Téma: A szökés

10/10
offtopic
sarahangel 2009 máj. 31. - 20:02:50 10/10
(22567/25847)
*** SPOILER TFB ***

Sajnálom, hogy csalódnod kellett, de meg tudlak érteni! :S

Érdekes, mióta újra lett rakva a gépem, nekem is mindig újraindul a BS Player (korábban nem). ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 31. - 20:00:40 10/10 Előzmény csancsy
(22566/25847)
Amúgy Csanita, tudod, mi jutott eszembe?

*** SPOILER FINÁLÉ & TFB ***

Ha mindenáron drámát akartak az írók a végére, és/vagy hogy ne legyen annyira 'rózsaszín', miért nem találták ki azt, hogy Michael 4 évre börtönbe megy és addig nem láthatja a családját, vagy mondjuk kómába esik. Tehát 4 év így vagy úgy, de 'kimarad' az életébõl, és így már helytálló lenne a 'bittersweet, but satisfying' kijelentés. Legalábbis nekem. És a 4 éves elõreugrásban láthattuk volna, ahogy szabadul vagy magához tér, és lett volna egy újabb MiSa reunion, és így örömünkben sírhattunk volna. A TFB meg ezt a 4 éves idõszakot ölelte volna fel, ami inkább a szenvedésrõl szólt volna, de a legvégére megkaptuk volna a happyt!

Amúgy szerintem Michael semmilyen büntetést nem érdemelt volna, még börtönt sem, hiába nyilatkozta Went, hogy szerinte vér tapad a kezeihez, de ezt a megoldást jobban el tudtam volna fogadni!
10/10
sarahangel 2009 máj. 31. - 19:51:33 10/10 Előzmény Alex27
(22565/25847)
Hát igen, sokak életét megváltoztatta az ajtónyitás. De én mindezek ellenére is úgy gondolom, hogy jól tette, hogy nyitva hagyta. ;)
10/10
offtopic
sarahangel 2009 máj. 31. - 19:49:30 10/10 Előzmény Alex27
(22564/25847)
Háát, végülis még senki nem szólt ránk (lehet, hogy csak nem mertek). *lol*
10/10
sarahangel 2009 máj. 31. - 19:46:11 10/10 Előzmény Alex27
(22563/25847)
Én mondjuk ezzel úgy vagyok, hogy Oscar Shales megölését 'megbocsáthatóbbnak' tartom Mahone-nak, mint Tweener-t, Zakkantat meg Aldo-t (Abruzzi-t azért nem említem, mert az azért kicsit más helyzet volt). Hiába volt ott a Cég nyomása, meg értem én, hogy a családjával zsarolták és az a legfontosabb, de azért mégiscsak megtette, amit tett! O.S. esetében meg igaz, hogy 'önbíráskodott', ami szintén nem szerencsés, de az legalább egy olyan ember volt, aki tényleg megérdemelte, és ott valahol az igazságért harcolt (persze ezzel nem azt mondom, hogy ez így jó volt, mert ezt is törvényes úton kellett volna csinálni).
10/10
sarahangel 2009 máj. 31. - 19:39:47 10/10 Előzmény Alex27
(22562/25847)
*** SPOILER THE FINAL BREAK ***

Bizony nagyot hibáztak! :-(

Nem gagyi az alternatívád, nekem tetszik. Én is valami ilyesmire gondoltam. Úgy lett volna hihetõ, ha Sara-t úgy kell "kirúgdosni" az ajtón. Michael fordított helyzetben nem hagyta volna ott Sara-t. És az eddigiek alapján Sara sem hagyta volna ott Michael-t.
Ezek után hogyan tud lelkiismeret furdalás nélkül élni? Michael nem ezt érdemelte volna! :S:S

Eddig éppen arról szólt a szerelmük, hogy bármit megtesznek/feláldoznak a másikért. És mivel szerintem az ilyesmi jellembeli dolog, így nonszensznek tartom az egészet. Pont olyan hiteltelen, mint Bellick önfeláldozása. Az ilyesmiben nem változik az ember.

