Téma: A szökés

csancsy 2009 máj. 17. - 15:04:02
(22167/25847)
******SPOILER!!!******
Ahogy így olvaslak titeket, összeszorul a szívem:((((( Én se akartam így.
Amúgy mondtátok 3-4 évet, akkor gondolom még ezután is történnek dolgok??? Reménykedek, hátha megjátszották a halálát, bár ez nulla, szívem mélyén tudom a szomorú valóságot, csak az agyam nem fogja fel. Remélem final break-ben, nem raknak be Sara-nak új pasit, azt már nem bírnám elviselni!!!!! Még egy ilyen férfi nem fogja ennyire szeretni õt!!!
***** SPOILER VÉGE*****
10/10
könnycseppek 2009 máj. 17. - 14:33:37 10/10
(22166/25847)
***SPOILER*** FINÁLÉ

Sara esetében a "való élet" is bejátszott, hiszen a halálában azért benne volt egy kis 'kényszerítõ' dolog is, Sarah terhessége, de itt, a végén már semmi és senki nem szabott határt az írók (akárkik) döntéséhez (nem kellett a nézettség miatt aggódni, nem kellett a folytatás miatt variálni) és épp ahogy mondod is, aminek az elején örülhettünk volna, az végülis balul sült el.

Írják a véleményekben azt is, hogy Linc mégsem halhatott meg, ezért maradt Michael, mert valakinek muszáj volt a jók közül (amúgy mintha korábban nem halt volna meg a 'jók' és/vagy 'ártatlanok' közül senki:-S).
És éppen ez az, amit nem értek: mi az, hogy muszáj?!?!
És miért érdemli meg jobban mondjuk Mahone, vagy Sucre, vagy akár Linc a boldogságot, mint Michael. Félreértés ne essék, nem sajnálom tõlük (persze remélem, ezt 'mindenki' tudja:-P:-), pedig pl. Mahone sem az a ma született bárány)), csak eleve nem értem a 'muszáj't, azt meg végképp nem, hogy az miért a fõszereplõ kell legyen, aki egy (kivételesen) nagyon pozitív karakter.

Ilyen értelemben nagyon nem jön be a 'hõsnek meg kell halnia', meg 'feláldozni' kategória, és itt persze nem csak Michael-re gondolok. Pl. a Romeó és Júliá-val is így vagyok: menthetetlenül romantikus vagyok, de az õ sztorijuk szerintem éppenséggel egyáltalán nem az, hanem inkább ... borzalmas. Borzalmasan tragikus. Nem szeretem. És még dühít is (fõleg, mert a félreértés, illetve az idõzítés és információ hiány, illetve a makacsság is szerepet játszik benne).
Nahhh, kicsit elkanyarodtam:-):-S

~~~
Az, ha Michael végülis gyilkossá válik, nem hiszem, hogy 'jobban megrázott' volna a halálánál, de mindenképpen fura lett volna (igen, még mindig mánia:-)), bár a történtek fényében, azt hiszem, már talán kevésbé, mint az elején.
2/10
bandikabandita 2009 máj. 17. - 14:27:17 2/10
(22165/25847)
SPOILER - SOROZAT ZÁRÓ EPIZÓD

Azt a büdös!! Tudtam én, hogy nem nyírták ki kellermant a második évad végén. Az túl egyszerû lett volna.
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 14:11:05 10/10
(22164/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Hát igen, egyetértek, de ráfogom arra, hogy az orrvérzés miatt nem tudott a szemébe nézni (merthogy szerintem ott már Õ is érezte, hogy baj lesz, és ez lehetett az oka :S).

Amúgy én korábban azt hittem, hogy a mûtéttel 'lezárták' ezt az orrvérzés témát, és el is lehet felejteni... megintcsak naiv voltam. :S

Engem is bosszant ez a befejezés, mert tényleg az írók jóindulatán múlott az egész. Az egy dolog, hogy Nekik mi számít jó befejezésnek, de a közönségre is gondolhatnának. Én ezt most olyan fricskaként érzékelem a részükrõl: 'sikerült megmentenetek Sara-t, de hogy ne legyen teljes a boldogság, Michael-t már nem'. :S:S

... persze ha visszagondolok a Sara-s dologra, azt is ugyanezek az írók írták, így végülis nem is olyan meglepõ egy ilyen befejezés Tõlük. Ráadásul vmelyik oldalon a kommentekben azt olvastam, hogy Sara halálát 'respectful death'-ként értékelték az írók. Respectful az, hogy levágták a fejét?? Nem ártana fellapozniuk egy kéziszótárt (bocsi, ha durva voltam, én értékelem és tisztelem az eddigi munkájukat, csak hát... :S)
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 13:59:00 10/10
(22163/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ és THE FINAL BREAK ***

;)
Amúgy ha megtette volna (illetve ha töltve lett volna a fegyver), nagyobbat csalódtál volna a halálánál is?

Ez a MiLiMama nagyon gáz, nem szoktam ilyesmit mondani, de egyáltalán nem kár érte, hogy meghalt. Talán az összes gonoszból a legrosszabb. Mikor levette a tûsarkú cipõjét, már tudtam, hogy bele fogja nyomni Lincnek a sebébe. :S Meg még Michaelt is képes lett volna lelõni, hááát... mikor még a Tábornokot is érdekelte a lányának az élete. :S

Igen, emiatt... én azért meg fogom nézni, bár tuti azután is nagyon el fogok kenõdni. :S

Még az is eszembe jutott, hogy hogy örültem, hogy nem csak 16 részes lesz az évad, meg hogy kapunk még plusz 2 részt, és hogy mivel idõben megtudták az írók, hogy cancel, ezért egy normális lezárást fogunk kapni. Hát nem kaptunk, sõt, ellenkezõ esetben tuti nem merték volna 'megölni' Scofieldet. :S Szóval amire azt hittem, hogy örömhír, valójában az lett szegénynek a veszte. :(
10/10
könnycseppek 2009 máj. 17. - 13:47:31 10/10
(22162/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Látom, közben megtaláltad:-)
Igen, pontosan arra gondolok. Ez azért fontosabb lenne annál, minthogy a kabátnak mondja...

