issti1 2008 febr. 24. - 18:03:22
(91/231)
Mit csináljunk, nem vagyunk egyformák: ugy látszik én egy ilyen aggressziv,primitiv ember vagyok -a te számodra!
Más meg egészen mást mondana...
Az is lehet, hogy te reagálod túl egy kicsit a dolgokat, de erre nem térnék ki - elfogadom véleményed!
alex4427 2008 febr. 24. - 11:46:25
(90/231)
Az emberek egyáltalán nincsenek besózva! Sõt!
Az ne tévesszen meg senkit, hogy van még néhány hülye (mint pl. én!), aki még érdeklõdik a közügyek iránt! (Az meg végképp ne, hogy van itt egy szorgalmas és undok hozzászóló, aki személyes sértésnek tekinti ennek a (reményeim szerint, alulmúlhatatlan) kormánynak a kritikáját!)

Inkább apátiát, sõt, agóniát tapasztalok!
A legutóbbi (helyi) népszavazáson is, amikor a polgároknak a saját életüket közvetlenül befolyásoló kérdésben kellett volna dönteni (Pécs! NATO lokátor a város szélén!), akkor sem mentek el elegen!
issti1 2008 febr. 23. - 15:39:34
(89/231)
Magam részérõl lezártam a vitát - azt hittem te is!
De ha gondolod, persze folytathatjuk egymás meggyõzését- részemrõl nincs kifogás ellene!

Demszki 2006 okt 23-után kitüntette a késõbb mégiscsak leváltott, sokszorosan vétkes(mostmár birósági eljárások is folynak ellene) rendõrfõnököt/Bp. diszpolgára lett (kb. másnap!! )/.
Nekem egy emberrõl már ennyi is elég(persze még órákig sorolhatnám akár az általad is érintett témakörben elkövetett súlyos hibáit), hogy nagy szimpátiát érezzek mindenkivel, aki õt szidja!
..és persze, arra is sarkall, hogy ne hagyjam szó nélkül, ha valaki védné -vagy esetleg lebeszélni próbálna támadásáról.
Bocs, ha ilyen vagyok - amúgy a politikával nekem is tele a hócipõm: én az alapvetõ erkölcsi, morális problémák ellen szólok- ha történetesen az illetõk politikusok, vagy neadjisten polgármesterek, hát akkor ennyiben a politikát is érintem!
issti1 2008 febr. 23. - 12:32:56
(88/231)
Húha!
Akkor elképzelni se tudom mi lenne, ha (állitásoddal ellentétben)nem utálnád, hanem esetleg kedvelnéd Demkszkit ...lehet, hogy akkor meg kritizálnád? ..végülis ilyen is van: forditott logika..
Ja és azt elfelejtettem mondani, hogy megsértõdni is van jogod!
Sõt, engem unni is!
Számomra élmény volt az eszmecsere! :o)
issti1 2008 febr. 23. - 10:31:06
(87/231)
Ezen -tekintve a hosszabb ideje tartó itteni csatározásaimat- már rég túljutottam: nem érdemes foglalkozni vele, még elméleti sikon sem!

Nekem ez lett a végkövetkeztetésem...
issti1 2008 febr. 23. - 10:28:53
(86/231)
Igazad van: sok bunkó van és nekik ad táptalajt pl. a gondatlan és kaotikus városvezetés, illetve a(gazdasági-politikai) felsõ körökbõl mintaként legyûrûzõ morális nihill.
Ezek sajnos tények!

Egyébként bájos, ahogy menteni próbálod Demszkyt: nem õ hibás a mocsokért, hanem aki eldobja..stb.. Ezen az elven bárkit fel lehet menteni, csak akarni kell!
Azt azért tudomásul kell venni, hogy az emberek azt engedik meg maguknak, amit a környezet megenged-sugall: ha nincs rend, tisztaság, akkor rendetlen és koszos-szemetelõ lesz az átlag, egyszerû nép.
Ha lenne rendes gazdája a városnak, az meglátszana az emberek hozzáállásán is..

Persze jogod van Demszkyt védeni, csak jó lenne, ha nyiltan felvállalnád irányában való elfogultságod..
alex4427 2008 febr. 23. - 10:22:38
(85/231)
Sõt! Téveszme rendszer! Pontosabban: ömmagában zárt és logikus téveszme rendszer! Orvosi szakkifejezéssel: paranoia!
alex4427 2008 febr. 23. - 10:20:58
(84/231)
Persze! (már bocs, hogy bele…)
Egy ország, város életéért, kinézetéért stb. természetesen felelõsek a lakói! Nem kérdés!
De ugye nem vitatod, hogy némi felelõssége talán a város (ország) vezetõinek is lenne? Sõt! És ugye látunk jól mûködõ városokat itthon és külföldön is!
Ha már külföld: ma már New York (ami azért még Bp.nél is nagyobb város, ugye!) sokkal rendezettebb, tisztább, biztonságosabb, barátságosabb, mint Budapest!
És, szintén csak elvileg, kérdés lehet-e, hogy az ország/város hatalomban lévõ vezetõinél vannak az eszközök, lehetõségek , pénzügyi források? És nem a lakosságnál, de még csak nem is az ellenzék vezetõinél!
issti1 2008 febr. 23. - 10:15:32
(83/231)
Nem rágalmaz, téveszméi vannak - ez sajnos súlyosabb!!
1 mondattal magával rántja az embert egy bizonyos nemkivánatos szintre.. persze csak ha odafigyelsz rá és komolyan veszed.
Ez az én benyomásom a dologról.
alex4427 2008 febr. 22. - 23:24:45
(82/231)
OK!
De eddig csak ostobaságokat írt!
Most meg rágalmaz is már!
Ráadásul nagyon szorgalmas, ebben a topicban is megtalált!
issti1 2008 febr. 22. - 21:10:57
(81/231)
Alex, rég megfogalamaztam a "para/szt/normális fórumozó" elleni axiómámat: az egyetlen hatékony fegyver a következetes ignorálás!

