Téma: Alkonyat

10/10
offtopic
BabaYaga 2009 nov. 22. - 14:49:07 10/10
(87760/91800)
Hi SR és feeedra!

Mi, mi, mi???? Rachelle-t leváltják??? Na, ez még új nekem, és máris kiakadtam. Õ már a sorozathoz tartozik, ha leváltják, abból botrány lesz. Ha más nem, akkor majd én csinálok. :SSS

A papucs nem tûnt fel, viszont az igen, hogy Aro tökkkéletesen játszotta a vigyorgós gyökér szerepet. Utáltam kellõképpen, úgyhogy elérte, amit akart. :)
10/10
offtopic
feeedra 2009 nov. 22. - 14:45:16 10/10
(87759/91800)
Szia SR! :)
Hogy Te miket észre veszel!! :)))
RM trailer magyar sub-bal. :)
http://www.youtube.com/watch?v=35ywrb5WSSU&feature=player_embedded
Nagyon várós ez is!
10/10
offtopic
Spunk Ransom 2009 nov. 22. - 14:27:39 10/10
(87758/91800)
Hellósztok!

Hápe', hogy erre járunk. ;-) Nekem is jutnak még eszembe dolgok.

Jelentem, harmadszor is megnéztem a filmet tegnap. A szerelem csak erõsödött. <3
10 pont! Chris bácsinak meg vállveregetés.

A Victoria üldözéses jelenet alatti szám (Hearing Damage) a nagy kedvencem lett. Maga a jelenet is fantasztikus. Rachelle tökéletes. Sajnálom, hogy leváltották. :(

Észrevette valaki, hogy Marcuson papucs van és mezítláb van? :D Harmadszorra már ilyenek is lejönnek.
Taylor valóban nagyon jól játszott, de ezt már leírtam elsõre is.
A letaglózó, érzelmileg kikészítõ...Edwardos jelenetem továbbra is a kínzás. Fantasztikus, amit ott Rob mûvelt a testével, a mimikájával. Szinte nekem is fáj, ahogy nézem.
<3 <3

Kristen pedig eszméletlen aranyos, ahogy hazarohan és mondja, hogy hatalmas farkasokat látott... Huge wolves...hát ahogy ezt mondja. Tök szeretetreméltó. :))

Ashley nem nagyon élte bele magát néha a dolgokba. Szép csajszi, nagyon édes hangja van, de a színészi képességei azt hiszem...nem valami erõsek.
10/10
offtopic
feeedra 2009 nov. 22. - 14:01:47 10/10
(87757/91800)
Helló! :)
Szerintem is! :)) ..és ha már külsõségek!! Törném el annak a kosztümösnek a kezét, aki ezeket a ruhákat Robra meg Kristenre adta!!! :(( Mert annnnyira, így öltözködik egy 17 éves! Borzasztó! Ahogy a trailerekbõl lejött az öregített verzió, az a filmben is megvolt szépen. :( Bár Bella szép volt arcra, ..inkább Edward stylist-jét folytanám meg egy kanál vízbe! :))))
Alice ruháira meg nem is emlékszem. :) De ha lejön a film végre, ez lesz az elsõ amit lecsekkolok rajta. :)
Rob vetközött: pipa
Jake vetközött: pipa
A teljes boldogságomhoz még Kellanról is lekaphatták volna a polót pár pillanatra, valamilyen ürüggyel! :)))
Mondjuk beszerelhette volna Bella ajándék rádióját, olajos meztelen felsõtesttel! :)))))))))) Bírtam volna! :))
Jah, Volturit nem írtam én se! Eszméletlen jó volt. Mármint, a színészek. Tényleg félelmet keltõek voltak. Kíváncsi vagyok, vajon Sml kiabálta e: VOL-TU-RI!! :))
Csodálkozom magamon, hogy nem sírtam és nem is hozott ki belõlem olyan katartikus érzéseket, mint anno a Twilight. Persze AZ elõtt nem voltam így ráedzve, hetekkel elötte minden infóra kiterjedõen, mint most. Nem is tudom.. még van egy fontos dolog, amiben negatívumot látok, érzek. De meg kell néznem még egyszer legalább, hogy biztosan "olyan" e. Utána megírom a problémámat, mert kíváncsi vagyok, hogy más is olyannak érzi e. na ezt most jól megmondtam, mi? :)))))
Szép napot! <3
cuppp :)
10/10
offtopic
BabaYaga 2009 nov. 22. - 13:14:33 10/10
(87756/91800)
Mégis hozzátennék még valamit. :)
A Lautner gyerek egyre jobban tetszik nekem. Szeretnivalóan és hitelesen játszik. Neki tényleg elhiszem, hogy imádja és félti Bellát, és hogy õrültmód féltékeny Edwardra. Nem erõlteti, nem kínlódik, mintha csak magát adná.
És nem mellékesen, valóban jól néz ki a srác.

