Téma: A szökés

10/10
zenoli 2009 máj. 17. - 20:24:40 10/10
(22187/25847)
SPOILER S4 FINÁLÉ

Az, hogy az indulás óta mennyi idõ telt el, valaki nem tudná megsaccolni? Mert ugye nálunk 4 év, náluk mennyi lehetett így a végére? olyan 2 körül ( mármint M. haláláig)

Amúgy én is azt néztem, minek örül mindenki olyan baromira, amikor temetõbe mennek, bár azt sem lett volna jobb, ha zokognak:S
10/10
bree-gee 2009 máj. 17. - 20:23:48 10/10
(22186/25847)
SPOILER 4x21-22
Hát akkor Wentnek is jár tõlem az a bokánrúgás.:D
Amúgy én nem azt mondom, hogy elég lett volna a KÉTSÉG is,hogy vajon mi lesz vele, nem kellett volna ilyen konkrét válasz. Nekem legalábbis.:))
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 20:22:00 10/10
(22185/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Na igen, ha belegondolunk a jövõbe, elég rossz. :S
Nekem mondjuk nem jutott eszembe, de olvastam máshol olyan hozzászólásokat is, hogy még az is lehet, hogy szegény kis Mike-nak is majd agydaganata lesz. :( Ezt persze már úgysem fogjuk megtudni...
10/10
offtopic
sarahangel 2009 máj. 17. - 20:03:20 10/10
(22184/25847)
Tényleg? :D;)

Te amúgy hol tartasz most? Gondolom, a finálét még nem láttad, és le lett lõve Neked. :S

/Amúgy jó újra 'látni'. ;)/
csancsy 2009 máj. 17. - 19:51:34
(22183/25847)
*****SPOILER!!*****
Amúgy megnézem azért a final break-et, valamilyen szinten csak többet tudunk meg:(.
Wen-nek persze, hogy tetszett, ha színész lennék, én is örülnék hogy jaj, hõsiesen meghalok, ez biztos jobb színészi feladat, mint a happy end!!! CSAK A NÉZÕKNEK NEM TETSZIK!!! Bár elég sokan jónak tartották más fórumokon ezt a befejezést!!!
Amúgy nem hiszem, hogy sokat tekeróiáztak az írók!!! Az a baj, hogy nem gondoltak bele az írók a következményekbe!!! a jövõre, csak annyi, hogy jó, akkro megöljük mike-t!!! De például jobban örültem volna a halálának, ha nincs gyerek, meg házasság!!! Így csak sokkal rosszabb!!! Nem gondoltak bele, hogy ja, megszületett és ki neveli fel? Csak Sara, illetve késõbb mostoaapuka!!! Ilyenekre is gondolni nemcsak meggondolatlanul hopp, megöljük, okés!!!
*****SPOILER VÉGE*****
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 19:36:55 10/10
(22182/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Még nem volt kedvem visszanézni a flash forward-ot, de rémlett, hogy a sírkövön látható volt Michael pontos születési dátuma is, és most találtam errõl egy képet (inkább nem teszem be).

1974.10.08. - 2005. 11. 04.

Tehát ezt már legalább biztosan tudhatjuk, ha már úgyis annyira érdekelt minket (csak sajnos ilyen áron... :S)

Amúgy Linc mintha azt mondta volna Sara-nak a Las Vegas-os részben, hogy Michael 'most' lett 31, tehát akkor a hónap nem stimmel.

