10/10
Butterfly1986 2009 nov. 20. - 23:23:45 10/10
(501/1381)
Csodálkozom sok hozzászóláson... Nekem sokkal jobban tetszett, mint az Alkonyat. Imádtam, hogy színesebb a kép, jobban igazodott a könyvhöz, és a szereplõk is fejlõdtek. Fõleg a Bellát alakító színésznõre célzok. Az elsõben rettentõen irritáló volt, de ebben egész elviselhetõ. A film végeztével még 10 percig a hatása alatt voltam,de nemcsak én:) Lehet hozzátartozik a dologhoz, hogy könyvben az Újhold volt a kedvencem, mind a 4 közül. Ezt éreztem át legjobban. Jacob dologra térve: abszolút nem hinném, hogy jobban szeretné Bellát, mint azt itt valaki kifejtette. Edward nem tudna nélküle élni, szó szerint...És ez szerintem a lehetõ legjobban kifejezi, hogy mennyire szereti is õ Bellát. Abszolút Edward párti vagyok, a további könyvekben Jacob néha már nagyon idegesítõ volt számomra. Hétfõn megnézem újra a barátommal, remélem elnyeri tetszését:) Akinek nem tetszik az vagy nem olvasta el könyvben,és nem érzi át, hogy mennyire meg tud kínozni a szerelem démona, vagy más ötletem nincs erre:S Elég nagy szegénységi bizonyítvány, ha valaki nem olvasta ki a könyveket, és úgy vallja magát Twilight-fannak. Anélkül lehetetlen annak lenni. Az elolvasásával kapunk teljes, egész képet. Továbbra is tartom, hogy a film hihetetlen jó volt. Mondom ezt úgy,hogy ha nem tetszett volna is megmondanám. De ebben nem csalódtam úgy, mint az Alkonyatban. 10/10
Lynettes 2009 nov. 20. - 22:04:23
(500/1381)
mosjövök a moziból nekem teccet bár erõltetettnek tartom h bella összes pasija azzal jön h veszélyes vele, és jobb lenne ha távol artaná tõle magát...aztán hogy jajj de szereti és nem tud nélküle élni de am kábé 7/10
egy-kéccer megnézhetõ.
10/10
offtopic
Danett1975 2009 nov. 20. - 22:01:36 10/10
(499/1381)
Látod, én már csak ilyen elfogult vagyok, hogy a hatásvadászat lehetõsége már fel sem merül bennem :-)
10/10
quikom 2009 nov. 20. - 21:43:28 10/10
(498/1381)
Ja és még annyit, hogy a zenék nekem õszintén szólva magukba nem nyerték el a teszésemet, de valahogy a filmhez meg tök jól passzoltak. Szerintem... De mindenkinek más az ízlése, szóval ez egyénenként változó. És annak is örülök, hogy nem maradtak el a huhogós részek sem :D
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 20. - 21:43:24 9/10
(497/1381)
ezt ide is beteszem, mert így gondolom:

"itt alább belinkelt valaki egy kritikát a filmrõl... hát nem is tudom.
néha ugy érzem hogy ma már divattá vált utálni az alkonyatot. sõt cikizni is.
az oké hogy mi szeretjük és talán sok hibájával szemben elnézõbbek vagyunk.
de a másik oldal sem mentes a túlzásoktól. az alkonyat utálatot és zrikát már-már mûvészi szintté fejlesztették egyesek.
csak gratulálni tudok az ilyen érzelmileg silány, és nem fogékony emberek írásaihoz. én is nagyon szeretnék egy ilyen munkát bakker, hogy csak f*káznom kelljen mindent amit más alkotott!!"
10/10
quikom 2009 nov. 20. - 21:39:57 10/10
(496/1381)
Hogy ez film hogy megosztja a nézõket!!!Én nem gondoltam volna az Alkonyat sikere után, hogy az Újholdon majd veszekszik mindenki, hogy jó volt e... Mindenesetre nekem nagyon nagyon tetszett az Újhold és nem bántam meg, hogy éjfélkor mentem el rá :D Abban azért egyet értek sok elõttem szólóval, hogy a Twilight tényleg más volt, és a két film között tényleg gyenge a kapcsolat, az átfedés. Aztán a következõ rész ismét egy új rendezõ munkája lesz... És ebben a filmben nekem Jake jobban tetszett, mint Edward, bár azért õ is nagyon ott volt! Az tuti, hogy meg fogom nézni még jó párszor, mert nagyon jó volt!!!
7/10
pancsa87 2009 nov. 20. - 21:35:16 7/10 Előzmény Danett1975
(495/1381)
vagy csak azért nevetett mindenki mikor Jacob lekapta a pólóját, mert annyira kínosan hatásvadász volt az a jelenet, hogy azt már nem lehetett röhögés nélkül kibírni. =D
offtopic
opepe3 2009 nov. 20. - 21:05:55
(494/1381)
hát te nemtom milyen filmet láttál de ez sehol se volt az 1 hez, egy kalap fos volt 2 óra über nyál ekkora klisé sza*t rég láttam egy akcio nem volt benne az elözetes benne volt az a 2 perc lényeg ebböl lehetettt volna 5 perces filmet csinálni aki teheti kerülje el vagy ha nagyon rá van izglva akor tölse le pénzt nem ér
10/10
retrobaba 2009 nov. 20. - 21:02:58 10/10 Előzmény rebybubu
(493/1381)
szerintem jó volt :) nekem ugyan elég furcsa volt, hogy olyan hamar lett befejezve, de jó volt...és hát igen, taylor... :D:D *nagyonjóbenne;) amúgy a dvd-n már szinkronos lesz, de a tv-ben acob hangja más volt, mint az egyben :S:S
10/10
rebybubu 2009 nov. 20. - 20:29:59 10/10
(492/1381)
sziasztok:) figyelemmel kísérem a véleményeket,és én sajnos csak vasárnap tudok elmenni megnézni:S,de már legszívesebben ma mentem volna ha sikerül,már nagyon várom fõleg taylor teste(L):P oh istenem:D ,nah de annak viszont nem örülök h feliratos a film:S hiába tudom sokan úgy gondolják h feliratosan jó ,de :S én inkább nézném szinkronosan ,nah de mind1 az újholdért bármit :P ez nem fog gondot okozni h feliratos :P már hónapok óta várom a filmet:P legyen már vasárnap(L):);)
10/10
Ninimusa 2009 nov. 20. - 20:17:10 10/10
(491/1381)
na most Edward Pattinsonoztak le a tvben robot :D
10/10
Majcsi 2009 nov. 20. - 20:01:53 10/10
(489/1381)
Most értem haza a moziból és még a SOKKhatása alatt vagyok, nem valószínû h rendesen tudok írni de tömören fogalmazva ez a film valami isteniszuper,fantasztikus volt. Álmomba sem gondoltam volna h ennyire visszaadja a könyvet (néhol jobban is). 99%-ban könyv volt, nagyszerû rendezés, látvány, színészek, Jacob felsõ teste :D (mikor a elõször levette a pólóját a moziban mindenki "jaaaaaaaaaj" ) :D de nem ez volt a lényeg végül is. Nekem nagyon tetszett h feliratos volt, pedig nem igen szeretem a feliratos filmeket de a monológok tényleg olyanok voltak mintha a könyvbõl idézték volna. Nekem ez a film jobban tetszett mint az elsõ (sajnálom h nem ez a rendezõ rendezte a Harry Potter filmeket és az Angyalok és démonokat, talán azok is jobbak lettek volna) Két dolgot sajnálok picit: azt hogy nagyon úgy állították be mintha Bella kattan rá Jacobra, a másik hogy a legjobb filmzenéket az olyan jelenetekhez rakták ahol alig lehet észre venni Bár a Possibility szám nagyon oda illett ahhoz a jelenethez (nov,dec,jan...) Az a nagyis jelenet hátborzongató volt...de profi volt. ja számoltunk kb 200 lány és 14 fiú volt a moziban :P vajon miért??!! :D Nálam 10 pont a film, mert szuper volt és még nem láttam olyan filmet amit ennyire könyvhöz hûen megcsináltak volna!!!
10/10
larami 2009 nov. 20. - 19:54:58 10/10
(488/1381)
ma megnéztem...
ÉS IMÁDOM!
felõlem szarozhatják azok a filmet, akiknek nem jön/jött be. saját joguk, szívük ügyük, hogy mit gondolnak a filmrõl. ízlések és pofonok. NEKEM TETSZETT! és ennyi. lehet, hogy hülyének néznek, de nekem akkoris tetszett, és kész. nem érdekel a sok szar kritika. meg a rendezõ váltás sem. meg semmi. tetszik, tetszik, és ez a lényeg. érdekes a befejezése, az utolsó hangja, az utolsó jelenete a filmnek arra buzdítja azokat, akik látták a filmet, hogy nézzék meg az eclipse -t is. meg persze az azt követõ részt is. meg mindet. hiszen kíváncsiak vagyunk. már aki(k). megint izgulhatok/tunk hónapokat, mire megjelenik dvd -n, meg hát mire az új rész is megjelenik a vásznon ;)
és változatlanul imádok mindenkit a filmbõl, mint eddig, persze az élen robert pattinson(L) van, és lesz is :)
10/10
Ninimusa 2009 nov. 20. - 19:30:56 10/10
(487/1381)
nekem inkabb Chris rendezese tetszett,mint Catherine-e...kulonosen tetszett,h az egesz film tele volt apro humor morzsakkal,ilyen pl Mike,Jacob ,aki neha probal magabiztos lenni,de neha inkabb luzer,Alice latomasa stb . Szerintem minden szereplo elorebb lepett. Kristent nem kedveltem az Alkonyatban,de a New Moonban teljesen mashogy latom mar,es kezd vegre tenyleg Bellava valni a szememben.Volt par jelenet(es zene,pl thunderclap) ,amit vegul sajna nem raktak bele .Ilyen peldaul az resz,amikor Edward Bella agyan terdel,es a hatterben ott egy elo farkas..azt azert megneztem volna...de marad a a dvd.Egyik kedvenc resz,amikor a farkasok uldozik Victoriat,kozben Harry rosszul lesz,es alatta szol az az isteni zene!!! Chrisnek,zenenek 10-10 pont
Tika 2009 nov. 20. - 18:59:55
(486/1381)
spoiler