- Bocs Rob, de lehet, hogy picinykét hûtlen leszek... :))) -
10/10
offtopic
BabaYaga 2009 nov. 22. - 13:00:19 10/10
(87755/91800)
Hi Lányok (és Fiúk, ha esetleg jártok erre)!

Csak egy gyors bekukk' erejéig szeretném elújságolni, hogy másodjára is megnéztem a filmet tegnap este. Mert most a tesóimmal, és mert ezúttal picit jobban szerettem volna fókuszálni a részletekre, meg ilyenek...., és mert úgy döntöttem, a New Moon-nál sem fogok megállni 7., az már biztos. :D

Most, hogy az egyes kiábrándító, fordítási bakikra már fel voltam készülve, illetve így, hogy eleve nem figyeltem annyira a szövegre, MÉGJOBBAN TETSZETT /most nem kiabálok, csak nyomatékosan kijelentek :)))/!
Figyeltem a zenét; soundtrack-et, score-t, és maximálisan a hatása alá kerültem. Elsõ alkalommal alig tûnt fel Lykke Li - Possibility-jén kívül más, mert nem azzal voltam elfoglalva, most viszont a Alexandre Desplat (nem olyan, mintha egy vámpír neve lenne? :P) aláfestõ zenéin is megdöbbentem. Jók!!! Tényleg!
Kihallani véltem a a filmen végigvonuló, vissza-visszatérõ dallamot is, igaz, nem olyan élesen, ahogy Cartel Burwell Bella's Lullaby-motívuma jelent meg többször az Alkonyatban, mégis...

*SPOILER*

Megindítóak voltam a háttérzenék Bella bolyongós jelenete (Edward lelépése után), Victoria üldözése, aztán Bella sziklaugrása alatt is, úgyhogy nekem nagyon bejött. Remélem, ezek is felkerülnek idõvel a Utube-ra...
Már nem nevettem annyira a közvicc by full nézõtér tárgyát képezõ vetkõzõs vagy utópisztikus jeleneteken sem. Valahogy most éreztem azt igazán, hogy tényleg minden úgy volt jó, ahogy volt. Edward félmeztelenül sem hatott már annyira nyiszlettkének, mert a köv. sikátoros jelenetben, közeli kam.állásból már látszott, hogy azért õ sem egy kis darab (hogy enném meg azt a kis "fonnyatag", "csillagtök" testét neki xDxDxD).
Azt hiszem, amin röhögnünk kellett, azt valóban poénnak szánták. Pl. Jake Bella szobájába felmászós jelenetén ("El onnan, jövök!") kifejezetten vigyorogtam, haláli.

*SP.vége*

Nem voltak sem erõltetett, sem gagyi, sem hatásvadász feelingjeim.
A hidegszûrõ hiányát többen is szóvá tettétek, most direkt odafigyeltem. Úgy vagyok ezzel, hogy rendben, a vámpíros jeleneteknél talán nem ártott volna, márcsak a hitelesség, de min. a kontraszt miatt, mégsem volt problémám ezzel. Tudjuk, hogy õk vámpírok. Tudjuk, hogy néznek ki. Falfehér arccal már bámultuk õket néhányszor 2 órán át a Twilight-ban, so most ránkfért egy kis melegség(esség), nem igaz? :D
Ahhoz, hogy együtt érezzünk Jacobbal és a farkasokkal, és megszeressük õket, hogy csodálhassuk Victoria túlvilágian gyönyörû, vörös haját :), hogy végre olyan szépnek lássuk Bellát, amilyennek Edward látja, mindezekhez szükség volt a meleg árnyalatokra. Legalábbis én így érzem, de nem vitatkozom azzal sem, aki másként gondolja.

