drProktor 2012 márc. 28. - 04:28:13
(68/88)
Ezt a filmet sokadszorra látom, mint általában, ezuttal is lenyûgözött,
mindkét hatalmas sztár fantasztikusan mûködött.
Örök darab! S a szinkron is remek volt
Meridol 2012 márc. 27. - 12:31:15
(67/88)
Az Annát valamikor a 90 es években adta a Duna TV. Felvettem de a videom sajnos elveszett pedig én ezt a legjobb Anna Karenina feldolgozásnak tartom. Azrán megrendeltem a neten egy eredeti diszdobozos példányt dizshelyen is van a dvd-im között.
10/10
olahmiki1959 2012 márc. 27. - 10:09:39 10/10
(66/88)
A "Waterloo Bridge" óriási film! A régi, nagy, csodálatos szinkronnal, Váradi Hédivel és Mécs Károllyal! Gyûjteményem egyik legbecsesebb darabja, azt hiszem, a Duna tv-bõl vettem fel, és láttam is már néhányszor.
Mindig óriási élmény, sõt, azt is bevallom, hogy az utolsó jelenetnél, amikor a katona a kis figurát nézi a tenyerében, és megszólal a zene, mindig elszorul a torkom.
Nem tudom, ismered-e a "Bolondok hajója" címû filmet. Valamikor a 60-as évek közepén készült, és Vivien Leigh már betegen, soványan, de még mindig megõrizve valamit a szépségébõl, egy gazdag, idõs nõt játszik benne, aki egy nagy luxusóceánjárón utazik, és fiatal fiúkat fizet meg, azért, hogy szórakoztassák. Emlékezetes, szívszorító alkotás, egy valamikor gyönyörû színésznõ hattyúdala, - megnéztem a neten, valóban ez volt az utolsó filmje, 1965-ben készült, és õ 1967-ben meg is halt, hihetetlenül fiatalon, 53 évesen!
Elképesztõ mennyiségû filmet gyûjtöttem össze az évek során VHS-en, imádom a régi filmeket, pláne az eredeti szinkronosokat, de a magam számára is meglepõ módon, az Anna Karenina sajnos nincs meg, és soha nem is láttam.
Nem tudom, hogy maradhatott ki, valószínûleg az utóbbi kb. 20 évben nem adta a tv.
Színházban a szüleim látták A vágy villamosát még a 60-as években Tolnay Klárival, azt mondják, óriási volt benne. Egyébként az egy máig legendás, hosszú évekig játszott, színháztörténeti jelentõségû elõadás-sorozat volt.
Meridol 2012 márc. 27. - 08:48:51
(65/88)
Nekem is nagy élmény volt mikor láttam de a szinkronnal semmi bajom Udvaros is óriási mint mindig és Józsa is passzol sõt kis sem néztem belõle. Brando-t nehéz szinkronizálin mikor elõszõr láttam eredeti nyelven /rendezõi változatot/ el sem tudtam képzelni szinkronnal de én kellemeset csalódtam. Szinházbna is nézd meg nekem a Kamarszinházbsn nagy élmény volt Eszenyivel és Kamarás Ivánnal./gondolom Kováts Adél is nagyon jó lehet a Radnótiban de Csányiban nem bizom./Amugy nekem az Elfújta szél után Vivien Leigh a Waterloo Bridge-ben és az Anna Kareninában tetszett nagyon.
10/10
olahmiki1959 2012 márc. 27. - 08:27:11 10/10
(64/88)
A vágy villamosa a filmtörténet egyik legnagyobb alkotása. Elsõsorban a színészek miatt, Marlon Brando mint fiatal zseni, még "harapott", de a többiek is óriásiak voltak, egymást játszották le a vászonról a színészek.
Vivien Leigh ezúttal talán élete legnagyobb alakítását nyújtja, szerintem túlszárnyalja Scarlett figuráját az Elfújta a szél címû filmben, ami persze nagyon jó film, de mint színész, abban azt hiszem Clark Gable volt messze a legjobb.
Karl Malden is hatalmasat játszik a filmben, nem is nagyon emlékszem, hogy késõbb ilyen kaliberû filmben szerepet kapott volna.
