Téma: A vipera

5/10
borzi84 2021 júl. 01. - 16:10:15 5/10 Előzmény napraforgó
(203/523)
Szia!

Igen, valószínűleg róla van szó.
"Bizonyítékok hiányában" - nevetséges, s kilóg a lóláb, a jelek szerint mégsem lehet tenni semmit.
Úgy tűnik, itt el lehet tussolni mindent, még azt is, ami nyilvánvaló. :-(

Szerintem nem mindannyian azért mennek, hogy átvegyék a díjat.
Adott egy esemény, ami díjátadó is egyben.
Demetrioék a díj miatt kaptak meghívást, mármint Demetrio és a doktor, mivel társak a vállalkozásban.
Ezért is kérte Demetrio a doktort, tartson vele, vagy ha ő nem, akkor engedje el Irmát, aki képviselné őt.
Veronicát pedig azért hívta meg, mivel neki is van részesedése a vállalkozásban, de még ha nem lenne, az normális dolog, hogy egy ilyen eseményen kísérővel jelenjen meg valaki, a feleségek pláne el szokták kísérni a férjüket.
(Mirandát el lehetne nélkülözni, de ebben egyetértettünk.)

Az eseményre természetesen nemcsak azok kaptak meghívást, akik díjat vehetnek át, hanem mások is, többek között Teodoro és családja, aki szintén meghívta Veronicát.
Summa summarum: Nagyszabású rendezvényről van szó, sok meghívott vendéggel. :-)
6/10
napraforgó 2021 júl. 01. - 15:54:10 6/10 Előzmény borzi84
(202/523)
Szia!
Közben rájöttem, ki lehet a másik bűnöző. Pár résszel korábban Santiágónak telefonon jelezték, hogy lebukott a gépkocsikat szállitó tehergépkocsi sofőrjük. Santiágo a lopott gépkocsikat külföldre szállittatta, gondolom egy traileren, na annak a sofőrjét kapcsolták le.
De azért vicces, hogy "bizonyitékok hiányában" kell elengedni a bűnözőket. Nem elég bizonyiték egy rakomány lopott kocsi? Meg az sem, hogy az egyiket rajtakapták autólopás közben?

A többivel egyetértek. Igazából azt sem értem, hogy minek mennek ennyien egy dijat átvenni.
5/10
borzi84 2021 júl. 01. - 15:14:05 5/10 Előzmény napraforgó
(201/523)
Szia!

Nem kizárt, hogy a másik "jómadár"-nak ehhez az ügyhöz kivételesen nincs köze, egyszerűen csak őt is bevitték valamiért.
Don Nato "tevékenysége" sok mindenre kiterjed, úgyhogy valószínűleg csak egybeesés volt, hogy két emberét is kb. egy időben csípték nyakon.
Mivel ilyen jó kapcsolatai vannak a rendőrséggel, sajnos nehéz lesz bármit is rájuk bizonyítani.

A jelek szerint Demetrio és Veronica kölcsönösen próbálják egymást féltékennyé tenni.
Demetrio mindenképp jobban tette volna, ha Mirandát kihagyja a buliból, de legalább a nőnek lehetett volna annyi esze, hogy visszautasítja a meghívást.
Irma jelenléte ide vagy oda, Veronica is jobban tette volna, ha Teodoro és Sara társaságában jelenik meg.
Eredetileg egyébként is Teodoro hívta meg a rendezvényre.
Juannak pedig inkább Virginián kellene tartani a szemét, ahelyett, hogy folyton Veronica iránt epekedik.
6/10
napraforgó 2021 júl. 01. - 06:38:17 6/10
(200/523)
Én nem értettem, hogy ki a másik bűnöző, akinek a szabadon engedését kérte Don Nato a korrupt rendőrtől. Az egyik ez a Bucles, akivel Demetrio összetűzésbe keveredett, de ki a másik?

Az tényleg öreg hiba, hogy Demetrio Mirandával megy az ünnepségre, Veronicának már úgyis szálka a szemében. De ő maga is jobban tette volna, ha a bácsikájával és a nénikéjével megy, nem Juannal. Bár látható, hogy az autóban ott ül a hátsó ülésen Irma is, tehát ők nem kettesben vannak.
5/10
borzi84 2021 júl. 01. - 01:08:57 5/10 Előzmény kisbalaton
(199/523)
Szia

Miért változott volna meg a doktor?
Kb. ennyit lehetett várni tőle, azaz: leitta magát és hőbörög.
Ezzel az emberrel nincs mire menni.
Kár érte, mert egyébként jó orvos lenne, de a jelek szerint menthetetlen.

