Téma: A vipera

5/10
borzi84 2021 júl. 24. - 01:38:29 5/10 Előzmény borzi84
(315/535)
* Helyesen: Santiagohoz és a Veronica ellen tervezett merénylethez.
5/10
borzi84 2021 júl. 24. - 01:37:27 5/10
(314/535)
Nicole egyértelműen kivetette a hálóját Demetriora.
Belot szerint ugyan még "kislány", de ez a "kislány" nagyon is jól tudja, mit akar.
Veronica most bánhatja igazán a korábbi baklövéseit, kezdve a Belotnak tett házassági ajánlattal.
Kissé furcsának találom, hogy Belot azonnal elújságolta az unokahúgának a nagy hírt...
Azért éreznie kellett volna, hogy Veronicából akkor csak a düh és a sértettség beszél, s várhatott volna még egy kicsit, mielőtt közhírré teszi.

Az is igaz, hogy Veronica esetében semmi sem biztos, könnyen el lehet veszíteni a fonalat, mivel úgy változik, akár az időjárás.
Egyik nap még Demetrioval turbékol, másnap féltékenységi jelenetet rendez, s válással fenyegetőzik.
Most már eldönthetné végre, hogy mit és kit is akar!
Eddig Miranda volt a féltékenységének céltáblája - teljesen alaptalanul, most viszont jobb lesz, ha vigyáz, mivel Nicole valódi veszélyt jelent!
Nem hiszem ugyan, hogy Demetrio szemet vetne a csitrire, de fordítva már más a helyzet!
Jól tette, hogy visszament a birtokra, most egyértelműen ott a helye!
Belottal is mielőbb tisztázni kell a "házasságot".

Remélhetőleg Teodoro állapota most már tartósan jobbra fordul, s bár Virginia mindent megtett, hogy sírba tegye, élnie kell, hogy Joséval együtt felülkerekedjenek a törtető viperán!
Élnie kell, mert Juan egyszerűen nem képes felfogni, milyen súlyos a helyzet!
Miranda és Demetrio segíteni akar, amit José örömmel fogadott, erre mit tesz ő?
Ahelyett, hogy azon törné a fejét, hogyan kezeljék a helyzetet, féltékenységi jelenetet rendez.
Szemmel láthatóan csalódott amiatt, mert Veronica és Demetrio kibékültek, amiatt is, mivel kiderült, hogy Miranda Veronica édesanyja, ennélfogva nincs oka a féltékenykedni rá.
Most viszont mindenképpen azon kellene igyekeznie, hogy Virginiát félreállítsák az útból.

Virginia el van telve önmagától, s remélhetőleg Josénak igaza lesz, s a "két öreg róka" felülkerekedik a viperán!
Hihetetlen, mennyire a mániájává vált a "Fernandez-Negrete asszony" titulus!
Félti a pozícióját Veronicától, pedig nincs oka rá, mégis meg akarja öletni.
Nagyon remélem, hogy ezúttal nem ússzák meg, és Santiagót sikerül fülön csípni, s akkor ő magával rántja Virginiát is.

Miranda rendületlenül próbálkozik, mindenáron el akarja nyerni Veronica bocsánatát.
Van egy gondolatom, hogyan sikerül mindezt elérnie, s ehhez köze van Santiagonak és a Veronica ellen tervezett merénylethez..Nem tudom, igazam lesz-e...

