Téma: Alfa

1/10
Péter Chupi 2018 aug. 31. - 00:04:23 1/10
(18/98)
http://cdn.sci-news.com/images/2014/01/image_1734-Neanderthal-DNA.jpg

Ha így nézett volna ki a főszereplő , akkor senki nem kritizálta volna filmet. :D
7/10
szookedorina 2018 aug. 30. - 16:05:23 7/10 Előzmény Szilvimanó72
(17/98)
A kutya dögevő, vedd számításba ha szelídítésről papolsz.
kecskét, juh, szarvasmarhát(utóbbit, amikor már melegedett az éghajlat)előbb szelídített háziasított az ember mint kutyát vagy farkast. A közös vadászat nem egyenlő a barátsággal, csak
összekötő kapocs haszonszerzés céljából.
Egyébként a filmben farkas-német juhászkutya párosításából született állat szerepel, amiért a farkasra hasonlít jobban az csak az erős genetikai állománynak köszönhető ami elnyomta a kutyafajta gyengébb feno-geno tulajdonságát, jellegét.
A farkas nem véletlen, hogy nehezen idomítható állat. Minimál dolgokra tanítható.( pl, ne harapjon, simogatható legyen, de ez nem általános). Kergetőzni az egy adottság, nem igényel tanítást.
Az irány egyszerű. Film, vágási folyamat.

A film egy mese, még csak nem is fikció!
7/10
szookedorina 2018 aug. 30. - 09:59:11 7/10
(16/98)
Pénz beszél kutya ugat!
Hűség.
10/10
Szilvimanó72 2018 aug. 29. - 21:51:06 10/10
(15/98)
A film kicsit "meseszerű, hihetetlen jelenetekkel. Pl: szikláról leesik az özönvízbe, kimegy a bokája, utána újból a szikla tetején látjuk, özönvíz már nincs.. Valóban nem mai ember kinézete volt az ősembernek ebben az időben...stb. DE nem is ez a lényeg!! A lényeg egy mondat: A "farkasféle " háziasítása, az ember és a kutya barátsága. Aki akcióra, nagy izgalomra vágyik, az NE nézze meg. Csak az értheti meg mélyen a mondanivalóját, aki szereti a kutyákat, együtt érez velük és foglalkozott a tanításukkal. Tökéletesen bemutatja a "szelídítés" folyamatát. Ehhez kellett a rendezőnek, forgatókönyvírónak valamit kreálni 96 percre nagy vonalakban, követhető eseményekkel, pontos összefüggések nélkül. Szerintem így pont annyit adott, amennyit kellett.
7/10
szookedorina 2018 aug. 29. - 07:54:37 7/10 Előzmény Garfimacs
(14/98)
Nézz már körbe, mennyi a visszaeső! xd
Igyál egy kávét, és egyél egy rántottát.
Garfimacs 2018 aug. 29. - 01:13:52
(13/98)
Azon röhögtem, hogy miközben a manikűrözött körmű. frissen borotvált " Ősember " mai érzelmekkel filózott.... és alfának nevezte el a kutyust... ( nem, nem a farkast ).... az alfa egy görög betű... ami pár ezer évvel később keletkezett... KB. ennyire hiteles a film...de az amerikai klisék működnek... lógni valahonnan muszáj... nevetséges és primitív mozi az agyhalottaknak....
10/10
WynNyback 2018 aug. 28. - 22:56:16 10/10
(12/98)
Nagyon jó kis mozi volt. Fantasztikus képek, gyönyörű farkas. Egyszerű történet a gyerekek is értették. Végig lekötött. Nem értem a sok negatív kritikát. Szerintem sokan olyan elvárásokkal ugrottak neki a filmnek, hogy eleve nem volt esélyük élvezni.

Most azon rágódni, hogy nem is így történt a farkas megszelídítése, hogy az akkori emberek nem így beszéltek, vagy az index kritikája, hogy mindenkinek egészségesek a fogai (nem tudom az a cikk író mint gondolt 20 000 éve tömték magukba az emberek a cukros kajákat meg a kolát no meg a pékárút?).

Na szóval lehet ragadni, csak akkor kb semmilyen filmet ne nézzen az ember mert egy 90 perces moziba nem lehet hézagmentes sztorit csinálni.

