10/10
szebil aug. 18. 21:54:47 10/10 Előzmény kareshu@citromail.hu
(37/97)
Ugyan már. Sigourney Weaver 29 éves volt az első részben, ebben a főszereplő pedig 26 éves. Kábé egyidősek.
10/10
szebil aug. 18. 21:51:05 10/10 Előzmény kareshu@citromail.hu
(36/97)
Remélem nem volt drága a mozijegy, ha már a film első felében elhagytad a termet...
10/10
szebil aug. 18. 21:49:54 10/10 Előzmény KriszXD56
(35/97)
Ebben Bishop nem volt tudtommal. Csak egy másik android, aki Ash-re hajazott.
7/10
pikigeri aug. 18. 21:27:24 7/10
(34/97)
Nekem csak jóindulattal közepes a film. Egyszerűen nincs meg a feszültség érzése, nincs meg az ismeretlentől való félelem érzése és nincs meg az idegennek az a fenyegetettség érzése, mint a A nyolcadik utas: a Halálban. Cailee Spaeny smink nélkül is gyönyörű benne. Rain és Andy karakterei viszik a hátukon az egész filmet. 7/10
10/10
jmisi31 aug. 18. 19:50:42 10/10
(33/97)
Kellemes csalódás. A fanyalgókkal nem értek egyet, de ez az ő véleményük. Az atmoszféra nagyon erős, a képi világ és a mocsok szinte kézzel fogható. A szörnyek és az új szörny nagyon adta. Újat tudott mutatni annak ellenére, hogy már betéve ismerem eme univerzumot. 10-est adtam rá, mert nem értek egyet a(z) 1-6 pontszámokkal. Ez a film bőven 8/10. Várom a következőt Mr. Alvarez.
3/10
Hicks tizedes aug. 18. 11:40:06 3/10
(32/97)
Ezt a filmet azoknak csinálták akik nem látták az első négy Alien filmet. Mindegyik részből volt benne egy kicsi. A szereplők gyengék voltak. Nagy csalódás volt ez a film.
9/10
Alien800 aug. 18. 08:11:44 9/10
(31/97)
Egyáltalàn
Nem olyan rossz mint ahhogy a magyarok többsége lehúzza
Külföldön pl sikeres is
Nekem csak a hibrid szál nemjött be
Szerintem jobb mint a prometheus
Covenant
Alien 4
Meg avp filmek
1/10
Hellblade aug. 18. 01:56:44 1/10
(30/97)
Jellemtelen szereplők, nincs kiért izgulni, flashback jelenetek innen, onnan, a végén még a Prometheus is befigyel. Totál felesleges volt ez a rész, nézőként. Csak a nevéből él. 0/10
10/10
Yanosh779O aug. 17. 21:20:00 10/10
(29/97)
Nagyon jó film.
9/10
neukrisz aug. 17. 20:02:50 9/10
(28/97)
Egyszerűen zseniális! Eredeti Alien feeling! Köszönöm Scott! ;)
5/10
lunula aug. 17. 19:02:03 5/10
(27/97)
Néha a kevesebb több - ez jutott eszembe. Sokszor láttam az Alien-tetralógia darabjait, nekem kifejezetten zavaróak voltak a hasonlóságok (nyilván nem az alap dolgokra gondolok, hogy az arcmászók az arcukba ugrálnak). Biztos jó a film, azoknak, akik nem, vagy csak 1-2 alkalommal látták a többi filmet (és persze szeretik az ilyen filmeket), de számomra nem volt benne semmi izgalmas. Nem hoz lázba (de megértem, ha másokat igen), hogy beugrik, hogy melyik filmben láttam valami hasonlót, mert csak kizökkent, és ha nosztalgiázni akarok, akkor újra megnézem az adott filmet. Számomra úgy lett volna ez érdekes, ha olyan történetvezetést látok, ami meglepő, új. Kicsit az volt az érzésem, hogy a tinik a célcsoport, ami luxus, tekintve, hogy azért mégis csak kultfilmként lehet elkönyvelni az eredetit.
7/10
KriszXD56 aug. 17. 17:13:56 7/10
(26/97)
Spoileres!