Más:
A doktor minden jel szerint igyekszik megváltozni, kíváncsi leszek, milyen apa válik majd belőle! :-)
kisbalaton 2021 júl. 23. - 23:07:19
(313/535)
Ezzel a Nicollal még tényleg lesznek problémák. Most kárörvendhetünk Veronikán, mert a "nagyjelenetei"feleslegesek voltak,-és igazából most lenne oka majd eljátszani őket,ha Nicole igazán kibontakozik. Nagyon csinos kis hölgy,-és nagyon rámenős is. A második mondata az volt,hogy szemébe mondta Demetrionak,hogy milyen jóképű.
Imádom ezt a Josét! Humoros és okos! "Tudtam,hogy ez a kis dög csinált valamit"-mondja Teodoronak.
Meg hogy "lehet,hogy a pénz nála van ,de nálunk van a tapasztalat"-így Virgíniáról.
A két öreg róka bankár majd biztosan túljár Virgínia eszén. Nem lehet másképpen,mert Virgíniát már pökhendivé tette a megszerzett cím és vagyon,-de elvakítja a rosszindulat,az irigység és a gyűlölet.
6/10
napraforgó 2021 júl. 23. - 11:22:03 6/10
(312/535)
Sehogy nem akar kiderülni, hogy mi volt az oka annak, hogy Miranda elhagyta a kislányát.
Abban Veronicának igaza van, hogy a nénikéi igazán elmondhatták volna neki, hogy Miranda az anyja. Biztos lehetett volna kiméletesen közölni, hogy meg akarja ismerni a lányát, szeretne vele találkozni, stb. Az, hogy pont Demetrion keresztül akart volna közel kerülni a lányához, hiba volt. Vagy legalább nem kellett volna megigértetni a férfival, hogy titokban tartja a kilétét. Az biztos, hogy Vero biztos hisztizett volna egy sort, hogy ő nem akarja megismerni, nem tud megbocsátani, stb, de legalább nem cirkuszolt volna féltékenykedve Demetrioval .

Most már nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi lehetett az az ok, ami miatt nem vitte magával a gyerekét.
6/10
napraforgó 2021 júl. 23. - 04:32:51 6/10
(311/535)
Úgy gondolom, hogy ha egy férfi a házába lakásába viszi a feleségét, élettársát, akkor az joggal nevezheti az otthonának a férfi házát, de jogilag persze nem lesz az.
De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy Veronicának semmi joga nem volt kitiltani a férje birtokáról Demetrio vendégeit.
Ne felejtsük el, hogy Juan hányszor toppant be hivatlanul, sőt bejelentés nélkül Demetrio birtokára, kifejezetten azért, hogy Veronicát lássa és Demetrio nem dobta ki, holott pontosan tudta, hogy el akarja szeretni a feleségét.

Én már azon is megdöbbentem, hogy Veronica nem hivta be a házába Demetriot, hogy együtt aludjanak, hanem hagyta, hogy a férje - akit mellesleg annyira imád és akivel már vagy századszor békült ki - szállodába menjen aludni. Hát ez miféle hülye helyzet??? miféle kibékülés ez? Nem engedi be a férjét a házába???,
Aztán meglátva Belotot Mirandával beszélgetni, már fordult is meg és ment a férje után a szállodába (vajon hogy találta ki, hogy Mexikóváros többezer szállodájából épp melyikben szállt meg a férje???) Most már Belot sem beszélgethet az anyjávaL? érthetetlen. És ez a nő, mármint Vero állitólag intelligens, egyetemet végzett, tanult nő.

Úgy tűnik, hogy Don Natora lecsapott a rendőrség, a maffiózót le is lőtték, sajnos mellette Pepét is, aki Carláért ment oda. Egy kicsit sajnálom, hogy az akciót nem mutatták, már csak azt, hogy kihoztak egy férfit élve, aztán Pepe holttestét.
Virginia túlságosan biztonságban érzi magát, de Santiago be van tojva, ő inkább menekülne. Virginia nagyon bizik benne, hogy nincs ellenük bizonyiték és nem fél attól sem, hogy Carla vallomást tehet ellenük.

Gondolom, Teodoro meg fog gyógyulni. Nem bántam volna, ha megemlitik, hogy milyen műtétet végeztek rajta???

És igen, feltűnt Nicole, Belot unokahúga, aki biztos megint féltékenységi rohamokat vált majd ki Veronicából, ráadásul nem is egészen alaptalanul, mert a lány nem is tagadta, hogy megtetszett neki Demetrio.
5/10
borzi84 2021 júl. 22. - 23:34:54 5/10
(310/535)
Valamikor majd csak választ kaphatunk arra a kérdésre, mi késztette arra Mirandát, hogy elhagyja Veronicát.
Erre valószínűleg csak akkor kerülhet sor, ha ők ketten végre nyugodtan elbeszélgetnek.