Az általad említett kunyhós jelenetnél pl., ott nem hagyta volna Sara, hogy Mike magára vállalja a tettét (pedig ott 'csak' börtönrõl lett volna szó, és mégis jobban kiborult). Mike meg nem is mondta meg elõre, mert tudta, hogy akkor Sara nem hagyná. Meg mikor el akartak hajózni a 2. évadban, és Sara észrevette, hogy követik Mahone-ék, akkor is azt mondta a telefonba, hogy már a hajón van, pont azért, hogy biztosan elmenjenek a fiúk.
Szóval korábban 'be kellett' csapni ahhoz a másikat, hogy az tényleg elmenjen.

Az is nagyon zavar, hogy Michael méltatlan befejezést kapott! Bele sem merek gondolni, hogy hogyan halt meg, mármint a részleteibe. Nagyon kegyetlen halálmódot választottak az írók! Nekem az még mindig jobban feküdt volna, ha a tumorba hal bele (ami szerintem amúgy sem biztos, hiszen MiLiMama is felgyógyult belõle meg elsõre Michael is, úgyhogy akármit is mondtak az orvosok, lehetett volna még bízni a 'csodában', vagy legalább harcolni a kór ellen). Ha csak pár hónappal vagy héttel éli túl, az is jó lett volna, azt legalább a szerettei körében töltötte volna el, és akkor talán Sara karjaiban hal meg. Ehelyett úgy kellett meghalnia, hogy cserben hagyta a szerelme - én legalábbis így érzem, de tudom, hogy errõl megoszlanak a vélemények (mint általában mindenrõl).

Amúgy én a reakciókat a halálhírrõl is 'gyengének' éreztem, nem igazán jött át. Mahone-tól még nem is baj, ha nem borult ki, elvégre Vele azért mégsem voltak puszipajtások, de a többiektõl, fõleg Sara-tól azért többet vártam volna. A búcsúhoz meg szerintem - bár biztos ez is olyan helyzet, amiben mindenki máshogy reagál, de - nagyon beleillettek volna a könnycseppek (jól emlékszem, hogy még az sem volt? :S). Ha már utolsó közös jelenet - és talán 'a' vagy legalábbis az egyik legfontosabb is - illett volna kidolgozni, mert nekem ez a búcsújelenet kb. olyan volt, mintha csak 1-2 hétre kellett volna elválniuk, és nem örökre - legalábbis Sara részérõl. Michael-ben egyáltalán nem kellett csalódnom!

Meg mikor nézték a videót a végén, ott is elég nyugodtak voltak. Ha ez 4 év után játszódik, akkor már más, hogy csak a szépre emlékeznek, de így nem volt valami hiteles, hogy (talán/kb.) alig pár órával korábban veszítették el, és mégsincsenek felzaklatva.

ELSÕ nézésre legalábbis nekem így jöttek le ezek a reakciók. Lehet, hogy ha lenézem többször is, akkor másképp fogom látni (de ehhez egyelõre nincs lelkierõm, meg abban szinte biztos vagyok, hogy az 'otthagyós' jelenetrõl nem fog változni a véleményem :S).

Kár, hogy Went és Sarah nem szóltak bele ebbe a jelenetbe, már ha egyáltalán megtehették, meg kíváncsi lennék rá, hogy Õk ehhez mit szólhattak (az egész búcsúhoz, de fõleg az 'otthagyásos' jelenethez). Lehet, hogy Nekik sem tetszett, de végülis azért színészek, hogy bármit eljátszanak, azt is, amibe nem tudják beleélni magukat!
/Én a helyükben tuti nem bírtam volna megállni, hogy megmondjam a készítõknek, ez így nagyon nem jó. *lol*/

