Edmond Dantes 2018 márc. 11. - 10:14:04 Előzmény perry
(42/122)
Köszönöm :-)
Apró kiigazítással tartozom: azt hiszem, újságírók a GG-díjakat szavazzák meg, Oscart ("Academy Award") viszont a Filmakadémia tagjai, akik nem újságírók, hanem mûvészek, filmes és talán más alkotók, producerek stb.

Neked címzett elõzõ beírásommal csupán azt akartam jelezni, hogy a magam részérõl megpróbálok megérteni, elfogadni pl. olyan Oscar-döntéseket is, amikkel nem értek egyet vagy -mint A víz érintése esetében- amiket olyan alkotások kapnak, amik az ÉN érdeklõdési területemen kívül esnek...de attól még lehetnek a maguk területén és mások tetszését kiváltó alkotások. Akad persze 1-1 kivétel is: máig nem értem és nem fogadom el pl, hogy A némafilmes hogyan lehetett "A legjobb film". A némafilm korában talán százával készültek hasonló filmek...és tûntek el a süllyesztõben. Talán Hollywood akarta ilyetén módon ünnepelni saját némafilmes (arany)korát.
1/10
collin11 2018 márc. 10. - 23:28:03 1/10
(41/122)
Egy silány, plagizálásokkal teli fércmû. Az üzenete felettébb kérdéses. Tele van logikai bukfencekkel. Pl. édesvízbõl halásszák ki, tengerbe akarják visszadobni..... Nem spoilerezek többet. A szereplõk egysíkúak, a lény nem tárulkozik ki elõttünk, nem tudjuk elfogadni, megszeretni. Lehet, hogy nem is kell, így viszont nem tudok neki szurkolni, pedig érzem, hogy azt kéne. Egyszerûen nem megy.
Nagy csalódás.......
2/10
Debug 2018 márc. 09. - 23:15:00 2/10
(40/122)
Egyszerûen szavakat nem találok... ez a film Hollywood egyik leggyalázatosabban sikerült filmje. Egy olyan elborult toleranciakampány, amely nevetséges módon a valaha készült egyik legdiszkriminatívabb film is egyben, csupa egydimenziós karakterrel. Sci-fiként, romantikus filmként, drámaként is rettenetesen kínos. Mindezt pedig film noir-ként árulva még filmmûvészetnek merik hazudni... Nagyon össze kell szednie magát a filmgyárnak, mert egyre vérszegényebb, amit produkálnak, és az átadni kívánt üzenet is egyre vállalhatatlanabb. Idõnként Asylum filmbe illõ paródia volt, amit láttunk... 10/2
Steel Peter 2018 márc. 07. - 11:23:10
(39/122)
Kiváló film! Igazi mestermunka!


A faszt! Meg se néztem. Elég volt látni a plakátját és a két soros ajánlóját ahhoz, hogy tudjam hogy ez egy hatásvadász szerelmi pátoszban úszó 2 órás szenvedés.
Ha a valóságban egy ilyen féllénnyel szerelembe esnél betegnek tartanának, de ha egy iszonyat giccses filmet forgatsz belõle akkor hozzád vágják az Oscart. Hollywood újból tanúbizonyságot tett a képmutatásáról.

