napraforgó 2012 ápr. 06. - 19:39:19
(1413/2153)
Nem, persze, hogy nem úgy értettem az egy hónapot!
Láthattuk, hogy elutaztak LA-ba, aztán telt-múlt az idõ, Ivan foglalkozott a fiával, úszni vitte, stb, törõdött az üzleti ügyeivel, stb, stb.

Ezalatt Carlotáék rendbehozatták a birtokon lévõ házukat - ott is arról volt szó, hogy legalább egy hónap kell a legszükségesebbek rendbetételéhez. Szóval eltelt egy jó hónap a búcsújuk óta. Itt kiderült, hogy Lucia terhes, ott Maripaz rámászik Ivanra, aki nem löki le magáról.

Na szóval Ivan "örök szerelme" nem tartott tovább egy hónapnál. (Vagy alig tovább). Úgy gondolom, hogy a nõk ezt a Maripazzal való összefekvést tekintik árulásnak, a Lucia iránt érzett szerelem megcsúfolásának.
Nyilván egy másik nõvel való kapcsolatért sem rajonganék Lucia helyében, de azt még valahogy meg lehet bocsátani. De ezt az árulást én bizony sohasem bocsátanám meg a helyében.

Úgyhogy Ivan innentõl jó lesz, ha nagyon csendben marad és nem szól egy rossz szót sem másokra. Merthát ismerjük, a más szemében a szálkát is, a magáéban a gerendát sem....
10/10
suxel 2012 ápr. 06. - 19:24:46 10/10
(1412/2153)
Itt én értelmeztem félre a dolgokat. Bocsi! A következõben voltam:

Napraforgó írta: Még azt se tartom olyan nagy hibának, hogy kb. egy hónappal késõbb összefekszik valakivel, de MIÉRT PONT MARIPAZZAL?

Itt arra gondoltam, hogy te arra gondoltál, hogy eltelt 1 hónap, amióta megérkeztek Los Angelesbe. Nem a szakítás óta eltelt idõre értettem. Itt én siklottam ki. :S :S :) Arra gondoltam, hogy te a mai dias despues - napokkal késõbbre gondoltál, de már rájöttem, hogy nem! Oksa, így már minden rendben, sínen vagyunk, mint Attilánk.

Igen, az orvos közölte is Luciaval, hogy 5 hetes terhes. Jó, amiket írsz. Jól gondolkodsz. Kivételesen ez olyan szám, amit kiértek spanyolul a "cinco" még nem esik nehezemre, és még anno is értettem.
10/10
suxel 2012 ápr. 06. - 19:15:49 10/10
(1411/2153)
Igen, ezzel én is így vagyok, ezt vettem le, hogy Anthony nem örül neki csak tudomásul veszi az egészet!
napraforgó 2012 ápr. 06. - 19:13:21
(1410/2153)
"Napok teltek el nem tudjuk mennyi idõ, lehet volt az egy hónap körül, de mondjuk én kétlem!!!"

Minimum egy hónapnak el kellett telni, ha közben kiderült, hogy Lucia terhes. A nagyijának azt mondta, hogy csak egyszer nem védekeztek - szerintem nagy valószínûséggel az utolsó alkalommal. Persze ez csak megérzés, de ez volt legközelebb a Lucia elleni támadás idõpontjához. Ha kétséges az apa - márpedig a port.hu sejteti, hogy az, akkor ez lehet az az alkalom.
A terhességet a nõ nyilván nem észleli azonnal - hacsak nem csinál tesztet minden áldott nap.
Mire észreveszi, hogy esetleg terhes, már minimum 5 hetes terhesnek számít (valójában csak 3 hetes), de az orvostudomány a terhesség kezdetének az utolsó menzesz ELSÕ napját számítja, onnantól 280 nap, vagyis 10 holdhónap.

Ha már jóval elõbb teherbeesett, talán még az esküvõ elõtt szólhatott volna Ivannak és akkor máshogy alakulnak a dolgok. De nyilván nem ezt akarták a forgatókönyvírók, tehát csak késõbb derül ki, akkor nyilván késõbb esett teherbe, stb...
napraforgó 2012 ápr. 06. - 19:02:01
(1409/2153)
Lehet, én erre nem emlékszem. Vagy nem figyeltem eléggé. Én úgy érzékeltem, hogy Anthony nem örül (sõt nem is ért egyet) Ivan döntésének, csak tudomásul veszi. És mivel szereti, hát támogatja, még ha nem is helyesli a döntését.
10/10
suxel 2012 ápr. 06. - 18:55:29 10/10
(1408/2153)
Ezt tegnap hallottam, mikor a múlt heti részeket néztem/hallgattam visszafelé 58-59-60. Ott volt valamelyikben. És mondta Anthony, hogy reménykedjen abban, hogy elég erõs a szerelmük és addig kibírja.
napraforgó 2012 ápr. 06. - 18:50:44
(1407/2153)
Hát igen, gondolom a férfiak hamarabb meg tudják bocsátani maguknak az "ilyen kis botlásokat".
Valójában én is megértettem volna egy másik nõvel folytatott viszonyt, de Maripazt kerültem volna, mint a pestisest.
napraforgó 2012 ápr. 06. - 18:48:10
(1406/2153)
Jaj-jajj, Luciát képzelte oda... Ez megint rossz duma.
Persze, azt képzelek oda, akit akarok, na de õ akármiket is képzelt oda, pontosan TUDTA, hogy az Maripaz! Ennyire senki nem veszíti el a kontrolt, hacsak nem hullarészeg, vagy totál be van drogozva.

