offtopic
montanosz 2008 dec. 23. - 21:03:50 Előzmény Banán
(43/63)
OFF
értem érvelésed de gondolj bele, a jobboldali nemzetiségi politika okozta a népek különválását.
trianonban A JOBBOLDALI magyar kormány képviselõje írt alá.
komcsi vörösterror persze, bár számszerint fehérterrornak volt több áldozata
horthy különítményei voltak, tudtával, csak nemzetközi nyomásnak engedve fejezte be....mindenki megbecsült katona maradt.
beugrasztotta az országot egy milliós áldozatokat követelõ háborúba, majd átadta a hatalmat a fertelmes nyilasoknak.....tehát lehet mínõsíteni.
ukrajnai magyar megszállásnak az ukrán nacionalisták segedelmével legalább 70 ezer áldozata volt, zsidókon kivül.
az még nem menti fel a magyarokat hogy más népek mit müveltek a honpolgáraikkal
nem ragozásképp írtam, csak ha már idekeveredtünk
offtopic
Banán 2008 dec. 23. - 15:41:50
(42/63)
Bocsánat: "pontosabban"
offtopic
Banán 2008 dec. 23. - 15:36:04 Előzmény montanosz
(41/63)
Minden bibliai (akár ó-, akár újszövetségi) filmfeldolgozás érdekes, így ez is, bár sokkal jobban szeretem a régi típusú rajzfilmeket, mint ezt az új animációt.
A zsidókkal nekem semmi bajom, de ha már ezeket a történelmi eseményeket szóbahoztad, szeretném kijelenteni, hogy pár dologban te is tévedsz:
1. Trianont nem a jobboldalnak, hanem az antantnak köszönhetjük, hiszen õk diktálták. Pontosaban eleve a kiegyezés hazánkat katonailag továbbra is a Habsburgok szolgálatára kötelezte, amit viszont még a XIX. században az angol meg a francia politikusok javasoltak.
2. A fehérterror nem okozott nagyobb pusztítást, mint az elõtte levõ kommunista terror, kb. egy-egy volt. Az érdekessége ennek, hogy több szadista hajlamú ember résztvett mindkettõben, tehát vörösrõl fehérre cserélte a köpönyegét. A fehérterrort viszont nem Horthy kezdeményezte, (Miért lett volna nemzetvesztõ?) hanem egyes szabadcsapatok végezték. Éppen a kormányzó állíttatta le ezeket a kegyetlenségeket.
3. A nyilasok valóban megöltek sok ártatlan embert, de a románok meg a szlovákok sokkalta rosszabbak voltak náluk e téren, hiszen Romániában vagy 300 ezer zsidónak nevezett embert öltek meg, a németek nem is vettek benne részt.
montanosz 2008 dec. 19. - 14:03:52
(40/63)
IGEN
hisz ezért hasadt ketté a kárpit)))
genius.pocahontas 2008 dec. 19. - 11:55:16
(39/63)
Nekem az a véleményem, Isten , az igazság, nem a Tizparancsolatban, a templomban stb van....hanem a lelkünkben él, vagy nem él.
montanosz 2008 dec. 19. - 10:11:43
(38/63)
még egy hívõnek is nehéz lenne egy "romlott" világban a tízparancsolat alapján élni, hát még egy nem hívõnek.
lásd ez már a zsidóknál sem jött össze.
no ezért lett az újszövetség.
amire te gondolsz hogy a saját lelkiismerete okán valaki betartsa, mondjuk egy távoli rejtélyes szigeten, biztos van rá példa.
felhívom a figyelmed egy könyvre:

Egy évem az Írás szerint
A. J. Jacobs

Esquire szabadúszó szerkesztõje feleségével és három gyermekével New Yorkban él. Egy évig tartó projektuma alatt arra vállalkozott, hogy megpróbálja a lehetõ leghívebben követni a bibliai parancsolatokat, meghagyásokat, szabályokat. Természetesen azzal a céllal, hogy írásban is megörökítse ezt a különös esztendõt: ennek a dokumentuma az Egy évem az Írás szerint.
offtopic
pacica 2008 dec. 19. - 08:58:55
(37/63)
Neked is Maya! :)
montanosz 2008 dec. 19. - 08:50:53
(36/63)
épp ez az, ezért van a biblia és a Szent Szellem keresztség hogy különbséget tudjunk tenni.
de mégegyszer: jézusnak nincs köze a vallásháborúkhoz, vagy felekezetek vitáihoz!
gondolj bele, õ rabszolgaságot sem szüntette meg, pedig hát ugye ebbe belegondolni hogy nem foglalkoztatta.
értsd meg semmi köze az emberi értelmezéshez, õ nem humanista hanem messiás, más a feldatköre mint keresztes háborúkat vívni.