Veronica sajnos ott folytatta, ahol tegnap abbahagyta:
- Bocsánatot kért Demetriotól, természetesen kibékültek, majd nagy egyetértésben elmentek meglátogatni Teodorót, aki szerencsére jobban van, s remélhetőleg ez így is marad.
- A kórházból való távozás után ugyanakkor már nem akart a férjével menni, a fejébe vette, hogy a saját házában, jobban mondva Belotéban tölti az éjszakát.
Azt nem tudhatta, hogy közben Miranda és Belot is a városba érkeztek.
- Miranda láttán viszont rögtön rohant a férjéhez.
Ez bizony a következetlenség netovábbja, s most még finoman fogalmaztam!

Az már haladás, hogy Miranda telefonja nyomán nem gurult dühbe.
Miranda segíteni akar, s a pénze megvan hozzá, hogy tényleg tegyen valamit a bank érdekében.
Virginia viszont nyeregben érzi magát, Don Nato halott, azt gondolja, övé a világ, valahogyan meg kell állítani!
Szerencsére José már tisztában van a kétes üzelmeivel, s Juant is beavatta.

Én is sajnáltam Pepét, mert ő tényleg igyekezett jó útra térni, s nem érdemelt ilyen halált.
Az viszont érthetetlen, hogy Santiagot "csak úgy" beengedték Carlához!

Érdekes volt a végén Belot unokahúgának színre lépése.
Szerintem az a kis csitri még sok gondot okoz, mert rögtön szemet vetett Demetriora!
Azt hiszem, jöhet az újabb felvonás, Veronica ismét féltékenykedhet kedvére, főleg, ha a kis hölgy is elkíséri Belotot a birtokra. (Az a gyanúm, hogy vele tart majd!)
kisbalaton 2021 júl. 22. - 22:58:40
(309/535)
Azt hittem,már vége a Mirandához köthető kellemetlenségeknek. De most majdnem dobtam egy hátast,amikor Veronika és Demetrio hancúrozása közben cseng a telefon,-és bejelentkezik Miranda.

Ó,az a szegény Pepe ! Nem hittem,hogy meghal.Sajnálom.

Virgínia elképesztően magabiztos lett. Csak nem ez fogja a vesztét okozni?
kisbalaton 2021 júl. 22. - 19:54:06 Előzmény napraforgó
(308/535)
Más ország - más szokások.
Többször előfordult Latin-amerikai,sőt török sorozatokban is,hogy az épphogy a család házához került fiatalasszony "az én házam"-nak nevezi a férje házát.
Nálunk ez nagyon nem így van. Nem tudom,mit szólna itt az anyós ,ha a meny azt mondaná az ő,vagy a fia házára,hogy ez az én házam.Kiröhögnék,-ha ki nem penderítenék.
Én sem értem,hogy miért van így,-de így van.
5/10
borzi84 2021 júl. 22. - 19:24:12 5/10 Előzmény napraforgó
(307/535)
Szia!

Kb. én is így képzeltem el, elég volt már a "nagy jelenetekből", szerencsére Williams atyának sikerült lecsillapítania Veronicát.
Érthető, ha Veronicát sokkolta, hogy a halottnak hitt anyja hirtelen "feltámadt".

Az érzelmeit illetően viszont úgy változik, akár az időjárás.
Most ismét Demetriot imádja, holott előző nap annyira dühös volt, hogy Belothoz akart hozzámenni.
Jobb lenne, ha végre lehiggadna, s komolyan elgondolkodna, hogy ez a viselkedés nem méltó hozzá.

Nagyon remélem, hogy a nyomozás eredményre vezet, és a bűnbandát sikerül rács mögé juttatni - Virginiával és Santiagóval az élen!
Már eddig is sok kárt okoztak, nem szabad engedni, hogy tovább folytathassák az üzelmeiket.
Én is abban bízom, hogy Teodoro felépül.
Sok pihenésre lesz szüksége, valamint arra, hogy Virginiát ne engedjék a közelébe!

