Téma: Agymenõk

1/10
HarleyQuinn 2017 aug. 24. - 20:10:40 1/10
(419/539)
A tévétörténelem egyik legtúlértékeltebb sorozata. Régen szerettem, mindig vártam az új évadot, de már száznegyvennyolcadszorra ugyanazok a poénok meg szituációk elég unalmasak. Eleinte még humoros volt, hogy mindenkinek van valami defektje, de egyre erõltetettebb az egész. Az összes karakter, a poénok... most már nagyon túljátsszák. Nem tudom elképzelni, kikbõl áll egyébként a fõ közönsége, a gyerekek a felét nem értik, felnõtt emberekbõl meg nem nézem ki, hogy ezen õszintén nevetnek. Nem leszólni akarom, régen én is viccesnek találtam, de valahogy nem értem, hogy lehet valakinek kétszázadszorra is humoros ugyanaz a kényszerbetegséggel való viccelõdés, vagy pl. Sheldon kioktató stílusa, esetleg Howard ordítozása. Különösebben nagy sztori nincs mögötte, a 10 évad alatt történt kb. 2-3 valamennyire érdekes esemény, egyébként semmi más nem történik, csak egymást osztják ugyanabban a stílusban, ugyanabban a hangnemben, ugyanazokkal a \"poénokkal\". Újra és újra, egyre jobban túltolva a saját szerepüket, amitõl baromi bosszantó lesz. Sõt, életszerûtlen, mert bár a valóságban sem tökéletes senki, fõleg a kockák, de azért ezek a karakterek már nagyon bénák. Valahogy nem tudok átszellemülten szurkolni annak, hogy egy magas, girnyó, mentális problémákkal küzdõ szociopata meg egy öregasszonyruhákban járó, férfihangú, férfiarcú nõ évente egyszeri szexuális aktusa megtörténjen. De a többiek párkapcsolata is pont ilyen elszabott. Kb. nulla romantika sugárzik az egészbõl.
Egyébként az Így jártam anyátokkal szoros versenyben van ezzel a sorozattal, elsõre, sõt, másodikra is egész vicces volt, de utólag visszanézve pont ugyanilyen erõltetett, túljátszott, gagyi poénokkal teletûzdelt förtelem, borzasztóan irritáló karakterekkel.
10/10
Cisco 2017 máj. 17. - 21:03:42 10/10
(418/539)
Nagyon alul van pontozva.
Jóval többet érdemelne!
:D
1/10
Ahmed Taha 2017 máj. 17. - 20:45:26 1/10
(417/539)
9.2 pont erre a nézhetetlen baromságra!?
Mindegyik évadból próbáltam végignézni pár részt,de nem bírtam tíz percnél tovább.
Katasztrófa.
9/10
offtopic
jani-wan 2017 márc. 16. - 19:04:01 9/10 Előzmény Kit Fisto
(416/539)
"Ez kb olyan, mintha azt akarnám elmagyarázni, hogy a piros szebb szín, mint a kék."
Nem olyan.
Egyáltalán nem. Sõt semmi köze sincs a kettõnek egymáshoz.
Az hogy kinek milyen szín tetszik, az szubjektív és nem szorul sem magyarázatra, sem indokolni nem kell sehogy sem, pláne nem kell elmagyarázni, hogy valaki szerint miért szebb az egyik mint a másik.
Ellentétben azzal ha valaki meghatározza másoknak, hogy melyik szín a szép és melyik nem, és azt KELL szeretnie.
(lásd: Észak-korea)
http://www.origo.hu/nagyvilag/20130222-eszakkoreaban-a-frizuradivatot-is-az-allam-diktalja.html
Ez egy rendkívül ostoba és értelmetlen összevetés volt részedrõl.

"Sajnos ilyen különbség lehet más gondolkozásban is"
Szerinted sajnos. Szerintem meg jó hogy nem minden autó kötelezõen sárga, és mindenki más megválaszthatja magának milyen színût vesz.

"Te totálisan nem azt látod, amit én"
Na az egyszer biztos.