Nekem kevés volt a szenvedés az elején bár a "hónapok eltelnek forgás" az jól kitalált volt. Tetszettek a "Dear Alice"-es kamu e-mailre küldött levelek, így majdnem olyan volt mintha nem magában beszélne. Alice látomása a fehér ruhás párról NEVETSÉGES volt. A kedvenc kameramozgásom, mikor Sam leugrik a szikláról, és fejjel lefelé fordul a kamera. A másik a légi felvétel Volterráról. Kedvenc jelenet: az elején mikor Alice leugrik a lépcsõn, majd Jasper "Boldog... hagyjuk"... :)

Ahhoz képest hogy 130 perc, elég tömör volt. De hogy pontozni tudjak még meg kell néznem még egyszer. Úgy, hogy nem lihegnek 13 évesek a nyakamba :) Azért jó volt. 4-kor aludtam el
10/10
Nathan Petrelli 2009 nov. 20. - 18:46:06 10/10
(485/1381)
Port.hu-s értékelés: 1/10. Aha. Rendben. Inkább no comment.
De azért mégis: Nevetséges vagy, drága "kritikusom"...
10/10
offtopic
Danett1975 2009 nov. 20. - 18:28:40 10/10
(484/1381)
Sziasztok!

Ide is beugrom egy helyzetjelentésre.

Nos, én még mindig a hatása alatt vagyok, pedig vannak fenntartásaim. Egyelõre nem vagyok maradéktalanul elégedett, de szerintem megnézem még párszor a filmet és minden a helyére kerül.

Ciki, de én már az elsõ képkockáknál elsírtam magam. Gondolom így jött ki rajtam a fél év alatt felfokozódott izgalom.
Engem letaglózott, hogy ott ülhetek a moziban és végre valahára láthatom azt, amit már hosszú hónapok óta annyira vártam. Talán ezért is érzem úgy, hogy nem kaptam meg azt, amire számítottam.
De! Meggyõzõdésem, hogy ezt csak azért érzem így, mert olvastam a könyveket és tisztában vagyok vele, hogy egy film soha a büdös életben nem fogja ugyanazt az élményt nyújtani, mint amit a könyv adott.

Én holnap is megyek newmoonozni.

Imádtam Robot, minden mozdulatát. Mondhat bárki bármit, hihetetlen, hogy mennyi érzelmet tudott kifejezni az arcával. Minden alkalommal megremegtem, amikor összeráncolta a homlokát, összevonta a szemöldökét...