A zene "modernizálásától" majdnem dobtam egy hátast, miután tudom, hogy amikor a film készült, az amerikai dzsessz a háború után éppen az egyik fénykorát élte, a swing, a cool és a bebop stílus egymás után dobta felszínre az olyan nagyságokat, mint az azóta is utolérhetetlen Charlie Parker szaxofonost, - akinek életérõl "Bird" címmel éppen Clint Eastwood rendezett egy csodálatos filmet, - Dizzy Gillespie trombitást, és másokat, és az akkori filmekben jobbnál jobb dzsessz zenei betéteket lehetett hallani.
Hogy melyik tehetségtelen baromnak jutott eszébe másik zenét a film alá vágni, és miért, nem tudom, de remélem, sokat csuklott annak idején, amikor emlegettem õt, meg a felmenõit.
Én még gyerekfejjel láttam ezt a filmet a tv-ben, és arra emlékszem, hogy az a szinkron sokkal jobb volt mint a mostani, arra viszont ennyi idõ távlatából sajnos már nem, hogy kik voltak a magyar hangok.
Józsa Imre hangja nagyon passzol például Nicolas Cage-hez, Marlon Brandóhoz már nem annyira.
Én egyébként messzemenõkig híve vagyok a szinkronizálásnak, attól függetlenül, hogy nagyon gyorsan tudok olvasni. Mégis az a véleményem, hogy egyszerûen korszerûtlen dolog az, hogy nézel egy filmet, és közben olvasni kell a magyar szöveget alatta. Rengeteg képi információ elvész közben.
Egyébként, nem tudom, megfigyeltétek-e, a szinkron kérdése mindig olyankor kerül elõ, ha a szinkron rossz. Ha jó, akkor vagy meg sem említjük, vagy maximum dicsérjük. Olyankor senki sem emlegeti például a feliratozást.
A szinkronstúdióknak mondom: Tessék olyan minõségû szinkront készíteni, ami megfelelõ egy ilyen kaliberû filmhez! Olyan színmûvészekkel, olyan alapos fordításokkal, olyan dramaturgokkal dolgozzanak, akik a saját renoméjuk miatt sem adnak ki vacak munkát a kezükbõl.
"A vágy villamosa" nem véletlenül szerepel évtizedek óta a színházak mûsorán, és nem véletlenül bukkan fel idõrõl-idõre valamelyik tv kínálatában. Igazi filmklasszikus, örökbecsû darab, még ezzel a mostani szinkronnal együtt is hatalmas élmény annak, aki mély, emberi drámákat, és igazi színészóriásokat akar látni, ha odaül a képernyõ elé.
10/10
beszelo86 2011 dec. 24. - 12:16:36 10/10 Előzmény Baer007
(63/88)
Na tessék! Itt van egy radikális feminista! Az ilyenektõl óvjon az ég!!
offtopic
vénasszonyoknyara 2011 aug. 01. - 12:50:14
(62/88)
Sõt! Melegen ajánlom.
4/10
Baer007 2011 aug. 01. - 12:41:19 4/10
(61/88)
Megengeded? :-D
vénasszonyoknyara 2011 aug. 01. - 12:39:14
(60/88)
Igazán sajnálatos, hogy megnézted. Nem neked való. Nagyon jó ellenpélda az "Elfújta a szél". Sõt van folytatása is, más írótól. Még film is készült belõle. Azt se hagyd ki. "A vágy villamosa"-t nyugodtan hagyd meg nekünk.
4/10
Baer007 2011 aug. 01. - 12:05:36 4/10
(59/88)
Nem tudom ez a film mitõl olyan nagy klasszikus, mert szerintem dög unalmas volt és nyálas.
És tényleg mirõl is szólt ez a film? A férfiaknak minden (múltbeli) erkölcstelenség pl. csajozás belefér a nõknél nem, mert tõlük mást vár a társadalom vagy mi? Vagy a képmutatás jobban elítélik mint a szintiszta "parasztságot" (Brando)? :-) 10/ 4 pontot adok. Az Elfújta a szél sokkal jobb film volt.
Shaba 2011 jún. 19. - 16:54:01
(58/88)
Lásd: privát üzenet.
