mzsx 2006 szept. 25. - 11:07:24 Előzmény LeslieTheHorse
(8/328)
Látom, azértjóvalidõsebb vagyok Nálad,és az évek száma, ha másra nem is, de tapasztalásra jó. Szülõként elárulom, hogy igen, ez létezõ dolog, (volt)pszichológus-hallgatókét pedig hozzáteszem, hogy a gyerek részérõl tapasztalható viselkedés pedig életkori sajátosság, amit õ - programozásából eredõen - sosem nõhet ki. Szeparációs szorongásnak vagy félelemnek nevezik. Te persze, 21évesen, már felnõttnek érzed magad, talán már eljutottál az önállóság bizonyos fokára is, így biztos elfelejtetted kiskamasz érzésvilágodat. Évek múlva, ha már saját családod lesz, talán megérted. Jövendõ gyermeked anyja valószínûleg jobban, majd, ha netán eszedbe jut egyszer ez a film, megkérdezheted.
LeslieTheHorse 2006 szept. 05. - 19:40:58 Előzmény mzsx
(7/328)
én megmondom a választ: NEM JÓ!
Az érzelmi szál amit te mondasz baromira erõltetett és szinte már röhejesen bemutatott... Bár az igazság az Spielbergtõl nem is lehet sokat várni, akárki akármit mond õ egy 0 manapság. Talán 20 éve volt valaki, de akkor is csak azért mert új-at mutatott..

Ezen a filmjén viszont én is sírtam!! DE NAGYON!!! (és nem a meghatottságtól!)
mzsx 2006 aug. 28. - 13:28:12
(6/328)
2-3 éve láttam, és azóta is kísért a film. most direkt nem néztem meg. Itt végignéztem a hozzászólókat, látom, szinte mind "kiskorú". Ezért nem is érthetik meg a filmben fellelhetõ érzelmi motivációkat, akár az "anya", akár a "gyerek" részérõl. Ez persze csak egy szála a történetnek, ami - a történet szerinti (8000 év), és a valós (két és fél óra) miatt egészen döbbenetes. Persze nézheti sci-fi-két, aki ezt a szálat ki tudja kapcsolni, bár szerintem nem az. Friss szülõknek nem ajánlom! Örökbe fogadottaknak sem! És hogy jó fil-e? Fogalmam sincs...
7/10
Newcastle United 2006 aug. 09. - 09:56:34 7/10
(5/328)
A szeretet és az önzõség rokonlelkek.
7/10
Newcastle United 2006 júl. 24. - 09:04:37 7/10
(4/328)
Kicsit érzelgõs köntösbe van bújtatva, de ne feledjük, hogy amerikai filmrõl van szó.:) Összességében azért nem rossz.
jaku 2006 júl. 24. - 08:26:55
(3/328)
En altalaban nagyon birom az ilyen melyebb mondanivaloju filmeket. A kedvenceim szoktak lenni, de ez a film, annyira nem jon be, hogy hihetetlen.
Rose 2006 júl. 23. - 20:07:43
(2/328)
Én is eléggé bírom a sci-fiket,de ezt a filmet még nem láttam,és már nagyon kíváncsi vagyok rá!!!:))) Fel is veszem videóra!
Néztem,milyen hosszú...majdnem két és fél óra...de tutira nem lehet rossz,hiszen Spielberg-alkotás!!!;)))
cagro 2006 júl. 04. - 17:59:08
(1/328)
márt régen láttam ezt a filmet,és nagyon mélyen meghatott.mindég foglalkoztatott az emberiség fõ problémája,az,hogy sikerül e nekünk fenn maradnun ezen anyagi világban,vagy eleve elrendeltetett kihalásunk.Kivivott értelmünk vajon csak "mecha" létezésünkben élhet tovább? Ezt a filmet még akkor is ha sokan nem értik meg s a valós óriási vizuális hatásoktól a lényeg elhalványodik szerintem a film mondanivalója Madách -Az ember tragédiája- s azt meghaladó gondolatsort tartalmaz. Vajon lessz idõnk és elég tudásunk ahhoz ,hogy az anyaghoz kötött értelem,maga az emberiség halhatatlanná váljon? köszönöm,hogy megtalálhattam ezt a filmet ujra és letölthetem.