... és ebbõl a feliratból azt is lehet tudni, hogy a jelen befejezés után már csak 3 hónapja volt. :-(

Írtam, hogy nekem furcsa volt, hogy a sírnál mindenki olyan jókedvû volt, és látom, hogy más oldalakon is felvetõdött ez a téma... persze az is igaz, hogy eltelt közben 4 év és valamennyire begyógyulhattak a sebek, meg tényleg ezt átélni kell, hogy tudhassa az ember... de nekem valahogy jobban illett volna oda valami érzelmesebb megnyilvánulás. Vagy lehet, hogy azért volt, hogy 'megnyugtassanak' minket, hogy a többiek legalább jól vannak? :S

Még azt nem értettem, hogy mikor MiLiMama mellkason lõtte Michael-t, azt annyira lazán vették... mintha olyan 'kis' dolog lenne. Meg itt mintha lett volna egy baki: szerintem M. baloldalon lett eltalálva, késõbb meg a jobb oldalát fogta. De nem néztem vissza, úgyhogy lehet, hogy hülyeséget mondtam. ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 19:20:41 10/10
(22181/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

;)
Ezen már gondolkodtam amúgy, mert el lehetne rajta elmélkedni, hogy ki járt rosszabbul: aki meghalt, vagy aki ott maradt a másik hiányával.
Én valahogy úgy voltam vele, hogy mindig azt sajnáltam jobban, aki meghalt (tehát Sara álhalálánál Sara-t, most meg Michael-t), de amúgy lehet, hogy igazad van.

Ja, végülis az a befejezés sem lett volna rossz, ha az orrvérzésnél hagyják abba, aztán mindenki gondoljon, amit akar... bár én általában nem szeretem, ha nyitva hagynak szálakat, de ettõl még az is jobb/elfogadhatóbb lett volna számomra.

Szerintem nem nagyon fog már történni semmi az eltelt 4 év alatt, mert a Final Break max. pár hónapot fog felölelni (mivel azt már tudjuk, hogy Michael sajnos még ugyanabban az évben meghalt). :S
girl88 2009 máj. 17. - 19:14:50
(22180/25847)
olyan rossz volt az utolsó rész vége!! mármint olyan boldogan kezdõdött aztán meg amikor mutatták micheal sírját...:( szomorú volt jaa amúgy van 1 oldal vince.gportal.hu ahonnan leszedhetõ az összes rész a és majus 27.én lehet majd letölteni a the final break címû 2 részes filmet van hozzá magyar felirat
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 19:13:30 10/10
(22179/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Brigi: én is úgy látom, hogy T-Bag vonala más lett ebben az évadban, de épp ezért volt nekem hihetõ az utolsó 2 részben. Az igazi T-Bag ilyen szemét. Persze ahogy mondod, a korábbi 4. évados T-Bag-vonal kilóg a sorból...