Igazad van, Veronicának semmi joga nincs kiutasítani bárkit is a birtokról.
De: Szerintem a részéről csupán szófordulat volt, amikor az "ő háza" kifejezést használta.
Virginia viszont a jelek szerint komolyan gondolja, amikor valamiről azt mondja, "az övé".
Veronica ezzel szemben csupán abban a tekintetben tartja a magáénak, hogy ő a ház úrnője, s nem jogi értelemben.
6/10
napraforgó 2021 júl. 22. - 10:44:44 6/10
(306/535)
Nem egészen értem, hogy Veronica miért hőbörög úgy, hogy "az a nő" az ő birtokára, az "ő házába" fészkelte be magát, holott az nem az ő, hanem Demetrio birtoka és az ő háza, ahhoz Veronicának csak és csupán annyi köze, hogy ő Demetrio felesége. Ettől még nem lesz közös tulajdon a házasság előtt örökölt vagyon. Neki nincs joga ahhoz, hogy onnan kitiltsa Demetrio vendégeit.
6/10
napraforgó 2021 júl. 22. - 05:20:04 6/10
(305/535)
Úgy tűnik, hogy Ruiz nyomozó végre nyomra bukkan, küszöbön áll Don Nato és Virginia lebuktatása. Talán még Carla is kiszabadul don Nato nyomása alól.
Remélem, hogy Teot nem halasztják meg és felépül, Virginia meg lebukik.
6/10
napraforgó 2021 júl. 22. - 05:13:09 6/10 Előzmény borzi84
(304/535)
Igen!
Nagyon tetszett, hogy úgy, ahogy elgondoltam, Williams atya segitett eloszlatni a homályt, ő elmondta Veronicának, hogy Miranda az édesanyja. Ahogy az várható volt, ezt Veronica nem fogadta jól, ő úgy tudja, hogy az anyja már rég meghalt. Egy élő anyával nem tud mit kezdeni.
És hirtelen megint Demetriot imádja ezerrel, holott tegnap még Belotnak igérkezett. Én már unom Verionica hisztijeit, meg azt, hogy hol ennek, hol annak igéri el magát, ahogy éppen jön. Sajnos ez a nő sem százas.
5/10
borzi84 2021 júl. 22. - 00:31:29 5/10
(303/535)
Már itt volt az ideje, hogy fény derüljön az igazságra!
Őszintén szólva: Az előző részben volt már épp elég "szenvedély", Veronica alaposan kikelt magából, a magam részéről örültem, hogy ezúttal elmaradt a hisztériázás!
Ebben oroszlánrésze van Williams atyának, aki jól avatkozott közbe, s még idejében lecsendesítette az újra kitörni készülő Veronicát.
Akin látszott, hogy alaposan elszégyellte magát, s hirtelen nem is tudta, mit kezdjen azzal, hogy az édesanyja visszatért az életébe.

Ugyanakkor azt is rögtön belátta, hogy a történtek után az a legkevesebb, hogy bocsánatot kér Demetriotól.
Akit "természetesen" szívből szeret, vele szeretne élni, miközben tegnap még Belottal képzelte el a jövőjét.
Nem nehéz rájönni, hogy Demetrio és Veronica annak rendje és módja szerint kibékülnek, Demetrio aligha kockáztatja meg, hogy ismét elveszítse Veronicát, ha már annyit küzdött azért, hogy megbocsásson neki.
Belot biztosan megértő lesz, pláne annak tükrében, hogy most már ő is tisztában van Miranda kilétével.

Sajnos eddig José sem tartotta kellőképpen nyitva a szemét, amikor végre komolyabban elgondolkodott a történteken, akkor viszont hamar rájött az igazságra, Virginia aljasságára!
Hihetetlen, mennyire cinikus a vipera, örült volna, ha a Teodoro meghal, de remélhetőleg ez nem következik be, s minden jóra fordul!
Virginiának aztán van bőr a képén!
Miközben a bácsikája élet-halál között lebeg, magát sajnáltatja!
Szerencsére Juan helyretette!
(OFF! Istenem, annyira ismerős ez a "tempó", mivel jómagam is megtapasztaltam ezt - a saját családomban.
A különbség csak az volt, hogy ott nem utasíttatott rendre az illető, sőt!
A végén még őt sajnálták, s nem azt a valakit, akinek eközben iszonyatos fájdalmai voltak, s haldoklott.)OFF!