Kristen sokkal jobb volt, mint a Twilight-ban. Pedig én nem szeretem a csajt, de el kell ismerni, hogy sokkal többet hozott ki magából, mint korábban.

Taylor szintén nagyon jó volt. Most végre megmutathatta, hogy mit tud, hiszen elég nagy szerepe volt. Én ugyan arra számítottam, hogy nagy felhördüléseket fog okozni, ha leveszi a pólóját, ám érdekes módon, csak kuncogásokat hallottam. Nem is értem, hogyan mûködnek a mostani tinik... Vagy lehet, hogy egyszerûen csak zavarba jöttek egy meztelen férfi felsõtest látványától...

Olvastam a neten lesújtó kritikákat, miszerint a New Moon csak azoknak szól, akik olvastáka Sagát, másoknak elviselhetetlen lesz.
Veszem a merszet és tojok másokra. Én megköszönöm a film készítõinek, hogy a rajongóknak csináltak filmet és nem a nagyközönségnek.
szilva35 2009 nov. 20. - 18:28:31
(483/1381)
5/10 Azt hiszem, sokat számít, ki hogyan kezdett neki ennek az "alkonyat" dolognak.
Nekem a film volt az elsõ -és igen megmozgató pozítiv élmény - ami után a könyv következett mint olvasmány, szirupos volt még angol nyelven is, pedig ott vmennyire tompította mindezt az idegen nyelv - mégis elolvastam mindent szorgosan, a midnight sunt is, ami felkerült a netre + a filmet is rengetegszer megnéztem legalább 20*szor moziban, megvan a DVD is.
Roppant izgalmas mítosz kerekedhetne belõle.
Sajnos egyetértek Ithink-kel és miután régóta foglalkozom filmekkel és az elsõ rész adta meg a végsõ lökést, hogy forgatókönyvírást tanuljak, most már fõsulin..
A film egészén erzõdik, hogy rendezõ és zeneszerzõ váltás volt, ami miatt az átkötés a két film között szerintem gyengécske. Mielõtt vki széttépne, nem a könyv sztorijára gondolok, az gyönyörûen, néhol szájbarágósan lett követve.
Én itt a koncepcióra és stílusra gondolok. Az elsõ egy kisköltségvetésû vámpír-tinitörténet, a drámára alapoz és nem csak tiniknek és a könyv olvasóinak szól - a szerelemmel,a helyzet kínálta tragikumával és humorával egyetemben - amit alátámaszt a képi világ, a használt szimbólumok, és bár az üldözési jelenettõl elgyengült maga a film egy idõre, mint kép ( látszott Hardwicke nem akciófilm rendezõ ) de isteni szerencseképp az ütõs zene Carter Burwell-tõl és a beletett Patinson dal megbocsáthatóvá tette a technikai hiányosságokat. Nekem a harcjelenet az egyik kedvencem, nem a trükkök, hanem a színészi játék és a zene miatt.
Az egész filmet áturalta egy vad, hivogató, titokzatos és veszélyes sötétség, amit lehetett volna fokozni, de sajnos nem történt meg. Sokan szidták az "Alkonyat" dialógokat, nem hinném, egy középiskolában gyakori lenne, hogy kvantumfizikáról beszélgetnek. Lehettek volna jobbak, de annyira voltak hitelesek, hogy a színészek elvigyék a hátukon a történetet, egyszerû, tiszta báj volt bennük.
A második sztori egy love-story, ami a tiniközönségnek készült. Ezzel el is mondtam mindent. Súlytalanná vált, hiába dobálozik Romeó és Júliával újra meg újra, az amerikai pités humorral elegyítve sajnos nincs benne egységes törekvés, hová is vinne minket. Poén az az utolsó mondat, de nem filmbefejezés, ha valaki végigolvasta a könyveket, azért tisztában van azzal, hogy ennél lehetne értelmesebb vége a filmnek.
