Téma: Alkonyat

10/10
katalinm 2013 júl. 23. - 11:49:27 10/10 Előzmény borkasztik
(91736/91796)
Bevallom, nem olvastam még a könyvet, csak a Midnight Sun elkészült fejezeteit (ebben az Alkonyat van leírva Edward szemszögébõl), de ennek alapján nagyon szeretném elolvasni a könyveket is.
Másrészt, teljesen igazad van abban, hogy a történet "vontatott", de csak akkor, ha nem vesszük észre az apróbb részleteket a filmben. (ígérem, amint elolvasom a könyvet, és megváltozik errõl a véleményem, megírom):)
Számomra azért nem volt unalmas, mert sok visszaigazolást és tanácsot/lehetõséget kaptam arra nézvést, hogy miképp haladhatok tovább egy utamon, mellyel a szorosabb és távolibb környezetem elfogadását és jobbá tételét mozdíthatom elõbbre.
Bella viselkedése - szerintem - tökéletesen leírja a tinédzser lányok 90%-nak gondolkodását (így a hétköznapokban könnyebben megérthetõ lehet a viselkedésük). Amelyikük nem ismeri el, az nem igazán õszinte. Sokszor önmagával sem.:(
Szerintem ez a film - mivel "tinédzser szerelemrõl szól", ennek a korosztálynak készült. Ami a legjobb lehetõség arra, hogy felnyissa bennük azon értékek fontosságát, melyek a sorok közt rejtõznek.
Én amikor megnéztem az elsõ részt, egybõl arra lettem kíváncsi, honnan ered a történet? Mikor megtudtam, hogy az írónõ szó szerint megálmodta (ráadásul szinte ilyen részletességgel), rögtön azt éreztem ez "csatornázott" történet. Ma már tudom, hogy minden "csatornázott" történet kiemelkedõen fontos útmutatás az egyénnek aki kapja, ha pedig kikerül a nyilvánosságba, az a célja, hogy minél több embert "megérintsen", átértékelésre motiváljon.
:) Hát lehet, hogy a fentiek elég "homályosak", de egyenlõre nem tudom érthetõbben leírni. :)
borkasztik 2013 júl. 22. - 19:47:56 Előzmény katalinm
(91735/91796)
Ez tiszta sor :) Ezért is mondtam van benne nagy lehetõség. Ezek nekem is leestek. De tény az hogy nagyon vontatott történet. És amiket te mlítesz hogy ugye van egy vámpír aki beleszeret a zsákmányába és tépelõdik, ez mind szép és jó de ezt mind Bella szemszögébõl figyeljük meg nem a vámpír oldaláról. Nekem meg unalmas votl olyanokat olvasni több 100 oldalon keresztül, hogy most miket álmodik meg mirõl fantáziál, milyen ruhát vegyen fel. Jajj valyon mit gondolnak stb. Nagyon csöpögõs. NEm baj ha van benne olyan, de ez majdnem végig úralja a könyvet. Az a része meg érdekes volt mikor a vámpírok és emberek közti külömbségeket ecsetelték, vagy Bella kutatni kezdett a Vámpírizmus után stb. De ezek kevés részét képeszték a könyvnek filmek.