Szegény Pepe alaposan megjárta a "magánakciójával"! :-(
Ostobaság volt tőle, amit tett, még akkor is, ha Carlának próbált segíteni.
Don Natot ugyan elfogták, de ki tudja, sikerül-e végérvényesen kiiktatni?
Sajnos jó kapcsolatai vannak a hatóságokkal, nem tudni, milyen messzire ér el a keze...
kisbalaton 2021 júl. 21. - 23:06:43
(302/535)
Navégre! Kiderült az igazság ! Azt hittem,kicsit szenvedélyesebb lesz a jelenet,amikor Miranda kiléte kiderül Veronika előtt ,-de így is jó volt. És jó volt,hogy Demetrio helyre tette Veronikát, és Veronika belátta,mekkorát tévedett.Amúgy is bírom a csajt,mert tud bocsánatot kérni! Amit nem könnyű,és egy csomó ember nem is tudja megtenni!
Az álnok kígyó,Virgínia sajnos még mindig "praktizál",sőt,talán most érte el a csúcspontot. Nagyon remélem,hogy ezután már nem lesznek ekkora "sikerei"! Ha Don Natot elfogták,akkor talán szorul a hurok Santiago és Virgínia nyaka körül is ! Úgy láttam,hogy José egyből átlátta a helyzetet a banki ügyleteknél,és tisztában van Virgínia szerepével is.

kisbalaton 2021 júl. 21. - 20:28:10
(301/535)
Volt azért egy szívet melengető jelenet is a tegnapi részben: Hozé ( José?) ahogyan örült,amikor Lety igent mondott neki. Amúgy is egy vidám,szimpatikus figura,néha megcsillogtatja a humorát is.
5/10
borzi84 2021 júl. 21. - 19:35:05 5/10 Előzmény borzi84
(300/535)
Ha már az apáknál és lányoknál tartunk:
Nemrég olvastam, hogy a Veronicát játszó színésznő (Kate de Castillo) az életben valóban "Teodoro" lánya, azaz a Teodorót játszó színész (Eric del Castillo) lánya. :-)
5/10
borzi84 2021 júl. 21. - 19:21:24 5/10 Előzmény napraforgó
(299/535)
Remélhetőleg Veronica lehiggad, s Williams atyát hajlandó lesz meghallgatni, s akkor a helyükre kerülnek a dolgok.
Sok mindent lehet Demetrio szemére vetni, de hűtlen soha nem volt Veronicához!
Veronica visszaemlékezhetne arra, hogy neki sem esett jól, amikor Demetrio féltékeny volt Belotra, Juanra...Sértve érezte magát, s most Demetrio jár ugyanabban a cipőben.

Az, hogy Sara mit vetett Veronica szemére, számomra nem mérvadó.
Nála már az is flörtölésnek számított, hogy Veronica kedves volt és közvetlen, és szívesen beszélgetett, barátkozott, ugyanakkor egyik fiút sem bátorította.
Sarának sokkal inkább kedvére volt az álnok és álszent Virginia, aki miközben a szende szüzet játszotta, erkölcstelen életet élt...
Veronica, miközben vidám volt és kedves, nem bonyolódott olyan kalandokba, mint Virginia, de a látszat...
Ezért is írtam, hogy ebben a családban túl sokat adnak a látszatra, s nem néznek a dolgok mögé!

Sajnos Teodorónál már sokszor lépett fel rosszullét, de ő nem figyelt az intő jelekre.
Ráadásul sokat idegeskedett az elmúlt időszakban, - megjegyzem, volt rá oka - pedig pihenésre lett volna szüksége, valamint egy alapos kivizsgálásra.
(Ha kivizsgáltatja magát, szerintem az orvos is arra intette volna, hogy kerüljön minden izgalmat, pihenjen minél többet, valamint a dohányzásról való leszokás is bizonyára szerepelt volna a javaslatok között)
Nagyon remélem, hogy minél gyorsabban mentőt hívnak hozzá, ilyen esetben minden perc számít...