Meyer írónõ szerint ez a történet a legsötétebb a négy könyv közül. Ahhoz képest, hogy beleszólása volt a film megvalósításába és tevékenyen részt vett benne, sajnos ez nem látható, a cselekmény - pl az ágyban üvöltözés natúrban inkább hisztis, mint drámai a látott álomképek nélkül - a használt színek/fények, a dialógok, sem a filmzene nem ezt tükrözi, talán a soundtrack még igyekszik ezt az igényt vmennyire kielégíteni. A rendezõi koncepció bár még az elején használ utalásokat az elsõ részre - flashback-ek- és az indító narráció is utal az elsõ film megoldásaira, mégis elvesztem, nem éreztem az indító jelenettõl a becsatlakozást a film vége felé az olaszországi részbe és a zárójelenettel a keret megtört és sajnos az a mondat inkább béna poén, mint épkézláb forgatókönyvíró tollából származó szöveg. Egy heti sorozatnál azt hiszem, megengedhetõ és megjelenik egy folytatjuk felirat, de egy mozifilmnél.
Ami még szembetûnõ, a több pénz - a promocióra is gondolom jócskán elment - így a trükkök valóban szebbek. Vannak jól megkomponált jelenetek, ismerõsek a helyszínek, Bella és Edward még mindig szívszaggatóan szépek, helyes srácok a farkasok, az apuka is jó még mindig, mégis a megfelelési kényszer az olvasónak gyõzedelmeskedett a film funkciói fölött. Lehet, ha Hardwick mellé beteszik ezt a rendezõt társrendezõnek és megtartják Carter Burwellt - aki inkább a sztorinak ír zenét, mint a széplelkû közönségnek - akkor Jacobnak elég lett volna 5 kilónyi izmot összegyúrni magára ahhoz, hogy boldogan keljek ki a székbõl a moziban.
Az elsõ filmért azért is voltam hálás, mert ellentétben a könyv többoldalas ömlengéseivel, ki hogyan és milyen gyönyörû, ez a filmben egy 5 másodperces közelivel is megoldható volt.
Vannak tuti jelenetek - Volterra városi képei, a piros színekkel elárasztott utcák, és a Volturi a 3 trónussal, de pl az Alice féle látomás igazi barbár csapás, akár egy coca-cola reklám a Hamletban.
Vki írta, hogy kíválóan illik Alice csipkés kis lelkéhez és lehet hogy igaza van. Megbocsátható lenne, ha fel van vezetve ez a kikacsingató humor a film elejétõl és a Cullen családból bárkinek valóban fel lett volna építve a karaktere a film sztoriján belül, de eltekintve Carlisle-tól, azt hiszem, ami meg lett alapozva vmilyen módon az elsõ részben, sajnos nem lett továbbépítve, mástól idézve "üres statiszták" maradtak a családtagok, mellékszereplõk. A könyvben persze ezek a karaterek és a motivációik is sokkal erõteljesebben rajzolódnak ki, bár azt azért nem mondanám, hogy finomabban.
És a lassított jelenetek. (leginkább az fájt, ahogy letette Edward a telefont) Amiket emlékeim szerint az elsõ részben csak az akciókhoz használtak, itt a csöpögés részeivé is válnak...Sajnos a könyv hiányosságait a második film inkább feltárja, mint elrejti.
Amit még nem értek, az elsõ filmnél még megbocsáthatóak voltak a béna sminkek az alacsonyköltségvetés miatt... De a másodiknál ugyan miért volt az, hogy Laurent és Victoria normálisan néz ki, mig a Volturi egy-két tagja úgy mintha belecsapták volna szegény fejüket egy meszes vödörbe. néha még a borosta is átlátszott.
A harmadik részben már nem Rachel Lefevre játssza majd Victoriát, ami szintén bátor húzás...mert a csaj telitalálat volt a szerepre.
Szomorú vagyok, hogy a Batman sztori fel tudod nõni egy Sötét lovagig, és ebben a történetben is lett volna szufla - szerelmi bonyadalmak a halhatatlan önmegtartoztató ragadozó férfi és a halandó, kicsit esetlen és mégis szívós nõ között . Lett volna szufla, ha van egy épkézláb forgatókönyv és egy bátor rendezõ veszi kézbe, sajnos a New Moon inkább volt üzlet a szórakoztató iparnak és az Alkonyatot körülvevõ tömeghisztériának, mint mûvészi alkotás a filmvilágnak... ez van. Várjuk a harmadik részt!
Jocc55 2009 nov. 20. - 18:04:43
(482/1381)
Én is holnap megyek! És feliratos