Téma: A társulat

8/10
Wild Flower 2008 ápr. 16. - 10:35:58 8/10
(397/2077)
mondjuk Varga Miki is kopaszodott:)
szerintem, mivel ez nem film, hanem színházi elõadás -rockopera- inkább hangra mehetnek, mint kinézetre. legalábbis remélem..

nekem Enikõ az elsõ pillanattól Sarolt, nála szúrósabb szemmel nézõ csajszit nem tudok mondani és igen, Ági, mint feleség o.k.( igaz lehet, hogy okoz meglepit szombaton, és elõveszi szigorú énjét is)

ui: azért emlékezzetek csak vissza, hogy mit mondott a Wunderlich-Feke duettre az Alföldi. a kissrác "eltörpült" mellette-és mondjuk ilyen szituáció az István a királyban mókás lenne
Jasinbure 2008 ápr. 16. - 07:14:50 Előzmény Gerbera
(396/2077)
Nincs ciki,mert akkor a Feke a Koppány és ennyi.A Szilárd döntõbe jutása a zsûri dolgát könnyíti.
Jasinbure 2008 ápr. 16. - 07:12:00
(395/2077)
Csak annyi,hogy abszolút egyetértek veled,nagyon jól megfogalmaztad.
10/10
zsuzsak 2008 ápr. 16. - 04:57:21 10/10
(394/2077)
Hello trillárom! meg mindenki amúgy!
Hogy Wunderlich nem elég karakteres? Ajánlom a youtub-on a Wunderlich József /ird be a keresöbe/, és nézd meg a dalait. Olyan karaktert hoz ki magából , amilyet akar. Az sem mindegy hogy ki mellett lehet hitelesen alakítani Saroltot, Koppányt, Gizellát.
Ez a darab nem két tagbaszakadt, nagydarab ember küzdelméröl szól. Muszáj a rendezönek a szinpadi ellenpólusok kidomborításával élni, mert ez a legnagyobb hatásnövelö. Szerintem Feke Pali vagy Vadkerti mellett bármelyik Sarolt jelölt eltörpülne, bár én sajna Imit sem hangilag sem megjelenésileg nem tartom Istvánnak. Miután szerintem már csak ez a 3 versenyzö esélyes Koppányra, Istvánra,
csak Józsi Istvánja mellé lehetne egy nála idösebb, eröteljesebb, vadabb kinézetü és hangú szereplöt találni. Az összhatást is kell most már nézni, és minden szereplönek "illeni" kell a másikhoz.
Amúgy meg nem egy hátrány hogy egy föszereplö, akire épül a darab
egy fiatal széparcú, magas, jómegjelenésü, és persze csodálatos hangú valaki, ne legyen kissé vagy teljesen kopaszkás, ne legyen minden foga közt egy szünet, ezzel persze nem akarok bántani senkit,dehát ez sajna mérvadó is lehet. A filmvilág nagy színészei sem véletlen az un. szívtiprók közül kerülnek ki jobbára.
Tehát István Wunderlich Koppány Feke páros viszi a pálmát.
Nézzétek el nekem , ez a magánvéleményem. A 19-i szombati Sarolt döntöben már lesz erre irányuló duett szerintem.
8/10
bree-gee 2008 ápr. 15. - 20:37:48 8/10
(393/2077)
Na igen, azon a honlapon elég sokminden nincs...:(
Vicu 2008 ápr. 15. - 20:35:25
(392/2077)
Szerintem eléggé favorizálják W.Józsit ahoz,hogy neki adják Istvánt....
Nézegettem a társulat,meg az m1 honlapját is,de nem találtam olyan infókat,hogy a döntõsök közül ki hány éves,milyen tapasztalatai vannak a pályán stb...nem tudtok valami jó honlapot,ahol megtalálhatnám?
trillárom 2008 ápr. 15. - 20:09:51
(391/2077)
Szerintem Wunderlich nem elég érett karakter,h. István legyen.Én kedvelem õt,Feke mellett õ a másik kedvencem,de számomra õ nem "istvános":)Az a baj,h. okvetlenül hasonlítgatom az eredeti szereplõkkel a mostaniakat és ezért az a véleményem,h. Varga Miklóshoz hasonló erõs karakter kell erre a szerepre,mint ahogy persze Koppányéra is.Persze ki tudja mi a rendezõi koncepció és ki illik/nem illik ebbe bele.
Jasinbure 2008 ápr. 15. - 16:46:39
(390/2077)
Majdnem teljesen egyetértek,leszámítva,hogy nem tehetik mindig ilyen szorossá a végét,mert kilógna a lóláb.Ami a Feke István szerepét illeti,szerintem a Koppány válogatásnál,minden eldõl,mármint a koncepció.A Szikora nem egy szimpla rendezõ és ez ügyben sem nyilatkozott,hogy a Feke lenne a favoritja.Meglátjuk.Amúgy nem hiszem,hogy ezért a véleményedért szidni kellene téged.