Számomra is érthetetlen, Miranda miért ment el Demetrioval a díjátadóra.
Ezzel csak fokozza Veronica iránta táplált ellenszenvét, ami természetesen féltékenységből fakad.
Azt, hogy Veronica féltékeny eá, Miranda jól tudja, úgyhogy még arra sem lehet hivatkoznia, hogy nem tudott róla.
Veronica pedig Juan társaságában jelent meg - ez sem túl bölcs dolog, s most még finoman fogalmaztam!
Táplálja Juan vele kapcsolatos reményeit, ami nagy hiba!

Most már bizonyossá vált, hogy Virginia Veronicát vette célba, ellene készül valami aljas tettet elkövetni.

Nem tudom, miért lepődsz meg azon, hogy Mexikóban korrupt a rendőrség!
Ott, abban a kultúrkörben szinte virágzik a korrupció! :-(

Vajon sikerül fülön csípni a "cukrosbácsit"?
Attól tartok, elügyetlenkedik a dolgot!

Az sem újdonság, hogy Gilbert doktor hajtotta végre Virginia abortuszát, ez csak újból megerősítést nyert, de előrébb semmivel sem visz a nyomozásban. :-(
kisbalaton 2021 jún. 30. - 23:05:58
(198/523)
Ha-ha-ha ! Ez a káröröm kacaja a doktor miatt. Végre elhagyták!.De nem tagadta meg önmagát.A bánatos doktor ugyan olyan vadállat,mint előtte volt.
Demetrionak és Mirandának elment az esze,hogy együtt mennek a dijkiosztóra. Demetrio ,ez az eszetlen (gondolom)még jobban féltékennyé akarja tenni Veronikát.Na de Miranda? Csak nem képzeli,hogy ezzel majd közelebb kerül Veronikához!? Persze,ö csak elfogadta Demetrio meghívását. Mégis hogy venné az ki magát,ha én a vőmmel mennék egy buliba? Marhaság!
Azt hittem,csak a feslett Virgíniának nincsenek erkölcsi gátlásai,de úgy látszik, másoknak sincs.
A rendőrség viszont Mexikóban is ugyan olyan korrupt,mint sok más helyen a világban.
5/10
borzi84 2021 jún. 30. - 16:06:52 5/10 Előzmény napraforgó
(197/523)
Még a CT hagyján, mert az elővigyázatosság soha nem árt!
A legutóbbi viszont...Az is rendben van, hogy alaposan le kell fertőtleníteni a sebet, de a nyavalygás...
Egy gyerek is fegyelmezettebben tűri, ha ellátják a sebét.
Nincs rá jobb szó - túljátszotta.

Az a nagy igazság, hogy Veronica nem tudja kiverni a fejéből Demetriot, ráadásul ott a gyerek is...
Ugyanakkor Juannal szemben sajnos nem elég határozott, hagyja, hogy hiába reménykedjen!
Egyszer s mindenkorra közölhetné vele, hogy csakis testvéri szeretetet érez iránta, de úgy tűnik, nem képes ezt a tudomására hozni! Vagy nem is akarja?
Azt gondolom, Demetrionak joga van tudni a gyermekről!
Juan nem tudom, hogyan reagálna, ha megtudná.
Lehet, hogy számára még ez sem lenne akadály...

Szerintem lesz még egy kis nyavalygás, egy kis "húzd meg - ereszd meg", aztán Veronica végül úgyis megbocsát Demetrionak.

A doktor valószínűleg a szokottnál is jobban fog dühöngeni, ha rádöbben, hogy Irma elhagyta.