Na, (ismét) röviden ez lenne a 2.szori véleményem. 3.-at már ígérem, nem írok. :DDD
Erika05 2009 nov. 22. - 00:56:39
(87754/91800)
Nagyon örülök h ilyen jó kritikát kap a film,én is megnéztem a new moont.Nekem annyiból nem tetszett, hogy beültem és és ... és hirtelen vége. IMÁDTAM. mintha csak öt perces lett volna,még néztem volna tovább,nem volt unalmas,lehetett nevetni kicsit szomorkodni,készíthették volna hosszabbra.és ezt most nem rosszból mondom de tényleg, a sirásról csak annyit h mikor hazajöttem nekem csak akkor sikerült igazán felfogni h mit is láttam és este áztattam kicsit a párnát:) de a film naggyon tetszett és remélem akik majd még csak most fogják megnézni azok is ezen a véleményen lesznek:)
10/10
offtopic
feeedra 2009 nov. 22. - 00:03:19 10/10
(87753/91800)
Szasz Csajok! :)
Én is láttam!!! ..és nem is sírtam! Ti sírtatok? Mennyi zsepi fogyott? :))
Röviden: Nagyon tetszett! Valaki, nemtom ki írta, hogy Úgy volt jó, ahogy volt.. és tényleg!
Persze rögtön nézném újra, ezért már szépen csorog le torrenten. pszt! :))
So: Nekem érdekes volt kicsit, mert a Twilight-nál fordítva voltam.. elõször film és utána olvastam a könyvet. Most meg a jelenetek alatt, folyamatosan "ment" a könyv szövege a fejemben. :)
Zenével sem volt bajom. NM zenébõl abszolute szüzen mentem a moziba, így nem volt elõítéletem. Most majd, meg fogom hallgatni a soundtrack-et, kíváncsi leszek, hogy így is bejövös lesz e.
Színészek: szinte mindenki sokkal jobban hozta a karaktert, mint a Twi-ben.
Charlie+Bella dialógusok nagyon tetszettek. Jake+Bella eszméletlen jó párosban nyomták. Egy pillanatra sem zökkentem ki, hogy ne lenne valódi amit a szemem elé toltak. :)Edward testével sem volt bajom. (nem is lenne, ajajj :) )
CGI is szupi volt, nem éreztem gagyinak a farkasokat. A vámpírok gyorsmozgása is sokkal szebben volt megjelenítve, mint a Twi-ben, vagy legalább is nekem jobban adta az extra gyorsaság feelinget. Edward halucinációk is szépen voltak megoldva. Különösen az tetszett ahogy eltüntek. :)
Ami nekem hiányzott az a Twilight hangulatot hozó hidegszûrõ. Talán az kárpótolt, hogy valami hihetetlen szép volt a forgatási környezet és nagyon szépen is volt fényképezve. Ha már hasonlítok, akkor azt még muszáj: Klasszisokkal jobb volt a rendezés és a vágómunka.
Azon a cselekmény módosításon meg nagyot néztem, hogy Victoria okozta Harry szívinfarktusát!! :) De így nagyon passzolt a történetbe és a többi eltérés a könyvtõl sem zavart.
Bosszantott, hogy több, mint 20 percet csúszott a film vetítése. Üres hely nem volt, nézõtér csordultig, annak ellenére, hogy egyszerre több teremben, szinkronban folytak a vetítések. Szerencsére nem volt zajos a társaság, a mi termünkben. Zéró hangreakció volt pölö, a Jake féle vetkõzésre is. Egyedül annál a jelenetnél volt hangos, tömeges röhögés, amikor Aro Alice szemén át látja Bella jövõjét. Megjegyzem, azon én is röhögtem. :)) Az valahogy nem kellett volna bele.
Kedvenc jelenetem a filmben: öö, gondolkodom, de most ez így kapásból nem megy, MÉG! :) Ehhez valószínû meg kell még néznem párszor. Meg is fogom! :)) MERT JÓ! <3
Btw: Tapasztalatból mondom! :) : egy olyan pasi, aki nem látta a Twilightot, nem olvasta a könyveket, csak egy nõnemû 2 szép szeme miatt ült be a moziba, az sokszor csak nézett mint a sülthal és nem tudta olyan mélységekben átérezni a filmet, mint én. :) Ergo: Könnyû fikázós kritikát írni róla, meg azt ráköpni, hogy szar.. mint beismerni, hogy nem értette meg, vagy nem érezte át a filmet úgy ahogy kellett.
Különben meglepõen sok pasi nézte meg. Gondolom kisebb részben érdeklõdésbõl, inkább párkiséret miatt. Amiatt is aggódtam, hogy kicsit öreg leszek a sikítózó tinik között, de nem volt vészesen alacsony az átlagéletkor. :))
óó, de hosszúra írtam! juj, bocsi! :))
szép esét/éjszakát!
cuppp <3
10/10
offtopic
Danett1975 2009 nov. 21. - 23:07:22 10/10
(87752/91800)
Másodszor is megnéztem és minden eddigi fenntartásom leomlott.