Azt meg egyáltalán nem hallottam, hogy Anthonyval arról beszéltek volna, hogy Alex nagykorúságáig együtt maradnak.

Akkor mi a fenének figyelmeztette Maripazt az LA-ba érkezéskor, hogy itt mások a szabályok, viselje jól magát, mert különben elveszi tõle a gyereket? Sokkal logikusabb lett volna, ha tényleg inkább figyeli, figyelteti a nõt és adott idõben fellép ellene. Minek megvárni a nagykorúságot? Eleve tudta, hogy ez nem lesz egy boldog házasság, akkor meg véget kell vetni neki minél elõbb. Mondjuk Maripaz sem tervezett hosszútávra, õ is le akart lépni egy csomó dohánnyal. Hja, hogy addig is szerette volna Ivant az ágyába, az egy dolog, de nem számított életre szóló kapcsolatra.
10/10
suxel 2012 ápr. 06. - 18:39:24 10/10
(1405/2153)
hogy mit merészelsz, te cafka? :D :D :D
Nagyon szeretem az írási stílusodat. :) :)

Maradok ott, hogy nem találom a legszörnyûbb cselekedetnek, de ugyanakkor helyesnek sem találom, nem értek vele egyet!
10/10
suxel 2012 ápr. 06. - 18:33:43 10/10
(1404/2153)
Örökké szeretni foglak, erre most poénosan csak annyit mondok, õt képzelte oda!!! :D :D
Napok teltek el nem tudjuk mennyi idõ, lehet volt az egy hónap körül, de mondjuk én kétlem!!! Miért pont Maripazzal? Mert õ volt kéznél, de jobban belegondolva én sem adnám oda magam egy nõnek, aki ilyen helyzetbe kényszerített bele.
Most már csak az a kérdés, ha ennyire megbánta, akkor vajon megteszi-e még késõbb is, vagy ez egy példa volt örök életére!
Mondjuk Maripaz megint kezd kisiklani, hiszen, amint láthattuk megjelent egy kaszinóban. Azokat meg tudjuk milyenek, lehet a kezdeti szerencse, de ha beszippantja a játékszenvedély, akkor ennek ennyi. Ismervén Maripaznak a természetét Anthony meg Ivan gondolhatná, hogy a lány szeret a tûzzel játszani, s akkor elõbb-utóbb elvehetik a gyerekfelügyeletet tõle. De inkább õk Anthonyval azt beszélték, ha minden jól megy 8 év múlva mikor Alex nagykorú lesz elválhat majd Maripaztól. 8 év amellett a lány mellett? Kész pokol lenne. Eszükbe sem jut, hogy Maripaz esetleg elõbb-utóbb elkövethet valamit, amit felhasználnak ellene. Csodálkozom, hogy pl ez a sofõr dolog Anthonynak sem jutott az eszébe, nem hinném, hogy szívesen töltene õ is 8 évet egy ilyen mennyel.
napraforgó 2012 ápr. 06. - 18:29:17
(1403/2153)
Ivan megesküdött mindenkinek, legfõképp saját magának, hogy nem lesz közte semmi Maripazzal. Ehhez képest elég volt, hogy a nõ ledobta a köntösét. No akkor kellett volna kirúgni, meg akkor kellett volna tombolni, hogy mit merészelsz, te cafka?
De nem tette, és utána már hiába nézegeti a billiárdgolyót. És innentõl nincs joga senkit semmiért felelõsségre vonni. Mert aki ilyen hülye, meg ilyen jellemtelen, az ne kritizáljon másokat.
juan-ZSU 2012 ápr. 06. - 18:24:42
(1402/2153)
én csalódtam Ivánban ennyit a nagy szerelemrõl amit Lucia iránt érez :S és pont Maripaz na neee!
napraforgó 2012 ápr. 06. - 18:17:26
(1401/2153)
Azért nagy dolog, mert utoljára azt mondta Luciának, hogy "örökké szeretni foglak".
Még azt se tartom olyan nagy hibának, hogy kb. egy hónappal késõbb összefekszik valakivel, de MIÉRT PONT MARIPAZZAL? ha talált volna valakit, egy futó kalandot egy bárból, vagy akár egy rendes nõt, vagy egy utcalányt, ezt mind megérteném. De pont Maripaz? Aki belepiszkított az életébe, mind a gyerekét, mind a szerelmét illetõen, ez az egyetlen, amit nem tudok megérteni és ha érintett lennék, nem is bocsátanám meg.

