Téma: Agymenõk

9/10
offtopic
jani-wan 2016 júl. 04. - 20:00:04 9/10
(379/539)
Nos talán pontosítani kellene akkor milyen liberálisokról van szó akik hülyék.

(röviden, Wikipédiáról másolva)
A liberalizmus, más néven szabadelvûség
1. Klasszikus liberalizmus
2. Politikai liberalizmus
3. Gazdasági liberalizmus
4. Kulturális liberalizmus
5. Szociálliberalizmus
6. Neoliberalizmus
7. Libertarianizmus
8. Konzervatív liberalizmus
9. Demokratikus liberalizmus

"A klasszikus liberalizmus az alkotmányosan korlátozott állam és az egyéni szabadságjogok. ... a szabadkereskedelem híve."
Én rohadtul utálnám a rabszolgaságot.
"A politikai liberalizmus úgy gondolja, hogy az egyének tudják a legjobban, mi a jó nekik"
Hát ez viszont biztosan egy nagy hülyeség, mert azt talán az egyének tudják hogy mi lenne jó nekik, de fogalmuk sincs hogy hogyan kellene azt elérni, és azzal már nem foglalkozik.
"A gazdasági liberalizmus alapja a magántulajdon és a magánszerzõdések."
A magántulajdon az ember alapvetõ természetének szükségessége, amibõl még nem sikerült túllépni egy Star Trek világba.
"A kulturális liberalizmus az egyéni jogokra koncentrál, a lelkiismeret és az életmód szabadságára, köztük olyanokra mint a szexuális szabadság, vallásszabadság, megismerés szabadsága, az államnak az egyén magánéletébe való behatolása elleni védelem"
Na ez is magáért beszél. Központilag mondják meg hogy milyen tudás jár nekem, hogy ateista vagyok, és kit vegyek feleségül stb... ?
A szociálliberalizmus szerint "mindenkinek hozzá kell férnie az alapvetõ szükségletekhez, mint oktatás, közegészségügy, gazdasági lehetõség, stb..."
Ha csak úgy hagynák az embereket meghalni az utcán az a sötét középkor (vagy az USA egészségbiztosítás nélkül), vagy az oktatás hozzáférése csupán kiválasztottak számára meg egy uralkodó osztály kialakítását jelentené, és ráadásul sok hülye járna iskolába, míg sok okosnak meg esélye sem lenne, ami tényleg semmi jót nem vonna maga után.
"a neoliberalizmust gyakran neokonzervativizmusnak nevezik"
A neoliberalizmus nem igazán liberalizmus szerintem.
"A libertárius nézetek szerint az egyén minden tekintetben megelõzi az államot, vagy emberek bármilyen csoportját"
Ez meg kb. az anarchia.
"Demokratikus liberalizmus a nép részvételét igénylõ demokratikus és az emocionális populizmust elutasító racionális liberális felfogás"
Azaz ne a hülyék döntsenek, de mondhassák el mi lenne a jó nekik?
Persze ha szavazhatnak, ami által dönthetnek, de közben összezavarják és megvezetik a sok tudatlant, akkor bukta van mint most Angliában.
"annak figyelembe vétele, hogy egy demokratikus társadalomban nem mindenki liberális"
Melyik jobb, ha valaki figyelembe veszi hogy van másgondolkodású is, és elfogadja hogy nem biztos hogy igaza van, avagy az aki tûzre vetne mindenkit aki nem úgy gondolja ahogy õ?


Szóval nem olyan egyszerû ez, hogy liberális = hülye.

Egyébként Sheldon is liberális. Eldöntheti hogy hol lakik, milyen ruhát hord a munkahelyén, hová jár enni stb...
Ja és ha úgy gondolja akkor felhívhatja Stephen Hawkingot.
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 júl. 04. - 19:17:57
(378/539)
Jaj nem rád értettem, bocsánat, hogy félreérthetõ voltam.
Ezeket a tulajdonságokat az "emberiségre legnagyobb veszélyt jelentõ" tulajdonságok/tényezõk közé sorolom.
És Sheldon karakterét mindezekért utálom. ;)
10/10
offtopic
ceia 2016 júl. 04. - 11:33:11 10/10
(377/539)
jani-wan: Nem állítottam, hogy minden liberális olyan, mint te. Egyrészt írtam, hogy azt részben fedi le az elsõ, ha ezt nem érted, én nem magyarázom el jobban. Különben is csak egy cinikus poén volt, amit a kacsintó smiley is jelzett. Pont az olyanoknak szántam, mint te :P