janetoth 2008 ápr. 15. - 14:00:09
(389/2077)
Nos ez nálam is teljesen egyértelmû, fõleg a szombati adás után. Nagyon kíváncsi voltam, hogyan vágja ki Szikora magát a döntési helyzetbõl. (Kivágta.) Hiszen számomra elég nyilvánvaló volt hogy az a 80% szavazat nem Tóth Attilának vagy Koroknai Árpinak érkezett. De Vadkerti Iminek Tordánál nagyobb szerep kell, hiába érkezett neki az a sok voks. István? Hiszen folyton Feke Pali van a központban, nézzétek meg a közös produkciókat, vagy a számomra félreérthetetlen elõzõ adásban lement Gizella István duettet. Az már "a duett" volt. Örültem is. Feke nálam csakis István lehet kezdetektõl fogva, Imre pedig sztem nagyon jó Koppány lesz, kénytelen lesz, mert más nincs. A gall vitéz szerepében (ha jól emléxem, az volt) is kitûnõen hozta a figurát. Kemény figura is tud lenni, nem csak "álomarcúlányos" (na azt nem szeretném még egyszer hallani :-))) Wunderlich Józsit meg nagyon jónak tartom, de most erre nem elég, mert van nála erõteljesebb, karizmatikusabb figura. Aztán nehogy nekem essetek a fórumon, mert én csak a saját blablámat mondom. Azért ti még szurkolhattok bárkinek. (Megjegyzem, tök mindegy, mire v. kire szavaztok, úgysem ti döntitek el, hanem az "Úr Középen"! Persze azt nem mondom, hogy én eddig másképp döntöttem volna. Nálam eddig ötös!)
Gerbera 2008 ápr. 15. - 12:23:01
(388/2077)
Nekem is az a vélemyénem,hogy csak Koppányé a legnagyobb szerep.Szerintem is Koppány-Feke,István-Wunderlich lesz majd a felállás,bár ha a nézõk máshogy szavaznak,hogy kik párbajozzanak lehetnek meglepetések.
Én Ágit nagyon nem szerettem,de az eslõ szerepdöntõn nagyon meggyõzött,de sajnos nem hsizem,hogy megkapná Saroltot :(
Jasinbure 2008 ápr. 15. - 07:51:59
(387/2077)
Inkább Enikõ,vagy Ági?Szegény Áginak a végén,Koppány feleség szerep marad.Remélem nem!
Jasinbure 2008 ápr. 15. - 07:50:02
(386/2077)
KÖSZÖNÖM!Nekem is ez a véleményem.Pontosan így van,a Feke kész,erõteljes férfi,ami inkább Koppány és a Wunderlich mellet akármelyik Sarolt jelölt,"Sarolt "lehet és a Bogi is igazi Gizellát játszhat hitelesen.Ez lenne a legjobb megoldás.
10/10
zsuzsak 2008 ápr. 15. - 05:53:57 10/10
(385/2077)
Színészileg, hangilag és alkatilag István szerepére szerintem legalkalmasabb Wunderlich József, és igen: Koppány Feke Pali.
Ez a két ember a leghitelesebb ábrázolója lehet a két föszereplönek.
Az ellenpólusok kidomborítására is a legalkalnasabbak, mind hangilag, mind alkatilag. Ezt a duettjük és Wunderlich Padlásból énekelt szólója tökéletesen bizonyítja. Ennél kontrasztosabb és jobb duett még nem volt. István Királyunk történelmi források szerint is 20 év körül volt az államalapításkor. A következö döntök duettjeit már ennek jegyében nézem. Ez a két ember tudná legjobban bevinni az embereket a színházba. Ajánlom a youtub-on a Wunderlich József cimszó alatti dalokat, annak aki még nem látta.
8/10
Wild Flower 2008 ápr. 14. - 23:49:40 8/10
(384/2077)
én meg már úgy vagyok vele, hogy ha a favoritom "kiesett" akkor Feke Pál kapja meg Koppány szerepét. a rekedtes hangja szerintem jól megy hozzá. és a cím hiába István a király , számomra-és ismerõseim körében is- Koppányé a "fõszerep" és az õ dalai az igazán "húzósak".
Istvánnak meg ott van Vadkerti Imre.
a heti Sarolt szerepért nem "egy rendõrnõ az álmom:)"
Gerbera 2008 ápr. 14. - 22:34:47 Előzmény trillárom
(383/2077)
Köszi a választ!Hát igen a Szabadtérire jó még tavasszal jegyet venni...

