csaboci 2012 máj. 06. - 11:17:11 Előzmény _Enzooka_
(93/233)
sok hasonló felhõkarcolón volt már hatalmas tûz és egyetlen egy felhõkarcoló sem dõlt össze!mégis erre hivatkoznak a "szakértõk" h az acél a nagy hõ miatt megolvadt.az egészben az a legérdekesebb h a támadás elõtt egy héttel nagyon sok munkás érkezett a két torony épületébe és állandóan fúrásokat meg furcsa hangokat hallottak az ott dolgozó emberek.sokan még azt is elmondták h tele volt furcsa porral az íróasztaluk ráadásul abban az egy hétben furcsamód a kamerákat is kikapcsolták.ami még furcsa h a törmelékek közül rengeteg acélsínnek a végei ferdén elvoltak úgymond törve.ami akkor keletkezik ha dinamittal robbantják be az acélt vagy bármi más hasonló dolgok ha össze akarják h dõljön egy épület.a törmelék közül az acél volt az elsõ amit rögtön el is tüntettek a helyszínrõl.a másik érdekesség h az összes kamerázó felvételen ah dõl össze a torony kis lég kilövelések vannak sorozatban ah dõl össze a torony és nagyon sokan esküsznek arra is h sorozatos robbanásokat hallottak ami megint csak dinamitra utal.és fúrcsa módon az egyik közel álló fbi épület kigyulladt és szénné égett benne minden ami megint csak fura dolog.abban én is eggyet értek h a repülõn tartózkodó terroristák is csak bábok voltak.pont úgy mint Kennedy gyilkosa Oswald aki valószínû h még csak rá sem lõtt Kennedyre.érdemes megnézned JFK - A nyitott dossziét.de példának ott van még a Pearl Harbori támadás.sokak szerint amerika azt is tudta h japán megtámadja ezért is tüntették el a fontosabb hajókat onnan a támadás elõtt csak h legyen ürügye belépni a háborúba.
szerintem ez Amerika!
lippije 2012 febr. 17. - 16:41:01
(92/233)
Az egyik legmegrázóbb film, amit valaha láttam. 2006-ban, a film megjelenésekor írtam róla : http://www.filmkocka.hu/2012/02/a-united-93-as/
10/10
DuduBaba 2011 nov. 15. - 20:22:57 10/10
(91/233)
WOW 10/10. Nem értem, miért 7,4 az átlag?!
mnemosyne 2011 szept. 11. - 18:31:30
(90/233)
Valaki felvette?Kérem,jelentkezzék,egy másolatot szívesen vennék.krokedit@citromail.hu
offtopic
_Enzooka_ 2011 szept. 11. - 18:03:18
(89/233)
Bocs, h tõled kérdezem, de te olyan falu bikájának tûnsz, a vezérmacsónak, aki mindent tud, hátha te tudod a választ, mert nagyon érdekelne, nevezetesen, hogy mitõl dõlt össze a WTC 7-es épület.
5/10
Ford Mustang 2011 szept. 11. - 14:52:41 5/10
(88/233)
Minden bizonnyal hatásos és egyéni önvédelmük van.
Thonuzaba 2011 szept. 11. - 00:23:04
(87/233)
Az este megnéztem ezt a filmet. Majd elolvastam elejétõl ezt a kis topikot, benne "cooper ügynök" feat. "Mindfuck" contra "tigrishalak" vérre menõ miniháborújával.

Nem tudom, mûvészileg mennyire volt értékes a film, de engem lekötött. Amikor szálltak be a stewardessek és amikor töltötték fel a gépet kerozinnal arra gondoltam: bezzeg, ha tudnák/tudták volna, hogy mi lesz velük az út végén, ill. mire szánják az a sok üzemanyagot a terroristák...

Jobban tetszett, mint a Dicovery -s, Nat.geo -s dokufilmek, melyeknél - szerintem(!) - úgy általában nagyon kilógnak a lólábak.

