8/10
Guile 2008 júl. 31. - 16:42:10 8/10
(10/50)
Ha a filmben közölt információk valós tartalmúak, - ami biztos rendelkezik valamennyivel, hiszen már több film utalt az amerikai egyetemisták italozós,drogozós,mindenki mindenkivel szexelõs életmódjára - akkor nem tudom, hogy mennyi idõ maradt a tanulásra. Habár megvan a magam külön bejáratú véleményem a gyenge USA-beli oktatásról! Szerintem jó volt a film , és ha hatúlzással élhetek akkor a Ponyvaregény és a Trainspotting keverékének látom az amerikai egyetemisták életébe beillesztve!
1/10
mihárman 2008 júl. 30. - 12:42:49 1/10
(9/50)
Nem is tudom... Ennyire felvilágosulatlan lennék??? Kerestem én ebben a filmben mélységet, mondanivalót, értelmet, de valahogy egyikre sem leltem. Pedig én is voltam egyetemista. Bizonyára nagyon izgalmas lehet, ha minden egyes buliban az a legnagyobb izgalom,hogy aznap éppen kivel fekszik le az ember, mennyi füvet szív, vagy milyen szinten issza le magát, de, hogy ez legyen az élet értelme öt éven keresztül... Szóval vagy én vagyok túl maradi, vagy ez a film túl gyenge. Ha van bárorságod megnézni, eldönthetet. Igen, ehhez a filmhez tényleg bátorság kell, a lehetõ legrosszabb értelemben!
9/10
morzsa 2008 júl. 09. - 16:32:46 9/10
(8/50)
most végeztem Ellis könyvével. azt hiszem sokat mond az, hogy ez volt az elsõ olyan könyv, amit a film megnézése után el tudtam olvasni. sõt.
aki teheti szerezze be/meg, olvassa el/fel/ki.
nem fedi le egymást a könyv és a forgatókönyv, de maximálisan méltó párjai egymásnak.
Bret Easton Ellis: A vonzás szabályai-több mint kötelezõ. pont.
10/10
oxid 2008 máj. 20. - 22:53:12 10/10 Előzmény marky
(7/50)
Ez az egyik legjobb film, amit valaha láttam... a zene, képi világ, kamerakezelés, struktúra, téma, hangulat... minden ott van a helyén, sõt. Kell, hogy legyen egy bizonyos depresszált, kiábrándult, elidegenedett hangulatod, karaktered, hogy be tudd fogadni igazán ... azt hiszem. Én bevallom az m2-n láttam elõszõr, de egybõl beleszerettem. Mindenképp megakarom szerezni a magyar dvd-t, csak állítólag nem hozták vásárlásra forgalomba.
Irtam a forgalmazónak is, hogy akkor most mi van, de nem méltatták válaszra a levelem.
Szóval ha tudjátok, hogyan szerezzem be a Magyarországon megjelent dvd-s verziót kerlek irjátok meg.
Minden jókat!

ja, és Shannyn Sossamon tényleg nagyon király!
marky 2008 márc. 07. - 18:12:20
(6/50)
Ez egy meghökkentôen jó film! Furcsa, mocskos, perverz, de mégis igényes, szerethetô. Szuper mix ez a film, többször láttam, érdemes megnézni, mindenkire valamilyen módon hatással lesz az 100
*Bátorszív* 2007 nov. 24. - 11:57:50 Előzmény morzsa
(5/50)
...Ha te mondod 'prézlike,' :)) biztos érdemes megnézni...,((!)) :):*:)
9/10
morzsa 2007 nov. 22. - 22:04:54 9/10
(4/50)
sokszorosan túlteljesíti a film a várakozást, amit a kezdése alapján az ember hozzáfûz. mondhatnám erkölcsi tanításnak, de azért az túlzás volna. mondhatnám egyszerûen fiatalok életét elemzõ példázatnak, de az meg kevés volna.
a kettõ között van valahol félúton, de nagyon jó ott, ahol van, mert annál bizony se több, se kevesebb. és ez így jó.
a legjobb egyértelmûen a Laurent alakító Shannyn Sossamon, akit folytonfolyvást szerepeltetni kele, annyira jó és valamiért megkapó és még annál is több.
Jame van der Beek is levetkõzte némileg Dawsont, ami nem is olyan rossz teljesítmény.
szóval tessék nézni.
akosd 2007 ápr. 09. - 18:09:24
(3/50)
Szégyen, hogy az író elõzõ könyvével (Amerikai pszicho) mit tettek, de ez a film nagyon. bár a szereplõk kissé tinisztároknak tûnhetnek, ez senkit ne tévesszen meg, mert nagyszerû alakítást nyújtanak.
Newcastle United 2007 márc. 21. - 09:43:56
(2/50)
Van benne pár tinisztár, de a film kifejezetten jó. Brett Easton Ellis ebben a világban is nagyon otthonosan mozog. Szép kis tablót hozott össze.
Lois Lane 2007 márc. 20. - 20:18:54
(1/50)
Ilyen szereposztást!!Király!Meg kell nézni!!:)