Téma: A vizsga

Lilko03 2019 júl. 28. - 23:00:09
(102/122)
Hú, ez nagy volt. Sajnos a történelem ismétli önmagát, manapság is hasonlóképpen megy Mo-on, egyesek abba a kézbe harapnak, amelyik segített neki valamikor.
kubli 2018 nov. 06. - 22:29:44
(101/122)
óriási a film. sajna ma magyarország kezd olyanná válni mint anno a rákosi korszak. nagyon sok hasonlóság fedezhető fel az akkori és a mostani rendszer között.
9/10
ligetiz51 2018 szept. 27. - 10:09:46 9/10
(100/122)
Csatlakozom a dicsérő hozzászólásokhoz. Kitűnő film és igen tanulságos a mai fiatal generációknak abból a szempontból is, hogy milyen Magyarországon élhetnek most ill. már 30 éve. 9/10.
9/10
KeyConcept 2018 máj. 06. - 23:33:05 9/10
(99/122)
Üdítő színfolt ez a film. Remek színészek, remek dramaturgia, a hibákra nem fecsérelnék szót, mert pusztán szőrszálhasogatás lenne, hisz a film élményszerűségéből semmit sem von le. Egyébként szomorú korrajz. Habár a történet időpontjában még nem éltem, de az utózöngéit még észrevettem, így nem áll távól tőlem.
ildike87 2017 okt. 31. - 13:40:45
(98/122)
Jó lenne, ha valamelyik csatorna leadná ezt a filmet, sajnos nagyon ritkán lehet látni, pedig szerintem az utóbbi idõk egyik legjobb magyar filmje(szerencsére moziban meg tudtam nézni, de az sajnos már elég régen volt).Na mindegy, reménykedem hogy egyszer leadják...
8/10
gyereamozibabe 2017 ápr. 05. - 19:41:18 8/10 Előzmény Tompa Magdi
(97/122)
youtube-on fönt van, több verzióban is
1/10
Tompa Magdi 2017 jan. 10. - 17:31:24 1/10
(96/122)
Mikor látható valamelyik csatornán?
stampo 2017 jan. 01. - 16:38:30
(95/122)
Sokszor kiakadtam már azon, hogy nálunk miért nem lehet kis költségvetésbõl remek filmet készíteni. A vizsga bizonyítja: igenis lehet!
kistejes23 2016 okt. 24. - 00:09:37
(94/122)
Most járok a felénél és baromi izgalmas! El se hiszem hogy magyar filmet nézek.
8/10
gyereamozibabe 2016 febr. 23. - 02:14:03 8/10
(93/122)
A Liza a rókatündér után ezt a filmet is kezelésbe vettem, és kivágtam belõle a bakikat. Akit érdekel, az youtube-on megnézheti a végeredményt! (a Liza vágott verzióját is érdemes) Ennél a filmnél a filmzene meghatározó volt, és szinte mindig szólt, ezért néhány vágást ki lehet szúrni. De megérte! 15 bakit tudtam kivágni. Példul amikor leütik Csapót, a második ütés levegõbe megy, ezért kivágtam. Vagy amikor leskelõdnek a fa mögül a széles karimájú kalapban. Úgy megvágtam, hogy már nem kínos nézni. Vagy amikor a második emeletrõl Kulka fut le, de vagy négy(!) emeleten keresztül. A videó leírásában ott lesz, hogy milyen jelenet és hányadik másodpercnél lett kivágva.
offtopic
Blindmouse 2015 dec. 19. - 12:57:53
(92/122)
Az üres utcák zavaróak, ezen csapódik le a kis költségvetés. Nem lenne lehetetlen összerakni egy korabeli utcaképet. de napi szinten kerülne milliókba sajnos :(
elstimate 2015 dec. 19. - 11:49:58
(91/122)
Remek kis film. Ugyan nem éltem akkor, de én elhiszem a filmnek, hogy ilyen hangulatú volt akkoriban.
Talán azt nem adja vissza jól, hogy mennyire volt erõs az általános "bizalmatlanság", illetve az 56-os forradalom utószele bõ egy év után nincs jelen. Hacsak nem a legvégén, mikor a Haumann Péternek jelentenek és kiderül a vizsga eredeménye.

Ami viszont szemet szúróan gyenge, az az, hogy az egész film alatt szinte üres utcákon játszódnak a külsõ jelenetek. Olyan, mintha egy vákumban lennének a szereplõk és csak velük történne minden, nem Budapesten, 1957 karácsonyán.
Az pedig, hogy ugyan az az oldalkocsis Jawa jelenik meg mindenhol... :)