Az elején kezdünk egy miértel hogy legyen értelme a filmnek. 20 évvel a Nyolcadik utas után a Weyland emberei kilomizzák az alient a Nostromo roncsaiból.(A kérdés már csak az hogy ha a bolygó neve halál előtt már tudta a cég hogy mi ez a lény, söt még kísérleteznek is vele. Miért hitetlenkedtek Ripley állitásain) Ugrunk a bányász gyerköcökre akik könnyű préda reményében elcsórnák az állomás hibernáló kapszuláit. Onnan viszont tömény nosztalgia. Behozzák "Bishopot" aki kísérletezik az arctámadók DNSével. Még az ikónikus "nem mondom hogy jók az esélyeitek, de együtt érzek veletek" dumát is ellövi. Aztán van egy fészkes jelenet ami detto Alien 2. A Prometheus is említés szintjén szóba kerül, mikor "Bishop" mondja hogy "MR Weyland élete végéig azt kereste amin ő most dolgozik" Covenant pl meg ott hogy picsognak az ajtó előtt a csaj kéri hogy nyissák ki de végül nem nyitják ki... A feka androidnál meg David Walter (kimért számító illetve a kedves önfeláldozó) ellentét tükröződik a lemezcserék miatt. Söt amin dobtam majdnem egy hátast hogy az Alien 4 Ember alien hibridét is behozták. (Csak itt nem nyomi és sokkal félelmetessebb.) A vége meg az 1-2 rész keresztezése. Összegezve: Ha nosztalgiázni akarsz mindenképp nézd meg. Hozza azt amit az 1-2 pluszt nem ad viszont borzongás és a hangulat megvan.
7/10
Villavillvilla aug. 17. 17:07:00 7/10
(25/97)
Alien ,predator szurkoló vagyok.
Egyáltalán nem volt rossz film, bár ha az 8 utas,illetve a bolygó neve halál köztes részét képezi,akkor van némi ellentmondás.A rendezőnek nem kellett volna sok ahoz,hogy egy remek alkotást csináljon belőle.Több szereplő- Alienek a bolygóra jutása-Az Alien mutánst a végén nem értem.Nagyon gagyi.
Ha rendezője lettem volna tuti 3.5 órás lett volna,közepétől a földi szaporulatot szorgalmazni,Csihi puhi ezerrel,de nyilván a büdzsé a triplájára rúgna,de az kemény lett volna.Na mindegy.
Összességében nekem tetszett a film
5/10
kareshu@citromail.hu aug. 17. 14:23:06 5/10
(24/97)
...és a 30. percnél álltam fel a film elől... Köszi, de az élet túl rövid az új mainstreames hulladékokhoz...
5/10
kareshu@citromail.hu aug. 17. 14:15:03 5/10
(23/97)
20 perc után már tudtam, hogy ez soha nem lesz egy ikon scifi. Nem más, mint egy píszível megmérgezett tini kalandfilm. Kábé netflixes szó-karatézós szintű...
5/10
kareshu@citromail.hu aug. 17. 14:01:42 5/10
(22/97)
Az első percekben felsírtam: mer' má' megin' egy kamaszlány a főszereplő. :( Mióta elkezdődött a Valeriannal meg a Ready PO-nal, minden rendező kényszere, hogy tini scifit toljon a nép arcába.. :(
kybuck aug. 17. 12:41:11
(21/97)
Lehetne a címe: A fanservice neve: Halál. Kíváncsi vagyok Szűcs Gyula fog e majd bocsánatot kérni idővel eme film lelkendező kritikája miatt, ahogy tette ezt Az ébredő Erőnél.:)
6/10
Albeart aug. 17. 09:21:30 6/10
(20/97)
Nézhető volt. De valamiért hiány érzetem maradt a vége után. Az akció jelenetek jók voltak. Szereplők is, kivéve a robot. Sajnos az ő karakterét elcseszték vagy rossz volt a színész nem tudom még eldönteni egyelőre.
Tényleg olyan összekapkodottnak tűnt az egész film.
4/10
Miguelito aug. 17. 09:20:45 4/10
(19/97)
Apámmal és bátyámmal néztük, ős Alien rajongók mind, és a véleményünk egyöntetűen: tízből négy pont. Sikerült némi izgalmat csempészni bele és voltak látványos jelenetek - a xenomorphok pl. nagyon jól néztek ki - de összességében egy gagyi. Nem tudom, ebbe a sorozatba érdemes-e többet feccölni, úgy érzem, senkinek sem sikerül megújítania és igazán nyerővé tennie. Pedig anno a Prometheus nem volt rossz irány, de nekem személy szerint az sem jött át igazán. Ebben a filmben a szereplőknek nincs igazán karaktere, egy jó párbeszéd sem volt, a háttértörténet és a szereplők múltja nem jön le, annak ellenére hogy a film feléig alig történik valami. Túl kevés volt a szereplő, így igazi irtás ki sem bontakozhatott, azok pedig, akik jelen voltak, nem sokat adtak hozzá - kb. a csajon kívül senkiért sem lehetett izgulni, járulékos veszteségnek tűntek. A vége-csata pedig egészen botrányos... Akkor jöttem rá, hogy tulajdonképpen az egész film össze lett ollózva az előző részek tartalmából... Iszonyat nevetséges lett. Ezt a vonalat hagyjuk. Ha valami újat akarnak Alien-fronton a következő etapban, szabadítsák rá a dögöket a Földre - az ütne.
10/10
Sorcha aug. 17. 08:31:56 10/10
(18/97)
Tetszett, jó látványelemek és hatások.