9/10
Littlegirl 2009 júl. 08. - 12:26:24 9/10
(391/911)
Életem legjobb filmje..:)
Nem azért, mindenki nagyon ügyes, hogy gy gondolkozik az elméleteken.:D
Azért imádom ezeket a filmeket vagy a bûvésztrükköket, mert mindenki tudja, hogy át fogják verni. [mondjuk ebben a filmben nem tudtuk, hogy átvernek minket]
"Keressük a titkot, de nem találjuk, mert nem is vagyunk igazán kiváncsiak rá."
Nem emlékeztek, mikor mondja Sarah is a filmben mikor megmutatja neki Bardem, a golyós trükköt. "Milyen egyszerû, erre nem is gondoltam."
Ha most megtudnánk a film trükkjét, lehet hogy az is nagyon egyszerû lenne. És lehet, hogy az a teória is ott lógott az emberek szeme elõtt.
Nem szeretnék gondolkodni azon, hogy mi a trükk. Így volt jó.


bocsi. .csak offtopicban küldtem el véletlen:S
9/10
offtopic
Littlegirl 2009 júl. 08. - 12:22:48 9/10
(390/911)
Életem legjobb filmje..:)
Nem azért, mindenki nagyon ügyes, hogy gy gondolkozik az elméleteken.:D
Azért imádom ezeket a filmeket vagy a bûvésztrükköket, mert mindenki tudja, hogy át fogják verni. [mondjuk ebben a filmben nem tudtuk, hogy átvernek minket]
"Keressük a titkot, de nem találjuk, mert nem is vagyunk igazán kiváncsiak rá."
Nem emlékeztek, mikor mondja Sarah is a filmben mikor megmutatja neki Bardem, a golyós trükköt. "Milyen egyszerû, erre nem is gondoltam."
Ha most megtudnánk a film trükkjét, lehet hogy az is nagyon egyszerû lenne. És lehet, hogy az a teória is ott lógott az emberek szeme elõtt.
Nem szeretnék gondolkodni azon, hogy mi a trükk. Így volt jó.
BoKK 2009 jún. 17. - 13:55:42
(389/911)
Juj emberek.

1. Az a gép nem teleportál köze sincs a teleporthoz csak úgy állítja a mutatványban. Az eredeti beáll a gépbe majd bele esik a tartályba majd a klón felbukkan aki teljesen meg egyezik azzal aki bele esett a tartályba (100 fellépés 100 hulla). Az mondjuk jó kérdés ,hogy tudta ,hogy oda fel fog jutni.

2. Szerintem ott a kiállításon a váltóáramot vagy mit akarta bemutatni ami teljesen biztonságos volt és akár nagy távolságban és drót nélkül is mûködik.
minerva9 2009 jún. 12. - 19:50:25
(388/911)
aki tudja a teloportáló trükköt irjon privit,mert nincs pénzem repülöjegyre,igy egyszerübb lenne hawai-ra mennem nyaralni..
offtopic
hErO 2009 jún. 04. - 17:17:42 Előzmény tomika89
(387/911)
tényleg nézd meg még egyszer, kicsit kavarod a dolgokat...
szeretjükajófilmeket 2009 jún. 04. - 16:22:10 Előzmény tomika89
(386/911)
szerintem nézd meg még egyszer vagy többször. nekem is jót tett. sok mindent meg lehet érteni többszöri megnézéssel.
a klónozásról pedig...
a gép lényege a teleportáció. arra volt szüksége, hogy igazából meg tudja csinálni a teleportálást, ne csak imitálja. Na most Tesla gépe erre képes is volt, azzal a hibával, hogy nem csak elteleportálta a dolgokat, hanem le is másolta õket.
így lehetséges az, hogy a terem végében bukkant föl. Mert teleportált.
10/10
tomika89 2009 jún. 02. - 12:46:29 10/10
(385/911)
SPOILER
szerintem am. nem klónoztak, pl.:

a másolat abból a nagy ládikából jött elõ akkor az eredeti macska maradt a helyén a klónnak meg bent kellett volna lennie pont mellettük volt az a nagyládikó onnan kellett volna kifutnia