~~~
Nagyon nem igazságos a vége!:-(
Azóta beleolvastam pár helyen a véleményekbe és jóval többnek tûnik a 'felesleges' és 'igazságtalan' jelzõ erre a megoldásra, mint a 'helyén van a dolog'.
Ha a többségnek mégsem jön be, akkor miért is gondolják az írók, hogy ez a szükséges?!:-O (meg különben sem általánosítok)
*befejeztem*
10/10
könnycseppek 2009 máj. 17. - 13:42:58 10/10
(22161/25847)
***SPOILER*** FINÁLÉ

Pontosan ezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem is Sara-ról és Michael-rõl. Ez utóbbi esetben ezek szerint a 'sors' sem akarta, hogy gyilkos legyen, viszont megtette volna, ez azért érdekes (nagyon tele lehetett már a hócipõje).

Sara emiatt kerül börtönbe?!:-O
Ehhh, most még mindig nem is érdekel a 'ráadás':-S
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 13:41:50 10/10
(22160/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Visszanéztem, és gondolom, az 'I love you too'-ra gondolsz. Én észre sem vettem, de Te nagyon figyelsz az ilyesmire. ;)

Háát... igen, jó lett volna, ha a szemébe néz, de szerintem is ráfoghatjuk arra, hogy itt most nem tudott. ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 13:35:34 10/10
(22159/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Nem hangzik hülyén, én is így vagyok vele, meg szerintem még sokan. :S;)
Az az orrvérzés tényleg bekavart még a boldog pillanatba is, szerintem ezzel már elõrejelezték nekünk, hogy mégsem happy a happy. :S

Mikor nem nézett a szemébe, mit mondott ki? Most nem tudom, mire gondolsz. ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 13:31:20 10/10
(22158/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Sara lett a tesók 'mentõangyala', ha úgy vesszük, mert Lincet Bill Kimtõl, Michael-t pedig MiLiMamától mentette meg (és így már kétszeres 'gyilkos' lett belõle, persze idézõjelben, mert 'ez' a fajta gyilkosság azért mégsem 'az' a fajta). ;)

Amúgy Michael tényleg lelõtte volna MiLiMamát, ha megvan töltve a fegyver, jól értettem? :O Már a tábornoknál is rezgett Nála a léc (Linc meg még biztatta is, hogy lõje le :O), meg Teddyt is majdnem agyonütötte, ha Sara nem szólt volna (persze érthetõ is a mérge, azért megölni biztos nem akarta).

SPOILER THE FINAL BREAK

Azt viszont nem értem, hogy Sara ezért miért kerülhet börtönbe, hiszen egyértelmû, hogy önvédelem-féleség történt; ebben megint a Cégnek a keze van? :S Ráadásul azt olvastam, hogy tárgyalás nélkül küldik börtönbe, ráadásul ugye terhesen... szegénynek folytatódnak a megpróbáltatásai. :(
10/10
könnycseppek 2009 máj. 17. - 13:28:25 10/10
(22157/25847)
***SPOILER*** FINÁLÉ

Hááát igazából nem mondtam, hogy sikerült elvonatoztatni, az utolsó mondatom inkább csak próbálkozás...

Tudom, hülyén hangzik, de egyszerûen összefacsarodik a szívem, ha visszagondolok a tenerparti részre, az orrvérzés utáni ölelésre, Michael szomorú szemeire és Sara sírására...
A legszebb pár percük sem lehetett igazán 'tiszta és felhõtlen' pár perc *könnycseppek* :-(
___
Sara megint nem nézett Michael szemébe, mikor kimondta...
Hiába fogom arra, hogy nem tudott, minden pillanat kell, hogy számítson! Meg kell élni!


