Téma: Acu hercegnõ

Texas Bill 2013 márc. 06. - 14:46:51
(1413/1793)
Igazad van, varja a nyakába magát egy nõ, egy férjnek, ha az nem akarja! Elzavarja aztán jól van!
Mennyei Harmónia 2013 márc. 06. - 14:34:59
(1412/1793)
Annyi érdekességet írtok, nagyon jó olvasni számomra ezt a fórumot. :)

Én egy kicsit nem bírom Naogorót, vessétek rám a követ,ha gondoljátok. Nem egy vezetõ egyéniség, mégis mindig vezetõ pozícióra, fontos feladatra vágyik. OK, az igaz, hogy a gésa gyak.lag a nyakába varrta magát, de csak annak lehet, aki hagyja. Okubovo nyakába miért nem varrta? Róla még nem tudjuk, hogy lett-e felesége és gyermeke. Valószínûleg a gésát vonzotta az is, hogy Naogoro már magas posztot képviselt, és a lehetõség is, hogy végre ne gésa legyen. Nyilván az sem volt egy könnyû élet. Ráadásul Naogoro szeme tényleg megakadt rajta, amikor belépett. Ezt egy hétköznapi nõ is, nemcsak egy gésa azonnal érzékeli :)
Az nagyon nem méltó Naogoróhoz, hogy ezt lehetõvé teszi a gésának. Nagyon megbántja Ocsikát ezzel. Naogorót sem könnyû túlélni, Ocsika mégis sok kedves dolgot megtett neki. Azt is felajánlotta, hogy utasítsa vissza a kötelezõvé tett házasságot. Ott is bizonytalankodik, pedig tálcán kapta a lehetõséget. Úgy érzem, hogy Naogorónak nagyon komoly önismeret-hiánya van. Bár lehet, hogy pont ezt akarta láttatni az írónõ. Talán pont azt akarja érzékeltetni, hogy a hagyomány túlzott tartása - miszerint az ember nem individum, hanem egy közösség tagja - milyen ellentmondó, és sem az egyént, sem a környezetét nem segítõ tettekre indítja a szamurájt.
Ráadásul a környezet nagyon nem is kifogásolja, ellenkezõleg. Nem értik, mi a gond ezzel. Tehát a magas beosztáshoz szinte "járt" az ágyas is. Lehet, hogy ezt is láttatni akarta az írónõ.
9/10
Ljerk 2013 márc. 06. - 13:53:01 9/10
(1411/1793)
Rjóma és Orjo évõdése.
8/10
napraforgó 2013 márc. 06. - 12:56:13 8/10
(1410/1793)
Nagyon jó fiatal színészt találtak Ijemocsi szerepére. Az arca annyira gyermekes volt a pici szájával, és bár magas volt, nagyon vékony termetû. A Rjómát játszó színész adatainál olvastam, hogy 179 cm magas és 55 kg! Naogoró és Ijemocsi megformálói hasonló magasságúak, de ha lehet, még vékonyabbak ennél a fiatalembernél! És ha a beriberi tényleg ilyen kóros soványsággal jár, akkor ez nála még passzolt is.
diane 2013 márc. 06. - 12:29:32
(1409/1793)
1950-ben áthelyezték a Tokugawák temetõjét.
Ekkor készült ez a fotó Kazunomiya hercegnõ csontjairól.
A sírban találtak egy üvegtábla fényképet, amely férjét, Iemocsi sógunt ábrázolta.

Kazunomiya nem akart hozzá menni, de aztán megszerették egymást. A házasságkötéskor mindketten 16 évesek voltak.
Mielõtt Iemocsi meghalt Osakában, Nisijin-bõl való selymet küldött ajándékba a hercegnõnek. (Nisijin a selyemszövõk negyede Kiotóban. Itt készülnek a legfinomabb kelmék.) Kazunomiya csak a férje halála után kapta meg az ajándékot.
A hercegnõ verse igazán megindító:
" A gyönyörû kelme nem ér semmit nélküled."

Forrás:
http://forums.samurai-archives.com/viewtopic.php?t=255
dorombka 2013 márc. 06. - 08:39:48
(1408/1793)
Néhány szó a B1 vitamin hiánytünetekrõl.
A hiánya is elõször az idegrendszer mûködésének zavarában mutatkozik meg,
ami fáradékonyságot, amjd fokozatosan depressziót, majd mozgásszervi és keringési panaszokat is okoz....
Az alapszükséglet egyébként megnövekszik stresszes idõszakban, rendszeres alkohol fogyasztás illetve dohányzás esetén.
http://www.eletcentrum.hu/?q=content/b-vitaminok

Nagyon jól alakított a színész, ez mind lejött.