Vagy egy piaci léggyel, esetleg egy szendvicseden tanyázó szemtelen hangyával is leállsz vitázni? Ugye nem?

Hát akkor mért pont vele tennél kivételt?! :o)
issti1 2008 febr. 22. - 21:04:37
(80/231)
Alex, ez köll a népnek: a butitott filmek - alacsony intellektuális igényszintre szoritotta (elsõsorban a média) az átlagembert.
Az igénynek meg mindenki lefekszik, hisz ebbõl van a bevétel: ettõl kezdve az egész leginkább egy öngerjesztõ negativ spirálra hasonlit..
issti1 2008 febr. 22. - 20:55:51
(79/231)
Kedves Bodry, nem kell azért megsértõdni, mert leDemszkihivõztelek!
Ha nem vagy az, hát nem vagy az -nagy ügy!

Csak akkor azt nem értem, mért veszed személyes sértésnek, ha valaki õt szidja?
Netán szereted õt?
alex4427 2008 febr. 22. - 20:43:49
(78/231)
Na jó, lehiggadtam!
Bevallom: ügynök vagyok!
A jó magyar filmek, a tehetséges fiatal magyar filmesek „ügynöke”!
Miattuk, sõt, értük „keltem a hangulatot”! (Félek, nem sok sikerrel!:)

Nyilván a legutóbbi hozzászólásom verte ki a biztosítékot!
Íme egy rövid részlet belõle:

Olyan izgalmas mai magyar filmek, mint az Iszka utzása, Lányok, Off Hollywood stb. együtt nem hoznak annyi nézõt, mint a 9 és fél micsoda – néhány nap alatt!:(
Megjegyzem továbbá, hogy Sas Tamás egyébként egy igen tehetséges filmes (Presszó,Szerelemtõl sújtva), de nyilván - halad a korral, ill. a kórral!
alex4427 2008 febr. 22. - 20:22:47
(77/231)
Hülye!
(Bocsánat mindenkitõl! Kivéve: onodok! Aki miatt otthagytam Friderikusz topicot! Ugyanis nagyon nem bírom a beszûkült "gondolkodását"! Én tanulni, okulni járok az Internetre, õ meg kioktatni! Bevallom: nem az esetem!)

Egyébként ondok nyilván elolvasta a Moderátor felszólítását!:)
Aztán durva és hazug módon elkezdett személyeskedni!:(

P.S.:
Én nem bánnám, sõt, örülnék, ha törölnék a hozzászólásom - ondokkal együtt!

Ja, és meg lehet nézni, lehülyéztem-e már bárkit!?
Segítek! Nem!
(Most sem vagyok büszke magamra, de nem találok jobb szót!)
5/10
ondok 2008 febr. 22. - 20:10:34 5/10
(76/231)
Vigyázzatok,mert isti ,alex ismerõs ,idõnként átjönnek az MNO fórumról,és pártmegbizatásból keltik a hangulatot minden topicban.
5/10
ondok 2008 febr. 22. - 20:06:09 5/10
(75/231)
Igen az isti egy agymosott propagandista,csak politizál minden topicon.
alex4427 2008 febr. 22. - 18:13:00
(74/231)
Nézzünk egy kicsit magunkba!
Ez egy hihetetlenül fáradt, kizsigerelt és lebutított ország!
Olyan izgalmas mai magyar filmek, mint az Iszka utzása, Lányok, Off Hollywood stb. együtt nem hoznak annyi nézõt, mint a 9 és fél micsoda – néhány nap alatt!:(
És ne mondja senki, hogy NEM kötelezõ hülyének lenni!
Nem, kétségtelen NEM! Csak elõnyös!

Megjegyzem továbbá, hogy Sas Tamás egyébként egy igen tehetséges filmes (Presszó,Szerelemtõl sújtva), de nyilván - halad a korral, ill. a kórral!
moderátor 2008 febr. 22. - 11:16:06
(73/231)
Kedves Fórumozók!

Legyetek kedvesek tartózkodni a személyeskedéstõl, egymás beskatulyázásától! Szorítkozzatok a témára!
Moderátor
issti1 2008 febr. 22. - 10:31:36
(72/231)
Kedves Chief, te egyszerûen egy Demszki- hivõ vagy, ne szégyelld bevallani(még ha szégyellni valónak is érzed!:o)

És ettõl kezdve persze minden kritika, élc, irónia demagógiának fog tûnni számodra: a kérdés mindig csak az, hogy meddig jutunk el az elfogultságban?

Pl. az Eszdéeszt még mindig egy tisztességes, jóravaló politikai képzõdménynek tartod? -gondolom igen!
És ha a biróság bezáratja, akkor is?- és onnantól kezdve a biróság is demagóg és elfogult lesz?
A kérdés csak ez: meddig megyünk el az elfogultságban?

Ezek a kérdéseim merültek fel hsz.-od kapcsán..