2. mikor Angier mutatja be a trükköt elösször a romos épületben az a ládikó oldalt van...Angier eltünik a "klón" meg a hátuk möögöttt lesz

ha pedig nem a ládikából jön elõ a klón akkor hogy érték el h mindig fent a karzaton jöjjön elõ??

válasz lehet h h érte el Angier h Borden lemennyen alulra:
99.dik fellépésén mondta elösször h fellehet jönni a szinpadra megvizsgálni a gépet, ezzel arra gondolt h majd Gordon hazamegy és biztos eszébe jut h a 100.dik fellépésen is biztos fellehet menni és akkor majd lemegy alulra...mind2en erre gondoltak borden h lemegy a titkot megnézni, Angier meg h biztos lesz oan okos h lemegy


elõzõ 2 kérdésemre meg tán az a válasz h borden meglesi õket mikor viszik jön ki az öreg(nem ismerik 1mást) bemegy megöli Angier-t és utánna ismeri meg az öreget...talán
10/10
tomika89 2009 jún. 02. - 12:16:05 10/10
(384/911)
pár dolog amit én nem értettem:

jól tudja Tesla h nem müködik a gépe, mégis felakar lépni csak nem engedik meg neki, ha tudja h nem müködik miért akar beégni mindneki elõtt...magyarázat lehet talán h ezzel elhitesse Angiernek h müködik csak nem engedik neki(eljátszák) h Angier azt hidje h müködik...remélem értitek(elég hülyén fogalmaztam meg :D )

2.az 1ik Borden honnan tudja h hol vannak a film végén??...Angier mestere nem mondhatta neki hiszen õ is csak a végén jött rá h él Angier egybõl mentek oda eldugni azt az izét nem szólhatott Bordennek

jah meg két kérdésem lenne amire nem jöttem rá(még)

1.Angier mestere mikor tudta meg h két iker Borden van?csak a végén vagy már elõbb

2.Angier mikor tudta meg h két Borden van??mikor bejön és lelövi vagy elõre tudta??
unempatopata 2009 máj. 31. - 16:59:35
(383/911)
Szerintem is "kájó" volt a film, sajnos én is rájöttem a turpisságra, de lehet, hogy Mr. Nolan nem is akarta, hogy ne jöjjünk rá (hiszen õ egy zseni - ezt a Memento óta tudom-, és annyira egyértelmû volt végig, hogy biztos így akarta. De vajon mi lehetett ezzel a célja? Már én sem értem magamat!):)
Jó film!
Huánka 2009 máj. 25. - 21:19:15 Előzmény csila
(382/911)
Tényleg nagyon jó film, meg is nézem közelmúltban még egyszer!
10/10
orizatriznya 2009 máj. 25. - 20:11:51 10/10 Előzmény Petyaa
(381/911)
SPOILER:

És mit csinált volna az a sok-sok Jackman? Bár szerintem sok nõ boldogan "hazavitt" volna egyet-egyet :)

Egyébként szerintem is zseniális film
Petyaa 2009 máj. 23. - 21:55:21
(380/911)
sziasztok!

Elõször is: Óriási film! zseniális!