Menéztem az eddigi hozzászólásokat,hehe lehet tényleg papos Vadkerti hangja.Nekem az elején nagyon nem tetszett,túl modorosnak találtam.De a Molnár Ágneses "Mindent és most"-os duett nagyon bejött,meg szombati produkciói is.

Az sajna szinte biztos,hogy az "örjöngõ tinik" beszavazzák a Koppányos döntõbe Nagy Szilárdot,és akkor ciki van.Nálam is Feke Pál=Istvány, a király.
10/10
red-eye 2008 ápr. 14. - 21:55:17 10/10
(382/2077)
Nálam egyértelmû, hogy az István szerepet Fekére, a Koppányt pedig Vadkertire kell osztani.
trillárom 2008 ápr. 14. - 18:25:04
(381/2077)
Én remélem,h. a zsûri Fekét képzeli el Istvánnak.Egyszerûen más nem lehet.(esetleg még,amit már írtam is Vadkerti).Az a baj,h. a nézõk sokszor nem úgy szavaznak,h. ki a legjobb arra a szerepre,hanem ki a kedvencük.Ezért azt kéne elérni,h. Feke ne kerüljön be a 2be:DDe tuti benne lesz Koppánynál..Viszont onnantól kezdve csak a zsûriben bízhatunk.
trillárom 2008 ápr. 14. - 18:20:43
(380/2077)
Nálunk Szegeden eredetileg 3 elõadást terveztek,de akkora volt az érdeklõdés,h. még egy plusz napot betettek(aug.17,19,20,21).Most néztem a jegyárakat:3700 ft a legolcsóbb és 13200ft a legdrágább.Ahogy ismerem a Szabadtérit,elképzelhetõ,h. hamar el fogják kapkodni még a legdrágább jegyeket is.
Gerbera 2008 ápr. 14. - 14:58:35
(379/2077)
Mennyibe fognak kerülni a jegyek?!Debecenbe is jönnek majd?Meg Szegedre?Körbejárják az országot?Az is jó lenne!
Gerbera 2008 ápr. 14. - 14:57:36
(378/2077)
Most néztem meg a mûsort.Baromi csalódott vagyok.Tóth Attilának remek hangja van,sõt a remek nem is a megfelelõ szó rá,tényleg fantasztikus,de nekem nem tetszik a színészi játéka,Torda szerepe-dala,meg pláne nagyon rosszul állt neki.
Múlt héten is csalódott voltam,hogy nem Ágnes kapta meg Gizellát.
Na de ez van :) Szakértõ zsûri dönt és biztos jobban értenek hozzá,mint én.Hehe