Sara esküvõi ruhája egyébként nekem nagyon tetszik, csak jobb lett volna, ha Michael is valami lazábbat visel:-)
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 13:20:12 10/10
(22156/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

:S:S
Tehát Neki ez happy endnek számít... :(

Korábban volt egy cikk (majd ha megtalálom, akkor beteszem), amiben arról írt M.O., hogy szerették volna egy 'bizonyos' karakter halálát (akkor még nem lehetett tudni, hogy kire gondol), a Fox ebbe nem akart belemenni, de aztán sikerült 'kiharcolniuk'. :S

Szóval... Santorában már korábban csalódnom kellett, most Olmsteadben is (mert azt azért nem hiszem, hogy ne tudták volna, hogy milyen sokaknak fognak ezzel csalódást okozni, már a Sara-s esetbõl kiindulva is). :(
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 13:16:30 10/10
(22155/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Háát, azt hiszem, nekem is ezt kéne tennem, de egyelõre nem tudok elvonatkoztatni. :((
De annak örülök, ha Neked legalább sikerült(t). ;)

Szerintem azért 4 év az elõreugrás, hogy 'utolérjenek' minket idõben, tehát hogy a végén ott is 2009 van, és így tudjuk, hogy 'jelenleg' kivel mi van. ;)

Igen, ezt én is írtam, hogy az azért jó, hogy így összetart a kis csapat. :)
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 13:11:35 10/10
(22154/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

:(((
Sajnálom, hogy Te is kiakadtál, de persze megértelek nagyon!

Bizony, bizony, szerintem is tökéletes részek voltak, ha 'ezt' leszámítjuk, már csak ezért is kár, hogy ezzel elrontották. :S
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 13:06:55 10/10
(22153/25847)
*** SPOILER ***

Igen, de ezt amúgy is olvastam, hogy lesz esküvõ, szóval nem ért meglepetésként. ;)

Azért írtam, hogy szemétség, mert így még rosszabb visszagondolni a fináléra. :S

Háát, én nem is a keserédes jelzõt használnám. :(

/Sara-ra amúgy én nem ilyen ruhát adtam volna, de ez már nagyon részletkérdés;)/
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 13:00:40 10/10
(22152/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Igen, sejtettem, hogy 'ezt' spoilerezték le. :S:S

Ha már könnycseppek... olyan jól megfogalmazta ezt Kristin:

"As Michael and Sara fans, we literally cried tears of joy at the present-day ending of Prison Break. The future ending of Prison Break, on the other hand, brought a different kind of tears. There's quite some time between the present and future endings, so technically, Michael and Sara do have a happy ending."

Csak az utolsó mondatával nem értek egyet, ezzel a "technikai happy enddel", de biztosan vigasztalásnak szánta, meg szerintem Õ is el lehet kenõdve, mint MiSa-fan. :(

Én is mérges vagyok arra a nézetre, nem látom be/nem értem, hogy mi abban a jó. :S
8/10
Hörcsögg 2009 máj. 17. - 12:57:50 8/10
(22151/25847)
lol már 25k komment és mennyi csaj rajongó :o

Véget ért a sorozat, a végét ügyesen megcsinálták az tetszett.
Ez a széria 10/10rõl kezdte nálam, alig vártam a szerda estéket, aztán álltam át a torrentekre, és töltöttem mikor csak lehetett. Sajnos a színvonal csökkent minden egyes idénnyel.
Adok rá 10/8-at.
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 12:40:58 10/10
(22150/25847)
*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Én is olvastam ilyeneket, majd meglátjuk a Final Break-bõl. Tényleg szívás, de ugye korábban írta The_Man, hogy szegény Mike amúgy is meghalt volna az újabb daganata miatt. :((

Ez aranyos ötlet. :)) Jó lenne. :) Csak hát úgy tûnik, Went meg van elégedve ezzel a befejezéssel. :S:S
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 12:36:40 10/10
(22149/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Háát, nem vagyok meglepõdve, amiért Te is ki vagy akadva. :((

Én általában happy párti vagyok, de volt már olyan film is, ahol azt éreztem, hogy tényleg szükséges az ilyesmit meglépni a hitelességhez (és biztos ezért vannak így vele az írók is), de... a PB-nél ezt egyáltalán nem éreztem. Szóval én sem értem. :S

Amúgy az egy szép gesztus volt, hogy Linc a sírra tett egy origami darut, mint a sorozat és a Michael-lel való kapcsolatának jelképe (csak sajnos ez nem vigasztal, még akkor sem, ha jó ötlet volt). :S

Kb. 5 perc boldogság jutott Nekik Sara-val (na jó, ez persze költõi túlzás, de attól még igaz, hogy nagyon-nagyon kevés idejük volt), mivelhogy a sírról kiderült, még 2005-ben meghalt Michael (milyen fura belegondolni, hogy még abban az évben, mikor kezdõdött az egész történet). :S
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 12:29:26 10/10
(22148/25847)
*** SPOILER ***

Igen, olvastam, és ennek örülök amúgy. ;)

Háát, ez az, én is ezért vagyok leginkább kiakadva, mert pont az halt meg, aki (szinte) a legrendesebb volt. :(