mérlegelõ 2014 júl. 03. - 12:07:43 Előzmény LexH
(6/6)
Nem pusztán annyiban más!! Az utolsó „csavar”, vagy ha jobban tetszik esemény (cselekmény) hiányzik belõle!
LexH 2014 máj. 29. - 13:05:29
(5/6)
Annyiban végzõdik másképp (s ez nem spoiler), hogy hiányzik belõle az ügyvéd nagy, drámai végszava. Tehát a színmûben - mint említettem - nem õ a fõszereplõ.
Edmond Dantes 2014 máj. 29. - 10:22:51
(4/6)
Ezt a feldolgozást nem láttam, a másikat, az "igazit" azonban nem egyszer:
http://www.port.hu/a_vad_tanuja_witness_for_the_prosecution/pls/w/films.film_page?i_film_id=2621
Laughton és Dietrich alakítása önmagában nagy élmény, hosszú idõ után ez volt Dietrich elsõ (s egyben egyik utolsó) nagy filmes "durranása". T. Power valóban halovány(abb), ebben az utolsó filmszerepében sem emelkedett ki az átlagból: egy ütõsebb Vole-megformálás méltóbb ellenfél lehetett volna.
A novellát nem ismerem, de valószínûsítem h a rejtély megoldása olvasva sokkal nagyobbat szól: a filmben "technikai okokból" (aki látta, érti, mire gondolok) a megoldás már menet közben (nem) kicsit "lebukik".
Érdekesség: a színdarab állítólag másképp végzõdik mint az alapmû.
LexH 2014 máj. 29. - 07:24:34
(3/6)
Novellának íródott, amelyet AC késõbb színmûvé formált. Sir Charles alakja egyikben sem olyan túldimenzionált, mint a filmben. Billy Wilder ötlete volt, hogy Laughtonnak nagy szerepet csináljanak belõle. A feldolgozások közül legjobb a színmû, mely egyetlen fordulatra épülõ egyszerû krimi érdekes figurákkal. Megjelent nyomtatásban, érdemes elolvasni.
ivan37 2014 febr. 21. - 16:40:33 Előzmény jooasszony
(2/6)
Azért az 1957-es változatban Charles Laughton zseniálisan alakította az ügyvédet! Az a film kiválóan sikerült.
jooasszony 2013 dec. 07. - 21:59:17
(1/6)
Soha nem értettem, hogy miért e darab nagy ünneplése..? Talán ez Agatha Christie leggyengébb írása, és Billy Wilder legharmatosabb filmrevitele. Ez a változat sem jobb.... nem tudom megszeretni a történetet, pedig indokolatlanul sokszor ismétlik a különbözõ tv csatornák. Mindegy hogy Dietrich vagy Kerr a hõs asszony, egyik sem tudja megmenteni a darabot.

Az ügyvéd - ápoló vonal ér a legtöbbet, a többiek papírból kivágott cseppet sem hihetõ figurák.