Szóval több minden is történhetet volna egy könyvön belül.
10/10
katalinm 2013 júl. 21. - 17:09:40 10/10
(91734/91796)
A legnyilvánvalóbb üzenet - számomra -, hogy csak rajtunk múlik milyen életet/világot választunk magunknak.
Hogy bármit fel tudunk adni, ha úgy döntünk. És ebben a formában nem áldozathozatalként éljük meg, hanem önnön magunk jobbá tételéért tesszük.
Hogy nem számít, mit közvetít a környezetünk, de ha elég erõsekké és tisztává eddzük magunkat - erre vannak a nehézségek és a kihívások -, bármire (még a lehetetlenre és a csodákra is) képessé válhatunk.
Csak belegondolva:
Adva van egy vámpír, akinek az emberi vér a lételeme. És a számára legízesebb vér tulajdonosa nem csak táplálékként vonzza, hanem a számtalan, ritka, tiszta, gyermeki tulajdonságával, esetlenségével, gondoskodó megnyilvánulásával együtt. És ez a vámpír el kell döntse, hogy ki õ? Mi a fontosabb neki? Egy ilyen értékes lény - megjegyzem ez a jelen világban megítélésem szerit a legnagyobb érték mindennél - megóvása, miközben nap, mint nap szembe kell néznie a kihívással, hogy megízlelje, csillapítsa vele éhségét, vagy mérhetetlen önuralom mellett napi szinten megóvja minden bajtól, miközben azt érzi, pont egy ilyen társra vágyott mindig is.
Másodsorban adva van egy fiatal emberi lény, aki ilyen fiatalon bölcsebb mint sok érett felnõtt, hisz tisztán látja: (idézem)
"...választanom kellett, ... aközött, hogy Ki Legyek és Ki Vagyok?
Mindig is különc voltam. Szó szerint végigbotladoztam az életemen, folyton kilógtam a sorból. Más vagyok, mint a többiek, de ez sosem zavart.
...szembe néztem a halállal, gyásszal, fájdalommal, és sosem éreztem magam ennél erõsebbnek, valódibbnak, jobban önmagamnak.
Mert Ez az Én Világom is, Ide tartozom..."
És még egy idézet:
"Nem annak van itt az ideje, hogy nehéz döntéseket hozzunk, hanem hogy hibákat kövessünk el.
Rossz vonatra szállni, és elakadni valahol, szerelembe esni,... sokszor.
Diplomát szerezni filozófiából, mert abból tuti nem lesz karrier. Újra és újra meggondolni magunkat, mert semmi sem állandó. Úgyhogy hibázzatok, amennyit csak tudtok, mert így ha majd egyszer megkérdezik, hogy mik akarunk lenni, nem kell találgatnunk. Tudni fogjuk."
:)
borkasztik 2013 júl. 21. - 08:14:53 Előzmény katalinm
(91733/91796)
Milyen átfogó spirituális üzenete van ennek?
Én bevallom õszintén az elõs rész könyvét is elolvastam, mert kíváncsi voltam és nem sok külömbség van a könyv és a film között. A könyv egy picit részletesebb és jobban megfogja érzelmileg az embert de ugyan úgy nem történik benne semmi több 100 oldalakon keresztül csak tépelõdik Bella mit csináljon.
De a végsõ küzdelem tetszik a legjobban a könyvben
Spoiler
Bella elájul aztán felébred hogy vége megmentették -.- Ennél hosszabb cselekmény sorozatot vártam volna ha már tényleg kis izgalommal felépítették ezt vadászatot.