Azért az jó, hogy Te mindenhez pozitívan tudsz állni, ahhoz is, ami nem tetszik, szerencsés természeted van! :-)
10/10
sarahangel 2009 máj. 31. - 19:04:53 10/10 Előzmény Alex27
(22561/25847)
Jó ötlet az animáció, tényleg nagyon ott van az a jelenet! ;)
10/10
sarahangel 2009 máj. 31. - 19:02:21 10/10 Előzmény true.believer
(22560/25847)
Igen, írtad azt is, hogy még nem láttad a 4. évadot, ezért nem is értettem pontosan, hogy a végét azt meg hogyhogy... de most már értelek, és akkor Neked érdekes lesz így megnézned az évadot, hogy már tudod a történet végét. ;)

Igazad van, nem jó ennyire beleélni magunkat egy sorozatba (legalábbis akkor, ha csalódást okoz), de velem megtörtént, és pont ezért zavar annyira, mert úgy lett vége, ahogy. Ha nem lett volna ekkora kedvenc, akkor biztos könnyebben elfogadnám. ;)
10/10
offtopic
sarahangel 2009 máj. 31. - 18:55:01 10/10 Előzmény true.believer
(22559/25847)
Igazán nincs mit! De köszönjük inkább a moderátoroknak, amiért ennyire figyelnek, mert visszanéztem és már ki is tették azóta a spoiler jelzést! ;)
10/10
Alex27 2009 máj. 31. - 17:38:22 10/10
(22558/25847)
***** SPOILER THE FINAL BREAK*****

uhhhh de sz@r :S nekem is BSp-m van és nekem is elindult újra, de tudtam,hogy újra megy,mert egy picit mindig megakad az újraindulásnál így nekem még az a pici remény sem maradt :( Neked meg milyen rossz lehetett,hogy pár mp-re megvolt, és akkor hírtelen rájössz,hogy mégsem :S
khekkkkkk 2009 máj. 31. - 17:06:42
(22557/25847)
spol fb

egy különös véletlen: végignéztem a filmet, potyogtak a könnyeim, s ezért le sem állítottam.
Egyszer csak azt látom, M áll és Linc kérdezi, készen állsz? és Sucre mondja, gyerünk papi.
azt hittem egy pillanatra, h M mégis túlélte, s visszatér.
Mivel nem olvastam direkt el a hozzászólásokat, így naivitásom jogos is lehetett volna.
Aztán rájöttem, hogy a BS elkezdte elölrõl a filmet lejátszani :((((((((((
10/10
Alex27 2009 máj. 31. - 03:10:42 10/10 Előzmény csancsy
(22556/25847)
jaja, nagyon egyetértek! Nem tudok betelni vele, igazi energiabomba... az a dal meg egyszerûen gyönyörû, fõleg ahogy a végén vált.. egyre hangosabb, és egyre gyorsabb, tetszik nagyon a lüktetése! :)
És ahogy megcsinálta... nagyon ügyes! Megnéztem a többi munkáját is (már amelyiket megengedte a yt) azok is nagyon jók. Tetszett a megoldás is,hogy Linc-kel indít (hiszen vele kezdõdött minden) és szépen végigveszi a jelentõsebb momentumokat. Na és a vége...
*** SPOILER FINÁLÉ ****
...ahogy ahogy hírtelen megáll a zene és pont M. sírját mutatja.. háát nem semmi hatást ér el. Még szerencse,hogy egy kicsit feloldja a tengerparti jelenettel! :)

Egy szó mint száz: BRAVO! :)
csancsy 2009 máj. 30. - 16:32:40
(22555/25847)
Hú ez nagyon jó, szép és tökéletes vidi:)))) Elejétõl a végéig:))) Összefoglalja nagyon szépen az évadokat, és olyan fotók jelenetek vannak benne, ami a lényeg, és szívhezszóló. Örülök, hogy nem rakták ebbe bele a Final break-et, mert az utolsó kép tökéletes befejezése volt a videónak:)))
10/10
Alex27 2009 máj. 30. - 16:02:01 10/10
(22554/25847)
Remélem nem bánod Ruth,hogy betettem ezt a vidit!? :))

