9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 20. - 10:29:52 9/10
(461/1381)
ja és bár eddig is inkább Jacob és farkaspárti voltam. most már teljesen az vagyok! :)))
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 20. - 10:28:36 9/10
(460/1381)
hellóka!
én is itt vagyok.
már az Alkonyatba írtam.
nagyon tetszett a film!!! :)
képzeljétek 7 -en voltunk, és nagyon vegyesek voltak a vélemények a végére.
sajnos 2 barátnõm is úgy jött ki a moziból hogy: ez rettenetes volt..
:(((
nekem nagyon tetszett! rengeteget tudnék róla írni, valószínûleg ezt meg is teszem, de nem most mivel csöppet elaludtam, és dolgoznom kell!
10/10
FlaviaAssamite 2009 nov. 20. - 10:24:49 10/10
(459/1381)
engem nem zavartak :) a film miatt mentem, megérte, de még mennyire megérte!
10/10
FlaviaAssamite 2009 nov. 20. - 06:36:17 10/10
(458/1381)
hökk...
mégis mi nem tetszett?
a sztori (az idegen fickóval való motorozást kivéve) követte a regényt
a karakterek szuperek voltak
a farkassá változás csúcs módon kivitelezett
a farkasok gyönyörûek
Volterra szebb, mint ahogy én elképzeltem
a Volturi valami hipermegaistencsászár vámpíros volt
Victoria, Alice, Rosalie és Esme még szebb, mint az elsõ részben, hozták a karakterüket
a pasikról nem is beszélve, mert nyálam folyik
Bella szenvedése és szenvelgése jól átjött, a vívódása szintúgy
nem összecsapott, sõt, veszett jól összeállt film

szerintem
4/10
Ithink 2009 nov. 20. - 03:40:09 4/10
(457/1381)
Hogy õszinte legyek, hihetetlenül nagy csalódás volt. Az elsõ részt imádtam, egymás után is képes voltam megnézni, de ez... Jacob teste 10 pontos, de a film csak egy gyenge négyes :(
10/10
Rjamb 2009 nov. 20. - 03:17:40 10/10
(456/1381)
Csak egy gyors beköszönés......most értünk haza - jó volt látni azt az embertömeget kiözönleni a moziból....sztem mind a 7 terem szépen megtelt!!!

A film meg: Awesome...10 pont, de elfogult vagyok.....

jóéjt
10/10
rumizsu 2009 nov. 19. - 23:10:04 10/10
(455/1381)
Most láttam!!!!!!!!!!!! Szerintem nagyon jó volt! Persze könyvben mindig jobb de azért tetszett.
10/10
Majcsi 2009 nov. 19. - 22:56:16 10/10
(454/1381)
Nagyon egyetértek veled és nagyon tetszett az írásod. Bár hozzáteszem én örülök h Bella Edward mellett van, de én nekem a kedvencem Jacob. Én sem értem h sokan miért nem szeretik, pedig nagyszerû karakter. Ott volt mindig Bella mellett és a New Moonban Bella kihasználja, mert õ az aki keresi Jacobot elõször, azért h az apja ne akadjon ki rá amiért még mindig bánkódik és nem csinál semmit. Jacob mindig ott van mellette, védi. Edward tényleg egy kicsit olyan megszállottnak tûnik. És most h újra olvastam az Eclipse-t sajnáltam nagyon Jacobot, mert amit Bella mûvelt vele az már nagyon undorító volt, fõleg amikor megcsókolta Jacobot, azért az nagyon gáz volt. Utána meg "elhagyta" és Edwardnak sírt h megbántotta Jacobot... hát megérdemelte volna h két szék közül a pad alá essen... De tudva h mi a vége azt mondom Edward és Bella összeillik, és Jacobnak is jó sora lesz. De én biztos Jacobot választottam volna, mert Edward már egyszer elhagyta... és ki tudja nem jön rá újra h ártalmas Bella életére.Ez az én véleményem. És várom nagyon a holnapi filmet! Remélem nem rontják el, az elsõt nézés után olvastam, most fordítva és sokkal kritikusabb vagyok azokkal a filmekkel amit olvastam és imádok, de remélem nem csalódok benne. Az elsõ nagyon szép film volt, még annak ellenére h nem arról szól h smacizzanak ezerrel nagyon átjött h szeretik egymást... remélem a New Moonban sem csalódok.
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 19. - 22:03:12 9/10
(453/1381)
húha!
te vagy az elsõ! :)))
nemsokára mi is indulunk!!:)))
10/10
FlaviaAssamite 2009 nov. 19. - 21:59:07 10/10
(452/1381)
Gilka, Sundae, Hannah,

