Téma: Akira

10/10
Cs9999 2009 jan. 05. - 17:24:16 10/10
(33/53)
vapmire = vampire :)
10/10
Cs9999 2009 jan. 05. - 17:22:58 10/10
(32/53)
Hát, nagyon lerakta az alapokat, ez nem vitás. Kevés ilyen jó anime-vel találkoztam, minden benne van amit elvárok ettõl a mûfajtól. Ajánlom a mások által említett Vapmire hunter D-t, sorozatban a Death Note viszi a pálmát szerintem.

Ja: mondjatok még címeket, nehéz ismeretlenül gyöngyszemekre akadni :) Cs
8/10
Roy Mustang 2008 szept. 08. - 08:48:53 8/10 Előzmény Efti1
(31/53)
Anime moviek közül az egyik legjobb,(sztem még néhány Miyazaki alkotásnál is jobb)
Nos az igaz hogy ez egy kultikus darab,legjobban az pl tetszett ahogy bemutatja a vad és fékezhetetlen fiatalokat,nem hinném hogy van még egy ilyen anime aminek pont ez lenne a lényege,de nekem akkor se ez a favorit....
10/10
Efti1 2008 szept. 07. - 14:04:45 10/10 Előzmény Roy Mustang
(30/53)
Tévedsz ez az egyik legjobb anime a világon. Nagyon meghatározó darabb. A grafika, a rendezés és a történetvezetés is mind újító és formabontó volt a maga idejében. Akira nélkül valószínüleg Fullmetal Alchemist sem lenne.
8/10
Roy Mustang 2008 aug. 28. - 18:55:16 8/10
(29/53)
Hát nem ez a legjobb anime a világon,de naon tetszett,feliratosan érdemes nézni,de a szinkron se rossz!
10/10
bourne 2008 aug. 28. - 16:44:58 10/10
(28/53)
szerintem az egyik legjobb anime ami valaha készült ... benne van minden, ami kell és szerintem nincsen túlkomplikálva a dolog ...
a kivitelezés pedig szintén lenyûgözõ ... csodálatos film ...
8/10
SandroVM 2008 febr. 21. - 12:29:29 8/10
(27/53)
Nekem nincs nagy tapasztalatom ezekben a filmekben, de ez nagyon tetszett. Ami fõként lenyûgõz, hogy mindaz, amit láttam az '88-ban készült. Hihetetlen. A végén lehetne jobb a látványvilág, de azért nem rossz. Inkább az eleje tetszik, azok a képek nagyon tetszettek.
DaRedDa 2008 febr. 13. - 00:07:15
(26/53)
Ma néztem meg (az m1-en ment tegnap éjféltõl, ezért felvettem). Sajnos álmos voltam, így megnézés közben is be-bealudtam. A képi világa tetszik, a kort tükrözi (amikor készült), bár vannak anime-rajztechnikai tipikusságok, amit már kcsit unok. De lehet, hogy megrajzolva csak így lehet. Mindenesetre elég aprólékos, szóval a képre megy a sok pont. Ezek kattantak, ennyit rajzolni!
A sztori nekem nem volt tiszta (+bealvás), de az itteni hozzászólások miatt néztem meg, mert van pár anime, ami már tetszett. Ez most nem tartozik ezek közé, de legalább már láttam, mûvelõdtem egy kicsit, elmondhatom, hogy megvolt, és ha esetleg mélyebben belemászok, akkor újra elõbányászom valahogy, és talán új értelmet nyer.
Van még pótolnivalóm e téren, a GITS is kéne már.
Amit végignéztem, az a SAMURAI CHAMPLOO sorozat kb. 24 része, angol felirattal, az nagyon tetszett.
torcipepe 2008 febr. 11. - 17:49:44
(25/53)
én ma este leszek olyan elvetemült, hogy megnézem az m1-en. a GitS is tetszett m1-es szinkronnal, remélem ez sem okoz csalódást.
murci 2008 febr. 11. - 10:46:55 Előzmény vadvi
(24/53)
lehet h. nagy nóvum volt, de akkor is elég prinyó...
perry 2007 szept. 30. - 15:55:37
(23/53)
Formailag az nálam a rejztechnikát és az elkészítést jelenti, pardon :)
vadvi 2007 szept. 30. - 09:45:58
(22/53)
nem volt különösen ÚJ?! mit vársz egy 88-as filmtõl?
jAnO 2007 szept. 29. - 18:49:18 Előzmény sipka
(21/53)
Igen, ez nagyon alapmû, olyan újat adott mint a Ghost In The Shell (1995) és ne felejtsük el, ez is milyen korán készült! Mikor látott valaki ilyet 1988(!)-ban?!
Mindkét film annyira "jövõtlátó" mint W. Gibson Neurománc és egyéb könyvei!
Habár nem tetszett annyira mint a GITS (arra 10-et, erre 8-9-etadnék), de mindenképpen egy remek anime!!!
perry 2007 szept. 29. - 17:03:17 Előzmény FEB1
(20/53)
Engem meg nem igazán hatott meg , semmi olyat nem tudott mondani amit ne kaptam volna meg különbözõ rajzfilmes élményeimbõl, rajzolt forma világa sem volt különösen új.
Végig is néztem becsletesen , néhol kissé lassú is, és akadozik a történet, de tény , hogy nézhetõ rajzfilm.
FEB1 2007 júl. 20. - 08:09:09 Előzmény Gilluindil
(19/53)
Irok en is egyet, hatha javul egy kicsit az emberekbe vetett hited.

