Sz23 2008 szept. 08. - 21:40:56
(55/195)
Sziasztok! Akinek jogi problémája van, de pénze nincs, azok sincsenek teljesen elveszve! Létezik olyan, hogy a "nép ügyvédje", megyeszékhelyeken mûködnek, ingyenes jogtanácsadással foglalkoznak, plusz úgy tudom, vállalnak is ügyeket, (rossz anyagi körülmények között élõknek) ingyen. De ha esetleg nem is vállalják, tudnak segíteni abban, hogy kihez fordulj!
Mondjuk komoly utána nyomozást igényel a dolog, de létezik ilyen is.
dilaram 2008 szept. 08. - 17:00:59 Előzmény feeco
(54/195)
Ennek a mûsornak nem lehet szerepe az emberek ügyes-bajos dolgainak a megoldása. Rengeteg jogi probléma van, a mûsornak csak az lehet(ne) a feladata, hogy a leginkább vérlázító ügyekre felhívja a figyelmet. A tipikus esetekre pedig valamiféle megoldási javaslatot adhatna, vagy irányt mutathatna... Rossz állandóan azt hallani: "forduljon ügyvédhez...". (Sok - nem a mûsorbeli - ügyvéd sok pénzért csak elmondja a perrendtartást, ami nem egy nagy segítség, mert azt a törvénykönyvbõl ki tudja az ember olvasni.)
Igazatok van abban, hogy a Juszt, amikor neki nem tetszõ dolgot hall - sokszor a saját jogászaitól - mindjárt elõadja nemtetszését.
dilaram 2008 szept. 08. - 16:49:57
(53/195)
Én befizetnék 10 Ft-ot s kezeljék, ahogy tudják. Most már õk tartoznának...
1/10
feeco 2008 aug. 18. - 17:21:25 1/10
(52/195)
..nagy baj van az országban, ha juszt az egyetlen mentsvár a lóvátett emberek számára..
ez olyan, mint a "nem tudod fizetni a hiteledet, te kis szegény? vegyél fel tõlem adósságkezelõ hitelt! te ugyan nem jársz jól, de én igen.."
1/10
jóember 2008 máj. 22. - 21:09:15 1/10
(51/195)
Osztom az elõttem szóló véleményét. Szóról szóra.
elisabet 2008 máj. 21. - 12:21:49
(50/195)
Sziasztok !
Vessetek meg - már aki úgy gondolja -, de én szeretem ezt a mûsort. Sok olyan problémát felvet, amely valószínû elég sok emberrel megesett/megesik és megpróbál segíteni - legalábbis szerintem. Nem állhat mindenki mellett egy ügyvéd ( már akinek a családjában, ismeretségi körében van ilyen, annak persze könnyû , aki "megóvja" a kellemetlenségektõl és megmutatja a helyes kivezetõ utat. Ez a mûsor legalább rávilágít, ill. megpróbálja, mire kell nagyon odafigyelnünk, ha bármibe - esetleg akaratunk ellenére - belecsöppenünk, illetõleg mik az esélyeink.
BB&D 2008 máj. 21. - 11:09:57 Előzmény totya4
(49/195)
Sziasztok! Most vagyok elõszõr ezen a fórumon, és õszintén kíváncsi vagyok a véleményetekre.

A lányom 6 éves múlt februárban. Ma a 4. közösségét tapossa. Hogy miért? Állami bölibe, majd ugyanoda állami oviba járt. Ez az óvoda az egyik kerület vezetõ óvodája. Remekül felszerelt, és tényleg bájosak az óvónõk. Kivéve eggyet. Persze õ volt a lányom óvónõje. Az ovi kezdése után kb. másfél hónappal a gyereken oltári változás volt tapasztalható. Az a gyerek, aki 3 évesen több, mint 100 verset, éneket kívülrõl szóról-szóra elmondott folyékonyan, az most elkezdett makogni, dadogni, gyakori fejfájásra panaszkodott és hetente legalább 2x-3x bepisilt az oviban - holott már bõ fél éve stabilan szobatiszta volt. Ezzel együtt hihetetlenül passzív lett, és egyáltalán nem kommunikált. Az oviban a "szakemberek" ráfogták, hogy autista ugyanakkor bevallották, hogy nem tudnak vele mit kezdeni. Az óvodavezetõnek mondtam, hogy nem akarom feltétlenül innen a gyereket elvinni, csupán azt kérem, hogy tegye át õt egy másik csoportba. Azt mondta, hogy erre nincs lehetõség...
Azóta eltelt 3 év, a gyerek azóta is dadog és tele van szorongással - igaz, már rengeteget javult. Persze elvittük õt egy másik oviba, de már állami szóba sem jöhetett, mert a nagy létszámú közösség még jobban leépítette volna õt. Tehát montessori magánovi -megjegyzem kitûnõ - azonban egy év mûködés után csõdbe ment sajnos. Az ottani pedagósusok kiváló munkát végeztek! Viszont muszály volt másik ovit találni. Ez szintén egy szuper montessori ovi. A lányom kivirult:) de a dadogás megmaradt. Így nem tud suliba sem menni. Reméljük jövõre már igen. Üröm az örömben, hogy baromi drága az ovi. Mindennel együtt havonta majd 100 000,-Ft. És a gyerek kezelése még nincs is benne. Holnap kezdjük a kineziológiát. Elsõ alkalom 10 000,-Ft majd a kezelések 7 000,-Ft-ba kerülnek. Az egy dolog, hogy a gatyánk is rámegy, de ha belegondolunk, hány gyerek lehet még ilyen helyzetben?! Õszintén szólva pereskedésre nem hiszem, hogy volna pénzünk. Ezért arra gondoltam, hogy a TV ügyvédjén keresztül kérnék segítséget, illetve adnék fórumot a hasonló cipõben járó családoknak. Ideális esetben az óvónõvel kifizettetném az eddigi plussz költségeinket, ami nagyjából már 1 600 000,-Ft-ra rúg. És minimum rúgják ki, azzal együtt, hogy az óvodavezetõt is váltsák le.

