9/10
Bucsi 2008 aug. 14. - 09:33:10 9/10
(312/912)
***SPOILER***

Szerintem látja ,hogy Borden lemegy a színpad alá.Vagy jelez neki az segéd aki meg akarta állítani. Biztos már meg is volt beszélve ,hogy engedje le.
Csak a segéd nem ismerte fel szakállban azért szól rá.Valszeg....
10/10
Zsinder 2008 aug. 14. - 01:10:45 10/10
(311/912)
***SPOILER***
Szerintem is fantasztikus film, de egy dolgot még mindig nem értek.
Ugye Borden lemegy a színpad alá, hogy láthassa a trükköt, és találkozik egy haldokló Angierrel. De a másik Angier legyen az klón/dublõr/Michael Jackson/Angier maga honnan tudja azt, hogy nem szabad elõjönnie/odateremnie a kijelölt helyre megcsinálva a prestige részét a trükknek. Mert ugye csak így lehet Bordent börtönbe zárni, hogy a buli másik résztvevõje nem mutatja magát.
10/10
pimpernel 2008 aug. 12. - 21:43:59 10/10 Előzmény leopard26
(310/912)
eztán már lehet, nem is fog... ahogy viselkedik a magánéletben :(( nagyon ledöbbentem és sajnálom, mert nagyon kedveltem
leopard26 2008 aug. 12. - 11:47:57
(309/912)
christian bale bármely filmben szerepelt eddig,az tuti siker lett
10/10
Les 2008 aug. 12. - 11:09:32 10/10
(308/912)
Nagyon remek film volt. Izgalmas. 10/10
10/10
pimpernel 2008 aug. 12. - 09:21:50 10/10
(307/912)
meg kéne néznem még 1x, mert hiába írtok magyarázatot, még mindig nem értem a végét. lehet h a rendezõnek épp ez volt a célja: megfejthetetlen!
10/10
kokosdream 2008 aug. 12. - 01:18:08 10/10
(306/912)
Életem egyik legjobb filmje. Bõvebben majd valamikor. 10 per 10.
Zempy 2008 aug. 07. - 13:26:15
(305/912)
Remek film. Külön öröm a kuriózumnak számító téma és sztori, ami különlegessé varászolja. Ritkán láhatunk ilyet, ráadásul a kivitelezés is profi. Magasan veri az Illúzionistát, bár az sem rossz.
Elefa 2008 aug. 07. - 00:18:51
(304/912)
Ha valóságoshoz valóságos jár, Tesla valóságos, a replikáció valóságos, akkor hogyhogy csak a háromfázisú motor maradt ránk?

Jelenlegi tudásom szerint a replikáció fiktív (most éppen egy fiktív filmben) így hát szerinted is fiktív tudós járna hozzá.

De mindegy, én nem vitázom, nem érdekes...
Nekem csak úgy ér 10-et a film, hogy nincs benne replikáció. Replikációval szar.
Elefa 2008 aug. 06. - 23:43:16
(303/912)
Én csak most láttam a filmet. Megnéztem, tetszett, lejött a klónöngyilkosság drámája, mondom ér 10/6-7-et. Meg úgy egyáltalán is a nézhetõnél azért jobb. Aztán kicsit utánaolvastam itt-ott, végül itt az összes hozzászólást. Most már 10/10-es a film, és szégyellem magam. Mert egyedül nem jöttem rá. Pedig azért a vége nagyon zavart, de nem néztem meg mégegyszer, hogy magam is rájöjjek az egyetlen lehetséges magyarázatra, a rendezõi trükkre.