Hogyne lennének olyan helyzetek, amikor a nő abszolút nem hibáztatható azért, hogy elhagyja a férjét!
Elvégre nem a lába kapcája, nem köteles tűrni az olyan és ahhoz hasonló bánásmódot, amiben pl. Irmának vagy akár Veronicának is része volt!
Mirandának biztosan jó oka volt rá, amiért így döntött, azt ugyanakkor továbbra sem értem, vajon Veronicát miért nem vitte magával?
Veronica nem sokat emlegette eddig az apját, úgyhogy nem hiszem, hogy annyira ragaszkodott volna hozzá.
De: Még ha így is lett volna, ha valóban olyan életet élt, amilyenről beszéltek, akkor egyértelmű, hogy nem volt alkalmas a gyereknevelésre!
Nem beszélve arról, hogy egy Veronica - korú gyermeknek igenis szüksége lett volna az édesanyjára!
Talán Veronicának ad majd elfogadható magyarázatot a történtekre, addig csak találgathatunk...
6/10
napraforgó 2021 júl. 21. - 07:38:19 6/10 Előzmény borzi84
(298/535)
Igy van, Mirandának nem Veronica után kellett volna sietnie, hanem Williams atyához menni, a segitségét kérve. Hiszen az atyát már korábban beavatta a titkába, most megkérhette volna, hogy beszéljen a lányával.

Azt még megérteném, hogy a féltékenységtől hisztérikussá váló Veronica elrohan hazulról, de azt sehogysem tudom megérteni, hogy miért akar rögvest hozzámenni Belothoz?
Előző nap még százszor elmondták egymásnak Demetrioval, hogy mennyire imádják egymást, most meg már gyűlölködik. Veronica még egyszer sem látta, tapasztalta, hogy Demetrio hűtlen lenne hozzá, még Jadirát is mindig elhajtotta, pedig az indiánnak mondott leányzó elég csinoska. Éppen ezért annyira furcsa ez a féltékenykedés egy nálánál szemmel láthatóan idősebb nőt látván. Ráadásul Demetrio és Miranda nyilvános helyen találkoztak, egy bárban kávézgattak és ettől kapott idegrohamot Veronica, holott ő is egy másik férfival, Belottal teqquilázgatott éppen. Ennyi erővel Demetrio is odarohanhatott volna hozzá és felelősségre vonhatta volna, ráadásul több joggal, hisz Belot valóban udvarolt a nőnek.
És ne felejtsük el, hogy Veonicát már a történet elején úgy mutatták be, mint aki nagyon szeret flörtölni, élvezi, ha a férfiak udvarolnak neki, veszkődnek érte. Vagyis ő midig több okot adott a féltékenykedésre, közben meg elvárná, hogy Demetrio mindig a lábai előtt heverjen, soha ne álljon szóba nőnemű lénnyel.

Igazad van, hogy Teodoro már korábban is sokszor volt rosszul a szivével, már Virginia esküvője előtt is, amikor Veroval egy éteremben ebédeltek. Aztán az irodájában is többször fogta a szivét, de akkor még megúszta az infarktust. De Virginia mostani szemétkedései és a pofátlan megjegyzései voltak az utolsó cseppek a pohárban, most már végképp nem birta.
Remélem valaki benyit és mentőt hiv, mert Virginiától nem nézem ki, hogy van benne ennyi emberség.

Akárhogy is, én el tudom képzelni, hogy vannak olyan élethelyzetek, amikor egy nő kénytelen elhagyni a férjét. Mint pl. Irma. Francisco számtalanszor megalázta, sőt kezet is emelt rá. Hogy az alkoholizmusát ne is emlitsem. Miranda férjéről is azt mondták, hogy ivott és kártyázott. Lety is hasonló okok miatt vált el.
Azt, hogy a nő miért nem vitte magával a kislányát még meg kell magyarázni. Talán a gyerek nagyon apás volt, ezért nem akarta elszakitani az apjától. Talán az új férje nem akarta a gyereket, ki tudja? Talán majd kiderül ez is. Meg az is, hogy az exférje halála után miért nem vette magához a lányát. Nagyon úgy tűnik, hogy azért volt valami megegyezés közte és a Fernandez-Negrete családdal, amiért náluk hagyta a gyereket.