A bűnbanda - szál elég zavaros, de az eddig is sejthető volt, hogy Santiago és Virginia társak nélkül nem képes végrehajtani az aljasságokat, ergo: Ők irányítanak, de többen is vannak!
Pepe és Carla "bűntette" sem világos. Kimaradt volna a jelenet?
"Megvágták" talán az epizódot?
6/10
napraforgó 2021 jún. 30. - 04:53:49 6/10 Előzmény borzi84
(196/523)
Döme (Demetrio) sebesülésein csak röhögni szoktam. A múltkor volt a fején egy karcolás (amikor főbe akarta lőni magát), és azzal napokig ágynak esett, meg elvitték CT-re, stb.
Most a karján van egy kis karcolás, Veronica önt rá háromféle folyadékot, Döme meg csak nyafog, hogy jajj-jajj. Aztán megint csókolóznak, ami megint érthetetlen, hisz Veronica többször is hangoztatja, hogy már nem akar Dömétől semmit. Akkor miért csókolózik vele?
Azt, hogy gyermeket vár, sem Dömének, sem Jancsinak (Juan) nem árulja el. Miért nem? Ha Jankónak elárulná, az biztos nem akarna annyira nyomulni rá. Döme meg nyavalyoghatna tovább, hogy miért is bánt annyira rosszul a nővel.
6/10
napraforgó 2021 jún. 30. - 04:43:13 6/10 Előzmény kisbalaton
(195/523)
Moguel doktor pont úgy viselkedett, ahogy az elvárható volt. Dühöngött, majd Williams atyán kérte számon a feleségét. Még jó, hogy az atya nem árulta el neki, hogy elment, szenvedjen előbb egy kicsit.

Juan és Veronica kapcsolata sem tetszik igazán. Az érthető, hogy Juan többször mondogatja Veronak, hogy szereti és vele akar élni. Erre Veronica is biztositja a szeretetéről, belebámul az arcába 10 cm-ről. Na ez nem tetszik, mert ha ő nem szerelmes Juanba, hát ezt kéne hangsúlyoznia, nem azt, hogy jajj, de mennyire szereti őt. Hát mit gondoljon az a férfi, ha 10 centiről mosolyogva az arcába mondják, hogy mennyire szeretik???? Naná, hogy reménykedik.

Nekem a bűnbanda is fura, eddig szinte egy szó sem esett róluk. Tulajdonképp csak Virginia és Santiago volt, ők tömték droggal a fiatalokat. Aztán megtudtuk, hogy Santiágo lopott kocsikat passzol el. Most meg már ott van Buccles, meg ki tudja még kik.

Őszintén szólva és már azt sem értem, hogy milyen gyilkosságról, milyen agyonvert fiatalemberről an szó és miért is vádolnák Pepét és Carlát???? Mi történt? és miért nem láttam én ezt a jelenetet?
5/10
borzi84 2021 jún. 30. - 01:18:39 5/10
(194/523)
A doktor csak hozta a szokott formáját, azt leszámítva, hogy kivételesen most volt oka a dühöngésre.
Irma végre elhagyta, a doktor pedig verheti a fejét a falba.
Nincsenek illúzióim, gondolom, szokás szerint leissza magát.
Annyiszor megtette már, miért pont most cselekedne másként?
Szégyellheti magát, ahogyan Williams atyával szemben viselkedett.

Ahogyan sejthető volt, a doktor fia próbál segíteni a nyomozásban, s Veronicára vonatkozóan is sikerült adatokat találni.
Meglátjuk, ki tudják-e deríteni az igazságot!

Sajnos a bűnbanda továbbra is folytatja áldásos tevékenységét, s ki tudja, mi van még a tarsolyukban.
A végén Demetrio alaposan túljátszotta a dolgot, úgy viselkedett, mintha minimum halálos sebet kapott volna...
Persze direkt csinálta, de a viselkedése egy elkényeztetett kisfiúéra emlékeztetett.
kisbalaton 2021 jún. 29. - 23:00:31
(193/523)
A mai rész leghatásosabb jelenete szerintem a doktor vadállati viselkedése volt.
Az őt alakító színész pont erre a szerepre alkalmas. Az alkata,az arcberendezése,a mozdulatai,-szóval nagyon el lett találva .
Juan hozta a langymeleg formáját,a történet pedig elkanyarodott kissé a bűnözők és áldozataik felé.
Végülis nem történhetnek mindig egetrengető dolgok.
breekellyvicki 2021 jún. 29. - 17:32:57 Előzmény borzi84
(192/523)
5/10
borzi84 2021 jún. 29. - 17:13:13 5/10 Előzmény kisbalaton
(191/523)
Szia!