Törolt Felhasznaló: (egy a több közül) Mivel idén április 2.-án regisztráltál, engem nagyon nem ismerhetsz, szerintem mindössze az történt, hogy magadból indultál ki. Tehát érdekelne, mire is alapozod hogy én a három közül bármelyik is volnék? Nem vagyok egyik sem, de azért csak próbálkozz..?
Törolt Felhasznaló 2016 júl. 03. - 21:59:20 Előzmény ceia
(376/539)
Még ki lehetne egészíteni a tulajdonságokat azokkal amik a leginkább jellemzõek Sheldon karakterére:
- egoizmus
- rosszindulat
- szûklátókörûség
9/10
offtopic
jani-wan 2016 júl. 03. - 19:14:59 9/10
(375/539)
És az aki azt állítja, hogy minden liberális hülye, csak azért mert liberális, az miért is nem hülye?
10/10
ceia 2016 júl. 03. - 17:05:34 10/10 Előzmény Schimm Leea
(374/539)
Én meg egy kicsit Sheldon-szerû vagyok. Sajnos nem vagyok tudós, de több dologban stimmelünk egészen addig, hogy kedvelem a vonatokat :) Éppen ma olvastam Stephen Hawking véleményét, mi jelenti ma a legnagyobb veszélyt az emberiségre: A hülyeség, a kapzsiság, és a szennyezés. Abszolút igaza van! De én kiegészíteném még a liberálisokkal, amit részben már lefedett az elsõ ;)
Schimm Leea 2016 jún. 10. - 15:06:33
(373/539)
AKI "SHELDON" SZERÛ TÁRSSAL RENDELKEZIK, nem hiszem hogy ne röhögné szét magát..akárcsak én!
eIemes 2016 márc. 19. - 09:13:17
(372/539)
ja, itt a velvet fõleg fényképekbõl és pár mondatból álló cikke

http://velvet.hu/gumicukor/2016/03/18/ilyen_amikor_az_agymenok_nyomijai_nem_nyomik_galeria/
10/10
pp13 2016 márc. 18. - 19:13:06 10/10
(370/539)
10/10

Bazinga!
10/10
filmróka 2016 febr. 27. - 10:33:51 10/10
(369/539)
Imádom az ironikus humort, 10/10. A nyolcadik évad viszont csak 8/10, a kilencedik pedig 7/10.
10/10
offtopic
ceia 2016 febr. 26. - 08:42:55 10/10 Előzmény eIemes
(368/539)
Színészi profizmus, vagy csak félre tudják tenni ami történt. Ha nagyon kell a szerep, az segít kicsit ;)
Szerintem nem illettek össze, nem jó, ha a férfi alacsonyabb ,)
eIemes 2016 febr. 20. - 23:46:36 Előzmény ceia
(367/539)
eIemes 2016 febr. 20. - 23:44:02 Előzmény ceia
(366/539)
"Penny pedig nem csak a sorozatban járt Leonarddel, hanem civilben is."

:-O

Nagyon profi színészek, ha ezek után is tudnak együtt játszani.
10/10
offtopic
ceia 2016 febr. 20. - 18:26:55 10/10
(365/539)
Vagyis dehogynem lenne érdemes, csak saját magunkra fogadni nem ;)
10/10
ceia 2016 febr. 20. - 18:24:03 10/10
(364/539)
cellasto: Az amcsi színésznõk között kevés van, akinek eredeti az orra és a melle. Én a szépész "orvosokat" elõvenném ezért, egészséges embereket farigcsálni, mûanyagot tenni beléjük.. és hol van az orvosi etika??

Torolt Felhasználo: Igen, nekem eddig fel sem tûnt, hogy Pennynek nincs is másik neve. Eddig úgy gondoltam, hogy csak nincs használva, de biztos van.. Most néztem, neki tényleg nincs! :D
Melissa Rauch közben férjhez ment, Penny pedig nem csak a sorozatban járt Leonarddel, hanem civilben is. Aztán õ is férjhez ment egy profi teniszjátékoshoz (Ryan Sweeting), és teljes két évig bírták együtt! Kaley különben maga is teniszezett 3-16 éves koráig, szóval nem lenne érdemes kiállni vele :)
Torolt Felhasználo 2016 febr. 18. - 22:00:38
(363/539)
Hát szerintem az a karakter hiányzik a sorozatból. Aki életbe rúgdosná a kreténeket.
Ezzel az elfogadó Pennyvel nem csoda hogy kb. 3. évad óta nem nézem, sõt kerülöm a sorozatot annyira ellaposodott.

Az agyas csaj, az viszont gáz volt.
eIemes 2016 febr. 18. - 21:01:56
(362/539)
szerintem érdemes megnézni a pilotot, Kaley Couco elõtt kivel kisérleteztek.
Torolt Felhasználo 2016 febr. 18. - 20:52:08 Előzmény ceia
(361/539)
Szóval a kretén szõke annyira buta hogy csak 1 neve van? Bernadette meg megférjült?
offtopic
cellasto 2016 febr. 18. - 19:35:17
(360/539)
ahogy nézem,volt egy kemény orrplasztika a közelmúltban :D
egyébként ha jól tudom,érintett volt õ is a fappening botrányban

szóval vannak róla meredekebb képek is a neten