Milyen hiányérzeted volt a MiSa-beszélgetésnél (mert én azt sem tudom, hogy a vonatosnál mi volt az :D)? ;)
10/10
King Diamond 2009 máj. 17. - 19:08:18 10/10
(22178/25847)
SPOILER: FINÁLÉ
Azért amit írtál, az nagyon nem úgy történt a forgatókönyvvel kapcsolatban. Nem csak a hasukra ütöttek az írók, és mondták, hogy ez legyen a vége és kit érdekelnek a nézõk...
Elmondta Matt Olmstead, hogy már a második évad végefele felvetõdött náluk a kérdés, hogy mi legyen a fõszereplõkkel a fináléban. Akkor vetõdött fel elõször bennük, hogy Michael karaktere nem feltétlen éli majd túl. Minden egyeztetés nélkül elõadták ezt Wentworth Millernek, hogy õ mit szól hozzá, ha meghalna a karaktere. Meglepó módon nagyon is tetszett már akkor is neki ez a befejezés és teljesen elégedett volt vele, mint ahogy nyilatkozta is a negyedik évad folyamán (mármint hogy nem feltétlen happy endet képzel el Michaelnek). És azért ez is sokat nyomott a latba szerintem, mert valamennyire a színészek is befolyásolják/hatják a forgatókönyvet. Meg azt is elmondta Matt, hogy igen, szerintük az kicsit 'snassz' lett volna, ha Michael és Sara csak simán elsétál a naplementébe. Erre írták egész sokan, hogy azt a rohadt T-Baget életben hagyták, Michaelt meg nem. Azért T-Bag a sorozat egyik legkedveltebb karaktere volt a kezdetektõl fogva. Rengeteg rajongója volt, rengetegen imádták (köztük én is). Még azt is megkockáztatom, hogy legalább olyan népszerû karakter volt a sorozatban, mint a két testvér, sõt, szerintem Lincolnnál még népszerûbb is. Ez is sokat nyomott a latba nála, meg persze, hogy kikérték ott is Robert véleményét, hogy milyen befejezést szánna a karakterének.
A félreértések elkerülése végett: nem azért írtam ezeket, mert nekem ez a befejezés sokkal jobban tetszett, mintha happy end lett volna, de azt le kell szögezni, hogy a sorozathoz méltó lezárást kaptunk, még ha sokaknak ez nem is tetszik.
csancsy 2009 máj. 17. - 18:05:32 Előzmény sarahangel
(22177/25847)
Jaja
******SPOILER*****
Én megmondom õszintén jobban sajnálom Sara-t, és általában az az igazság, hogy soha sem a halottnak rossz, hanem akit itthagy. Igaz, hogy fiatal, éppen ezért rossz!!! Hogy tudjuk elõbb-utóbb úgyis talál magának másik férfit, gyereknek is kell apja, ha idõsebb lenne tudjuk, hogy biztos nem lesz ilyen, a gyerek meg felnõtt. Akkor legalább 30-40 évvel késõbb kellett volna ennek történnie és legalább tovább is boldogok, és gyerek jövõjét is látja Michael!!!
Addig meg lehet, hogy Michael fenn a mennyben vígan éldegél, várja Sara-t, még az is lehet, hogy összefutott Abruzzi-val, és kicsit dumálgattak:)))) Szóval, komolyra fordítva szót, Sara-t sajnálom!!! Michael halála leginkább azért dühítõ, hogy pont olyan ember hal meg, aki világéletében jó volt, és semmi rosszat nem tett!!!
Megnéztem a tengerpartos jelenetet!!! Az mondom, hogy az lett volna az ideális vég orrvérzéssel együtt. Mert így nézõre bízzák, hogy mi van!!! Ha valaki happy end-et szeretne, akkor azt mondja, biztos meggyógyult, aki meg halottnak szeretné látni, akkor azt mondja, igen nem gyógyult meg!!! Legalább megvan a választás lehetõsége. Bár ez a tengerpartis dolog is szomorúra sikerült:(
Amúgy fura ez a 4 év, mert ha Mike hamar meghal, márpedig 2005 nagyon hamar van, akkor gondolom még történni fog valami, mert akkor nem 4 évvel késõbb mutatják, hanem 1-2 évvel késõbb, hogy sírjához kijárnak!!!
*****SPOILER VÉGE*****
10/10
bree-gee 2009 máj. 17. - 17:18:19 10/10
(22176/25847)
A junkien olvastam ezt régebben:
"Angliában május 26-án kedden már leadásra kerül a Prison Break: The Final Break, a lezáró 2 órás film, vagyis nem kell júliusig várni."

Hogy azóta változott-e a dolog nem tudom.
2/10
bandikabandita 2009 máj. 17. - 17:12:20 2/10
(22175/25847)
KÖszi :)
10/10
bree-gee 2009 máj. 17. - 17:12:09 10/10
(22174/25847)
Zeneválasztásban mindig jó volt ez a sorozat!
10/10
bree-gee 2009 máj. 17. - 17:11:00 10/10
(22173/25847)
Na az tényleg szép volt.:)
Spiritualized - Lay It Down Slow
2/10
bandikabandita 2009 máj. 17. - 17:07:01 2/10
(22172/25847)
Még azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a film mikor kerül mûsorra?
2/10
bandikabandita 2009 máj. 17. - 17:03:25 2/10
(22171/25847)
SPOILER