Őszintén szólva nekem is feltűnt, csak aztán valahogy mégis kimaradt.
Veronicának óvatosabbnak kellene lennie, a tequila-fogyasztással mindenképpen csínján kellene bánnia! (Legalábbis szerintem)

Virginia sajnos velejéig romlott, ha a viccelődésre is ilyen módon reagál, rossz rágondolni, mire lehet képes, ha valaki úgy istenigazából keresztbe tesz neki. :-(
kisbalaton 2021 jún. 29. - 11:30:48
(190/523)
Sziasztok Lányok!
Pontosan ugyanazok az észrevételeim,mint nektek.
Viszont nem említettétek meg,hogy - bár Veronika terhes - kedélyesen tequilázgat Demetrioval,meg a nénikéivel.

Igaz,ez engem nem borzaszt el annyira,mint az emberiség nagy részét ,- tekintve,hogy a 3.terhességem alatt minden nap 2-3 deci vörösbort ittam , ennek "eredményeképpen?"Kati lányom 4 kiló 40 dekával született .Most nem a terhesség alatti alkoholizálást reklámozom (azóta sem iszom semmit),csak érdekességként említettem meg.

Érdekes,hogy Virgínia "cikizése"közben a társaság nem gondol arra,hogy ezt az álnok nőt nem lehet csak úgy,büntetlenül még megviccelni sem.Látszott a sötét pillantásán,hogy forral valamit.
5/10
borzi84 2021 jún. 29. - 05:01:46 5/10 Előzmény napraforgó
(189/523)
Na igen, Virginia "kiutat" keres...Attól tartok, ezúttal nem a bank a célpont, hanem Veronica.
Szerintem ellene tervez valamit, Virginia bármire képes...

Veronica szerintem is jól tette, hogy kicsit megleckéztette Demetriot!
Ennyit tényleg megérdemel, sőt...
Veronica egyszer már elkövette azt a hibát, hogy feltétel nélkül megbízott benne, s pórul járt.
Most óvatosabb, s ezen nem is lehet csodálkozni!

A doktor legutolsó durvasága már Irmának is sok volt, pedig szegény régóta tűr már a férjének.
Most betelt a pohár, s remélem, ha a felesége elhagyja, a doktor is ráébred arra, hogy mit veszített...

Nem tudom, Veronica hogyan viszonyul majd Mirandához, de attól tartok, neki még jobban
"meg kell dolgoznia" Veronica bocsánatáért, mint Demetrionak.
6/10
napraforgó 2021 jún. 29. - 04:39:03 6/10 Előzmény borzi84
(188/523)
Tetszett, ahogy Juan a vacsornál pléhpofával előadta, hogy felköltöznek a hegyekbe, és közli, Virginia megigérte, hogy követi őt, mint jó feleség. Ahogy ugratják őt azzal a rommal...
Bár ne felejtsük el, hogy Demetrio is pont ebbe a tető nélküli romba akarta Veronicát is elhurcolni.... Én megértem, hogy Virginia is kiutat keres, és úgy tűnik, meg is találta.
Feltételezem, hogy a bank ellen tesz majd lépéseket, hisz akkor Juan nem mehet el, mert az apjának szüksége lesz rá.

Nekem tetszett, ahogy Veronica cicázott Demetrióval. Megcsókolta, aztán meg elutasitotta. Akárhogy is, a férfi megérdemelte. Csak ne legyen olyan biztos magában! mert már meg van győződve arról, hogy Veronica szereti és nyeregben érzi magát. Hát inkább csak maradjon bizonytalanságban, teperjen kicsit a győzelemért.

Az nagyon tetszik, hogy Irma végre elhatározásra jutott, elhagyja a durva férjét. Milyen volt már, hogy betekargatja a tökrészeg férjét, aki erre hálából nekiesik, az ágyra hajitja és közli, hogy "mennyire unlak már". Úgy tűnik, Irma is megunta már és Williams atyától kér segitséget, hogy Gildardával együtt ő is elhagyhassa a falut. Gondolom, Veronica őt is befogadja.

Miranda hibát hibára halmoz, most már csak abban bizhat, hogy Veronica nem egy bosszúálló tipus, ő képes mindenkinek megbocsátani.
5/10
borzi84 2021 jún. 29. - 02:33:45 5/10 Előzmény napraforgó
(187/523)
Szia!