Nekem is tetszett, bar nehez volt vegig kovetni.
sipka 2007 júl. 19. - 08:43:01
(18/53)
Én nagyon csipázzom az animéket. Az Akira az egy olyan mû ami egy lapon emlegethetõ a "Star Wars"-szal, és az ehhez hasonló volumenû alkotásokkal. S technikailag megelõzte korát, mert olyan realisztikus és részletes a filmben szereplõ képsorok hogy csak ámultam! (S a realisztikust most nem a történeti cselekményekre értem, hanem a rajzokra.) Mondjuk igaz hogy a 125 perces játékidejében sok cselekmény szál zajlik le, de ezen nem kell csodálkozni, mivel az Akira egy 2000 oldalas képregénynek a mozira adaptálása. Szóval nagyon jó!!!!! Ajánlom még megnézésre: D, a vámpírvadász, Ghost in Cell 1,2, A vándorló palota, Chiriho Szellemországban, Tokiói keresztapák) Amúgy valaki nem tudja hol lehet beszerezni a "Cowboy Bebop-A mozifilm"-et?
Neszfor 2007 máj. 11. - 20:50:41 Előzmény kymara
(17/53)
Bár a darab nekem egészen tetszett (egy kicsit távolállok a mûfajtól), de szerintem is bukta lenne egy esetleges mozifilmadaptáció... Hogy miért? Mert szinte mindent láttunk már belõle. Az egész rajzfilm olyan, mintha Paul Verhoeven rendezte volna a Die Hardot és a forgatókönyvet David Lynch-csel írta volna közösen. Láthatunk Cronenberg-féle undorító átváltozásokat, a Robotzsaru brutális pillanatai sem állnak néha távol az egyes képektõl, sõt egyszer-egyszer még befigyelt elõttem a 2001: Ûrodüsszeia, sõt... még a Dûne egy-egy képsora is. Na most úgy hangzik, mintha a filmet egy koppintáshegynek gondolnám... hát nem. Minden egyes kockáról szinte süt a különös NeoTokyo-t körbeölelõ atmoszféra különös hangulata és ha végképp bele akarok kötni a filmbe, akkor sem tagadhatnám, hogy vizuálisan monumentális az a 124 perc... vagy 125, mindegy. Szó-szó bõven a 16-os korhatár fölött piruettezik az alkotás, de aki nem riad vissza a holland Verhoeven-féle erõszaktól és a különös, zavarbaejtõ képsoroktól (na ezért mondtam David Lynch-et õ ilyen kis sunyi) az mindenképpen nézze meg!
kymara 2007 ápr. 29. - 14:38:37
(16/53)
Azt tudtátok, hogy elméletileg nyár vége felé egy amcsi rendezõ nekilát megfilmesizteni, a múltkor még a szereplõket keresték.
Szerintem hatalmas bukta lesz, ha valamikor el fog készülni.
Gilluindil 2007 márc. 29. - 13:17:30
(15/53)
Egyrészt szégyen, hogy csak 14 hozzászólásra futotta a magyar közönségnek, mikor a tucatszámra gyártott amerikai cukrozott nyál száznál is többet kap... Ez sokmindent elmond a kultúránkról.
Egyébként csodálatos, hogy végre ilyenek is eljutnak hozzánk, és nem csak az internetrõl vagy külföldi csomagküldõkön keresztül lehet hozzájutni az igazán jó darabokhoz.
Kicsit sajnálom, hogy nem eredeti nyelven volt; talán a szokás hatalma, de japánul szeretem nézni az animéket. :)
Én a 2006-os Szigeten néztem meg, és így hihetetlenül más volt a hangulata, mintha egy moziterembe kellett volna beülnöm, a popcornzabáló, zacskócsörgetõ, mobiláló bunkók közé. Az meg egyenesen döbbenetes volt, hogy egész kis tömeg verõdött össze a mozivászon elötti réten, mikor több neves külföldi banda adott koncertet ugyanabban az idõben. Az viszont sajnálatos tény, hogy a nézõközönség nagyrésze külföldi volt.
Van még mit fejlõdnünk ezen a téren, de azért tök jó, hogy legalább van esélyed arra, hogy megnézd! :)
Remélem, hogy itt nem állunk meg, és idõrõl idõre ilyen filmekre szóló mozijegyekre is adhatunk ki pénzt, és nem csak az amerikai filmipart támogathatjuk... :)
Marvin02 2007 jan. 14. - 21:47:39
(14/53)
Hogy érted, h. ilyen fomrában? Az Akira igényes kiszerelésben, nem kevés extratartalommal jött ki. Egyébként nem a szinkronstúdiók veszik a filmeket. :D