Ugek 2010 szept. 18. - 10:54:44 Előzmény kacskarina
(77/97)
Itt a kitûnõ alkalom (reklám nélkül!) megnézni! Igaz, hangulat, beállítottság, õszinte figyelem kell a filmhez, de megéri! A könyv más, ám a film minden szempontból megállja a helyét!
grebel 2010 aug. 24. - 14:32:05
(76/97)
OFF:
Szívesen végignéztem volna, de 1/2 1-ig ki tud ébren maradni? A melósok nézzék csak a sorozatokat!
speransky 2010 júl. 27. - 23:52:42
(75/97)
Üdv. mindenkinek! Akit érdekel, megjelent a film DVD-n is. Egy hete rendeltem meg a MOKÉP Pannónia honlapjáról. ma érkezett meg. speransky
10/10
nej 2010 jan. 04. - 11:23:51 10/10
(74/97)
Az Alatriste címû könyv egy hét kötetes regény folyam elsõ része. Nálunk csak ez jelent meg.
A film pedig mind a hetet feldolgozta.
kacskarina 2010 jan. 04. - 11:01:30
(73/97)
Elég ambivalens érzéseim vannak ezért a szavazást inkább kihagyom. Nagyon jó filmnek nézett ki, de aztán sok minden zavarossá és zavaróvá vált menetközben. Vagy én nem figyeltem eléggé és nem voltam ráhangolódva vagy az alkotásban volt a hiba...nem tudom eldönteni.

Ha még valamikor mûsorra tûzik, akkor megnézem ismét.
Vidra #23 2010 jan. 04. - 09:30:14
(72/97)
A könyvben voltak poénok, itt talán az elején a kocsmai jelenetnél idéztek egyet a könyvbõl aztán kb ennyi.

A könyvben: "Velasquez befejezte a Breda megadása c. festményét. Alatriste is rajta van. Ott áll, közvetlenül a ló mögött."
Vidra #23 2010 jan. 04. - 09:27:22
(71/97)
Jajjdehülye vagyok, már írni sem tudok
Szval a filmbeli karaktereknek semmi közül a könyvhöz.
Vidra #23 2010 jan. 04. - 09:26:05
(70/97)
Én nagyot csalódtam a filmben.
Az eredeti könyvnek a sztoriját lezavarták az elsõ ~10 percben, a maradék 2 óra 20 perc pedig egy katasztrófa. Az eredeti karatkerekhez semmi közük a könyvhöz. Malatesta a filmben alig különbözött Alatristétõl, pedig a regényben kettejük között az volt a különbség, hogy Malatesta egy lelketlen gyilkos volt, Alatriste csak azért ölt mert muszáj volt neki.
Bocanegra testvér karatkere is béna volt, itt valami hülye "köcsög" volt, a regényben meg inkább valami olyasmi figura mint Szarumán a Gyûrûk Urában.
A sztori szinte követhetetlen volt, a karakterek nem voltak bemutatva, volt egy arc meg egy név aztán meg is halt...

A fényképezés, és a látvány elsõosztályú ez tény, de a sztori felét ki kellett volna hagyni és a karaktereket jobban kidolgozni. Persze a legjobb az lett volna, ha maradnak az eredeti sztorinál.

Vidra
Tomi072 2010 jan. 03. - 20:30:29
(69/97)
Szeretném kérdezni, hogy esetleg felvette-e valaki a filmet ma? Nekem is sikerült volna felvenni, de a hangot nem rögzítette ez az átkozott droid...
Ha esetleg megvan valakinek kérem írjon. :-) Elõre is hálás köszönetem.
speransky 2010 jan. 03. - 20:03:45
(68/97)
http://toriblog.blog.hu/2008/05/15/a_kora_ujkor_elitkatonai_a_spanyol_tercio#more470645

http://hu.wikipedia.org/wiki/N%C3%A9metalf%C3%B6ldi_szabads%C3%A1gharc

Nekem a film tetszett nagyon. És szerintem azért nem találod sehol a filmet, mert még dvd-n nem jött ki. Ez a film, mivel nem hollywoodnak készült ezért nem is sürgetik a dvd megjelenést.
Azért jó, hogy Mortensen elvállalta a fõszerepet, mert iszonyat jó karakter a filmben. Az más kérdés hogy egy spanyol zsoldos kapitány életét mutatja be, annak minden jó és rossz oldalával, elkerülve a pátoszt és a nagy érzelmi kicsengéseket amik az amcsi filmekre oly jellemzõk. MÉgis szerintem nagyon hitelesen ábrázolják a spanyol (fõleg a katalán) zsoldosgyalogság katólikus fanatizmusát, hogy a királyért a végsõg kitartanak, mégha zsoldot sem kapják meg. A töri ismereteim nagyot koptak, de ez a film és a spanyol hegemónia az újkorban a kedvenc korszakami közé tartozik, mind kül és belpolitikailag, és mind mûvészetileg is.
(lásd. utalás VELAZQUEZ: Sevillai vízárus, vagy az 1625-ös Breda megadása (lándzsás kép).