Hát õszintén szólva nem lennék meglepõdve ha M. még mindig élne...nem egyszer eljátszották már ezt a "mghalt de mégis él a szereplõ" kártyát. A zene címét nem tudjátok ami a végén szól?? Nagyon szép szerintem..
10/10
bree-gee 2009 máj. 17. - 17:02:19 10/10
(22170/25847)
Hát akkor nagy levegõ, és csak leírom:

**SPOILER 4x21-22**
Mi volt ez a befejezés?!És ezt nem a "csajos nyáladzás" mondatja velem, hanem az egyszerû sorozatnézõ.
Mint sorozatnézõ, sokszor morcogtam amiatt, ha egy történetet félbehagytak,semmi lezárás és soha nem folytatták Most még is, bárcsak így lett volna a PB-nél is.
Megkérdezném a kedves írókat (persze a jól megérdemelt bokán rúgás után :D), hogy a sorozatlezárás = a fõszereplõ halálával? Persze abból a szempontból értem, hogy így nem nyavajoghatnak a fanatikusabb rajongók sem következõ évadért (még a végén meghirdetnének egy "mentsük meg a Prison Breaket, mindenki küldjön egy bilincset a stúdiónak" kampányt, kinek kell az - jobb a békesség, nyírjuk inkább a fõszereplõt....)
Érdekelne, hogy ez hogy merült fel az írói megbeszélésen??
Író1: Á, a francba nem jut eszembe semmi jó befejezés!
Író2: Boldogan éltek, míg meg nem haltak?
Író1: Á, az olyan uncsi....Vigyünk bele egy kis csavart, (éljen az alkotói szabadság!)Michael haljon meg, úgy is utáltam a karakterét írni, csak hát jól fizetett, most végre bármit lehet!
Író2: És a rajongók mit fognak szólni?
Író1: Kit érdekel?

Nem tetszett, hogy ebben a két részben szinte annyi minden történt egyszerre, mint egy egész évadban...Kétpercenként foglyok vagyunk, kiszabadultunk, megint foglyok vagyunk, aztán hipp hopp minden megoldódott 1 perc alatt.

Azt hiszem sarahangel írta, hogy neki nagyon bejöttek a T-Bag Sarah jelenetek.Hát nekem nem. T-Bag nagy arc, de a 4. évadban valahogy nem találtak rá igazán arra a vonalra, ami illett volna hozzá, kivéve az utolsó két részben, de evvel a lépéssel viszont az egész 4. évados T-Bag kép hamis és hazug - szerintem (gondolok itt arra, amit Gretchen tesójának mondott).

A végsõ megoldás ENSZ követ és egyebek...Hááát, nem tudom, hogy mivel lehetne jobb bármelyik másik hatalom, aki meg akarta szerezni a cuccot.
Még a Paul-os pillanatokba is vegyült egy kis üröm (hiányoltam a szugeráló szemeket, mikor gyõzködött :D, de ez pici dolog a többihez képest)De legalább volt Paaaaaaaul!!!!:D
Michael ls Sarah beszélgetése a T-bag incidens után...Megint olyan hiányérzetem volt, mint anno a vonatos jelenetnél.

A tengerpartos jelenet jó lett volna lezárásnak, sõt, még az is tetszett, mikor a nagy vidámságban elkezdett vérezni M. orra, és mindketten ugyanarra gondoltak, hogy most mi lesz? Viszont ezt már, én, mint nézõ EGYÁLTALÁN NEM akartam megtudni, szóval a 4 évvel késõbb annyira felesleges volt!Miért kell a rajongókat 4 évad után keserû szájízzel, és letörten így a tv elõtt hagyni??