A beri-beri tünetegyüttest már Kr. e. 2697-ben leírták Kínában, de a vitaminhiánnyal való összefüggése csak 1937-ben vált ismertté
http://en.wikipedia.org/wiki/Beriberi
http://www.hazipatika.com/betegsegek_a_z/beri-beri/312
dorombka 2013 márc. 06. - 08:00:40 Előzmény napraforgó
(1407/1793)
Ez elég szörnyû...gyakorlatilag erõs túlzással "éhenhalt" végül is vitamin szempontból hiánybeteg lett. :((
Lehet, hogy a megváltozott életkörülmények miatt sem tudott megfelelõen táplákozni, meg végül is "háborús" övezetben volt.
Mégiscsak jó lett volna, ha küldenek neki egy kis diós rizssütit például.

http://vitamin.dynanix.com/vitaminok-nyomelemek/b1-vitamin-thiamin.php

Tehát 1866. nyár végén járunk, két év telt el a hadbavonulás óta.
A sógun halála miatt pedig tûzszünet volt a Második Choshu expedíció-ként nevesített fegyveres konfliktushelyzetben .
http://en.wikipedia.org/wiki/First_Ch%C5%8Dsh%C5%AB_expedition
http://en.wikipedia.org/wiki/Second_Ch%C5%8Dsh%C5%AB_expedition
8/10
offtopic
napraforgó 2013 márc. 06. - 05:21:13 8/10
(1406/1793)
Rendben. Én is nagyon szeretem. És épp ezért van ez a fórum, a vélemények cseréje, ütköztetése céljából. És szerintem akkor jó egy film, ha nem mindenki ugyanazt látja benne, ha elgondolkodtat, stb. Egyébként olyan nagyon nem különbözik a véleményünk, 95 %-ban mindig egyetértettem veled. Csak néha, nõi szemmel és másféle élettapasztalatokkal ugyanazt máshogy láthatjuk.

Szerintem az írónõ nagyon szerencsésen ötvözi a történelmi tényeket a lírai elemekkel, Japán talán legzavarosabb történelmi eseményeit háttérként használva - forgatókönyvíróval, rendezõvel, színészekkel karöltve - értékes mûvet alkotott.
9/10
Ljerk 2013 márc. 05. - 22:47:17 9/10 Előzmény napraforgó
(1405/1793)
Kicsit elragadtattam magamat - elnézésed kérem - valószínû mivel nagyon szeretem ezt a sorozatot, nehezen viselem, ha valaki nem pontosan azt látja amit én - ez az én hibám.
8/10
napraforgó 2013 márc. 05. - 20:24:45 8/10
(1404/1793)
"Iemochi was married to Imperial Princess Kazu-no-Miya Chikako daughter of Emperor Ninkō, and younger sister of Emperor Kōmei, but his early death, at the age of 20, put an end to the short marriage. The cause of death is widely reported as heart failure due to beriberi, a disease caused by thiamine (vitamin B1) deficiency."

Ezt találtam a Wikipédián, amely szerint: Széles körben arról számoltak be, hogy a sógun korai halálát szívbénulás okozta, amely a beriberi betegségre vezethetõ vissza, amely betegséget a thiamin (B1 vitamin) hiánya okoz.

Itt is azt láthattuk, hogy a szívéhez kap, mielõtt összeesett.
8/10
napraforgó 2013 márc. 05. - 20:07:38 8/10
(1403/1793)
Acu is úgy viselkedett korábban néha mintha õ lenne a fiatal sógun legfõbb támasza, és nem Kazunomija.--> Szerintem valóban õ volt a sógun támasza. Ijemocsi csak 12 éves gyerek volt, amikor sógun lett. 14 éves volt, amikor Kazunomiját hozzáadták. A filmsorozat nagyon szépen, líraian mutatta be, hogy a két fiatal hogy került egyre közelebb egymáshoz, majd õszinte szeretet, tisztelet, sõt szerelem alakult ki köztük. De ettõl még nem szûnt meg Tensoin támasza és tanácsadója lenni a sógunnak. Kazunomija a szerelme volt, akivel - Tensoin tanácsára õszintén beszélt. de egyszer sem láttam, hogy Kazunomija bármilyen tanácsot adott volna a férjének. ezzel szemben a sógun sokszor tanácskozott kettesben az "anyjával". Szóval mégiscsak õ volt a legfõbb támasza, akárhogyis nézem.
Texas Bill 2013 márc. 05. - 20:05:09
(1402/1793)
Pl. azt, hogy a Tensóin valóban tenne is néha valamit. Azt ha valami izgalmas is lenne, nem csak politikai szervezkedés, unalmasan elõadva. Azt szeretném, hogy feltöltõdve kelljek fel a tévé elõl, nem pedig elalvással küszködve.
offtopic
Texas Bill 2013 márc. 05. - 20:02:38
(1401/1793)
Nem szeretem a Hrabalt.
dorombka 2013 márc. 05. - 19:55:55
(1400/1793)
Lehet tudni miért halt meg a sógun?Nekem olyan mérgezésgyanús volt a dolog.
8/10
napraforgó 2013 márc. 05. - 19:55:47 8/10
(1399/1793)
OFF
Ezt most nem egészen értem. Miért nekem címezted a dél-amerikai szappanopera-hasonlatot? Talán a véleményem ezekre emlékeztet? Sajnos a dél-amerikai szappanoperákról sokkal rosszabb a véleményem, úgy általában. Persze ettõl még azokból is megnézek egyet-kettõt. Bár azokkal kapcsolatosan nincsenek is olyan magas elvárásaim.