Nagyon nagy élmény. A kedvenc zeném pedig a Victoriát üldözõs jelenet alatt megy.

http://www.youtube.com/watch?v=NXwyE0IrA2M

Amikor elõször hallgattam meg az albumot (a film ismerete nélkül) nem találtam olyan számot, amit szívesen hallgattam volna. Sejtettem, hogy ez változni fog, ha már tudok képet is kapcsolni a zenéhez és igazam lett. Nagyon bejövõs zene lett.
Erika05 2009 nov. 21. - 22:10:00
(87751/91800)
nem tudsz belõle scenelni?már csak kiváncsiság semmi más okom nincs rá:)
10/10
offtopic
Miaa 2009 nov. 21. - 21:25:38 10/10
(87750/91800)
Láttátok már a BRAVO twilight extra füzetét? Nem tudom ki csinálta, de biztos csukva volt közben a szeme :S
A szereposztásra gondolok :/
offtopic
Erika05 2009 nov. 21. - 21:05:02
(87749/91800)
10/10
offtopic
Miaa 2009 nov. 21. - 20:12:40 10/10
(87748/91800)
Sziasztok!
Azért én is hazaértem a tegnap esti mozizásból:)))))))))))
Én elégedett vagyok a filmmel, de azokat is megértem akik nem olvasták a könyvet és nem tetszik nekik. Nagyon hû lett a könyvhöz, persze egy két párbeszéd lényege mintha elveszett volna a részletekkel. A könyvben több humor szorult Edwardba amit most kispóroltak belõle.
Ebben a részben a farkasok a fõszereplõk, a cél hogy megszeressük õket is (hátha a vámpír utálók majd a farkasok kedvéért nézik meg az Ecliset), erre egy kicsit minta rágyúrtak volna. A farkasokat nagyon szépen megcsinálták, én ilyennek képzeltem, kedvem lenne megsimogatni õket:)))))))
A zene nem volt vészes, persze nem olyan jó mit a Twilight-ban, de lehetett volna jobb is.
A színészi alakítás mindenkinél nagyon tetszett, itt már jobban láthatóvá váltak az érzelmek amit a legjobban kritizáltak. Lehet tényleg a könyv rajongóinak készült, és még ez sem lett egy pasi film, de aki nem elõítélettel ül be megnézni az megszeretheti.
Elsõ moziélménynek kiváló volt, még akkor is, ha több mint félórás késéssel kezdõdött, és a várakozás alatt elõvettem a könyvet olvasgatni;)
Azt hittem hosszú lesz a 130 percet végig ülni, de szomorúan vettem tudomásul hogy az idõ észrevétlenül elszaladt.
Na azt hiszem elsõ beszámolónak elég lesz;))))))))
NEKEM NAGYON TETSZETT ÉS MÉG SOKSZOR MEGNÉZEM AZ FIX ;DDD
(azt hittem majd sírok, de a végén döbbentem rá hogy ez elmaradt)
offtopic
pkeroka 2009 nov. 21. - 17:31:02
(87747/91800)
Köszi! :(
Nem baj, a DVD-n biztos rajta lesz :) Csak ugye azt kivárni... ;)
10/10
offtopic
Danett1975 2009 nov. 21. - 16:08:34 10/10
(87746/91800)
Áruld el mi a célod. A kioktatás?

Megkaptuk, köszi, el lehet húzni oda, ahol szívesen látnak.
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 21. - 15:07:27 10/10
(87745/91800)
Na ezt rögtön gondoltam....
Csak 5-600 hszt szûrtem végig, ebbõl 1-ben szerepelt a saga szó helytelenül (ahogy azt már az imént is írtam). a többi: becopyzott idézetek, cikkek, melyekben teljesen normálisan és értelmezhetõen jelenik meg a szó.
de elvitatkozhatunk még ezen a faszságon egy darabig. hajrá!
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 21. - 14:34:33 10/10
(87744/91800)
"könyörgöm", egy hozzászólásban láttad, és gyorsan beírtál mindenkinek.
gratula! még sok ilyen hozzászólást plíz, és nagyon népszerû leszel a porton...
10/10
offtopic
Danett1975 2009 nov. 21. - 14:30:59 10/10
(87743/91800)
Ajánlom figyelmedbe Stephenie Meyer - az író - honlapját.

Ha õ használja a Saga kifejezést, akkor engedtessék meg nekünk is.