Így van, már a második félidőben járunk. (Ez most pláne aktuális, hisz zajlik a foci-eb.)
Azért még jó néhány rész hátravan, s biztos vagyok benne, hogy lesz 1-2 csavar, amíg megvalósul mindaz, amiről írtál.
(Mirandát már össze is boronáltuk Belottal, kíváncsi leszek, tényleg igazunk lesz-e? :-))
Most már Juannak kellene valakit találni... :-)))

Érdekes volt, ahogyan Juan ugratta Virginiát a költözéssel, a vipera arca valóságos tanulmány volt. :-)
Veronica és Demetrio pedig gondolkodás nélkül belementek a játékba.
Azonban Virginia az első megdöbbenés után gyorsan vette a lapot, s rögtön kieszelt valamit, ha jól értettem, Veronicát veszi célba.
Nem tudom, mi a terve, de az biztos, hogy nem jóban jár!
Veronicának vigyáznia kell, mert valószínűleg ártani akar neki - a gazember "barátai" pedig készséggel segítenek ebben.

Demetrio tovább próbálkozik, s bár Veronica ismét elutasította, még mindig szereti.
(Nem tudom, meddig tart még ez a huzavona kettejük között.)
Demetrio viselkedése teljesen megváltozott, csak ilyen is maradjon!
Érthetetlen, hogyan tudott annyira kivetkőzni önmagából!
Attól tartok, Miranda ismét kavarodást okoz majd.
A javaslata, hogy Demetrio mondja azt Veronicának, hogy ő Demetrio rokona, teljesen abszurd.
Veronica aligha hinné el, s ez is csak egy újabb hazugság lenne.

Sara bocsánatot kért Veronicától, ez már nagyon esedékes volt, ő pedig szemmel láthatóan nem neheztel a nénikéjére, pedig éppenséggel megtehetné.

Úgy látszik, Irma végre elszánta magát, hogy elhagyja a pokróc Moguel doktort!
Ideje volt! Remélem, kitart az elhatározása mellett!
Az biztos, hogy Veronica segíteni fog neki, csak legyen elég bátorsága megtenni a döntő lépést!

Jacinto terve is bevált, sikerült Yadirát féltékennyé tennie.
Remélhetőleg most már kitart Jacinto mellett, s felhagy azzal, hogy folyton Demetrio után epekedik.
6/10
napraforgó 2021 jún. 28. - 04:00:41 6/10 Előzmény borzi84
(186/523)
Szia!
Úgy látom, hogy a sorozat már túl van a félidőn. Most már csak az anya és lánya egymásra találása, Demetrio és Veronica kibékülése, valamint Virginia és Santiágo lebukása van hátra. Mellesleg tesznek még valamit a kábszeres fiatalokért és esetleg összehozzák Mirandát Belottal.
Amit nagyon szeretnék, az, hogy Irma hagyja ott a részeges, durva férjét. Az az ember nem érdemi meg, hogy olyan rendes felesége legyen.
5/10
borzi84 2021 jún. 27. - 19:12:54 5/10 Előzmény napraforgó
(185/523)
Szia!

Nem tudom, Veronica mennyire venné jó néven, ha Mirandát Belot társaságában látná.
Talán dühös lenne, de nem lenne olyan féltékeny, mint Demetrio miatt.

Az érthető, hogy Miranda mindent megpróbál, ugyanakkor mégis maga alatt vágja a fát, mert már most sikerült kivívnia Veronica ellenszenvét.

Miranda és Belot talán egymásra találnak...Ki tudja?
Én csak viccből írtam, de jobban meggondolva a dolgot, tényleg jól összeillenének! :-)

Nagyon remélem, hogy Santiagot sikerül fülön csípni!
Engem érdekel a kábítószeres - szál, már csak azért is, mert Santiagohoz és Virginához kapcsolódik, ez is a bűnlajstromukat gyarapítja!

Bármennyire is nehéz elhinni, Veronica számára nem a karrier élvez elsőbbséget.
Ezt már egyszer bebizonyította, amikor otthagyott csapot-papot Demetrio kedvéért.
Szerintem, ha újra képes lenne megbízni benne, akkor másodszor is megtenné, s talán meg is teszi!
5/10
borzi84 2021 jún. 27. - 19:03:54 5/10 Előzmény napraforgó
(184/523)
Szerintem is ez lehet a mozgatórugó.
Más logikus magyarázatot aligha lehet találni Virginia tetteire.