Téma: A zongorista

offtopic
Heathcliff 2008 nov. 20. - 00:33:30 Előzmény Zempy
(118/258)
Teljesen egyetértek. :(
10/10
Gabriella54 2008 nov. 20. - 00:32:11 10/10 Előzmény Zempy
(117/258)
Látszik, hogy nagyon sokszor csak "pofára" osztják az Oscart és csak néha jut olyan remek filmeknek, mint pl. a Casablanca!
Még jó, hogy a színészeknél azért valamivel jobb a helyzet ;)
Zempy 2008 nov. 19. - 22:35:23
(116/258)
Számomra mégis a Szerelmes Shakespeare a rekordtartó az érdemtelenségben. Úristen, 7 Oscar annak a silány szardarabnak! :(
10/10
Gabriella54 2008 nov. 19. - 16:42:08 10/10 Előzmény Zempy
(115/258)
Végülis teljesen mindegy, minden hiába, a Chicago - bár iszonyúan érdemtelenül! - elvitte Oscar bácsit :(
Pedig az a jelenet, amikor a gettóba való költözés elõtt eladják a zongorát - meg persze sorolhatnám a többi felejthetetlen pillanatot!
Zempy 2008 nov. 18. - 23:26:54 Előzmény Gabriella54
(114/258)
Én is sajnálom a Chicago érdemtelen sikerét, viszont sztem nem a Zongorista, hanem Az órák érdemelte volna a szobrot.
MILLA13 2008 nov. 11. - 18:11:17
(113/258)
Lenyûgözõ film!Elképesztõ, hihetetlen a legjobb ebben a témában..kimagasló!Nem tudok erre mást mondani..
hiden 2008 nov. 02. - 13:12:30
(112/258)
Nagyon szép film!
10/10
Gabriella54 2008 okt. 11. - 11:19:37 10/10 Előzmény blackman
(111/258)
Abszolút osztom a véleményedet! Egyszerre megrázó, sokkoló és optimista - szerintem is 10 (sõt, csillagos 10!)
10/10
blackman 2008 okt. 04. - 12:59:25 10/10
(110/258)
Szerintem nagyon jó film jól ábrázolja a dolgokat.Persze akaratlanul is összehasonlítják a Shindler listájával,de mindkét film más szemszögbõl dolgozza fel a történteket.10/10
10/10
Gabriella54 2008 okt. 04. - 12:55:11 10/10 Előzmény Zempy
(109/258)
Ízlések és pofonok - szerintem egyáltalán nem volt hatásvadász, inkább nagyonis visszafogott. Amúgy nem vette egy kalap alá a németeket, hiszen más volt a Wermacht (a katonák) és a Gestapo. A gestaposok között rengeteg volt a pszichopata, akik csak öncélúan, magáért a kegyetlenkedésért ütlegeltek, gyilkoltak le többmillió embert. Sajnos kevés Schindler és Hosenfeld volt akkoriban olyan helyzetben, hogy embereket tudott volna menteni.
Egyet tiszta szívbõl sajnálok: hogy a hülye, értelmetlen Chicago kapta a legjobb filmnek járó Oscar-t és nem A zongorista!
reila 2008 okt. 04. - 11:47:13
(108/258)
Nekem nagyon tetszett, ebben a témában.
sylva23 2008 aug. 09. - 00:35:57
(107/258)
A Shindler listája címû film jobban tetszett, mint a Zongorista, de ez sem rossz.
Zempy 2008 aug. 08. - 15:16:57
(106/258)
Korántsem remekmû. Polanski ennél alkotott már messze jobb filmeket. Egyszeri megnézésre pazar és emlékezetes, de egyértelmûen túl van értékelve. Számomra nem nyújt sok újat, hatásvadász módon próbál megdöbbenteni és az érzelmekre hatni. Újabb zsidófilm, amit természetesen Hollywood is csak a témája miatt kapott úgy fel... Gondolom feltûnt másnak is, hogy ahol a szerencsétlen zsidókat irtják, és a pokoli Német Birodalom maga a Gonosz, ott mindig díjak és Oscar-jelölések tömkelege fog jönni. Nem nehéz kitalálni, miért. Azt várom, mikor filmesítik meg Merle Mesterségem a halál c. remekmûvét- a fõszerepet játszó színész tuti Oscart kapna, netán a film is! Ettõl persze nem vitatom el ennek a filmnek az érdemeit, de a tény is magáért beszél, hogy Polanski éppen ezzel lett Oscar-díjas rendezõ. Hogy Adrien Brody nem érdemelte meg a szobrot, az megint más dolog.
Jól összehozott munka tehát ez, de semmilyen tekintetben nem rendkívüli. Az amcsi közönségnek, akik talán a holocaust szó jelentését sem ismerik, nyilván döbbenetes. Annak, aki olvasott már errõl, közel sem szolgál újdonságokkal.
10/10
Vampire011 2008 júl. 16. - 23:41:41 10/10
(105/258)
Pff.. ne is mondd.. Nem szeretnék visszautazni az idõben abba a korba.. Már ha lenne idõgép xD
10/10
Vampire011 2008 júl. 16. - 23:22:51 10/10
(104/258)
Imádom ezt a filmet... :)) Nagyon át lehet érezni, fõleg hogy történt ilyen, és fõleg hogy tudom milyen, ha elzárnak a zongorától :O vagyis még nem zártak el a zongorámtól, de ha elzárnának.. xD Najó, ez mind1. nem a zongora a fõ témája.. :D szal.. nagyon jó film.. 10/10
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 09. - 10:30:38
(103/258)
Ki viccelt? Tényleg készül a film. :)
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 09. - 10:20:34
(102/258)
Ne köpködj! :)
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 09. - 10:14:56
(101/258)
Készül a magyar remake Az orgonista címmel.
Varánusz Xavér fõszereplésével.
A fiktív 3. Világháború során fog játszódni.
mameha 2008 jún. 22. - 16:47:13
(100/258)
szerintem is nagyon nagyon jó film és elég hûen tükrözi az akkori viszonyokat. (legalábbis gondolom:D) mindemellett iszonyú mellbevágó, persze részben a téma miatt ez nem meglepõ, de még ezen felül is elég durvának mondanám néhol. az utolsó fél órát én személy szerint végig bõgtem, pedig nem vagyok az a fajta és azt hittem ez a téma már nem nagyon tud megríkatni. de mindenkinek csak ajálani tudom a filmet, najó, talán a gyengébb idegzetûeknek annyira nem...
zszoltan 2008 máj. 25. - 14:48:18
(99/258)
Ebben igazad lehet, hogy egy ember szemszögébõl ábrázolta a történteket. Csak én úgy tûnik, nem tudtam eléggé beleélni magam annak az embernek a helyzetébe. Talán ezért is nem hatott rám 'megfelelõen' a film. (A Schindler kicsit felülrõl-kívülrõl nézte az eseményeket, és valóban jobban be tudtam fogadni. Talán ilyen típus vagyok.)
Köszönöm a válaszod (minden olvasó nevében, mert nemcsak nekem írtad).