Téma: A túlélõ

10/10
mattdamon1 2016 márc. 19. - 18:23:15 10/10
(121/161)
Remek film. Szomorú, megdöbbentõ. Maga a film egyszerûen hihetetlen mégis igaz. Egyszer mindenki nézze meg.
tortura 2015 dec. 30. - 17:46:10
(120/161)
Egyetértünk. De hát itt mit nekik a valóság, hadd fújják a magukét. Ahogy nézem, sokan be vannak oltva USA ellen. Remélem, azért nagyon nem fájt nekik a szuri.
Nem volt rossz film, viszont tanulságos. De nekem nagyon véres, többször nem nézném meg.
tortura 2015 dec. 30. - 17:42:50 Előzmény BEN K KURLER
(119/161)
Oh, te szegény, zárva volt a suli, hogy mindig mellé jártál?
Trivia Showtime 2015 dec. 06. - 22:58:15
(118/161)
Komoly fizikai fájdalmat okoz a film megtekintése... Több okból is...
Belmont 2015 aug. 13. - 21:29:01
(117/161)
Függetlenül az USA-val szembeni érzelmektõl és a harcoló felek iránti tisztelettõl: ez a film bizony röhejes. Csak az aktuális háború változik mindig, de ugyanarra a kaptafára készülnek a filmek a 80-as évektõl kezdve.

Azt meg ne mesélje már senki, hogy visszamegy egy egész sereg, hogy egy befuccsolt akcióból kimentsen pár leírható katonát, aki már valószínûleg nem is él. De legalább jöhetett a szokásos love-happy-sunshine a végén, az alámondásos megmagyarázással, hogy hogy is kell az egészet érteni.
3/10
DÉDÉ93 2015 aug. 08. - 22:36:58 3/10
(116/161)
Egy újabb tömegfilm, szokásos amerikai kultusz úgymond ,hogy csak az amerikai katonák a legjobbak, legértékesebbek. Hol ott ez rohadtul nem igaz, de remélem õk elhiszik. Ez a készítés nevetséges volt, az osztag történetét kiszínezték rendesen. Az ember nem szaladgál több lövéssel az oldalába illetve fejlövés után se elmélkedik semmin. Egyszerûen meghal, persze van pár olyan seb amibõl ki lehet jönni élve, de az azonnali ellátással. Szikláról leugranak sebesülten és nem törik el egy csontjuk se, vagy még úgy futnak valahova. Hagyjuk már, végre az amerikaiaknak fel kellene ébredni ebbõl az elfuserált álomból, hogy õk mindenre képesek mindenbe a legjobbak, nem nem nem. A pár száz éves kultúrájukkal mit akarnak mutatni? inkább jobb lenne ha semmit.
Zolka50 2015 jún. 07. - 18:41:36 Előzmény gyurarex
(115/161)
A szokásos ostoba duma. Az USA nem nyert meg egy világháborút sem, csupán a gyõztes oldalon harcolt. Az elsõ világháború már eldõlt, amikor beléptek, és a második világháború megnyeréséért az oroszok tették a legtöbbet. Sem Koreában, sem Vietnamban, sem Afganisztánban, sem Irakban nem tudtak gyõzni, viszont sikerrel hoznak létre terrorista szervezeteket. Ez lenne a fejlettség?
Andyking 2015 ápr. 23. - 11:36:20 Előzmény gyurarex
(114/161)
Természetesen vannak buta magyarok is,mint te vagy.Õket is a cionista bulvár média és a hazugságok csapták be.Hamarosan kijózanodsz.A magyarok nem USA-ellenesek,hanem anti-cionisták.Az nagyon kettõ!Ugyanúgy,ahogy Szovjetunió nem azonos Oroszországgal...
gyurarex 2015 márc. 17. - 21:01:07 Előzmény BEN K KURLER
(111/161)
Ez a szar USA nyert két világháborút, neki köszönheti a világ, hogy most nem náci bakancsok taposnak szét független demokratikus országokat. Persze õk sem tökéletesek, csak az olyanok azok, akik gyûlölik õket. Mert az õket gyûlölõk mind tökéletesek, sosem hibáznak. Csupa NAGY betûvel ordibálnak, mert akkor attól igazuk van. Hát persze.
És õk tudják mi van itt az USA-ban, hogy belülrõl rohad az ország, de persze sosem tette a lábát még az Egyesült Államokba.
Tele helyesírási hibával, fogalmazás zavarokkal, stb. stb.
Én 2 éve vagyok itt. Még egy ilyen ország nincs, pedig Európa 17 országában jártam és némelyikben éltem is.
De az USA, az más!
Aki nem él itt az ne alkosson olyan véleményt, mintha tudná, hogyan élnek itt.
Én tudom mi van otthon, mert sok X évig az államnak dolgoztam, nekem van viszonyítási alapom. Magyarország sajnos annyira el van maradva az USA-tól, hogy azt le írni sem lehet. Nem csak gazdaságilag.
De a hülye magyar ebbõl nem fog fel semmit, csak utálkozik, ami végsõ soron nem más, mint irigység.
Ezzel nem azt állítom, hogy minden magyar hülye, sõt, de a magyarra nagyon jellemzõ, hogy aki nála jobb valamiben azt utálja.
Lehetne ezt még ragozni, de nincs értelme.
10/10
gergo1010 2015 márc. 14. - 17:44:45 10/10 Előzmény gergo1010
(110/161)
Figyelj, nem azt mondtam hogy flegmázz, szerintem ez nem megfelelõen kinyilvánított hozzászólás, itt elmondjuk a véleményünket, és nem kritizáljuk azt, itt a filmrõl van szó, ha bajod van kritizáld magad!
BEN K KURLER 2015 márc. 12. - 17:48:34
(109/161)
HÁT IGEN AMERIKA ! SOKADSZOR BECSÜLÖD LE AZ OLYAN NEMZETET AKINEK NINCS MIT VESZTENIJE AZ ELLENED FOLYÓ HARCBAN NETÖBB ÉRTELMET ADSZ AZ AFGÁNOK ÉLETÉNEK HOGY KINYIRHATNAK (SAJNOS LEGTÖBBSZÖR CSAK MAGUKAL EGYÜTT ) REMÉLEM MÉG SOK ILYEN KUDARCBA LESZ RÉSZED MINT VIETNÁM VAGY SZOMÁLIAI KEMÉNYKEDÉS 93-BAN RÁDFÉR HOGY CSÖKKENJEN A CSAK MI CSINÁLLJUK JÓL EGODRA DE KÖZBEN AZT SEM VESZED ÉSZRE HOGY A NEMZETED BELÜRÖL ROHAD MINDEN SZINTEN DE TE CSAK HÁBORUZ ÉRTELMETLENÜL !!! CHHÜ !!
na a hegyi beszéd után szerintem tipikus egyszer nézhetõ katonás izgalmas amcsi sablonfilm 10/5
7/10
beo71 2015 febr. 26. - 18:38:16 7/10
(108/161)
Nem a háború értelmetlenségérõl szóló dráma, hanem egy elbaltázott akció bemutatása, keményen és karcosan, rendben van a film.7/10.
6/10
Csemy_ 2015 febr. 18. - 15:18:30 6/10
(107/161)
Nem rossz, de nem is jó film. Nem volt súlya a szereplõknek, nem lehetett aggódni értük.
SPOILER lehet:
A túl sok lövöldözés, szinte ugyanolyan szemszögbõl nem szolgált semmilyen célt, fél óra után unalmassá vált számomra. Érdekes lehetett volna a film utolsó része, ki tálib ki nem dilemma, de ezzel nem sokat foglalkoztak. Volt egy jó arc a faluban és megmentette, ennek sem volt súlya.