"Mindenki szavazzon úgy, ahogy a lelkiismerete mondja."
Na most akkor mégis liberális vagy?
Egyébként szó nem volt eddig semmiféle szavazásról.

"Késõbb másként fogod látni, a nagy szabadosságot is ..."
Valamilyen általam ismeretlen módon te tudod hogy ki vagyok, és mit fogok gondolni a jövõben. Ki volt a mestered, Yoda?

"majd rájössz, hogy semmit sem lehet mérték nélkül csinálni."
Már mégis milyen, csak a te fejedben létezõ információ alapján jutottál arra a következtetésre, hogy erre még rá kell jönnöm? Vagy te ezt valamiért elhitetted magaddal?

" tudni kell felállítani a határokat is"
Már fel vannak állítva, csak idõnként elmozdul egyik-másik irányba.

"Pontosan azért tart itt Európa, mert nincs meg ez a rend."
Pedig volt már rá próbálkozás Európában is, legutóbb az 1930-as 40-es években. Nem mûködött.
És ott volt a nagy vörös színû próbálkozás "erre a rendre", ami szintén nem mûködött.

"Ide vezetett a liberális bürokraták felelõtlensége."
Kicsodák? Azt sem tudod mit beszélsz, úgyhogy ezt muszáj szó szerint idéznem:
"bürokrata: az ügyeket lélektelenül, az elõírásokhoz mereven ragaszkodva, szõrszálhasogató módon intézõ hivatalnok"
http://www.kislexikon.hu/burokrata.html
Egyértelmûen a legkevésbé sem liberális.
Tehát a szóösszetétel hogy "liberális bürokrata" az egy oximoron, azaz két egymásnak ellentmondó fogalom. Olyan mint a becsületes bûnözõ. Nem létezõ.

"De talán már kezdetét vette a változás, vannak rá utaló jelek."
Kiadták újra a Mein Kampf-ot?
vino-et-veritas 2017 márc. 14. - 20:44:32
(415/539)
Alapvetõen nincs ezzel a sorozattal nagy gond, csak idõvel - mint minden hasonló - kezd kifáradni.

OFF

Viszont ez jó!

Végre a gonosz "liberalizmust" leváltja a jó "konzervativizmus" ("...vannak rá utaló jelek.").
Jó és megnyugtató, hogy végre kétes "ingatlanmogulok", gátlástalan harácsolók, "jóbarátok", köpönyegforgató népszónokok, gerinctelen mikrofonállványok, volt "titkosszolgák", stb., mondják meg mi az "erkölcsös" és hogyan kell viselkedni, stb., miközben gyakran hasonló mentalitású "ellenfeleikbe" rúgnak bele vagy törlik a lábukat...
Az ilyen "rendszerváltozások" K-Európában általában azt jelentik, hogy az egyik "világmegváltót" egy másik cseréli le 20-25-50 évente, s az egyik autokratikus rendszer szépen átmegy a másikba.