Spoiler***
ti sosem voltatok úgy, hogy a környezetetek (szülõket beleértve) úgy gondolta, hogy akit szerettek, a bokájáig se ér annak, aki csak a barátotok?

spoiler vége
10/10
FlaviaAssamite 2009 nov. 19. - 21:55:40 10/10
(451/1381)
Most értem haza a zártkörû premier elõtti vetítésrõl a westendbõl.

10pont...

ritkán mondok ilyet, de tökéletesen visszaadja a könyv hangulatát...

csak vigyorogni bírok :))))))))))))))))))))))))))))))
Balivet6 2009 nov. 19. - 21:51:24
(450/1381)
én is hasonlóképpen gondolom!
offtopic
HannahDora 2009 nov. 19. - 21:33:40
(449/1381)
A filmet egyelõre nem láttam, csak a könyvvel kapcsolatban szeretnék reagálni az elõttem elhangzott véleményekre.

SPOILER

Tökéletesen, minden tekintetben osztom Sundae véleményét. Én még nagyon régen olvastam a könyveket, jóval azelõtt, hogy Magyarországon megjelentek volna, akkoriban csak itt-ott hallottam róluk a neten, és felkeltették az érdeklõdésem. A sorozat egyetlen darabja, ami igazán tetszett, a New Moon volt, de számomra is hatalmas csalódást okozott a vége. A New Moon a Jacob-szál miatt tetszett, egyszerûen azért, mert az õ karakterét éreztem egyedül igazán valóságosnak, és az, ahogyan Bellával bánik (különösen a New Moon-ban) szerintem a legszebb aspektusa az egész történetnek. Tudom, hogy a Twilight lényegében Edwardról és Belláról szól, ami tökéletesen érthetõ, de a rengeteg ellentétes véleménnyel szemben én sohasem éreztem olyan erõs, és fõképp igazi szerelmet kettõjük között, mint ami Jake és Bella között volt, legalábbis Jake oldaláról... Inkább úgy mondanám, Jake törõdése és odafigyelése tetszett leginkább (fogalmam sincs, a magyar fordításban ez hogyan jelent meg, de emlékszem, milyen kedvesnek találtam, hogy folyton "honey"-nak hívta Bellát). Számomra Edward szerelme mindig egyfajta megszállottságként jelent meg, ami a karaktere ismeretében persze érthetõ, de arra sohasem találtam mentséget, hogy Bella miért viselkedett úgy, ahogyan viselkedett (különösen a Breaking Dawn-ban...). Szerintem mérhetetlen önzõség, amit Jake-kel mûvelt, a New Moon-ban leginkább. Az egy dolog, hogy számára Edward az igazi, de ez nem indokolja, hogy Jake-et csak úgy kihasználhatja, amikor szegény fiú tényleg mindennél jobban szereti.. A napokban jelent meg egy interjú, melyben Robert Pattinson azt nyilatkozta, hogy õ bizony "Team Jacob", mert Edward és Bella szerelme teljesen exkluzív, mindenki mást elidegenítõ, míg Jacob elsõsorban a legjobb barátja szeretne lenni Bellának, és a többi vérfarkassal is megismerteti, nem magának akarja Bellát, hanem annak a világnak a részeként szeretné látni, ahová õ tartozik. Én egyetértek ezzel a véleménnyel, azt hiszem, valóban ez a legfõbb különbség. Remélem, senki sem veszi sértésnek, amit mondtam, tisztában vagyok vele, hogy az elenyészõ számú Jacob-rajongók számát gyarapítom, és sok Edward/Bella rajongó egyszerûen gyûlöli Jake karakterét (hogy miért, azt sosem fogom megérteni), pedig nélküle elég egysíkú lenne a történet. A New Moon filmben a legtöbben valószínûleg az olaszországi jelenetet várják, én a film elsõ felére sokkal inkább kíváncsi vagyok, habár úgy gondolom, a Bella/Edward kapcsolat filmre vitele jobban sikerült, mint a megírása. Mind Kristen, mind Rob hihetetlenül szimpatikus ember, szerintem az elsõ Twilight film gyönyörûen sikerült, nagyon szerettem a kékes színeit, a kézikamerás indie-felvételeit, a kreatív megoldásait. A New Moon egész biztosan más lesz, sokkal nagyobb szabásúbb, de remélem, a hangsúlyok nem tolódnak majd el nagyon a könyvhöz képest. Jó lenne, ha a Jake/Bella szálra is sikerülne koncentrálni.
Csak ennyit szerettem volna mondani. Elnézést a hosszú hozzászólásért!
Gilka 2009 nov. 19. - 18:55:33
(448/1381)
SOPILER IS LEHET BENNE






