem rossz ember, még ha nem is makulátlan az elõélete. :S

Linc annyira nem is lepõdött meg, hogy él a mama, Dom arckifejezése viszont tetszett a beszélgetés közben, kifejezte a szomorúságát. :S;)

Mahone-tól rendes volt, hogy nem akarja lelövetni a mamát, és a fénykép titkára is ügyesen rájött (Linc meg arra, hogy szerkesztett a kép). ;)

Huh, Michael pedig elkövette élete elsõ gyilkosságát, Könnycseppek nem fog örülni. :S:S Báár, ez végülis Sara-védelem volt, ami meg mégsem 'olyan' gyilkosság.
De igaziból jobb lett volna, ha erre a pár részre 'meghagyják' Michael-t 'nemgyilkosnak', mert még ha védelem is volt, azért nyomhatja majd a lelkét... báár, nekem úgy tûnt, hogy nem is 'borult ki' emiatt; jól mondta korábban a tábornoknak, hogy a 3 hónap alatt mindannyian változtak. Akkor jól mondom, hogy most már csak Sucre az, aki a csapatból még nem gyilkolt se szándékosan, se önvédelembõl, se 'véletlenül'?

Cliffhanger a végén: háát, szerintem senki sem hiszi azt, hogy Lincolt lelövik, valahogy tuti meg fogja úszni. ;))

Összességében nekem tehát tetszett a rész, csak így tovább. :)
10/10
könnycseppek 2009 ápr. 18. - 23:29:42 10/10
(21719/25847)
Huhhh, hátnemistudom...
:-)

***SPOILER*** 4x17

Én bírtam rajta izgulni;-), de ha belegondolok, mi történt... azért egy kicsit elborzaszt és szeretném azt hinni, hogy semmi nem az, aminek látszik.
Vagy legalábbis nem minden az.

Az egy dolog, hogy amolyan 'PB-s módra' hullottak az emberek és persze KopaszNagyfõnök mindent túlél (akárcsak Gretchen):-S, de hogy MiLiMama ki is valójában, azt jó lenne tudni.
Úgy tûnik, nem átverés és tényleg az anyjuk, hisz Linc felismerte, viszont így még rosszabb az egész az elõzmények tükrében, amikoris azt hangsúlyozták, hogy Linc végignézte a haldoklását:-S:-( Meg eszembe jutott az elõzõ rész is, amikor említették, hogy Michael minden évben íriszt vitt az anyjuk sírjához és vagy egy órát ott töltött...
Ennek ellenére, mikor kiderült, hogy a Scylla jó dolog, mégis kezdtem reménykedni, hogy MiLiMama is az, de ahogy tizedeli az embereket (a nagy jóért áldozatokat kell hozni?!:-O:-S)... Hm... És kikérte magának, hogy a tábornokkal összehasonlítsák. Hááát tény, hogy Õ nem kopasz (hihi), de azt a kártyaõrt is simán elintézte és a fiait sem kíméli...
Ááánemlehet. Vagy de?
:-) vagy :-S

Szóval kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belõle.
Mindenesetre most az derült ki, hogy Michael eddig rosszul tudta, hogy mikor született, mert Linc most '76-ot mondott;-)
http://kepfeltoltes.hu/090418/201_11_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
viszont azt meg megtudtuk, hogy 4-5 év van a tesók között (bár ezek után ki tudja, mi igaz;-)):-)

A kamionos MiSa jelenet tetszett (StarWars rlz!:-)); elkezdtek ismerkedni;-D
9/10
damienisback 2009 ápr. 18. - 16:32:33 9/10
(21718/25847)
háááááááát, érdekes rész volt, kíváncsi vagyok mit akarnak kihozni a végére...
khekkkkkk 2009 ápr. 18. - 15:23:31
(21717/25847)
nah, mnegnéztem, felirattal
valahogy nem volt b3ennem akkora felfokozott vágy, mint eddig, ez biztos a körülményeim miatt van
ennek megfelelõen ez a rész a volt már jobb kategóriába került nálam
mint eddig, nálam T-Bag a nyerõ az elsõ templomos jelenetével :)))
nem irom tele spoilerekkel, a részleteket majd a nagy többség is láttam, megvitatjuk
10/10
sarahangel 2009 ápr. 18. - 12:34:58 10/10
(21716/25847)
*** SPOILER S4 VÉGE és Final Break ***

