8/10
offtopic
Picasso™ 2019 febr. 28. - 15:16:42 8/10 Előzmény Edmond Dantes
(259/319)
Á, egyszerűbb vonulni, vagy verni a tam-tam-ot a semmire. :-)
offtopic
Edmond Dantes 2019 febr. 28. - 15:03:05 Előzmény Picasso™
(258/319)
Nem másolok be idevágó linkeket, mert -jogosan!- moderálnák a hszomat. Gugliba üss be megfelelő keresőszavakat, meg fogod találni (2010-11-ben járatták csúcsra a "témát", "Robertáztak" stb..). Ja és a Parlamentben is ment ezerrel a színvonalas átkozódás, interpellálás ellene...noha valszeg az átkozódó képviselők, potentátok sem látták egyetlen produkcióját sem. Mellesleg (mellesleg?) ha látták volna, akkor sem értették volna, jobb is, ha nem látták. És jobb lett volna, ha megfogadják a régi bölcsességet: Si tacuisses, philosophus mansisses!
8/10
offtopic
Picasso™ 2019 febr. 28. - 14:40:13 8/10 Előzmény Edmond Dantes
(257/319)
Ez nekem új: Alföldi ellen tüntettek? Nem semmi. :-)
Igen, mindig céltábla mindenki, állandóan nácizás, buzizás, zsidózás megy.
Na meg az ál-ártelmiségiek, akiknek lóg a kapa a szájából, hiába játsszák az eszüket. :-)
8/10
offtopic
Picasso™ 2019 febr. 28. - 14:36:05 8/10 Előzmény perry
(256/319)
Beözönlöttek a büfé-szakon végzett fiatalok. Látszik is. :-)
Sikk bunkónak lenni a fórumon; de szerencsére nem kötelező.
offtopic
Edmond Dantes 2019 febr. 28. - 14:31:50 Előzmény perry
(255/319)
Már 2017. márciusban beírtam a filmről (ld ott), úgyhogy ez itt lejjebb csak off:
Jól tudjuk: onnan veszik a bátorságot (és botorságot), hogy névtelenül tehetik, biztos fedezékből. Jól tudjuk: sokan meg se nézik az adott filmet, színházi előadást. Azzal kezdik s egyben befejezik: "ezt a f*st kinek csinálták?" és hasonlók, olyasmiről, amit nem is láttak. . És persze bizonyos kisebbségek kedvenc céltáblák. Jól tudjuk: Alföldi Róbert ellen olyanok tüntettek -nem kevesen- a Nemzeti Színház előtt, akik soha egyetlen produkcióját nem látták, még a helyszínt is csak térképpel találták meg. Jól tudjuk...nem folytatom.
PS És mindez valahogy mindig az "egyik" oldal felől jön...
perry 2019 febr. 27. - 21:03:36
(254/319)
Mindig elcsodálkozom honnan veszik emberek a bátorságot mások gyalázására, alázásra, vagy utasítanak másokat mit nézzenek mit ne, mit érdemes és mit nem szeretni mit kell utálni.
Még arra sem veszik a fáradságot , hogy oda lökjék: az én véleményem szerint... Arról nem is beszélve, hogy nem a fimről folyik a párbeszéd sokkal inkább ízlésről vagy mások ízlésének leszólásáról.