Szerintetek ennek a mûsornak a segítségével volna lehetõségem erre?

Köszönettel várok minden - intelligens - hozzászólást.
totya4 2008 máj. 19. - 15:32:31 Előzmény Rocco
(48/195)
Látom nem nagyon látsz bele a problémába, tehát ha fel sem fogod mirõl van szó ez a másor tényleg nem neked szól.
borsincka 2008 máj. 11. - 23:28:49 Előzmény Sengadom
(47/195)
kíváncsi lennék arra, milyen jogon osztja az észt az, aki ly-nal írja a közröhejt.
Rocco 2008 ápr. 29. - 15:04:39 Előzmény Sengadom
(46/195)
Nem hiszem, hogy egy ilyen banális problémát nem lehet megoldani egymás között, miért kell vele eljutni egy tv mûsorig, csak egy kis empátia, tolerancia kellene egymás iránt. Ilyen egyszerû.
Sengadom 2008 ápr. 28. - 19:37:13 Előzmény Rocco
(45/195)
Kíváncsi lennék, arra a közröhelyre, ha te laknál ott.
Rocco 2008 ápr. 01. - 07:47:39
(44/195)
A tegnap esti mûsort nézve, már forrni kezdett fejemben a liquor, mikor azt kellett látnom, hogy egy közszolgálati csatornán azon veszekednek elméletileg "normális" emberek, hogy a két telek között húzodó másfél méter széles út, kit illet meg, s az érintettek ezért akár ölni is képesek lettek volna. Nem értem az ilyen közröhejt kiváltó pitiáner ügyekkel, miért kell sokkolni az embereket. Ebbõl a mûsorból is pont az ilyen ügyek miatt hiányzik a közszolg, de az állati már nagyon megy, hogy Hofi Géza szavaival éljek.
szabyka001 2008 márc. 31. - 22:35:53 Előzmény Maklari Sandorne
(43/195)
Szép napot/estét. Én csak annyit fûznék a témához mint szakmabeli, hogy ha nem kötöttek szerzõdést akkor nem volt gyanús hogy elhangzik 1 beszélgetés során vagy 10szer a szerzõdés szó és a személyes adatokat sem szórakozás képpen kérik be. Ha a felezõben meg ottmarad a fele tessék elgondolkozni azon hogy amikor megkérdezték hogy mikor hova mennyit telefonál akkor valóban rendesen lettek-e ezek az Önök részérõl megállapítva. Nem mindíg azt kell szapulni ami több embernek bejön mint akinek nem. Érdekes nem? Rengeteg elégedett felezõs is van mert Õk tudják mikor hova telefonálnak és azt is mondták megkérdezésre és nekik megfelel a szolgáltatás?
Playmen 2008 márc. 17. - 20:13:32 Előzmény B. Gábor
(42/195)
Elképesztõ állapot a XXI. század Magyarországában....
avagy miért van Kötelezõ Biztosításunk a gépkocsikon?