Agnessb 2011 jún. 19. - 16:42:34
(57/88)
Tudna nekem valaki segíteni a film szinkronos változatának megszerzésében? Elõre is köszönöm!
offtopic
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 26. - 19:52:05
(56/88)
Akkor nem aggódom Woody Allen jövõjéért. Van számára utánpótlás, ha Soon Yi kiöregszik mellõle." Aki a gyereket szereti, rossz ember nem lehet."
10/10
offtopic
Gabriella54 2011 ápr. 26. - 18:38:44 10/10
(55/88)
Csak a pontosság kedvéért: Soon Yi Previn-t nem Woody Allen fogadta örökbe, hanem André Previn német születésû karmester/zeneszerzõ és Mia Farrow. Woody Allen-nel a lány azóta is együtt van, két gyermeket nevelnek.
spinabifida79 2011 ápr. 26. - 18:10:47
(54/88)
Neked nem tetszik Woody Allen? Pedig igen szép férfi. Igazi nordikus alkat. Bolondulnak érte a fiatal lányok, akiket örökbe fogad.
10/10
offtopic
Gabriella54 2011 ápr. 26. - 17:31:02 10/10
(53/88)
Gyanítom, hogy nem Richard Gere férfibáját vonod kétségbe, Kern Andrást pedig (mint ahogyan senkit a világon) nem szabad a külseje alapján megítélni! Ennyi erõvel Woody Allen-t is leírhatnánk...
offtopic
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 26. - 16:18:55
(52/88)
Miért? Szerinted nem szép Richard Gere? Mi rosszat mondtam róla?
10/10
offtopic
Gabriella54 2011 ápr. 26. - 16:05:52 10/10
(51/88)
Egyáltalán nem felejtettem el, de valljuk be, elég fura lenne az elég elenyészõ számú svédül beszélõ kedvéért feliratozni egy svéd filmet.

Én speciel teljesen elfelejtettem, hogy Kern Andrást hallom, annyira jól ment kissé cinikus hanghordozása Richard Gere karakteréhez.

Dehát ízlések és pofonok - egyébként is, még mindig jobb helyzetben vagyunk, mint az olaszok, akik mindent az égvilágon szinkronizálnak :)
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 26. - 15:39:09
(50/88)
Megfeledkezel a nyelvtudásról, ami élvezhetõvé teszi a filmet eredeti nyelven, illetve a nyelvgyakorlásról, amit elõsegít a feliratozás.
Ha már Kern Andrást említetted, elég rettenet volt amikor a "Pretty woman"-ben a kimondottan szép férfi, Richard Gere megszólalt Kern mutáló hangján és az ember lelki szemei elõtt megjelent ripacsos képe és tuberkulotikus alkata.
10/10
offtopic
Gabriella54 2011 ápr. 26. - 15:07:51 10/10 Előzmény Tyrannosaurus(velo)Rex
(49/88)
Nem volt nevelõ célzatú, legalábbis nem annak szántam :)

Pepin bácsi monológjai angolul? Igazából nem tudom, magyarul mindenesetre színpadon és filmen is kiválóak (úgy Gáspár Tibor az elõadásban, mint Kern András Jaromír Hanzlík hangjaként annyi pluszt adott hozzá, amennyit szerintem a "sima" olvasás nem hozna elõ belõlük.
A szinkron mellett szól az is (legalábbis szerintem), hogy a feliratok nagyon sokszor rövidek,nem igazán adják vissza a teljes szöveget, kapkodóak, egészséges szemûek sem nagyon tudják elolvasni, a fehér betûk fehér alapon pedig egyszerûen olvashatatlanok. Anno valaki feltalálta, hogy a feliratokat keskeny fekete csíkban láttuk, remek megoldás volt! Meg tudom én, hogy Sir Lawrence Olivier elõadásában a Hamlet Lenni vagy nem lenni monológja csodálatos, de a feliratban bizony elvész a szöveg közel fele :(

Persze, hallottam én már iszonyat szinkront, amikor elkapcsoltam, pedig majd'megvesztem a filmért. Remélem, kialakul az egészséges egyensúly szinkron és felirat között, mindenesetre tv-ben egyértelmûen "hangolás-párti" vagyok.