Téma: Acu hercegnõ

offtopic
dorombka 2013 febr. 14. - 13:20:00
(1133/1793)
Ha a lányoknak is a régi szabályok szerint kellene élni, akkor a fiúknak is.
Biztos vagy benne, hogy könnyû lenne az életük ?
offtopic
dorombka 2013 febr. 14. - 13:14:20
(1132/1793)
Még Acu sem, még nem is volt sogun, csak a új papához költözött, amikor már gondjai voltak ezzel.

PÜ megy.
8/10
napraforgó 2013 febr. 14. - 12:34:41 8/10
(1131/1793)
Üdv a csapatban!

Ezen én is gondolkodtam. (mármint az özvegységén)

Spoiler - nem a filmmel kapcsolatban, hanem az életrajzzal:

Acu 1836 februárban született, és 1858 novemberében megözvegyült. Még csak 22 és fél éves volt. Azt olvastam a Wikipédián, hogy buddhista szerzetesnõ lett, és 1883-ban meg is halt. Szóval úgy tûnik, nem ment férjhez újra. talán nem is tehette, lehet, hogy ez is valami szokás, vagy szabály volt.
9/10
meggy100 2013 febr. 14. - 12:02:31 9/10
(1130/1793)
Régóta olvaslak benneteket és nagyon tetszenek a hozzászólásaitok, az utánjárár,-olvasás különbözõ témákban Japánnal, a szokásaikkal, ételeikkel,politikai rendszerükkel stb...kapcsolatban. Sok mindent megtudtam általatok is Japánról !! köszi
Azt szeretném kérdezni, hogy most Acu örökre özvegy marad ??? Már nem mehet többet férjhez ?? Hisz még olyan fiatal...
Remélem a japán szokások nem olyanok, mint Indiában az özvegyekkel..Meg most már nyitnak is az idegenek felé és sok minden átalakul náluk.
8/10
napraforgó 2013 febr. 14. - 11:36:26 8/10
(1129/1793)
A nõk mindig is ott voltak a férfiak mögött a háttérben.

Van olyan mondás, amely szerint a férfi a fej, a nõ meg a nyak, amely a fejet forgatja.

Vagyis - lehet, hogy a férfiak irányítják a világ dolgait, de a férfiakat meg a nõk....
8/10
napraforgó 2013 febr. 14. - 11:16:44 8/10
(1128/1793)
Nem kell ugrani a témára. Nutféder már több fórumon kifejtette némileg avitt gondolkodásmódját a nõket illetõen. (a nõnek hallgass a neve)
Gondolom, nem tiltakozna a hárem-rendszer ellen sem.
Csak egy gond van. A háremben élõ nõket el is kellett tartani, sõt, nem is akármilyen színvonalon!
offtopic
zenepalota 2013 febr. 14. - 11:07:23
(1127/1793)
,,,és elkezdõdött lassan valami, új szelek fújnak immár.

Az eddigi keleti filmekben a nõk igencsak veszélyt jelentettek egy ország korlátolt miniszterei számára.
Féltek, hogy a hatalmuk veszélyben forog, ha egy gondolkodó, értelmes nõ pozícióhoz jut.

Itt meg Acut belevonja apja a politikai elgondolásaiba, sõt a férje kívánsága, hogy régens legyen.
Van is tiltakozás!
offtopic
zenepalota 2013 febr. 14. - 11:02:08
(1126/1793)
Ébresztõ!,, Te polgár pukkasztó akarsz lenni :)
8/10
napraforgó 2013 febr. 14. - 10:55:57 8/10
(1125/1793)
És azzal is hogy megszegte a szokásokat, meg a szabályokat! Mindenki hogy meg volt döbbenve!
offtopic
zenepalota 2013 febr. 14. - 10:37:44
(1124/1793)
Nagy jelenet volt amikor Acu gondolt egyet, és átsuhogott férjeura lakrészébe,,nyomában a magukból kikelt , visítozó hölgyekkel,,,, az õrök még ha el is szundítottak ,, kénytelenek voltak felébredni...
8/10
napraforgó 2013 febr. 14. - 10:27:37 8/10
(1123/1793)
Hiszen még az anyja sem tudta, hogy meghalt a fia! Valószínûleg csak egy-két személyes szolga, az orvos, meg a tanács.

És tényleg borzalmas az a sok szokás, hagyomány. Hogy fennakadtak azon is, hogy Acu nem akarta, hogy reggelizés közben fésüljék, cibálják a haját. Meg a naponta ötször át kell öltözni... És olyan bonyolult volt azoknak a ruháknak a felvétele, viselése - egy-egy átöltözés biztos nem 5 percig tartott.

A sógun éjszakai látogatását meg szolgák tucatjai kísérték nyomon.