amúgy meg felesleges 56-t elõrángatni, sokkal ttöbb áldozata volt a fehérterrornak, nemzetvesztõ horthy keretlegényeinek, nyilasoknak, fertelmes hungaristáknak.
inkább errõl beszéljünk, vagy hogy a jobboldanak köszönhetünk két vesztes világháborút, országcsonkítást, trianont.
amúgy egyetlen fél vállalta fel a magyar nemzet és ország fegyveres védelmét: a sokak által szidott magyar parasztok és munkások a bolseviki vezetéssel.
nem egyenlõ a két oldal által okozott kár a nemzet testén.
Muya 2008 dec. 19. - 08:14:20
(35/63)
és még egyet:)
Kívánok mindenkinek Békés Karácsonyt és Boldogabb Új Évet!
Muya 2008 dec. 19. - 07:27:25
(34/63)
és még egyet: mindenkinek lehet saját véleménye. és nem tudjuk egymást meggyõzni. attól mert én nem úgy vélekedem ahogy más gondolja, hogy kellene, még nem vagyok se rossz ember, se antiszemita.
Muya 2008 dec. 19. - 07:25:07
(33/63)
az ilyen üzenetekkel Te saját magad ülönbözteted meg az álozatokat. azzal, hogy védelmükre kelsz. Gondolom ha az 56-os áldozatokról van szó nem írsz...
Muya 2008 dec. 19. - 07:22:49
(32/63)
talán lassan én leszek ebben az országban az üldözött...
és Tõlem vetíthetik a moziban ezt a filmet karácsonykor. nem hiszem vesztek vele ha nem nézem meg.
Muya 2008 dec. 19. - 07:20:07
(31/63)
Egyébként mindenki abban hisz amiben akar és reálisnak tart a saját elmélete szerint. Solymosi Eszter is beszélhetne arról, hogy milyen a kiválasztott nép ortodox része...
Muya 2008 dec. 19. - 07:16:52 Előzmény montanosz
(30/63)
Már megbocsáss, de Te magad irod le, hogy a történelem állandó változás alatt van. és még a valláshirdetõk is harcban vannak egymással kinek is van igaza, akkor mibõl gondolod, hogy 50 év múlva majd nem azt fogják mondani: bocsi tévedtünk és nem is Õk a kiválasztott nép, mert találtunk egy irásos bizonyítékot meg bla bla bla....
azt olvastam, hogy ÕK elég rendesen szidják "bibliájukban" Jézust és Máriát is... de lehet, hogy a Tórából is két változat van....
Towner 2008 dec. 18. - 21:23:25 Előzmény cila83
(29/63)
Jellemzõ hogy az általad belinkelt You Tube video feliratmentes változatát mindösszese 197-en tekintették meg. Ezt a maszlagot ebben az országban lehet csak megetetni az emberekkel...
montanosz 2008 dec. 18. - 15:25:24 Előzmény Muya
(28/63)
bocsáss meg, rosszul feejeztem ki magam
úgy értettem a tudatlanságot mint hogy én nem vagyok orvos, így csak halvány gõzöm van a máj funkcióiról
tehát hogy hozhatnál helyes döntést,véleményt arról amirõl maguk a keresztények is vitáznak 2ezer éve, ráadásul a tények állandó változás alatt vannak, hiszen a történelmi dokumentumok, régészeti felfedezések változtatásra kényszerítik az emberek gondolkodását.
tehát nem szégyen tudatlannalk lenni hisz nem vagy keresztény, nincs Szent Szellem keresztséged ami által filoszemitává válna gondolkodásod.
ráadásul ismétlem magam de fontos tudni hogy a zsidóknak üdvtörténeti szerepe van, és így tök mindegy hogy magyar-e valaki, ehez semmi köze, egyszerûen kiválasztott nép a sekina õrzésére és hogy közülük születik a messiás.
ezért viszont tisztelni kell õket és szeretni, hogy méltóvá lettek erre a nem csak üdvtörténeti, hanem emberi történelmi tényre is.
így ez viszont már rád is vonatkozik, és Istennek nem mindegy, mivel õ a zsidók Istene is, hogy hogy viszonyulsz a zsidó néphez.
ráadásul minden ellenük mondott szó késlelteti a messiás visszajövetelét, és már nincs kedvem még ezer évet várni.
janetoth 2008 dec. 18. - 12:23:49
(27/63)
Én még mindig az "Egyiptom Hercege" hatása alatt állok. Azt hiszem ez nem fogja felülmúlni. Az mindent vitt...
Muya 2008 dec. 18. - 10:03:31
(26/63)
lehet, hogy aztán kiderül még egy két érdekesség...
pacica 2008 dec. 18. - 09:49:47
(25/63)
Mára már kiderült, hogy 4 és fél, nem pedig 6. És szerintem ez még csökkenni fog.
pacica 2008 dec. 18. - 09:46:19
(24/63)
Jártam hittanra, kiváncsiságból megnézem.