Véleményem szerint az élet nem midig fáklyásmenet és örömünnep. Szép is lenne ha mindenki az élet napos oldalán járna , az emberek boldogok lennének. Csupa arrubai naplemente koktél és tengerpart lenne. De sajna e mellett minden más is van. Mert ugye lehet sorozatot nézni mert tényleg szívszorító és megoldódik a végére, vagy romantikus mozit nézi és ott dettó megoldódik minden. Világunknak vannak sötétebb szövetei is amiket nehéz és szomorú megélni: betegségek, szorongás, hiperérzékenység, végtelen magányososság ami újkori társadalmunk tartós kísérője. Persze ha leülök a filmet nézni nekem is előtör mit és meddig vagyok képes elviselni meddig vagyok képes befogadni ezeket az élethelyzeteket. Sokan vannak magányos emberek idősek akik a naplemente generációjaként bezárult világukban élnek, meg nem értett kamaszok akik nem tudnak szülőkkel kommunikálni és zárkózottak lesznek és a film szereplői akik végig uralják a filmet mindegy kétszereplőssé téve azt. Ettől sokan a vontatottságot érezhetik, tény , hogy a történés mellékszálai nincsenek hangsúlyozva de ez talán azért van mert sokkal inkább a két főhős kapcsolata határozza meg a történet ívét. A film lehet mondani távol tartja a nézőtől a szereplőket nem nyúl bele jellemükbe, nem tesz érzelmi engedményeket ábrázolásukba már , már kórházi fertőtlenítés érzet tör rám mikor nézem , tudva , hogy sérült embereket látok állandóan vágyam van arra, hogy ez majd megváltozik és akkor hipp-hopp nagyon happy birthday lesz minden. Nehéz ezt a filmet türelemmel nézni azokat is értem akik pár perc múlva eldobták maguktól a Testről lélekről nézését. Hiszen ehhez önuralom és a film iránti "alázat" is szükségeltetik. Igaz, el is lehet utasítani mert idegen vagy taszítóan lassú a történet kibontása , sérültek a szegélyiségek . Számomra annyi bizonyos, hogy mielőtt valaki rám süti a " pökhendi kultúrsznob " jelzőt sokat jelentett az a szociológiai mélység ahogy Enyedi Ildikó filmre álmodta a történetet.
10/10
elemes 2019 febr. 27. - 00:23:53 10/10 Előzmény Bullózus pemfigoid
(253/319)
Neked is szép napot :)
Bullózus pemfigoid 2019 febr. 25. - 10:44:30
(252/319)
Tegnap láttam. Borzasztó zagyva film.
Kb. mintha egy középiskolás készítette volna.
Életszerűtlen párbeszédek Aspergeres szereplőkkel és kibugyyanó céklalével, ami vér akar lenni.
Szomorú, hogy ilyen filmeket díjaznak manapság.
1/10
mawol 2018 dec. 28. - 11:13:20 1/10 Előzmény TitusLivius
(251/319)
Bizony ne! De ne is az ilyen másokat alázó, pökhendi kultúrsznobok, akiknél egy ilyen életszerűtlen, vontatott film tízest ér! Nem a szereposztással és a fényképezéssel volt baj, csak ezen kívül minden mással.
sexykex 2018 dec. 26. - 14:06:12
(250/319)
A szarvasok szépek és persze az erdő is. Na, és milyen lehetne egy vágóhíd? Ronda. Ezzel máris leszámoltam a szép film mítoszával. (Nagyon szépen kivitelezett ronda képekkel is traktálnak.)


Endre karja béna. Máriának a feje béna. Lelkileg mindketten sérültek. Ez a film tehát a másságról is szól. Pontosabban sérült lelki társakról, vagy sérült lelkű társakról, akiknek az álmaik azonosak. Még pontosabban Asperger-szindrómás szerelem első látásra. (Nem csak Mária bibis, ez a szerelem is bibis és főleg megmagyarázhatatlan.)


Végül is nem mindegy, hogy miről szól? Ez egy jó film és ez a lényeg! Miért jó és mitől jó? Az őszintesége, jól sikerült kontrasztjai, kedves humora, képi tisztasága, a színészek játéka engem megragadott. Sokkal többet kaptam tőle, mint reméltem.
bernathy 2018 dec. 24. - 19:23:21
(249/319)
részben tök jó, de végülis nagyon nagyon vontatott
szookedorina 2018 szept. 07. - 10:04:34 Előzmény klausschulzefan
(248/319)
Ezek az új filmek, magyar (kisbetűs Európa) viszonylatban nagyon jók gyakorlásnak. Örüljenek ha valakik ezt támogatják. Bárcsak az egészségügyet, oktatást karolnák fel ilyen formában, a környezetbarát energiaforrások hozzáférését...stb. A túlzottan sok túlfizetett gyakorlásnak eredménye a megítélt ugródeszka. A továbbiakban csak az nem mindegy, hogy hol ér földet a tehetség.