Többször biztosan nem nézem meg.
4/10
Rahar 2015 febr. 08. - 00:01:14 4/10
(106/161)
Nekem nem tetszett a film, nemcsak a propaganda jellege miatt, hanem mert az 1980-as évek akciófilmjeit juttatja eszembe.
***SPOILER***
A menekülök csak úgy, mindenféle elõzetes ismeret nélkül leugranak a sziklákról nemcsak értelmetlen, hanem teljesen hihetetlen is.
Az ellenség mindig képzetlen, nem használ fedezéket és szinte végtelen mennyiségben van jelen.
MissPoppy_ 2015 jan. 20. - 00:43:47
(105/161)
Megölve rengeteg civilt... elsõ kézbõl vannak értesüléseim ezekrõl a civilekrõl és hogy ki kivel van odaát.
Egyrészt mások az arabok és mások a tálibok és az iszlám megint külön téma.

Persze hogy nem tökéletes Amerika, de ki az aki igen? Szerintem a kapzsiságot és a többi általad megnevezett "nemes" tetteket Magyarországon sokkal ocsmányabban ûzik. Gondolod ha a mi országunk rendelkezne olyan militáris kapacitással akkor nem tenné ugyan ezt? Lehet rosszabb lenne... Itthon még a kis dolgok is undorítóan mennek.

Szerintem a séma nem ugyan az. Sok korszak volt a történelemben és a hadakozásnak egyáltalán nem ugyan olyan céljai voltak. De persze hogy nem kell egyetértenünk.
MissPoppy_ 2015 jan. 19. - 23:43:23
(104/161)
Értem mirõl beszélsz, de erre a mai világra sajnos az a világnézet már nem igaz. Nem füstös arabok gyilkolásáról van szó hanem egészen másról.
A két világháború kicsit más volt, azóta nagyot fordult a föld és más kockázatok vannak a világban. Nem tudtad?
A helyzet az, hogy most is megvan a kényszer, csak másképp! De ehhez le kéne venne a szélsõséges szemellenzõdet....
További vitába nem mennék bele, mindenki mûvelje magát ahogy akarja.

Amcsi vagyok? Hát.. ha jó atyáink nem itt telepedtek volna le hanem Amerikában akkor lehet nem Amerikának hívnák hanem Árpádiának és mi lennénk az árpádiaiak, és te is egy közülük. És akkor egy másik arc épp rád fröcsögné ugyan azokat a dumákat amiket te mondasz most másokra.
MissPoppy_ 2015 jan. 19. - 22:20:03
(103/161)
Hát barátom sajnos ilyen a világ, ez van, ezt kell szeretni. És te voltál katona???? De ez igazából nem is lényeges mert látom mindent tudsz. És képes vagy a saját segged megvédeni. Ez igazi bátorságra vall, felnézhet rád mindenki! :D
MissPoppy_ 2015 jan. 19. - 22:13:20 Előzmény Csonger
(102/161)
Ott is van kimenõ hogy elmehess egy bálba :))