Téma: Alelnök

7/10
Aleksandr 2019 dec. 14. - 08:38:57 7/10
(10/30)
Christian Bale-t az egyik legjobb színésznek tartom, de miután megnéztem néhány videót Cheneyről, hát annyira nem kapta el isten igazából most szerintem, kb. 30 kg hízás ide vagy oda.
9/10
PlasZeb 2019 szept. 08. - 12:10:16 9/10
(9/30)
Közbeszédszerű hétköznapi kategóriákkal élve vannak a popcorn hollywood filmek és a művészfilmek. Ennek határán mozog például a Szárnyas fejvadász, de szerintem ez a film is. Nem tipikus eszközökkel dolgozik, hol meglepő húzásokkal (ami akár bosszantó is lehet, viszont el is múlik később), hol bizarr és egyedi eszközökhöz nyúl (a narrátor szerepe).
Tartalmi szempontból negatívum lehet, hogy a történet nem fér bele 132 percbe sem logikusan, sem máshogy. Pozitívum, hogy minimális államokbeli politikai ismerettel is érthető a lényeg (főleg ha valaki otthon nézi, tud angolul és előtte a google), és talán az is, hogy kellő kritikával áll a témához és a tárgyalt személyhez. Ez utóbbi persze szintén akkor építő, ha kritika alá vetjük. Kritizálja a főszereplőt, de kritizálja a választókat is, akiket felelősnek éreztet, (leginkább a közömösségük miatt) hogy a világ jelenleg legerősebb gazdasági-katonai hatalma mit és hogyan csinál.
Nagyon felületesen látjuk Dick felemelkedését, szerintem lényeges események átugrásával, vagy említenek lényeges eseményt, de csak odavetve.
A negatívumok ellenére kifejezetten a politikai drámák gyöngyszeme közé került nálam, és csak várni tudom, vagy épp sajnálni, hogy eddig nem csináltak belőle egy több évados sorozatot.
Politikai drámát kedvelőknek (pl. Darkest Hour vagy House of Cards) kötelező darab.
A-f@sz.com 2019 márc. 18. - 21:18:09
(8/30)
Kicsit úgy tesz, mintha leleplezne- feltárna valamit, csak ezek már közismertek. Ami meg nem az, annak falaz, a kamut retorikusan négyszer elismétli stb... pl ISIS eredete, 9/11, de azért oda is szúr néha, pl elnöki hatalom túlzottsága, bár ezt is lehet nézni úgy, mint annak a hirdetését. Hiteles? 9/11 háromezren égtek el? Film szerint ennyi és égve, legalább is a narrátor nem mond ellen, mint sok másnak sem.
Végig jól van vezetve a film, egyértelműen szórakoztat, ez teljesen példaszerű.
8/10
funfun 2019 márc. 13. - 18:22:00 8/10
(7/30)
Adtam rá 8 pontot, nekem tetszett a komoly és vicces elemek váltakozása, sőt kifejezetten nagy poén (és elég fekete) a narrátor szerepe a történetben.

Viszont nehéz eligazodni az amerikai alkotmány ismerete nélkül annak a hatalomnak a megszerzésében, amihez Cheney magát juttatta, így a film politikai hátterét adó elemek nehezen követhetők.
zetevar 2019 márc. 09. - 09:00:04
(6/30)
Igen, pont tegnap hallgattam meg :)
Sajnos, a felkapaszkodásáról ők sem sokat mondtak...
Érdekes volt.
zetevar 2019 márc. 08. - 19:30:27
(5/30)
De elvileg neki nem voltak ilyen összeköttetései,mint a mi gázszerelőnknek. Az amerikai elitegyetemekhez pedig nagyon komoly tudás szükségeltetik (a film erősen közepes képességűként emlegette Cheney-t)a kapcsolati tőke nem igazán számít. A film ezt lerendezte azzal, hogy Lynne nyomta be az egyetemre. Hát az van, hogy ez így biztosan nem történt meg. Nagyon érdekes lett volna, ha nem kezeli ezeket az első lépéseket ennyire felületesen.
elemes 2019 márc. 05. - 12:07:07
(4/30)
én ezen a héten fogom megnézni úgyhogy még nincs véleményem, hacsak nem az, hogy tutira dramatizál - polarizál.
zetevar 2019 márc. 05. - 11:10:41
(3/30)
Én rögtön az elején leragadtam annál, hogyan képes egy wyomingi alsó-középosztálybeli nő bejuttatni vkit a YALE-re. Aztán, hogyan képes egy balhés villanyszerelő bekerülni a Fehér Házba? Ez mégsem olyan dolog, mint bejuttatni vkit egy magyar falu polgármesteri hivatalába titkárnőnek...
6/10
Péter Chupi 2019 márc. 01. - 11:05:32 6/10
(2/30)
Ezzel az erővel Hitlerről is készülhetett volna egy ilyen életrajzi dráma. Belegondolni is rossz hogy ilyen kretének döntenek a világ sorsáról.
filmsomnia.hu 2019 febr. 19. - 14:28:07
(1/30)