Azt már lehet tudni, hogy a 22. rész végén 4 év 'elõreugrás' lesz az idõben, és megmutatják, melyik karakterrel mi fog történni. A különálló film viszont a köztes idõt fogja feldolgozni, tehát ez még sajnos nem bizonyíték arra, hogy nem fognak Õk hárman meghalni. :S Bár én bízom ebben, és szerintem ha valamelyikük is meghalna a 22. rész végén, úgy már nem is lenne olyan érdekes a Final Break.
10/10
King Diamond 2009 ápr. 18. - 12:20:44 10/10
(21715/25847)
Igaz, angol felirattal néztem, de nem bírom megvárni a magyar feliratot. Viszont majd azzal is megnézem mindenképp, de lényegében minden érthetõ az angollal is.
SPOILER S04 VÉGE
Szerintem nem mindenki fogja túlélni a 'jók' közül sem. Viszont most jut eszembe, hogy a Final break film plakátján rajta van Linc, Michael és Sara is, tehát szerintem így õk mindhárman életben maradnak. Ehhez hozzá jön még Mahone, Gretchen és T-Bag is. Nem nagyon marad más, aki meghalhatna: Self, Sucre, Christina-bár õ csak most lett fontosabb karakter, és Krantz tábornok--bár szerintem õ még elõbb meghal.
10/10
sarahangel 2009 ápr. 18. - 12:10:48 10/10
(21714/25847)
De jó Neked, hogy már láttad is! ;)û
Nekem sajnos 'muszáj' a feliratra várnom, hogy mindent értsek. :S
Picit beleolvastam abba, amit írtál, de csak óvatosan.

*** SPOILER S4 VÉGE ***

Én is olvastam, hogy a legvégére minimum 2 haláleset lesz, az én tippem Self és Christina, esetleg a tábornok. Remélem, a 'jók' közül senkit nem fognak bántani. :)
10/10
offtopic
sarahangel 2009 ápr. 18. - 12:08:11 10/10
(21713/25847)
10/10
offtopic
sarahangel 2009 ápr. 18. - 12:06:57 10/10
(21712/25847)
Brigi, nagyon boldog szülinapot kívánok! :-)

/Remélem, megjavult a géped és PB-zni is tudsz ezen a neves napon. ;)/
10/10
King Diamond 2009 ápr. 18. - 12:04:46 10/10
(21711/25847)
SPOILER S04E17: The mother lode
Végre eljött ennek is az ideje, és megint tudunk PB-t nézni, igaz, már csak rövid ideig:( Különösebben még nem gondolkodtam rajta, hogy a The sunshine state után hova folytatódhatnak a szálak, de az új részben szerintem tök jól vitték tovább. Azért Gretchent meg Sucrét hiányolom, habár elõbbi majd az utolsó részek fele kap inkább szerepet, utóbbiról viszont semmit sem tudom. Szerintem sajnos õ--mármint Sucre--meg fog halni a végére, mivel azt már olvastam, hogy T-Bag, Mahone és Gretchen életben maradnak. A másik halálesélyes még Self, meg talán az egyik testvér-de akkor már inkább Michael-még ha a mostani rész vége megint akkora cliffhanger lett, de úgysem fogják megölni Lincet-legalábbis most még nem.
Az utolsó részre (4x22-re) visszatér 4 régi szereplõ, gondolom ezt már többen is olvasták, viszont érdekes, hogy kik lehetnek azok, mert kettõrõl már kiderült, hogy kik (C-note, Kellerman, meg olvastam már Sofiáról is), de a negyedik szereplõrõl fogalmam sincs.
Ki kell élvezni minden percét még a maradék 5 résznek, meg a plusz kettõnek (4x23+4x24: The final break film), amit nagyon remélem, hogy szintén teletettek izgalommal.
10/10
sarahangel 2009 ápr. 18. - 12:01:14 10/10
(21710/25847)
Lassan nekem is, mert jól ittragadtam megint, de nem is csoda ebben a 'feszültségben' (már ami a várakozást illeti :D). ;)
Szerintem nem kell vele 'kapkodnod'. ;)

***SPOILER s4x06 ***

Igen, kicsit sok volt, de azért az elterelés sikerült. ;)
Az meg tényleg nem derült ki, hogy mitõl van szegény nõcinek a lila foltja... bár én ezt igaziból korábban nem is vettem észre. :d;)
10/10
sarahangel 2009 ápr. 18. - 11:54:50 10/10
(21709/25847)
Igen, én is ezért tettem délelõttre a letöltést (reggel még aludtam, úgyhogy akkor nem tudtam :D). ;)
Azt meg el is felejtettem lecsekkolni, hogy kb. mikorra várható a felirat... ;)

*** SPOILER s4x17 ***

Jól van, akkor megnyugodtam, köszike. :) Legalábbis egyelõre. :D Majd felirattal meg persze 'egyben' nézve lesz teljesen biztos a kép. ;)
10/10
offtopic
sarahangel 2009 ápr. 18. - 11:51:11 10/10
(21708/25847)
Örülök. ;)

Korábban én sem voltam biztos benne, hogy jól értem, de a junkie (meg egyéb oldalak)ezt most helyretették. ;)

Ezekre a reklámokra/képekre nem emlékszem, de az ilyesmit én sem szeretem. :S