Nekünk átlagembereknek meg kb. egy életünk van minderre....
Kit Fisto 2017 márc. 13. - 16:24:04
(414/539)
Igaz, de Amy simán belefér egy kocka mellé :) De ha mindhárom lány béna lenne, úgy tényleg kevésbé lenne érdekes, nem? Kellenek a lányok, feldobják a mûsort. Azért Amy kicsit lehetne jobban öltözött, ez tényleg kicsit túl van ábrázolva. Mint egy viktoriánus vénkisasszony, aki orgonázik a templomban..
offtopic
Kit Fisto 2017 márc. 13. - 16:13:28 Előzmény jani-wan
(413/539)
Ez kb olyan, mintha azt akarnám elmagyarázni, hogy a piros szebb szín, mint a kék. Akinek a kék tetszik, a büdös életben nem fogja fel, hogy nekem miért szebb a piros. Sajnos ilyen különbség lehet más gondolkozásban is. Te totálisan nem azt látod, amit én. Nincs értelme vitatkozni. Mindenki szavazzon úgy, ahogy a lelkiismerete mondja. Késõbb másként fogod látni, a nagy szabadosságot is, majd rájössz, hogy semmit sem lehet mérték nélkül csinálni. És ha ezt már tudod, tudni kell felállítani a határokat is.
A társadalomban rend kell legyen, nem káosz. És az emberek fejében is. Pontosan azért tart itt Európa, mert nincs meg ez a rend. Ide vezetett a liberális bürokraták felelõtlensége. De talán már kezdetét vette a változás, vannak rá utaló jelek.
1/10
lasvegas777 2017 márc. 13. - 14:51:32 1/10
(412/539)
Ilyen nõk a valóságban hozzá se szólnának ilyen férfiakhoz.. Nekem nem tetszik ez az értelmetlen sorozat.
10/10
offtopic
tombenko 2017 febr. 12. - 23:34:35 10/10 Előzmény cellasto
(411/539)
Nem megyek. Menj te.
10/10
Cisco 2017 febr. 11. - 18:02:46 10/10
(410/539)
Még egy mosolyt se... ?
Nagyon rossz lehet akkor neked.
Talán próbálkozz a Sas kabaréval a Hit gyülevészek adóján! Hátha az bejön. :DDD
elemes 2017 febr. 10. - 23:34:22
(409/539)
Ez szarkazmus volt...?
SnakePlissken8899 2017 febr. 10. - 18:27:06
(408/539)
Próbáltam. Mosolyt se csalt az arcomra. A mû röhögés nélkül azt se tudnám mikor volt a poén. Elõre megspórolom: értem én a kocka emberekre kihegyezett gegeket csak egyáltalán nem tartom viccesnek az ilyen \"poénokat\".
offtopic
perry 2017 jan. 26. - 14:12:41
(407/539)
Nagy csodálattal tölt miképpen lehet a semmit ragozni. Míg a vallási mantráknak nagy szerepe van a lelki vagy nevezzem spirituális megnyugvásban, addig az ideológiák mantrázása egy szitkom keretein belül tényleg emberi gyökériségre vall.
offtopic
elemes 2017 jan. 26. - 09:40:31
(406/539)
alig két hete, hogy az úri közönség abbahagyta a hirigelést, és neked máris hiányzik?
cellasto 2017 jan. 25. - 21:54:23 Előzmény Kit Fisto
(405/539)
végre kiossza valaki tombunko tanár retket is :D
mehetne innen már a torolt haverja után nyugodtan...
10/10
Cisco 2017 jan. 20. - 23:13:33 10/10 Előzmény vino-et-veritas
(404/539)
"Jó, ez a "liberális-illiberális" (ál?) polémia."

Különösen az 'Agymenõk' okán! :D
offtopic
vino-et-veritas 2017 jan. 06. - 09:31:15
(403/539)
OFF

Jó, ez a "liberális-illiberális" (ál?) polémia.

Mindkét tábor majdnem azonos módon és eszközökkel érvel a másikkal szemben.

"Aztán az erdõkerülõ mindenkit kizavart az erdõbõl!"
offtopic
elemes 2017 jan. 06. - 09:00:48
(402/539)
:-)

Ismered a dollárárverés nevû játékot?

http://mover.blog.hu/2007/11/29/dollararveres

Amíg az ember olvassa, addig NEM HISZI EL, hogy vannak, akik képesek az egydolláros bankjegyért menõ (egy centrõl induló) licittel elmenni akár 9-10 dollárig. Valójában pedig ez egy igen gyakori játszma.
10/10
offtopic
tombenko 2017 jan. 05. - 20:03:53 10/10
(401/539)
Ez mondjuk igaz, eléggé dogmatikusan ragaszkodik a hibás állításaihoz. Azért nem adom fel, nomeg az erre tévedõk miatt sem tehetem már.
offtopic
elemes 2017 jan. 05. - 07:52:34 Előzmény tombenko
(400/539)
"jussunk túl a személyeskedésen"

...de a személyeskedésen túl van bármi értelme hitvitát folytatni...?