Summa summarum pár apró dolgot leszámítva, ami tetszett, csalódás volt nekem ez a sorozatzárás.Annyira, hogy még azon is elgondolkodtam, hogy megnézzem-e egyáltalán a filmet.
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 15:53:36 10/10
(22169/25847)
*** SPOILER ***

Tegnap találtam egy cikket a PBBuffon, ahol sokan még mindig reménykednek, hogy Michael mégsem halt meg:

http://www.prisonbreakbuff.com/2009/05/16/prison-break-the-final-break-twist/#comments

Hát igen, én tényleg el tudtam volna úgy képzelni, hogy mutatják a sírt és így kicsit megijesztik a nézõket, de nem sokkal késõbb meg mégis elõkerül M., vagy legalább egy origami daru/rózsa várja Sara-t a kocsijánál. Egy ilyen befejezéssel ki lennék békülve. ;)

Mikor olvastam régebben a Final Break forgatókönyv-részletét, ott úgyis álnéven szerepeltek M. és S., tehát elképzelhetõ, hogy tényleg új személyazonosságot kaptak (egy idõre). Meg ahogy már beszéltük, az sem lett volna rossz, ha Kellerman csinál egy álhalált M.-nek, ami a történtek után nem is jött volna rosszul, és így simán fel tudtak volna szívódni S.-val.

Hú, amúgy mikor az egyik spoilerben az volt, hogy valami újfajta szerelmi szál fog szövõdni, sokan meg is ijedtek, hogy Sara-nak lesz új pasija, de hál'istennek nem. Azzal már tényleg betették volna a kaput nálam. Igaz, hogy 4 év telt el, de akkor is... milyen rossz érzés lett volna. Ja, meg arról is ment eszmecsere, hogy végülis még fiatal nagyon, és rossz belegondolni, hogy az egész életét egyedül élje le. De abba is, hogy esetleg másvalakije legyen. :( Hú, azért Sara-val is jól kicsesztek ám az írók, mert egy ilyen helyzetben annak is nagyon rossz lehet, aki megmarad/ottmarad egyedül.

A Final Break szerintem nem fog nagy idõt felölelni, mert még M. halála elõtt 'történik', illetve gondolom, úgy lesz majd vége, mikor meghal M. :(
10/10
sarahangel 2009 máj. 17. - 15:37:48 10/10
(22168/25847)
*** SPOILER FINÁLÉ ***

Igen, tudom, hogy Sara-nál a való élet is bejátszott, de õszintén szólva ezt nem érzem 'mentségnek'. Nem csak úgy lehet kiírni valakit egy sorozatból, hogy 'megölik' (ráadásul milyen méltatlanul tették, mert levágni valakinek a fejét éppenhogy nem 'respectful' :S). Meg persze az is eszembe jutott, hogy Sara-t amúgy is meg akarták ölni, csak a szezon közepén és akkor Michael karjaiban halt volna meg.

Na igen, a nézettség miatt már nem kell aggódniuk (máskülönben úgysem merték volna meglépni M. halálát, mivel Nélküle nincs PB).

Én ugyan utálom, ha egy sorozatnak nincs rendes befejezése, nem zárnak le minden szálat, de tényleg még az is jobb lett volna ettõl. :S

Ezt én sem értem, miért volt 'muszáj' valakinek a jók közül meghalni. :S Nem hinném, hogy feltétlenül ez kellett a hiteles befejezéshez.

Amúgy én is pont erre gondoltam (csak nem nagyon mertem írni, nehogy önzõségnek tûnjön), hogy hát húha, mindenki más meg jól járt... és itt ugyanazt érzem, mint Sara-nál, hogy milyen igazságtalan egy sorozat, hogy mindenki másnak happyje lett, még a kosaras gyereknek is pl.- ezt persze nem azért mondom, mert rosszat kívántam Neki, csak hát... annyira mellékszereplõ volt. És ilyenkor nem értem ám a dramaturgiát, hogy abbban mi a jó, ha egy fontos szereplõ hal meg, pláne aki ennyire nem érdemelte meg. :((

... és ráadásul pont akkor, mikor már úgy tûnt, hogy minden sínen van - sikerült rátenniük még egy lapáttal a drámára.