Azt hiszem A tégla volt az utolsó igazán jó film amit Oscarral díjaztak, pedig azóta elkészült a Wall Street Farkasa, Whiplash , Viharsziget vagy a Fogságban utóbbiak még jelölést sem kaptak. Nem , nekik mindig valami politikai üzenetet kell díjazniuk.
1/10
Ktesibios 2018 márc. 06. - 18:51:49 1/10
(38/122)
Mi történt az amcsiknál? Megõrültek? Tényleg ezt a szirupos giccset emelik piedesztálra? Amikor ott volt pl. a Három óriásplakát... is, és számos remek film. Jézusom! Sokk hatása alatt állok. Bocs azoktól, akiknek bejött.
offtopic
perry 2018 márc. 06. - 18:46:33
(37/122)
Kedves Lili ! Csak neked és csak most megszólíttatás okán. Sajnálom , hogy ennyire érintve érzed magad:). Úgy gondolom nem kell mindenkivel jóba lenni és köszi , hogy megalapítottad mekkora "logóm" van. Én már egyszer össze hoztam egy társaságot, szóval ez ügyben már megtettem a magamét öreg vagyok ahhoz, hogy másokat kiszolgáljak azt már tényleg kínnak érezném. Tegye meg az akinek itt igénye lenne erre, persze könnyû azt mondani "tegyen érte". Szerinted leülne veled az akit itt ekézel? :): Az is igaz lehet , hogy velem sem ülne le senki. Az én egom azt mondja, hogy azt írom le amit kivált belõlem az alkotás, az egyáltalán nem érdekel, hogy valaki jön agyazni az meg végképpen nem érdekel , hogy jó fej vagyok vagy nem, ha ez neked rinya akkor mit is keresnénk egymáson? Bizonyára hallottál már a nemzedékek közti ellentétrõl a korosztályi gondolkodási különbségrõl. Nem személyesíteném meg azt a stílust amit tõled lehet olvasni ehhez sem jogom sem pedig kedvem sincs. Meghagylak abban a tudatban , hogy nem tudok érvelni, csak annyit errõl ugassa le azt a másik akinek erre kedve és indíttatása van. Amennyiben értelmezésed szerint mizantróp vagyok és embergyûlöletre gondolsz akkor ki kell ábrándítsalak: nem vagyok az.
Ahhoz kellene alkalmazkodnom , hogy fõdbe döngöljek másokat? Akiket valami miatt nem szívlelek?
Meg kell mondjam van 5-6 ember akivel még az itteni múltból élõ kapcsolatom van és jelentem folyamatosan felállok miattuk valamint ha valaki szeretne velem eszét cserélni azokkal szívesen...
offtopic
perry 2018 márc. 06. - 17:42:43
(36/122)
Nem nagyon szoktam válaszolni másoknak de veled midig szívesen cserélek eszmét. Az én álláspontom szerint az, hogy Oscar díjat kapott az, az akkreditál filmes újságírókon múlott. Az is igaz, hogy volt más igen csak erõs film a mezõnyben. Valamint ugyancsak azt mondom , hogy Toro-nak vannak erõsebb alkotásai is. persze minden nézõpont kérdése. Mivel írtam már róla nem ismételném magamat. Gondolatilag és érzelmileg is szépen komponált mû, jó színész vezetéssel és igen, kinek mit jelent a szerelem ami önmagában is jó kérdés.
Egyszer, valamikor mikor még divat volt emberi szóval kommunikálni és össze ülni kiskocsmákban -megjegyezem még nem voltak kocsma negyedek- izgalmas személyiségek vitáztak egy-egy film tartalmi vagy esztétikai értékeirõl szem elõtt tartva a másik emberi mivoltát.
Azóta sok minden megváltozott, a Port is a régi gárda teljesen lecserélõdött, volt aki "kinõtte" a portot és volt olyan aki csak úgy elmaradt. Akár külföldre ment és így tovább.
Azokkal meg sok közöm nincs akik itt szeretnének megõrülni, vagy azt képzelik, hogy fiók M.G.P.-k mert övék a bölcsek köve. Mindenki más pedig a béka feneke alatti támaszponton tengeti napjait. Aztán mit kezdenék az eszelõsökkel akik õrjöngve "zsebforradalmárként" üvöltik bele az internetbe kínjaikat. Értem én az egyszavas "kõmentelöket" akik arra használják a magyar nyelvet, hogy létre hozzák a kukac értékû altesti szótárukat.
Szóval mint ahogy egy kedves "kommüntelõ" volt szíves megjegyezni : "menj aludni vén ...." inkább blogolok. :)
1/10
amaurote 2018 márc. 05. - 21:09:01 1/10
(35/122)
hát ez a film nem csak hogy rossz, de még hazug és erõltetett is...
kb minden hazug benne... és ráadásul a fajok közti szerelem+szex rész még a legkevésbé XD (de az is persze)
jó nagy lufi...
re_re_re 2018 márc. 05. - 20:45:12
(34/122)
Fos. Bocsánat.
Edmond Dantes 2018 márc. 05. - 12:48:00 Előzmény perry
(33/122)
Igen és ezek után meg fogom nézni. Egyszer már belekezdtem, aztán kb akkor, amikor -ha jól emlékszem- a néma hölgy megjelent tálcán vacsorával a medencénél, kiszálltam. Nálam a tolerancia -amirõl itt lejjebb írnak- azt is jelenti, hogy ha tehetem, megnézem azt a filmet, amit arra feljogosított testület a legjobbnak ítélt. Ugyebár ma nem divat az ilyesmi, inkább válogatott-válogatás nélküli szavakkal leszólni azt, ami nem tetszett (vagy ha tetszett, még akkor is, csak úgy, mert az olyan kúúúl), de én már csak ilyen vagyok :-) bár a film mûfaja tényleg nem az én világom, azért hagytam abba múltkor.
6/10
transylvanianmixedgrill 2018 márc. 05. - 12:26:38 6/10 Előzmény Márton Mogyorósy
(32/122)
Tökéletes meglátás! És szépen be is szlopálta az Akadémia az összes jól kifundált klisét, amivel patikamérlegen leszállították Hollywoodnak az aktuális tolerancia trendet.
Amúgy azoknak, akik nem látták a filmet: annyira "nyomot hagyó" film, hogyha A víz érintése lehet a legjobb film Oscar egy éves termésbõl, akkor innentõl tényleg bármi lehet. :D Az Oscar-díj ma hajnalban így tényleg egyfajta történelmet írt: A víz érintése legjobb film Oscarral nyíltan az Eurovíziós dalverseny bazári színvonalra fordult Hollywood! :D
hullahopp 2018 márc. 05. - 07:26:45
(31/122)
Nem szórakoztam rosszul, miközben néztem, de annyira nem is fogott meg. Szép képi világ, mese. Nekem totál Amélie-ET-Avatar (meg még lehet sorolni) mix volt. Szerdán láttam, tegnap meg az Óriásplakátosat - ez utóbbi sokkal jobban megfogott, de hát ízlések és pofonok, nem én osztom az Oscart (bár a nõi fõszereplõnek meg lehet, hogy mégis Margot Robbie-t díjaztam volna, csak mert...).
perry 2018 márc. 05. - 06:48:12
(30/122)
Ment
Márton Mogyorósy 2018 márc. 04. - 18:17:28
(29/122)
Tolerancia kollázs...mehet az az Oscar:)
6/10
blood.1 2018 márc. 04. - 11:21:37 6/10
(28/122)
10/6