2007 október 7-én balesetet szenvedtem a budai rakparton. Egy BMV nagysebességgel, három kerékkel nekirohant a szemközti sávban haladó személygépkocsinak, amit ripityára tört és az utána haladó gépkocsimnak taszított - ami összetört. Azaz egy feltehetõen ittas gépkocsivezetõ által elkövetett balesetet 2 vétlen áldozat több mint féléve kártalanítás nélkül "cserbenhagynak" a magyar Biztosító Társaságok, a Biróság és a Rendvédelmi Szervek együttesen....
Minden gépkocsinak érvényes biztosítása volt, a jegyzõkönyvek egyértelmû károkozót jelöltek meg, a rendörségi kihalgatások 2008 januárjában lezajlottak, most a birósági eljárásra várunk......
A biztosítók ugyanis csak a birosági határozat alapján hajlandó kártérítést fizetni a károsultaknak.....
Addig nincs autójavítás, nincs kárenyhítés, csak a várakozás.....
Kérdésem miért nem vállalhat át ilyenkor elõzetesen egy Biztosító kárenyhítést?
Valamit már liberalizáltak a parlamentben ezügyben, a halálos kimenetelû esetekre vonatkozólag.....Dehát ilyen a legtöbb eset, mint az enyém. Sokan vagyunk ártatlan szenvedõ felek, meddig? Hol van a kárenyhítés, a javítási költségek azonnali átvállalása a rendõrségi jegyzõkönyv, vagy a kihallgatási meghallgatások alapján kiadott káreseti igazolás szerint? Ezeknek elégségesnek kellene lenniök, és útolag hajtsák be a kártéritést a vétkezõkön!

Tisztelettel
Baukál Gábor
baukal.gabor@chello.hu
laja321 2008 febr. 18. - 14:08:58 Előzmény Maklari Sandorne
(41/195)
Én is hasonlóan jártam a tele2-vel! Ráadásúl az elmúlt adás alatt, felbuzdulva azon, hogy most két hétig szabadon felmondható a"szerzõdés", felhívtam õket, de letanácsoltak. Közölték, hogy a hír nem igaz!!!
Maklari Sandorne 2008 jan. 29. - 18:19:49
(40/195)
A tele 2- vel mi is ugy jártunk, kérésünk ellenére, beállították önmagukat "elõválasztott" hívóként. Már 3 hónapja kérjük állítsanak vissza T-Com felé. Ott marad a pénzünk a felezõ díjcsomagban, nekik meg fizessünk ha körzetbõl kifelé telefonálunk. Modemes az internetünk így kell a T-Com. Most nyomogassam a 1515 öt ha kifelé telefonálok a körzetembõl. Csak az az érdekes egy éve nem telfonáltunk a tele2-rõl, mégis megtaláltak.Felvételt lejátszani nem tudnak, amirõl kiderülne, megrendeltem.Szerzõdés semmi. Sõt , ha visszamomdom beállítási költséget kérnek, 7900 ft-ot. A T-Com miért engedte ezt? A beállítás után kerestek meg levélben, ha mégis õket akarjuk 1515 az elõhívó szám. Van mobilunk, Skype, nem kell még egy szolgáltató. Sarokba kell szorítani õket, ezt nem lehet ilyen alattomosan csinálni.
10/10
Zajac 2008 jan. 21. - 21:01:29 10/10
(39/195)
Ecsém..azt a Citibankos(és az összes bank) k***a any*****t,azt a makogós betanult szöveget nyomja csak szétvet az ideg....áááááááááááá

Mindenkitöl elnézést kérek,soha nem szabad hinni egy banknak..
B. Gábor 2007 nov. 19. - 20:54:12
(38/195)
Üdv! Fundamenta. Inkasszóval elõtakarékosságra minden hónapban lemelet pénzt a bankszámláról, majd a kiutaláskor több mint 300.000.- Ft-al+ állami támogatással+ kamattal nem tud és nem is akar elszámolni. Ez összesen 500.000.- Ft.
B.Gábor 06 70 530-9678
DRusza 2007 szept. 03. - 15:06:24 Előzmény ppppeter
(37/195)
Hasonló a véleményem, mint ppppeter-nek, viszont szerintem egy jogász számára is tanulságos a mûsor, no nem jogi szempontból, mert Papp Gáboron kívül nem nagyon láttam igazi ügyvédet a mûsorban. (Pont az elfogulatlan szakmai megítélés lett a veszte, hogy ma már nem nagyon hívja egykori ügyfele a mûsorba.) Inkább abból a szempontból, hogy milyen kommunikációs problémákkal járhat egy-egy ügy nyilvánosság elé tárása és kitárgyalása, annak következtében, hogy a magyar társadalom a jogásznemzeti híre ellenére inkább csak nagy igazságérzékkel, de gyenge jogérzékkel van megáldva...
tunturi43 2007 máj. 07. - 20:31:45
(36/195)
Nyugi gyerekek! Õrizzétek meg a hidegvéreteket, és próbáljátok tiszteletben tartani egymás véleményét. Ér ennyit ez a dolog??