Remélem egyszer kiadják dvd-n, tuti megveszem.
A könyvet pedig beszerzem, mert az kapható. Üdv.
henett 2010 jan. 03. - 18:58:12
(67/97)
Jól gondolom, hogy spanyol nyelvû az eredeti film? :)
offtopic
henett 2010 jan. 03. - 18:30:14
(66/97)
Azt igazán megírhattad volna miért. Csak a gyengébbek és a magam kedvéért, pls...
henett 2010 jan. 03. - 18:29:32
(65/97)
Ugye egy könyvrõl beszélünk? És nem egy regéynsorozatról? PÉREZ-REVERTE, ARTURO
ALATRISTE KAPITÁNY KALANDJAI? Kalandjai?!?!? Nem értem. :(
smartdrv 2010 jan. 03. - 18:23:01
(64/97)
a vége történelemhamisítás
offtopic
henett 2010 jan. 03. - 18:20:38
(63/97)
Szia!
Nem tudod véletlenül, hogy a könyv fent van-e a neten?
Vidra #23 2010 jan. 03. - 13:31:17 Előzmény Leonidas300
(62/97)
Ajánlom könyvben is! a filmet csak most fogom megnézni elõször. Eddig sehol se találtam.
10/10
Leonidas300 2009 jan. 31. - 17:01:16 10/10
(61/97)
Igaz hogy kissé nehezen követhetõ volt az eseménysorozat,mégis lebilincselõ volt.Nagyrészt európai filmrõl beszélünk,amiket egyébként nem igazán kedvelek,de ez bármelyik hálivudi alkotással felvehetné a versenyt,mind a jelmezek,csatajelenetek és a szinészi játék terén.Kiemelten Viggo Mortensen aki kiváló szinész, el tudta feledtetni Aragornt a játékával.Még jobb hogy hanyagolta a halivudi giccset.Ilyen filmeket kellene késziteni a magyar történelem nagy eseményeirõl is,van pár jó történet(Nándorfehérvár,Mohács,Szigetvár stb.).Összességében véve az Alatriste kapitány jól sikerült.
shoc 2009 jan. 28. - 14:55:33
(60/97)
nofene. jó régóta vártam hogy megnézhessem ezt a mozit. úgy gondolom mortensen érdekes szinfoltja a szinészvilágnak. (erõszakos múlt és az az orosz maffiás filmre gondolok... nem a gyûrûk urára.)
érdekes, mély érzéseket "húz maga után" a manus... so, nagyon rég meg akartam nézni a mozit. a vetitési idõszakot lekéstem, a tévét dettó. valaki volt olyan jófej hogy felpakolta a tv-rip-et. utólag is köszi.

frankó alakítás, remek díszletek, gyönyörúen megkomponált fotózás, kiváló jelmezek... a spanyol kúltúrtöténete jópárszor megcsillan.... de sajnos éa film számomra unalmas volt.
Vinogradov 2009 jan. 23. - 10:10:43
(59/97)
R*hadtul örülök annak, hogy végre megint dicsérik a filmet - egy ideje csak szapulták össze-vissza.

Nekem ugyan sok fenntartásom van vele kapcsolatban, de a "tetszik" és "nem tetszik" közül jóval inkább elõbbi felé billen az a bizonyos mérleg...
10/10
nej 2009 jan. 22. - 20:21:17 10/10 Előzmény napraforgó
(58/97)
Mert az volt. Egyike a névtelen hõsöknek, akinek csak az az egy döntési lehetõsége maradt, miközben a hatalmasok úgy rángatták, ahogy akarták, hogy megteszi-e tõle telhetõ legjobban a dolgát, vagy nem.
Most láttam csak, a szinkronos változatot, ami lement a tv-ben. Lehet, hogy javíthatatlanul régimódi az ízlésem, de én szeretek az ilyen filmeket.