Ugyanez az érzést volt bennem is és sok más emberben is. Nyugodj meg. Ezért örökké haragszom az írónõre. Annyira megutáltatta velem Bellát... Meg sem érdemli Jacobot!!!!
Sundae 2009 nov. 19. - 18:49:01
(447/1381)
Furcsa és ez egyelõre nem a filmmel kapcsolatos, mivel épp ma fejeztem be a tegnap elkezdett könyvet, hogy meglegyek vele még a film elõtt.

***SPOILER***

Én a könyv végében borzalmasan csalódtam, gyõzzetek meg, hogy nem kellett volna! A 3/4-ig nagyon élveztem, igazán szívhez szóló volt, sõt. Azután amikor kezdett a vége formát ölteni, valamiért elkeseredtem. Lehetséges, hogy pont ez a szép benne, hogy emberi tulajdonságokat (is) mutat be, hibákat, dolgokat, amikrõl mindannyian tudjuk, hogy helytelenek, mégis megtesszük?
Akkor is megemészthetetlen, hogy kihasználva azt a szegény srácot, aki egy mosolyáért boldogan törte volna el hat helyen a saját karját és akinek beférkõzött a mindennapjaiba... Temérdek dolgot éltek meg közösen és egyszerûen csak le van tojva, mintha sosem létezett volna, amikor felbukkan újra Edward - jó tudom, hogy mindig is õt szerette -. Valamiért akkor is hiányérzetem volt a köny végeztével.
Persze ez nem a sorozat vége még, csak ezé a részé, jön még kutyára dér, szokták vót' mondani :D
We'll see. (bocsi a terjedelmességért, csak kíváncsi vagyok mások véleményére)

***SPOILER***
Gilka 2009 nov. 19. - 18:40:13
(446/1381)
Hidd el h egy rajongó akkor is 10est ad erre a filmre ha filmtörténetileg nulla. Ne várj el ilyet. Az ember a saját szájíze alapján osztályoz nem a film történelmi jelentõségének szempontjából:)
csinema 2009 nov. 19. - 17:48:47
(445/1381)
még szerencse, hogy szólásszabadság van, és a gonosz emberek általánosíthatnak és minõsíthetnek :) sajnos nem olvastam végig a fórumhozzászólások nagy könyvét és etikai kódexét, csak addig jutottam, hogy ez fórumozás nem a "jót, vagy semmit" kategória ;)
10/10
Johy 2009 nov. 19. - 17:30:35 10/10
(444/1381)
Annyira jókat derülök az ilyen "okos" kis általánosításokon. Pláne mivel én vagyok az egyik példa ennek ellentétére. :D

Pl.:Gyûlölöm a HSM-et és minden más ilyen filmet. (sõt inkább vagyok oda az akciófilmekért)

Úgyhogy kímélj meg a "remek" emberismeretedtõl, légyszíves. :D
7/10
Elza Melinda 2009 nov. 19. - 17:29:25 7/10
(443/1381)
Nincs rózsaszín táskám, azt sem tudom mikor voltam 20 éves, de holnap este fél 8-ra jegyem van, és már nagyon várom a filmet! Utána esküszöm rögtön pontozni fogok! :o)))
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 19. - 17:29:15 9/10
(442/1381)
nem vágod a lényeget. nem illik másokat minõsíteni.
(...kortól és nemtõl függetlenül...) ;)