De azért köszi a hozzászólást.
10/10
offtopic
BabaYaga 2009 nov. 21. - 13:37:51 10/10
(87742/91800)
Hello TS V.I.P.! :)

Látom, elszomorodtatok a negatív kritikákon, amit meg is értek. Amikor MC-vel kijöttünk a moziból 20-án hajnalban, szerencsére voltam annyira a film hatása alatt, hogy nem szálltam vitába azokkal, akik csak annyit tudtak nyilatkozni róla, hogy "Hát ez ritka sz*r volt..." Mitagadás, ez aztán a mélyenszántó kritika, hm... Viszont rosszul esett, nem is kicsit.
Nem tudom, mit reméltek/vártak, akik ekkorát csalódtak..., mindenesetre nem hiszem, hogy meggyõzõen el tudták volna magyarázni. Esküdni mernék rá, hogy akiknek nem tetszett, eleve úgy mentek el, hogy "na, most megnézem, mire van úgy oda az a sok elborult agyú twifan", és mivel fikázni ment be, hát fikázva is jött ki. Másra nem tudok tippelni, de nem is akarok. Úgy döntöttemn, hogy már nem érdekel.

Vígasztaljon Benneteket a tudat, hogy ezek a lehúzó kommentek és "kritikák" (egyik sem túl hivatalos, sem túl profi) semmit sem nyomnak a latban. A Twilightnál is fröcsögtek az antifanok, a NM ellenben mégnagyobb siker lesz (vagy már az), hát muszáj, hogy többen fröcsögjenek. Így leszünk egyensúlyban.
Majd a 2010-es díjkiosztók beszélnek helyettünk. ;)

Én pont azt kaptam a filmtõl, amit vártam, talán "picivel" :) többet is. Így ezt ezúton köszönöm Chris Weitz-nek és a többikenek. :DDD
Mindent leírtatok már elõttem: Jake teste, Edward teste, zenék, farkasok stb., így sok újat nem fûzhetek hozzá. Egyetértek, egyetértek.
Mint (néha hûtlenül eltûnõ, de) õsöreg Alkonyat topictag márcsak felebaráti szeretetbõl is Marcipáncica, Sick Lion és Spunk hozzászólásait kell kiemelnem, de ez vagyon az óriás igazság. :)))
1. A színészi játék mindhárom fõszereplõnél tökéletes volt. Lautnernél különösen, de ez normális, hisz az Alkonyatban sokat nem mutathatott meg magából, bezzeg itt... ;)

2. Az animációkat is csak méltatni tudom. Tény, hogy az elsõ fekete "dög" kicsit szokatlan volt, de kellett a döbbenet, benne volt a pakliban. Bevallom, az én szívem legjobban akkor szorult el (leszámítva a film számos egyéb jelenetét :D), amikor a finisben farkas-Jake szemeit néztem. Gyönyörû volt.
Szellem-Edward füstté illanása is nagyon tetszett, szerintem remekül megcsinálták.

3. Ami a testeket illeti, csak idézni tudom Spunkot és Liont. Edwardnak szépnek kellett lennie, és nem óriás izomagynak, ráadásul hallott. Nem változhat... Ok, ok, tudom, Rob rajongó vagyok (bár most cseppet meginogtam xDxDxD), de ez most egy objektív álláspont. Két szembenálló törzsrõl/fajról van szó, szükség van az éles különbségekre. Jacobot ezért, Edwardot azért szeretjük, ahogy persze Bella is.

4. Zenék... Nekem tetszettek ugyan, bár ezúttal valóban nem jöttek át annyira, mint az Alkonyatban. De hol van még a bûvös 7., 8., 9. alkalom, amikor a moziban ülve már együtt dúdolunk Lykke Li-vel... ;)
Ráadásul ez egy új film, új rendezõ, új zeneszerzõ. Meg kell õket szoknunk.

Belinkelem a háttérben halkan elbújó aláfestõ zenéket is (illetve az ízelítõjüket, mert a teljes trackeket nem találtam meg).
New Moon The Score Part 1., 2.
http://www.youtube.com/watch?v=cuugDMx17d8
http://www.youtube.com/watch?v=GxeA525b3JM
Cartel Burwell remekmûvét talán nem sikerült túlszárnyalniuk, de ki tudja..., magamat ismerve megeshet, hogy hamarosan ezeket is imádni fogom. :)

Nos, elsõre ennyi. Mivel ritkán ugrom csak be, ezért most Rátok zúdítottam mindent. :DDD
A poén kedvéért rövidke hozzászólásomat az Újhold topikra is bemásolom, hogy legyen min zúgolódniuk az önjelölt kritikusoknak. :P

Ma este valszeg 2.szor is megnézem a filmet. Az Alkonyatnál 1 hónap telt el, de most mire is várnék olyan sokáig?... :D

Pusza Nektek! Majd még jövök, ha tudok.
10/10
offtopic
Danett1975 2009 nov. 21. - 13:30:16 10/10
(87741/91800)
Sziasztok!

Az a videó pusztán csak 1 napig volt fent a youtube-on, aztán letiltották.
A szemfülesebbek még idõben letöltötték.