- S P O I L E R -

egy kérdés: ha valóban klónozásról volt szó, akkor miért kellett meghalnia annak, amelyik beleesik a tartályba? Mert el is bújtathatta volna akár, álcázhatta volna, akármi....???
10/10
csila 2009 máj. 22. - 22:04:46 10/10
(379/911)
Nagyon szuper film,nagyon tetszett!
10/10
nika89 2009 máj. 18. - 19:36:29 10/10
(378/911)
Imádom ezt a filmet! Sztem nagyon jó lett, a színészek is nagyot alakítottak.
violet.hill 2009 máj. 11. - 16:29:26
(377/911)
Nahy film, nagyon tetszett, és nem csak azért, mert Hugh Jackman a kedvenc színészem. A végén igaz, már kicsit kuszák az események, jobban figyelni kell, de nem vészes. 10/8-at simán megér.
ovan 2009 máj. 05. - 18:44:54
(376/911)
*** SPOILER!!!
Ja és egyébként meg azoknak akik különbözõ elméleteket gyártanak a filmrõl: a film minden kérdésre választ ad a végén, nem hagy nyitva ajtókat. Angier lemásoltatta magát Tesla gépével és minden elõadás után a másolata esett a tartályba. A végén az igazi Angier-t lelövi Borden, a végén akit mutatnak a tartályba az az egyik megfulladt másolata, amibõl van 100 másik. Ennyi. Nincs szabadon rohangáló Angier másolat meg hasonlók...:D Pontosan azért, mert az emberek nem a valóságra kiváncsiak, hanem az illúziót akarják, ezért páran nem akarják meglátni, mikor a film végén bemutatják, hogy mi is volt a valóság. Ebbõl is látszik, hogy mennyire igaz a mondanivalója.
SPOILER***
ovan 2009 máj. 05. - 18:08:23 Előzmény soibegin
(375/911)
Fú hát mit mondjak, csak jókat tudok. Ez a kedvenc filmem, többször néztem már meg, ezzel azt hiszem mindent elmondtam. Azt tetszett benne a legjobban, hogy az egész filmet körbelengte valami titokzatosság, valami misztikus hangulat, amirõl nem tudod még, hogy mi az, miközbe nézed. Végig lebeg a levegõbe egy kérdés és csak a végén kapsz rá választ, mikor már az egeket veri a feszültség és úgy érzed szétrobbansz ha nem derül ki.:D Mindemellett a témája is nagyon jó, elgondolkodtató, hogy az ember meddig megy el egy bizonyos cél eléréséért és vajon megéri-e... hogy a végén rájöjjön, hogy ami ellen megszállottul harcolt, az tulajdonképpen önmaga. Számomra eddig ez a filmek filmje.:) A két dögös pasiról már ne is beszéljek, akik nem mellesleg kiválóan játszottak. Mindenkinek kötelezõen ajánlom! :)
soibegin 2009 máj. 04. - 00:24:35
(374/911)
Az a vicces, hogy úgy jutottam el a filmhez, hogy Piper Perabo filmográfiáját böngésztem... és megtetszett ennek a filmnek az elõzetese, a szereposztása! A film amúgy 10 / 10 !!!

Most vagyok 2 óra filmnézés, s 2 óra fórumolvasás után, az egyik elmélethez ragaszkodók felé egy kérdésem lenne:

***SPOILER***
Ha a replikáció nem lenne egy valós eleme a történetnek, akkor tulajdonképpen mivel gyõzi le Angier Bordent a színpadon, a bûvészkedésben?! Egy olyan trükkel, amit Borden már évekkel azelõtt is jobban csinált nála - talán úgy lenne helyes, hogy hamarabb! Tehát évek múlva azért jön vissza Amerikából, hogy ugyanazt a trükköt hajtsa végre, mint Borden?! Az egész a versenyrõl szólt (persze jó sok érzelmi dologgal övezve), de mégis csak TÚL akart tenni Borden trükkjén, s mindezt ugyanazzal a trükkel, amivel már megbukott? Nem hiszem, õ a tökéletes trükköt akarta, MINDENÁRON! S ezt pénzt, és életet nem kímélve meg is kapta... Szerintem!

((( okleveles villamosmérnökként kijelenthetem, hogy duplikáció Tesla módszerével NEM létezhet! Máshogy persze akár igen... )))
***SPOILER***
Nandoo 2009 máj. 02. - 20:37:34 Előzmény ciccus92
(373/911)
Hát,mit is mondjak...szerintem...BAZI JÓ EZ FILM VAZZE!!!
Az tök durva benne,amikor ott vannak a hapek holttestei!!!
Nagyon jó film.Ajánlom mindenkinek!
ciccus92 2009 ápr. 26. - 10:12:53
(372/911)
Nagyon nagyon nagyon jó ez a film.
Nekem agyon ajánlották,meg is néztem.Háromszor is:) (eddig csak háromszor,szerintem lesz ez még több is:))
Nagyon tetszik.És hát a vége..úúú elismerésem.
Nem mellékesen ez a 2 jó pasi,fúú :)..Christian Bale eddig nem nagyon tetszett,de ebben a filmben kicsit szerelmes is lettem belé:D..Mondjuk mikor elõször néztem ezt a filmet,akkor nem tudtam elvonatkoztatni az Amerikai pszicho-s szerepétõl,meg abban a filmben olyan rémisztõ volt..De jaaajj szóval nagyon jó ez a film.