Szerintem jól átjön a konspiráció szövõdése és az a lelketlen-embertelen rendszer, amit õk mind szolgáltak.
Ide visszatekintve jó magyarázatot ad, hogy a magyar társadalom milyen erõk mentén formálódott az elmúlt 60 évben.
"rendszer szintû" agymosás, ellenségkép, bizalmatlanság, túlélésre játszás... szomorú, hogy ennek van ma is élõ hagyatéka
Silkent 2015 júl. 10. - 23:00:50
(90/122)
SPOILER!!!
Egy jó középkategóriás film...
Nekem egyébként az Oscar c. film jutott az eszembe, ahol az egész jelenet egy házban (itt kb. kettõben) játszik, mindenki mást hisz a másikról, keverednek az események, de a végére meg minden a helyére kerül.
A statiszták hiánya fájó volt, az egész egy hatalmas díszlet benyomását keltette amiben számomra nem jött át a karakterek hitelessége, hanem csak az, h. színészek graszálnak közöttük...kár érte, nagy kár... :(
A katarzis, hogy az ÁVÓ kb. csak annyira büntet, mint a rossz tanuló kis diákot: "nem sikerült a vizsga, megbuktál, nem léphetsz következõ osztályba (ld. "elbocsátjuk és kizárjuk a pártból")....no comment...
A legnagyobb hibája a filmnek, hogy kb. a 10. perctõl kezdve lehet tudni, hogy nem a fõszereplõ vizsgázik... (aki nem jött rá, az ne áltassa magát: nem egy iq-bajnok)....
10/5-6
Képileg, zeneileg, és talán szinészileg is azért rendben van a dolog...
Egyszer nézhetõ.
Balázs Skobrics 2015 ápr. 27. - 12:49:15
(89/122)
Engem végig lekötött,jók voltak a jelmezek,berendezések. Ez nekem elég. Nem untam egy percet se.

A fanyalgók meg annyit,hogy én is régi távközlést gyûjtök,és gyerekek ennyi technikát összedobálni nem kis pénz,és idõ. Örülök,hogy figyeltek erre is. A fotosniper meg fel se tûnt,hogy nem korabeli,pedig régen olvastam róla.

Bárcsak ott tartanánk,hogy ez a film lenne a magyar filmgyártás legalja. De ettõl még mesze vagyunk. Nálam 10/10.
AKG87 2015 jan. 26. - 18:51:18
(88/122)
Nem volt rossz. Biztos, hogy kiemelkedik a sok bugyuta magyar film közül, amit az elmúlt években készítettek, tehát nem volt magasan a léc. Volt egy érdekes, sötét, kissé nyomasztó hangulata, de nem feltétlenül pozitívum, hogy ezt részben a sterilségével érte el. Hitelesnek tûntek az autók, a berendezési tárgyak a viselet, de nem éreztem magam az utcán. Tudom, hogy a költségvetés a legnagyobb úr, de ugyanazt a 2-3 jármûvel látjuk egyfolytában, járókelõt szinte egyáltalán nem látni, kihalt, megrendezett minden. Jó lett volna néhány (néhány tucat) statiszta, még több oldtimer gépjármû, stb. Sokat dobott volna a hitelességen.
10/10
marie1 2014 febr. 01. - 10:22:48 10/10
(87/122)
Ami a puskát illeti, lehetséges. A háttérben olykor letakart valószínûleg modern autók, és a fehérrel kitakart valószínûleg mai reklámtáblák, cégfeliratok is problémásak, és feltûnõek. Még az a szerencse, hogy az izgalmas sztori és jó játék miatt ezek megbocsáthatóak.
10/10
jari 2014 jan. 31. - 23:58:20 10/10
(86/122)
Nagyszerû magyar film. Kulka amúgy nem a kedvencem, de itt csúcsjátékos.
Hadd legyek kukacos is egy kicsit: a filmben többször mutatott Zenit-ES típusú fotópuskát csak jó tíz évvel késõbb álmodta meg "nagy szovjet testvérünk". :-)
10/10
marie1 2014 jan. 28. - 12:07:12 10/10
(85/122)
Szerintem is rendben van a film. Magyar viszonylatban pedig mindenképpen. Sajnos az látszik, hogy a magyar filmiparban nincsen pénz; rendkívül alacsony költségvetéssel kellet dolgozni valószínûleg. Viszont a szereplõk egytõl egyig kiválóak és hitelesek voltak. Kivéve Hámori Gabriellát, akit a rendezõ láthatóan favorizál, én viszont nem kedvelem. Õ valahogy nem tudja elhitetni velem, hogy megszenvedte 1956-ot. Amolyan 21. századi a jelenléte a filmben,számomra mindig megjátszós és mesterkélt - ellentétben a többi szereplõvel, akik ragyogóan hozzák a karaktereket. A téma és mondanivaló is túlmutatott a "lerágott csont" kategórián - pont a jó sztori miatt. Tényleg csak a tereprendezés, a dÍszletek, a statiszták terén hagy kívánnnivalót a film.

Spoiler lehet

Tetszett a csavar a végén, nem mondom, hogy teljesen váratlanul ért, de Kulka ragyogó volt a szerepben, és Nagy Zsolt is.
10/10
nathen 2013 okt. 20. - 10:27:43 10/10
(84/122)
Egyik legjobb magyar film.... Nekem 10-es
8/10
zerrik08 2013 aug. 29. - 23:21:45 8/10
(83/122)
Egész jó film, bár thrillernek nem mondanám.