necromancer írta le, ami a bajom volt(2007. június 10. 237/380):
"bevallom, egy hangyányit le voltam hangolva egészen addig, amíg nem olvastam az elméletedet (mármint benkewoodét - elefa). elsõre ugyanis nekem is nyilvánvalónak tûnt a teleportálós-klónozós elmélet,....
nekem pont az lenne a kiábrándító, ha a teleportálás és a klónozás valóság lenne a történetben, hiszen egy olyan film jelentése szempontjából, ahol minden szemfényvesztés, elhibázott lenne az igazi "varázslat" jelenléte. az egész tartalmát rontaná el: azt amirõl szól. (egyébként alátámasztja a te elméletedet az is, hogy a filmben szereplõ tudós(ok) valós személyek. hiszen ha a teleportálás és klónozás valóság lenne a történetben, és nem szemfényvesztés, akkor kitaláltak volna egy fiktív személyt, egy képzeletbeli tudóst, és nem szerepeltettek volna egy olyat, aki tényleg élt.) "


Ezt alátámasztandó, egy másik idézet, Wikipédia:

"A fiatal Tesla bejárta Európát; mielõtt 1884-ben áthajózott Amerikába. Elõtte a párizsi Edison Társaság-nál volt alkalmazott; de õ személyesen Edisonnnal akart dolgozni.
Tesla szorgalmas volt, de „nem ismerte az amerikai humort”. A pénzügyi viták miatt elhagyta Edisont és váltakozó áramú rendszerének találmányi jogát eladta George Westinghouse-nak. Ezután Colorado Springsben saját laboratóriumában dolgozott tovább találmányain. A gyakorlatban bebizonyosodott, hogy Tesla váltóáramú gépei sikeresebbek. Ma már a háromfázisú elektromos rendszert és az indukciós motort az ipari és háztartási eszközökben világszerte alkalmazzák."


Ami ugye a filmbeli Teslával pontosan egybevág, vagyis a személy a történelmi Tesla, nincs tehát sci-fi, csak a nagy trükk. Csak és kizárólag ez lehetett a rendezõ célja, hogy átvágjon, és most rácsodálkozzak a nagyságára. Csak azt sajnálom, hogy nem ment egyedül. De csak így ér a film 10-et, másként: így ez a film 10-et ér. De csak így. És az nem lehet, hogy Nolan csinált egy 7-es filmet, amire véletlenül rá lehet húzni egy 10-et érõ teóriát is, tökéletesen.

Köszönet benkewoodnak a megfejtésért (még ha nem is az övé volt eredetileg).
miho. 2008 aug. 03. - 16:52:29 Előzmény Guile
(302/912)
kedvenc filmem. tegnap néztem meg 100x.
10/10
Guile 2008 júl. 25. - 21:11:21 10/10
(301/912)
A klónozás a végtelenségig mehetne, mert a végén nem szól róla a film. A film kivánja a folytatást. Akármi is lehet belõle!
Így jó ahogy van!
7/10
zee944 2008 júl. 23. - 19:38:25 7/10
(300/912)
SPOILER

Én máig se tudom, mi az igazság ebben a filmben. A klónozás vagy a dublõr (utóbbival együtt a nézõ megtévesztése). Egyik héten jön valaki, elmagyarázza, miért klónozás, másik héten jön valaki más, és elmagyarázza, miért az ellenkezõje. Ha lenne kedvem mégegyszer megnézni a filmet, egyszerûbb lenne eldönteni.
10/10
Guile 2008 júl. 23. - 18:17:19 10/10
(299/912)
Elején barátokból késõbb ellenségeskedõs, egymással egyre dúrvábban kitolós, hûtlenkedõs, megcsalós, a végén nagyot csattanós, korhûen megjelenõs, szerintem.
A film nagyon jó!
ancsoca 2008 júl. 09. - 23:08:26 Előzmény El Fary
(298/912)
El Fary...
"Egyébként jó lenne nekem is egy ilyen gép. :D
Én tudnám mire használni. Papírpénzt ugyan nem lenne szerencsés másolni vele a sorszám miatt, de például nem egyedi aranyékszereket, drágaköveket vagy akár csak mûszaki cikkeket kiválóan lehetne vele többszörözni. :D
Simán el lehetne élni belõle. :D"
Ha elolvasod a könyvet