Off vége

Azért mert Okoto még a nyakába varrta magát a fiatal fõtanácsosnak, még meg is szerethette, ezt nem zártam ki. Ocsika is szereti Naogorót, sõt a férfi mindkét nõt kedveli a maga módján. De csak Okacuba volt szerelmes.
9/10
Ljerk 2013 márc. 05. - 19:44:30 9/10
(1398/1793)
Ugy érzem sokszor, hogy nem ugyanazt a filmet nézzük. Ennyire hozzászokott mindenki az egyoldalú dél-amerikai stb. szappanoperákhoz ?

Kifejezetten azért is tetszik ez a film, mert abszolút nem egysíkú - Acu is úgy viselkedett korábban néha mintha õ lenne a fiatal sógun legfõbb támasza, és nem Kazunomija. Vagy Orjó beszélgetése Ocsikával milyen szépen megkomponált, különbözõ okból van férfi az oldalukon. A megismeréssel erõt tud meríteni Ocsika, hogy a szerelmes lét is csak idõleges lehet, mikor megérti hogy Orjó és Rjóma együttléte sem biztos hogy örök - a pillanatot kell megbecsülni.

Okoto-t is mutatják amikor Naogoró fontosat akarna neki mondani, de Okoto inkább elszalad majd elszomorodva és a magányra gondolva megáll. (a képen)

Szájgó és Okubo viselkedése is "démoni" néha, amikor megfenyegetik orgyilkossággal a sógunátus vezetõit, vagy most ahogy Okubo szemberöhögi Josinobut akit pont õk jutattak újra hatalomhoz.
bori3 2013 márc. 05. - 19:35:46
(1397/1793)
Ezt nagyon jól megfogalmaztad :)))
8/10
napraforgó 2013 márc. 05. - 18:43:00 8/10
(1396/1793)
Okoto gésa volt, akit Naogoró és a társai szórakoztatására rendeltek. Rögtön kiszúrta magának Naororót/Tatevakit, a vezetõt, a fõtanácsost és kellette is magát neki. Az egyik ilyen alkalommal a szamurájok észre is vették, hogy zavarnak és sietõsen távoztak, hogy kettesben maradhassanak. És igen, a nõ rámenõs volt, õ kezdeményezett, hogy megszerezze Tatevakit. Amikor ez sikerült, egyszerûen odaköltözött hozzá, mondván, hogy gondoskodik róla. Közben meg ténylegesen õ tett szert egy tehetõs támogatóra, már nem kellett akárkit szórakoztatnia. A férfi meg túl udvarias volt ahhoz, hogy visszautasítsa, meg aztán nyilván jól jött egy ágymelegítõ neki is. De a történet bonyolódik, mert a nõ terhes lesz, így nem hiszem, hogy Naogoró elküldené. Ki tudja, talán még haza is viszi Ocsika mellé.... De lehet, hogy megtartja õt az osakai házában, Ocsika meg a szacumai házában marad.
Végül is, abban a világban nem volt szokatlan, hogy magasrangú, vagy gazdag emberek ágyasokat tartsanak.
9/10
Ljerk 2013 márc. 05. - 18:31:52 9/10
(1395/1793)
Viszont a másik fele: a fiatal sógun halála Kacu karjaiban - távol Edótól és feleségétõl Kazunomijától.
9/10
Ljerk 2013 márc. 05. - 18:28:55 9/10
(1394/1793)
A mai rész egyik fele aranyos jelenetekbõl állt. A képen Orjo mutatja Ocsikának, hogy mit hallott az éjjel.