Mindenesetre annyira nagy gondot nem forditottak a forgatókönyv megirására, annyi gubanc van a történetben.
5/10
borzi84 2021 júl. 21. - 06:54:41 5/10 Előzmény napraforgó
(297/535)
Sajnos igazad van, Veronica alaposan elvetette a sulykot. :-(
Nem nagyon lehet mentséget találni a viselkedésére, talán bele lehet magyarázni, hogy a terhesség miatt vetkőzött ki ennyire önmagából, de ez az érv sem túlságosan meggyőző.
Így van, Yadirával mondhatni kesztyűs kézzel bánt Mirandához képest.
Ki tudja, talán azért, mert őt nem tekintette igazi vetélytársnak?

Bár Demetrio felfedte előtte Miranda kilétét, nem akart tudomást venni róla.
Talán Williams atya elbeszélgethetne vele, ő le tudná csillapítani, s meg tudná győzni arról, hogy Miranda valóban az édesanyja, Demetrio pedig ezúttal "ártatlan".

Tényleg megdöbbentő volt, ahogyan dühében rögtön Belothoz rohant, és kinyilvánította, hogy hozzá akar menni.
Mirandának viszont nem lett volna szabad utánamennie, láthatta, hogy Veronica magánkívül van, egyszerűen nem lehet beszélni vele.
Szerintem is Williams atyának kell kézbe vennie a dolgokat, s talán Veronica is más színben látja a dolgokat, ha "alszik egyet" a történtekre.

Az biztos, hogy ezúttal neki kell bocsánatot kérnie a viselkedéséért - Mirandától és Demetriotól egyaránt!

Logikus érveket hoztál fel amellett, miért is elképzelhetetlen, hogy Miranda Demetrio szeretője legyen.
Veronicát viszont a vak düh irányítja - minden józan érvet sutba vágva.

Teodoro rosszulléte szerintem már régóta "érett".
Látszott rajta, hogy a közelmúlt eseményei nagyon megviselték, szerintem nem kifejezetten Virginia közlése miatt lett rosszul, már azelőtt sem volt jól.
Virginia fenyegetőzik, pedig a házból aligha teheti ki a családot.

Igazad van, a családban senki sem normális!
Juan mániákusan ragaszkodik Veronicához, Veronica egyre hisztérikusabb, Sarát már korábban kiveséztük...

Azt gondolom, talán Sara kérhette meg Letyt, maradjon náluk.
Ő, aki korábban istenítette Virginiát, most ki nem állhatja, s egyre nehezebben viseli el a jelenlétét.
Talán ez is közrejátszhat abban, hogy Lety ottmaradt, jelenlétével támogatván Sarát.
Valóban van szép háza és birtoka, de mi haszna, ha egyedül él ott, s nincs, akivel megoszthatná?

Nem tudni, mi történt pontosan, vajon mi késztethette arra Mirandát, hogy a férje mellett a lányát is elhagyja?
Az érthető, hogy ha a férje valóban olyan volt, amilyennek leírták, akkor teljes joggal hagyta el, de a gyermekét vajon miért nem vitte magával?
Sajnos ez egyelőre még nem derült ki.
Talán, ha Veronica hajlandó lesz szóba állni Mirandával, választ kaphatunk ezekre a kérdésekre is.
A Fernandez - Negrete családban túl sokat adnak a látszatra, talán ezért is ítélik el ennyire Mirandát.
Én nem tudok azonosulni ezzel a szemlélettel, mert merő képmutatásnak tartom a viselkedésüket, s ők is felhagyhatnának vele, mivel rájöhettek volna már, hogy sehová nem vezet...
6/10
napraforgó 2021 júl. 21. - 06:21:29 6/10
(296/535)
Veronica hisztérikus kirohanása, féltékenységi jelenetei túlzóak. Igy nem viselkedik egy ember egy vendéggel a házában. Persze, kérhet magyarázatot az ottlétére, a látogatásának okára, udvariasan, kulturáltan, de az a rikácsolás, pofozkodás teljességgel elfogadhatatlan.
Hát mit képzel ez a felnőtt, tanult nő, hogy minden csinosabb nőt, akit a férjével lát beszélgetni felpofozhat és elküldhet a pokolba? Hát nincs benne semmi intelligencia, semmi tanult illemszabály?