*SPOILER*
Angier pontosan ugyanezt csinálja.
*vége*
Eper006 2008 jún. 25. - 10:25:24
(297/912)
Alapfilm. Valóban kissé gondolkodtató,de ha valaki végig figyelt,akkor rájön a megoldásra.
szebi2008 2008 jún. 24. - 14:03:31
(296/912)
Szerintem jó a film ha utánna egy picit elgondolkozik rajta az ember hogy megértse. Nekem egy bajom volt a filmmel az pedig az idõrendi zavar, abból meg azok a naplósdolgok adták meg a kegyelem döfést
El Fary 2008 jún. 16. - 17:37:50
(295/912)
***SPOILER***

Ha valaki mélyen belegondol, akkor azért annyira nem bonyolult ez a film, sõt még azt is megkockáztatom, hogy onnantól, ahogy átmegy sci-fibe, kicsit gagyi is.
Csak akkor válik bonyolulttá, ha valaki végigolvassa az itteni hozzászólásokat. :D
Arra én is viszonylag hamar rájöttem, hogy Borden és a trükkmestere ikertestvérek.
Marokko, ha figyelmesen nézted a filmet, láthattad a végén, hogy az ikernek is levágják ugyanolyanra az ujjait. Sõt a feleség meg is kérdezi, hogy már megint vérzik?

Azok viszont tévúton járnak, akik azt képzelik, hogy Angier végig a hasonmásával dolgozott.
Megjegyzem az már eleve röhejes, hogy hopszla, menjünk ki a kocsmába és hátha találunk egy teljesen ugyanolyan embert. Ez a hasonmáskeresõs dolog a Nincs kettõ négy nélkülben (Bud Spencer, Terence Hill) még jó poén, de itt nem díjaztam.
Szóval a dolog ott megy át sci-fibe, hogy David Bowie megépíti a duplikálógépet vagy másológépet vagy mit. Klónozógépnek nem szabad hívni, mert itt nem arról van szó. És Angier azt használja. Az is egyértelmû, hogy mindig az eredeti hal meg, és a másolat bukkan föl a balkonon.

Akkor válik bonyolulttá a dolog, ha elkezdünk részletekbemenõen olyan kérdéseket feszegetni, hogy ki, mikor, mit tudott illetve nem tudott. De ekkor is csak azért, mert tele van a film néhol talán szándékos ellentmondással, de legtöbb helyen rendezõi ill. forgatókönyvírói hibákkal.

Számomra például nem életszerû, hogy amikor Angier egész életében a másik titkát kutatja, akkor miért tépi szét azt a papírt, amit a börtönben átad neki Borden. Holott akkor még nem tudta a másik titkát, hiszen amikor lelövi õt a másik Borden iker, akkor döbben rá erre.
Ugyanígy õ sem kíváncsi Angier titkára, miután lelõtte, és mondja neki a haldokló, hogy nézzen szét. Pedig Borden sem tudta a titkot, csak a legeslegutolsó kockákon döbben rá, hogy hol van.

Egyébként meg a nyomozás is elég béna volt, ha nem találták meg a sok tartályt a sok hullával. :) Ráadásul a vakokat sem kérdezték ki a bíróságon, pedig õk szolgálhattak volna érdekes információkkal.

Egyébként jó lenne nekem is egy ilyen gép. :D
Én tudnám mire használni. Papírpénzt ugyan nem lenne szerencsés másolni vele a sorszám miatt, de például nem egyedi aranyékszereket, drágaköveket vagy akár csak mûszaki cikkeket kiválóan lehetne vele többszörözni. :D
Simán el lehetne élni belõle. :D
Marokko 2008 jún. 16. - 15:28:52 Előzmény Denhd2
(294/912)
köszi :)
8/10
Denhd2 2008 jún. 15. - 09:17:05 8/10
(293/912)
***SPOILER***
Jó film, éredemes megnézni, bár szerintem onnantól amikor ellövik a kezét lehet sejteni, hogy van egy ikertesója.
A klonok azért így halnak meg, mert így elõadás alatt szerintem nem kell hangoskodni stb. Azt mondjuk én sem értem miért gyûjtötte a hullaklonokat :P