Gondolom a mellékhelyiséget sem használhatták kíséret nélkül. Szóval lehet, hogy a király is egyedül járt oda, de a sógun biztos nem....
offtopic
zenepalota 2013 febr. 14. - 10:01:35
(1122/1793)
Egészen pontosan arra gondoltam, hogy nincs az a titok ami ki ne derülne,,, de hogy egy házastárs elõl, így elhallgatta a palota minden lakója, hogy elhunyt a férj.
Megkötések, szokások, ide, vagy oda,,a pletyka mindenhol utat talál magának, hát még egy halálhír.
Annyira megfélemlített emberek éltek ott??
Tehát a megfélemlítéssel kordában lehet tartani az embereket,, ám egy temetésre fel kell készülni, tennivalók vannak, az is el tudták rejteni....
Tényleg keleti gondolkodásúnak kellene lennem, hogy ez természetes legyen számomra.
bori3 2013 febr. 14. - 09:13:08
(1121/1793)
Azért elég borzalmas, hogy a minent feláldoztak a politikai játszmák miatt. A sógunt egy hónapig tartották abban a szobában becsomagolva? Elég elviselhetetlen mai ésszel, hogy a férjem egy hónapja halott és még csak nem is tudok róla, nem másik földrészen van, hanem a szomszéd épületben.... annyi érthetetlen megkötéssel, szertartással éltek, hihetetlen. Pedig õk voltak a "fõnökök" abban a kastélyban, miért hagyták, hogy körülvegye õket ennyi szörnyû szokás? Már úgy értem, hogy a sógun és Acu ...
A sógunt szerintem pazarul játszotta a szinész, nagyon élveztem a játékát...
8/10
napraforgó 2013 febr. 14. - 09:01:39 8/10 Előzmény zenepalota
(1120/1793)
Ijeszada apjának a halálát is sokkal késõbb jelentették be. És még ahhoz képest is sokkal késõbb nevezték ki a fiát sógunnak.
Szóval nem olyan meglepõ, hogy itt is vártak vagy egy hónapot. Elvileg a temetés elõkészítése tartott 30 (!) napig, de gyanítom, hogy a háttérben folytak a hatalmi harcok.
Mert bár megnevezte a sógun az utódját - egy gyereket - és a fõminisztert is kinevezte, de azért valószínûleg senkinek sem volt olyan biztos a poziciója.
És a belviszályok mellé még ott volt a külföldi fenyegetés is. Az amerikaiak már évek óta várták az ország megnyitását, és ki tudja mikor fogy el a türelmük. Talán a sógunváltással megint nyernek majd egy kis idõt.
Alighanem Japánnak az segített még egy darabig, hogy Amerikában hamarosan kitör a polgárháború, azzal 4-5 évig elfoglalják magukat, és ez a kiskölyök sem ült sokáig a sóguni székben. 1866-tól jön Josinobu, az utolsó sógun, és Japán nyit a nyugat felé.
8/10
napraforgó 2013 febr. 14. - 06:18:56 8/10
(1119/1793)
"Uraim, a késemért jöttem. - Hol hagyta? - Valami matrózban."

Vagy: "Négy különbözõ nemzetiség képviselõje volt az asztalnál: egy amerikai gyalogos, egy francia õrvezetõ, egy angol géppuskás és egy orosz hússaláta."
ezek is P. Howard klasszikusai.
8/10
napraforgó 2013 febr. 14. - 06:12:33 8/10 Előzmény UsagiYojimbo
(1118/1793)
Igen, az egyetemi elõadótermekben, ez igaz. Így volt ez a görög színházakban és a római amfiteátrumokban is. Nyilván ott is a láthatóság dominált.
De pl. egy templom is lehet elég nagy és ott a pap fölmegy a szószékre, vagy egy emelvényre, és a nép kénytelen felfelé nézni. Itt is fontos lehet a láthatóság, de azt, akit látni kell, kiemelnek a tömegbõl, quasi a fejük fölé helyezik.
Azért ezzel a hatalmi poziciókat is jelzik. A király is az erkélyrõl intéz szózatot, vagy csak integet az alattvalóknak, a hadvezér lóhátról dirigál a gyalogos katonáknak, stb.

Itt a sorozatban az audiencia ilyen szempontból még nyilván olyan rendezvénynek számított, ahol a láthatóság nem volt probléma, viszont nem engedhették meg, hogy az amerikai küldöttség lenézzen a sógunra. Ügyes volt az az emelvény....
offtopic
UsagiYojimbo 2013 febr. 13. - 22:42:55
(1117/1793)
Ez az amelyik úgy kezdõdik, hogy: "A halott felszállt a villamosra, amely zsúfoltan indult a City felé..."?
Az én kedvencem az Elõretolt helyõrség, (abban is van elõzetes a fejezetek elõtt), az így kezdõdik: "Galamb nekirepült a falnak. Azután felállt és visszament az ivóba..."
(Ezeket emlékezetbõl írtam, lehet, sõt valószerû, hogy nem pontosan...)
offtopic
UsagiYojimbo 2013 febr. 13. - 22:36:42
(1116/1793)
Az akusztika vagy a láthatóság is közrejátszik.
A tanár pl. csak a kisebb termekben van pulpituson, egy nagyobb elõadóteremben a tanár max. az elsõ sorokban ülõkhöz képest van feljebb, a hátsó sorok már felette vannak.
offtopic
zenepalota 2013 febr. 13. - 17:29:13
(1115/1793)
Hogy lehetséges ez?
Ilyen nagy a titoktartás??
Ennyire nem jönnek át a hírek, egyik szárnyból a másikba????????
offtopic
zenepalota 2013 febr. 13. - 17:06:10
(1114/1793)
Anyóspajtás túlzásokba esik...:((