Nekem nem jó duma az, hogy házasok és az a természetes, ha le is fekszenek egymással. Aki így belekényszerített egy nem-akarom-házasságba, az bizony megérdemli, hogy negligálják.
Már azon csodálkoztam, hogy Ivan nem ragaszkodott a házassági vagyonjogi szerzõdéshez, hogy hagyja Maripazt költekezni, stb. Én tuti olyan szoros õrizet alá vonnán, hogy azt is megbánja, hogy megszületett, nemhogy azt, hogy hozzámjött.

Pl. Nincs kocsi - van sofõr, aki hozza, viszi. Ez még arra is jó, hogy tudjam, hová megy, kivel találkozik, mit csinál. Hitelkártya minimális limittel - aztán majd meggondolom, mit fizetek ki és mit nem. Gyûjteném az adatokat, legkésõbb egy év múlva beadnám a válókeresetet.

Nem hiszem el, hogy Ivannak nem fordult meg a fejében, hogy elõbb-utóbb megszabadul Maripaztól és visszamegy Luciához. Na de így???
10/10
suxel 2012 ápr. 06. - 18:03:23 10/10
(1400/2153)
Végülis én ezt azért nem tartom olyan nagy dolognak, mert végtére semmi nem köti Luciahoz, hisz azzal megszûnt minden, hogy elvette a nõvérét, olyan mint aki éli a saját életét, akármit is érezzen legbelül.
10/10
suxel 2012 ápr. 06. - 18:00:46 10/10
(1399/2153)
Tényleg nem vehetõ ki egy könnyedén abból a jelenetbõl. Ezt el kell ismernem. Nagyon sokat megnéztem a neten, sokszor leállítottam, pillanatképeket kerestem, s a vége felé is csak sejtésem volt a báros embert illetõen.
napraforgó 2012 ápr. 06. - 17:59:09
(1398/2153)
Elgondolkodtam a jellemeken, lehet, hogy Ivant szándékosan nem akarták hibátlannak ábrázolni - túl indulatos, elhamarkodottan dönt, nem viszi végig a dolgokat, stb. Ezek még érthetõk, emberi hibák, örökölte, tanulta, stb,.
DE - ez a Maripazos ügy olyan nagy hiba, amit nem lehet megbocsátani. (Nyilván lettek volna más lehetõségek - hadd ne részletezzem...)
Azt a nõt, aki tönkretette az életemet, aki elválasztott a szívszerelmemtõl (alig néhány hete), a gyerekével fikarcnyit sem törödik, csak a pénzköltés érdekli úgy kellett volna pucéron kihajítani a szobájából, hogy a köntöst utánavágja. És most miért nem ordított, hogy ne gyere a közelembe, mert megtéplek? Csak azokkal üvöltözik, akiket szeret?
napraforgó 2012 ápr. 06. - 17:50:55
(1397/2153)
DVD-m van, felveszem, hogy ha nem tudom élõben nézni, visszanézhessem. De aztán rögtön le is törlöm - ezért bizonytalanított el az a néhány vélemény a nõi-férfi kezet illetõen. Én nõi kezet láttam a pincér tálcájánál és férfi kezet Lucia elbódításánál. Ezért gondoltam, hogy egy vegyes-páros volt a tettes.
10/10
suxel 2012 ápr. 06. - 17:03:08 10/10
(1396/2153)
Maripaznak úgy látszik még mindig van csábereje, mint 10 évvel ezelõtt, akkor se kellett sokat tennie, hogy elbolondítsa a fiút. Na meglátjuk, hogy innen mi lesz a folytatás. :)
Megkérdezhetem, hogy hol nézted vissza ilyen hamar, vagy netán van valami felvevõd?
napraforgó 2012 ápr. 06. - 16:38:47
(1395/2153)
Nos, most sikerült visszanéznem, szomorúnak és nem röhejesnek találom Ivanék szexjelenetét. Nem nagyon kellett kapacitálni a fiút. Utólag meg már minek nyafog? (Még annyi mentsége sincs, hogy aludt, vagy félálomban volt, ahogy én képzeltem egy-két nappal ezelõtt)
Még Anthony is elitéli miatta: Mostantól Lucia halott a számodra...
És igen, innentõl már nincs joga beleszólni Lucia életébe (sõt, tulajdonképp már a házasságkötés óta nincs. Hozott egy döntést - a fia Maripazzal, és Lucia nincs többé.
10/10
suxel 2012 ápr. 06. - 15:41:40 10/10
(1394/2153)
Rendben, meglesz!!! :) :)