Semmilyen az egész film. Unalmas. Ellenben engem nem borzol fel különösebben, hogy nem emberek esnek szerelembe egymással. A történetük viszont nagyon lapos. Remélem nem ítélik oda idén neki az Oscart legjobb film kategóriában, mert nagy esélyes. 100x jogosabban járna a díj a Szólíts a nevedennek.
7/10
sorozatneked.hu 2018 márc. 04. - 01:03:26 7/10
(27/122)
7/10

Nem bántam meg, hogy moziban néztem meg a filmet. Nagyon hangulatos végig, jó színészekkel, poénokkal, képi világgal, de véres jelenetek is vannak benne. Azt elismerem, hogy kicsit lassú, de nem rossz film egyáltalán. Akik csak a hibákat keresik ebben és más filmekben azok sajnos nem tudnak élvezni egy filmet, sorozatot, mesét, könyvet, ... sem. :( Nekem a halember a Pokol fajzatban játszó Abe Sapienst juttatta eszembe, aztán utánaolvastam, hogy nem csak a rendezõje volt azonos ennek a két filmnek, hanem a halembert játszó színész is. :)
Andromedius 2018 márc. 03. - 23:33:31
(26/122)
Ezt nagyon nem értem. Hogy jön ide a Biutiful és a Hobbit?
jetdrive 2018 márc. 03. - 15:11:57
(25/122)
Ez mekkora szar volt!
5/10
kobax 2018 márc. 03. - 12:59:52 5/10
(24/122)
Végignéztem, vagyis inkább "szenvedtem" - eleinte érdekes indult, aztán elég hamar sablonosba fordult.
A díszlet, a ruhák, a zene nagyon autentikussá próbálják tenni, és ha a 60-as évek USA-jában lennénk ténylegesen is, valószínûleg nagyon ijedeztem volna rajta, de így most inkább csak ásítoztam és unatkoztam.
5/10
1/10
Ktesibios 2018 márc. 02. - 20:55:27 1/10
(23/122)
A halom Oscar-jelölés után persze nem meri azt mondani az ember, hogy ez egy rossz film, de én végig nagyon szenvedtem. Pontosabban a film közepétõl, amitõl nagyjából sejteni lehetett, hogy ez a \"történet\" kb. hova fog vezetni. A színészek természetesen jók, a díszlet rendben van, hangulat is érzõdik, de semmi több. De az egymondatos sztori és az egydimenziós figurák minden technikai bravúr után is csak egy szirupos giccset eredményeznek. Szégyen lenne, ha a nagy Oscarokból bármelyiket is elvinné.