Annyira megható, ahogy végigmegy az egész történeten, a szöveg alatta, a különbözõ összevágások, efektek, és hát a zene(!).. egyszerûen tökéletes és nagyon megható!

spoleres, de a "The Final Break" nincs benne. (S4E22-ig)
http://www.youtube.com/watch?v=YfZvm6PfQuM
10/10
Alex27 2009 máj. 30. - 15:45:03 10/10
(22553/25847)
rtllel kezded el nézni majd a 4.évadot, vagy eredetiben?? :)
(lehet írtad már, de mostanság elég szivacs az agyam :DD)
10/10
Alex27 2009 máj. 30. - 15:23:27 10/10 Előzmény sarahangel
(22552/25847)
**** spoiler the final break****

én biztos nem gagyzinám le ;)) mások meg le vannak tojva ;DD

szerintem mindenképpen megverték volna az õrök. :S
Amúgy ez is egy olyan ötlet, aminek örültem,hogy belekerült -persze nem a verés miatt - hanem,hogy visszautaltak arra,hogy nem csak az õ (Michael, Sara, Linc, Sucre...stb) életük változott meg ezzel, hanem olyanoknak is, akik közvetetten voltak csak érintve, mert mondjuk a Fox Riverben volt fegyõr, vagy titkárnõ, vagy konyhás.. meg gondolom azért más börtönökben is voltak vizsgálatok, sok piszkos üzérkedés kiderülhetett... persze ez már így nem tartozik a stroyhoz, de azért sok mindent következett abból a ténybõl,hogy Sara nyitvahagyta az ajtót, és így meg tudtak szökni a fox riveri nyolcak :)
10/10
Alex27 2009 máj. 30. - 15:15:24 10/10 Előzmény csancsy
(22551/25847)
én is örülnék ha egyszer készítenének egy folytatást, már csak a kíváncsiság miatt is... bár lehet jobb lenne, ha már nem bolygatnák a történetet, de ha kapna egy ütõs kis sztory-t akkor még jó is kisülhetne belõle. :)
10/10
offtopic
Alex27 2009 máj. 30. - 15:08:58 10/10 Előzmény sarahangel
(22550/25847)
*lol* alapítunk majd egy másik forumot :DDDDDDDD bár általában aki ide ír, sokat ír.. szóval akkor talán mégis maradhatunk XDDD
10/10
Alex27 2009 máj. 30. - 15:07:07 10/10
(22549/25847)
jaja, nem arról híres Teddy... bár azért egyszer megesett vele.. Hollanderéket elengedte ;)))

**** SPOILER TFB ****

pont ezen gondolkodtam én is,hogy azért a végén még a rosszban is volt valami jó neki. Bárhova máshova kerülhetett volna, de õ mégis visszakerült a Fox Riverbe. Bár ennek inkább szimbólikus jelentõssége volt, de a Zsebesre nézve ez volt a lehetõ legjobb dolog,ami végül történhetett vele. Lehet még a régi celláját is visszakapta, bár az lenne a morbid, ha Michaelét kapta volna meg *lol*
10/10
Alex27 2009 máj. 30. - 15:00:58 10/10 Előzmény sarahangel
(22548/25847)
**** SPOILER THE FINAL BREAK ****

jaj, a zenét azt én is akartam mondani... többször is elõjöttek a régi jók is dallamok! :)

Nekem ez volt az elsõ,ami az eszembejutott,hogy most mi lesz a picivel, és ezt Sara is végiggondolta. Azért milyen durva eleve fegyveres õrök veszik majd körül a szülésnél, gondolom Michaelt még csak a közelébe sem engedték volna.. és erre meg kap 30 percet :O áhhhh ez durva :S

hát igen, ez tényleg az írókon ment el *haragszik*