Téma: Accept

olahmiki1959 2015 márc. 17. - 17:39:42
(3/3)
Akkor színre színt, ahogy mondani szokták kártyás körökben... (Én nem kártyázom ugyan, de ezt megjegyeztem, mert jól hangzik...:)

A Grand Funk Railroad az egyik nagy kedvencem volt a 70-es évek elején, a nagylemezük meg is van valahol, és errõl ez az egyik legjobb szám.
A kíséret nem annyira "heavy metálosan" monoton, mint az általad belinkelt számok alatt, és van benne egy nagyon jó Hammond orgona szóló - a hangszeres játék nekem mindig az egyik legfontosabb szempont, - a dobos énekhangja pedig egészen elképesztõ, eredetileg nem is emlékeztem rá, hogy õ énekli ezt a számot, méghozzá ilyen jól.
A lemez és a dal 1973-as kiadású, a hangzása valamit visszahoz annak az idõnek a lázadó, újat keresõ, progresszív légkörébõl, felismerhetõ, megjegyezhetõ, többször is meghallgatható.
Parancsolj!

https://www.youtube.com/watch?v=81QHEJS4rbM
olahmiki1959 2015 márc. 16. - 17:50:03
(2/3)
Ez a belinkelt felvétel kifejezetten tetszett, korai Deep Purple-ba oltott Led Zeppelines hangzás, a kisérõgitár és a basszus által uniszónóban hozott alap kitûnõen megtámasztja a dob kõkemény zakatolását, az énekes hangja tökéletesen illeszkedik - stílusban, hangszínben - a heavy metál által megkövetelt hangzáshoz, a szólógitáros jellegzetesen keményre torzított gitárhangja, és virtuóz, modális skálákra épülõ, stílusbarát futamai pedig gyakorlatilag keretbe foglalják, kiteljesítik ennek a számnak a nézõk-hallgatók által elvárt vizuális és hangzásbeli élményét.

Ez volt a dicséret.
Ugyanakkor, negatívumként - ha teljes palettáját szeretnénk feltálalni az észrevételeknek - azt is meg kell jegyeznem, hogy a zenekarnak - legalábbis számomra, és ebbõl a felvételbõl megítélve - nincs igazi egyéni arculata, ez a hangzás, a kõkemény alapkísérettel, a gitárok hangszínével, az énekes stílusával, minden valamirevaló heavy-metál zenekarnál alapkövetelmény, az Accept - legalábbis szerintem - nem emelkedik ki a hasonló, magas színvonalon játszó zenekarok sorából.:D
De persze, mindezektõl függetlenül, meghallgattam, és tetszett...
user11 2012 aug. 04. - 13:30:46
(1/3)
A zenekar klasszikus felállásának tagja Udo Dirkschneider énekes, akivel a legjobb albumaikat( Metal Heart, Russian Roulette) rögzítették, és aki késõbb sikeres szólólemezeket adott ki, melyen a zenekar régi tagjai is közremûködtek.