Olyan mint a foci és Dzsudzsák esete, a kész (mini viszonylatban) hírnevet és pénzt választja avagy profi iskolát, fejlődést előre (globalizáció) mint szerény, alázatosan ígéretes tanuló.
Szerintem ez ilyen könnyű.
szookedorina 2018 szept. 07. - 07:21:22
(247/319)
Hol faragják a legjobb műlábat? Oda kell menni tanulni!
0/10
szookedorina 2018 szept. 07. - 07:19:03 Előzmény TitusLivius
(246/319)
Aki nincs kellően tisztában a valós értékeivel, annak könnyen válhat hátrányára a korai győzelem!
Nem csak az életben és a mindennapokban kell, elképedt manó arcot villantani.
Nem eltitkolt tény, hogy ez a képesség az amerikai filmiparban, filmművészetben kiválóan elsajátítható. Érdemes Meccában tanulni.
E gondolat majd az 5., 6., jelölés után vétózható.
10/10
TitusLivius 2018 szept. 07. - 00:43:36 10/10
(245/319)
Elég túlvészelni a korábbi három hozzászóló szellemi ámokfutását.... és mindjárt kiviláglik, hogy ez a film mind koncepcióját, mind megvalósítását tekintve "némelyest" magasabb szintet karcol, mint azt eme önjelölt igeosztók Mariana-árokba süllyedő intelligencia hányadosa sejtetni véli. Ez egy letisztult, szép mozi, remekül fényképezve, pöpec szereposztással, mindvégig biztos kézben tartva, és persze lehet mást is mondani, másképpen vélekedni róla, csak könyörgöm, ne ilyen tyúkólban szocializálódott, pszeudo-intellektuális előemberek mondják már meg, mi is a fokmérője egy ilyen szintű alkotásnak...
1/10
klausschulzefan 2018 szept. 02. - 20:26:53 1/10
(244/319)
Imadom az elgondolkodtato, merengo, lassu, vontatott filmeket. De ez a film semmirol nem szolt. Tul volt hypolva. Unalmas, semmitmondo. A foszereplo idegesito. Probalt valamit mondani, de nem sikerult. Eletszerutlen parbeszedek, nyavajgas, szerencsetlenkedes... Sajat velemeny.
2/10
Somogyi Csilla 2018 aug. 25. - 20:06:16 2/10
(243/319)
....érdekes film, de összességében nem tetszett.
2/10
pcujsag2 2018 aug. 09. - 17:44:38 2/10
(242/319)
Autista film. Rossz vágások, érthetetlen mondatvégi elharapott dialógusok, evés közben motyogva zajlik a beszélgetések nagy része. A két főhös erősen aspergeres, irreális élethelyzeteket generálnak végig a filmben. Szánalmas egy produkció ...
támadómókus 2018 aug. 04. - 16:20:51 Előzmény rimairobi
(241/319)
SPOILER
Az nem munkahelyi pszichológus volt, hanem a rendőrség egyik pszichológusa, akinek feladata az lett volna, hogy kiderítse, melyik dolgozó búgatóporozta be a húst, vagy mi. Ha nem is figyeltél oda a filmre, akkor jó, hogy 1/10-et adtál rá... Így tényleg élvezhetetlen lehetett számodra! Máskor mielőtt kritizálsz, gondolkodj is!
1/10
rimairobi 2018 júl. 06. - 08:25:41 1/10
(240/319)
Vágóhídon munkahelyi pszichológus? Mit tud ez a rendező bármiről is?