Sajnos Veronicát is ellenszenvessé tették ezzel a viselkedéssel. Igy még Jadirával sem. viselkedett, aki pedig többször is nyiltan felajánlkozott Demetrionak. Miranda sohasem viselkedett úgy, ami féltékenységre adhatott volna okot, igy Veronica viselkedése erősen megkérdőjelezhető.
És bár Demetrio - az igérete ellenére - közölte vele, hogy Miranda az édesanyja, ezt meg sem akarta hallani, nemhogy tudomásul venni.

Na az meg egyenesen döbbenetes, hogy a jelenet után Belottal akarja elvetetni magát. Normális ez a nő??? Az utána menő Demetriot meg sem hallgatja, már megint a válással fenyegetőzik. Ráadásul Miranda is megjelenik, aki Demetriotól megtudta, hogy a lánya Belotnál van. Na az a nő sem normális. Minek üldözi Veronicát, aki nyilvánvalóvá tette, hogy látni sem akarja? Jobb lenne, ha közvetitőt venne igénybe, talán Williams atyát. Ha a pap mondaná el neki, hogy ő az anyja, talán még az agyáig is eljutna az információ.

De úgy tűnik, ebben a családban mindenki defektes. Juan nem képes elfogadni, hogy Veronica nem szereti, állandóan jajong, hogy elveszitette. Hát hogy veszithet el valaki valamit, valakit, ami sohasem volt az övé? Veronicának meg az a mániája, hogy Miranda Demetrio szeretője. Hát mi a fenéért veszkődött volna Döme annyira utána, hogy visszakapja, haa van egy csinos szeretője? Pont jól is jött volna neki Vera válási szándéka. De hát neki sem erőssége a gondolkodás.

Teodorón is csodálkozom. Már rég tudta a magándetektivtől, hogy Virginia vette meg a bank részvényeit. Ezt Virgi is a szemébe vágta már korábban is. Aztán hirtelen pont akkor lesz rosszul, amikor a lány ismét közli vele, hogy ő a főrészvényes, az ővé a bankja.
Az viszont egy baromság, hogy ettől már a háza is az övé lenne és kirakhatná belőle a családot. Talán a ház a bank tulajdona lenne és nem Teo magánvagyona?
-------------------------------
Amit még nem értek, az Lety állandó jelenléte. A sorozat elején úgy tűnt, hogy ő Guarnacavában lakik, ott van háza, csak látogatóban van a nővérénél, Saránál. Vero és Betty is ott látogatták meg.
Róla annyit tudunk, hogy elvált asszony, a férje részeges volt, ezért váltak el. Most meg állandóan Saráéknál lakik, már haza sem jár a birtokára.
---------------
A másik fura dolog az, hogy arról, hogy Miranda elhagyta a férjét és a gyerekét, úgy beszélnek, mintha valami főbenjáró bűnt követett volna el, mintha rablógyilkos lenne.
Naponta férfiak ezrei hagyják el a családjukat, a gyerekeiket, a terhes barátnőjüket, amit a közvélemény simán tudomásul vesz. Igaz, senki nem helyesli ezt sem, de mégsem tekintenek az ilyen férfiakra bűnözőként. Itt meg úgy kezelik Mirandát, sőt, elsősorban ő kezeli úgy magát, mintha valami szörnyűséget követett volna el. Korábban már elhangzott, hogy a férje lump ember volt, azért hagyta el. Azt megmagyarázhatja, hogy a gyerekét miért hagyta a férjével, de erre számtalan magyarázat lehet.