Szóval én élveztem. Gyerekeknek is ajánlom! A gyerkőceim nagyon szerették.
7/10
szookedorina 2018 aug. 28. - 05:26:17 7/10 Előzmény Gilike
(11/98)
A barlangban a sziklán farkas ült a fiú mellett és nem kutya.
Bebaszna ha farkas fogsora lenne egy kutyának.
2/10
Gilike 2018 aug. 27. - 23:44:04 2/10
(10/98)
Roppant bárgyú film, nem túl jó színészekkel, tele következetlenséggel, vagy inkább képtelenséggel. SPOILER Emberünk lezuhan egy szikláról, egy peremen landol, de túléli. Ezt még el is hiszem, hogy lehetséges. De miután több csontját összetörte, úgy menekül meg, hogy olyan hosszan kapaszkodik a szikla peremébe, hogy ezalatt az esővíz feltölt egy szorost olyan mélyen, hogy emberünk többszáz méter zuhanást túlél, na az már több, mint nonszensz. Nálam a film élvezhetősége itt ért véget. A 10/2 pontot a kutya kapja.
7/10
szookedorina 2018 aug. 27. - 20:47:51 7/10 Előzmény Péter Chupi
(9/98)
Volt az Alfa, Béta meg az analfabéta.
Rajzolj két nádbugát (j)
7/10
szookedorina 2018 aug. 27. - 20:35:33 7/10 Előzmény HeisziMáté
(8/98)
A lényeg, hogy többen mennek be a moziba a hogyan lett a kutya az ember legjobb barátja, mint mondjuk sólyomszem és a farkas, farkaskutya barátsága.
írásos kommunikáció
A barlangrajzok nem tekinthetők a lakóhely dekorációjának, mivel a barlangokon belül általában nehezen megközelíthető helyeken helyezték el őket. Egyes elméletek szerint kommunikációra, mások szerint szertartásokra használták. A képek világszerte hasonlóak, fő témájuk az állatok. Az emberek többnyire kézlenyomatként jelennek meg, mégpedig a kéz körülfújásával.

Kőkori kultúrák még a 20. században is léteztek.
A neolitikus kultúra i. e. 10 000 után jelent meg Elő-Ázsiában (Irán), és onnan terjedt kelet és nyugat felé. Korai neolitikus kultúra alakult ki Délkelet-Anatóliában, Szíria és Irak területén i. e. 8000 körül. Az első élelemtermelő közösségek Délkelet-Európában i. e. 7000 körül jelentek meg, Közép-Európában i. e. 5500 körül. Az ötletek terjedési és az emberek vándorlási hullámaival a neolitikus jelenség innen terjedt Nyugat- és Észak-Európa felé i. e. 4500 körül. A korai neolitikus állattenyésztés pár vadon élő és háziállat, juh és kecske tartására korlátozódott.
HeisziMáté 2018 aug. 27. - 10:10:22 Előzmény Péter Chupi
(7/98)
Arra nem gondoltál mondjuk, hogy az alfahím szóból ered az Alfa név? Az más kérdés hogy szuka volt! De attól még ez a magyarázat teljesen helytálló szerintem! Persze hogy nem a görög abc.
7/10
szookedorina 2018 aug. 26. - 14:39:49 7/10 Előzmény Péter Chupi
(6/98)
Utolsó sor utolsó kép, Övé volt az első saját tulajdonú öngyújtó. Mindig eldugta a többiek elől, hogy mindig csak az övé maradjon.
1/10
Péter Chupi 2018 aug. 26. - 14:08:34 1/10
(5/98)
"Legyen Alfa a neved..." ( Alfa a görög ábécé első betüje ) De akkor még hol voltak a görögök?
7/10
szookedorina 2018 aug. 26. - 01:57:59 7/10 Előzmény Bendi101
(4/98)
Mit gondoltál, mire ülsz be? Az Alfa holdbázisra?!
Lassan egy rötyit is beépíthetnének a terembe. Csókolóznak, telefonálnak nevetgélnek felzabálják a büfét.
Kéne oda egy figyelmeztető ember.
7/10
szookedorina 2018 aug. 26. - 00:31:27 7/10
(3/98)
Nagyon jó, aranyos (mert vannak benne állatok) mese egy csoportról, de akár igaz történet is lehet. Nem tudhatjuk nem voltunk ott.
A kutya háziasítása az emberrel kötött barátsága hosszú folyamatot ölel át, érthetőbben; nem lett egy sem több generációból szobakutya, ezt barlangrajzok jól bizonyítják.
A gyerekek se tanuljanak ebből a filmből túl sokat, annyi elég, hogy szeressük, tiszteljük az állatokat.
7/10
A mai kutya a késői miocén (földtörténeti kor 23,03 millió évvel ezelőtt kezdődött) korszaktól a mai időkig alakult ki a Cinodesmus törzs leszármazottjaként és közvetlen eredetét a Tomarctus néven ismert családból veszi. Ebből alakultak ki a farkasok másik vonalon rókák, és fennekek .
A kutyafélék 4 fejlődési vérvonalat követtek.
A kutya háziasítása kb. a középső korszakra i.e. 8000-re tehető.
(Az 10 és nem a filmben említett 20 ezer.)
A legrégebbi leletek a Keleti-tenger menti Kjökkenmöddingerek-ből kerültek elő.

1/10
Bendi101 2018 aug. 26. - 00:04:50 1/10
(2/98)
egyszerűen borzalmas.
10/10
autopsy99 2018 aug. 25. - 00:51:22 10/10
(1/98)
Imádtam minden percét! Tökéletes film gyönyörű képvilággal! Egyszerre akció, dráma tele félelemmel s vicces helyzeteket is hoz elő! Minden megvan benne ami egy filmet filmmé tesz! Fantasztikusan mutatja be, hogy indult a barátság, amely örökre megváltoztatta az ember,s kutya életét! Egyszer nem éreztem úgy, hogy mikor lesz már vége, a végén egy csavar is történik, mi tökéletesen lett kivitelezve !
Csak ajánlani tudom!
10/10