Szerintem a film elég jól érzékeltette azt a fejetlenséget, amit a döbbenet okozta sokkhatás váltott ki.
bossetonita 2011 szept. 11. - 00:15:07
(86/233)
Szerintem se kellett volna. De lehet, hogy a fennmaradt bizonyítékokból (telefonbeszélgetések meg ilyesmi) ez jött le a filmkészítõknek, tök pontosan próbálták rekonstruálni, hogy tényleg egy az egyben az legyen a filmben, ahogy megtörtént.
bellio 2011 szept. 11. - 00:10:10
(85/233)
egyébként a film, szerintem nem egy szuper alkotás a maga mûfajában sem, felesleges is összehasonlítani bármilyen akció-thriller szuper hollywoodi csodával, a maga nemében nekem nem tetszett, azonban tisztelem a készítõket, egyszer nézhetõ volt számomra.
bellio 2011 szept. 11. - 00:05:26
(84/233)
@ balta zoltan : nyilván van okuk, hogy miért teszik. Sok népnek lenne és van oka másik népet gyilkolni, teszik is csak kevésbé nyíltan és kevésbé fókuszál rá a világ. A probléma, hogy a muszlimok agy mosottak és ez nem, hogy jobb nem lesz, hanem csak sokkal rosszabb, fõleg, hogy a muszlimok számat rohamosan növekszik.
bossetonita 2011 szept. 11. - 00:04:03
(83/233)
Minden ember a "fajtársaik":) Amúgy sok film készült az õ szemszögükbõl is.
Gyuri4 2011 szept. 10. - 23:44:36
(82/233)
Ennek fényében azt nem értem, hogy azt az egy utast, miért kellett negatív szerepben feltüntetni. Az egy kicsit durva volt. Hozzátartozói nehezményezték is.
rockjano 2011 szept. 10. - 23:41:54
(81/233)
Zseniális film...egyszerûen nagyszerû
Le Mignon 2011 szept. 10. - 23:36:02
(80/233)
Jó volt. És elviselhetetlen. Alig vártam, hogy vége legyen.
balta zoltán 2011 szept. 10. - 23:34:47
(79/233)
az eltérítõk az IGAZI áldozatok, és a fajtársaik. talán kéne egy filmet készíteni arról is, hogy miért teszik ezt ezek a jóemberek. mert oka az van. jócskán.
balta zoltán 2011 szept. 10. - 23:27:58
(78/233)
eme film egyetlen érdeme a mozgó kamera volt. sajnos rossz kezekben volt az a kamera.
10/10
greghouse 2011 szept. 10. - 23:27:15 10/10
(77/233)
Nem véletlen, hogy kézi kamerás, "ál dokumentarista" a film, szándékosan ismeretlen arcokkal. Nincsenek hõsök, cowboyok, csak szerencsétlen, bepánikolt emberek, lent és fent.
Az csak nagyon apró, de talán nem mellékes szempont, hogy a film végén az utolsó felirat: "Mindenki emlékének, aki szeptember 11-én meghalt". Tehát nem "csak" az amerikai hõsöknek szólt. Mindenki áldozat volt. Az eltérítõk is.
Csak mellékesen - a rendezõ angol, nem amerikai. Nagyon jó volt a film.
Gyuri4 2011 szept. 10. - 22:48:05
(76/233)
Egy másik topicban kicsit szóf...om volt, amely ezzel a témával foglalkozik. Nem másolom be az egészet, mert kitiltanak, de arra, hogy Amerika megrendezte:
"Nem értem, hogy szerintük az reális, hogy az a sok-sok ember, akit beszervezett a kormány, tényleg képes volt megölni, becsapni saját honfitársai ezreit. Az Amcsik amennyire "bunkók", annyira Hazafiak is. A sok elolvasott, megnézett elméletbõl összeadva kellettek emberek a robbantásokhoz, álgépekhez álutasként, roncseltakarításokhoz stb. Számomra az elképzelhetetlen, hogy Joe azt mondja Steve-nek: "Te helyezz el bombákat, de sokat a WTC-ben, mert felfogjuk robbantani, és kuss!", vagy "Te fogod felhívni XY-t a fia nevében, hogy elraboltak minket, és kicsit nyöszörögj hozzá, és kuss!", vagy "Te fogod beprogramozni az egyik álgépet, amit belevezetsz a WTC-be, pontos legyél, és kuss!", vagy "Gyere, belelõttünk egy rakétát az épületbe, gyorsan takarítsuk el a romokat és az álgépet, és kuss!" stb. És ez a sok-sok ember hallgat. Pár ember csak-csak tud titkot tartani, de ennyi? Mert ezt nem csinálhatta csak Bush és pár CIA, FBI ügynök, ehhez sok-sok ember kellett.
És akkor hol vannak az igazi utasok, az igazi gépek?"
Igen, ezt nem tudom elképzelni.
És miért nem volt elég, egy vacak, kiöregedõ félben levõ repcsianyuciladik (repülõgép-anyahajó) önmegtámadása, elsüllyesztése, ahol 4-5 szerencsétlen kadét, meg a hajóács hõsi halált halt. Ehhez hasonlóra volt bõven példa a történelem során.
noga 2011 szept. 10. - 22:23:56
(75/233)
Most a tartalomtól teljesen függetlenül: Szerintem nagyon zavaró a kamera folytonos mozgása, néha már rángatása. Mint egy rossz amatõr film. Ha direkt csinálták (márpedig feltételezzük, hogy nem véletlen hagyták otthon az állványokat), nem tettek vele a filmhez semmit, sõt!
Freddieboy 2011 szept. 10. - 21:41:40
(74/233)
Szerintem jó kis dráma és jól rekonstruálták, egyszer mindenképp érdemes megnézni. Manapság kevés igazán jó dráma készül, kár, hogy ehhez is megtörtént esemény adott ihletet... Engem érdekelnek a szeptember 11.-ével kapcsolatos filmek és dokumentumfilmek, amelyek a Discovery-n vagy a Nat Geo-n láthatóak. Talán mindegyik más-más szemszögbõl tükrözi vissza az eseményt. Abban az idõben, mikor ez még a Cinemax-on ment, volt mellette egy másik film is, ami szintén hasonló sztoriként próbálta megjeleníteni a gépen történteket. Annak a filmnek a címe a Hõs 93-as járat volt, de talán egy picivel a United 93-as jobb alkotás. Szerintem ha az ember elkezdni nézni és belemerül, akkor már érdekelni fogja a történet és izgalmasnak is tûnik a film. Már ha van olyan, akit érdekelnek az ilyen jellegû filmek... Bár ezt igazából úgy jó végignézni, hogy nincs közben megszakítás, mert ha valaki számára izgalmas és érdekes a történet, akkor ezt reklám nélkül lehet a legjobban élvezni szerintem, mert a reklámnak köszönhetõen az ember elveszítheti a film iránti érdeklõdését, és ha valaki számára izgalmas például, akkor ez is megszakadhat... Akkor még jó volt megnézni a Cinemax-on reklám nélkül, szerintem végig élvezhetõ és valósághû alkotás, reklámmal meg sajnos talán elveszítheti az értékét...