Szóval az az igazság hogy látok benen fantáziát és élrtem mi tetszik benne egyeseknek , de nagyon lapos a story unalmas könyvben filmben egyaránt. Pedig nem tagadom tényleg van benne valami de ne nyomnák ezt a szirpusosságot bennük -.-
álarc 2013 jún. 21. - 16:22:38
(91732/91796)
Alapvetõen nem érdekeltek a vámpíros filmek,míg meg nem néztem az Interjú a vámpírral c filmet.Zseniális színészek,és a sztori is remek,aztán jó sokáig mellõztem a vámpírfilmeket,egészen az Alkonyat-ig.Nekem nagyon tetszik mindegyik rész.
10/10
katalinm 2013 jún. 11. - 14:48:16 10/10
(91731/91796)
Nem emlékszem mikor találkoztam hasonlóan átfogó spirituális üzenettel... ráadásul sorozattal! :)
Szerintem tökéletes a történet, és a színészek sem magukat adták benne, hanem a szereplõk tulajdonságait jelenítették meg... szerintem nagyon is érthetõen. :)
Nagyon érdemes a "sorok közt keresgélni". Mert ilyen dolgokat manapság még nem tanítanak iskolákban. :)
1/10
B.B.Gunns 2013 máj. 13. - 19:47:22 1/10
(91730/91796)
111602 hozzászólás ehez? Mindenidõk legrosszabb és legértelmetlenebb filmje. Idióta tizenéves tinibitchek nagy kedvence, meg is érdemlik.
Leen 2013 máj. 11. - 17:55:19
(91729/91796)
A Twilight Saga engem egyáltalán nem kötött le. Maga a történet sem egy nagy szám, és a színészi teljesítmény is a béka hátsó felét súrolja. Nem olvastam vissza a korábbi kommenteket, így nem tudom, hogy megemlítette-e valaki a Hollywood Hírügynökség kritikáit. Szirmai Geri zseniális videókat készített, aki nem találkozott még velük, annak ajánlom figyelmébe. Teljes mértékben egyetértek vele.
http://www.youtube.com/watch?v=4UdhIe1AvDg (ez az elsõ kritika)
borkasztik 2013 ápr. 26. - 08:32:16 Előzmény robicsek2
(91728/91796)
xD ezen a videón jót mosolyogtam xD De igazából nem tudtam eldönteni sírjak vagy nevessek xD
10/10
Pikacsu 2013 ápr. 20. - 14:07:54 10/10
(91727/91796)
Már el is felejtettem, hogy értékeltem.Egyébként 1-est akartam rá adni, csak oda kattintottam ahol nincs csillag. Szerintem sokan jártak így.
10/10
Pikacsu 2013 ápr. 20. - 14:05:41 10/10
(91726/91796)
111599 hozzászólás.
5/10
laccmond 2013 ápr. 19. - 22:55:02 5/10
(91725/91796)
Sokadjára sem sikerült normálisan végig néznem, ezúttal zenét hallgattam közben, úgy elviselhetõbb volt. De mit is mondjak a filmrõl? Ugyanúgy a kis csitriknek szól, mint a '90-es évek fiú együttesei (Basckstreet Boys, N'Sync meg a társaik). Lehet, hogy maradi vagyok, de nálam nem jön össze a romantika a horrorral. Romantikus vámpír film? Már a feltételezés is baromság, ilyen a világon nincs. No és hogyan néztek ki a film vámpírjai? Nyeszlett, vékony, tinédzser emberkék, akiket egy erõsebb fuvallat átsodor az út túloldalára, való életben meg még anyuci törölgeti a nózicskákat...
10/5, többet nem érdemel...
1/10
B.B.Gunns 2013 ápr. 19. - 21:44:47 1/10
(91724/91796)
Ekkora egy szrt. El nem tudom képzelni ki az a szerencsétlen akinek ez tetszik.
Nezo_nezo 2013 ápr. 19. - 12:22:50
(91723/91796)
Nem lehetne végre abbahagyni ezeket a vámpírfilmeket?? Dögunalmas, nagy rakat kakkantás, és korunk filmjei nagy részét ezek alkotják....
stanmore 2013 ápr. 19. - 11:48:25
(91722/91796)
" ELognak van igaza." :D
stanmore 2013 ápr. 19. - 11:46:52
(91721/91796)
Jee,"kiderül róla hogy vámpír",és romantikus kalandfilm.:)Érdekes mûfaji besorolás,jó nagy baromság lehet.
ildy7 2013 ápr. 17. - 15:50:46
(91720/91796)
Sziasztok!

Lenne pár eladó Alkonyat cuccom:

Bella holdkõ gyûrûje - 2900 Ft
Bella holdkõ nyaklánca - 2700 Ft
Bella eljegyzési gyûrûje - 2200 Ft
Antik hatású napló - 3000 Ft
Antik hatású jegyzetfüzet - 2500 Ft
IPhone 4 hátlapok - 1800 Ft/db
Kozmetikai táska - 1000 Ft

Részletekért keress a pimpiful kukac citromail.hu címen!
7/10
emirates82 2013 ápr. 14. - 18:18:02 7/10
(91719/91796)
Nyálas,kicsit unalmas,néhol vontatott....De mégis mûködik.
Nágel Róbertné 2013 ápr. 12. - 20:12:14
(91718/91796)
Végigolvastam a hozzászólásokat. Szegény film kapott rendesen oda és vissza.
Én fenntartással ültem le elé... Se többet, se kevesebbet nem kaptam , mint amit vártam.
Kellemesen elszórakoztatott. Egyszer. Tetszett annyira, hogy megnézzem a többi részt is - már csak azért is, hogy lássam a végkifejletet. Annyira viszont nem, hogy újból megnézzem. Nem tini vagyok (46), DE megmagyarázhatatlan oknál fogva nézhetõnek találtam párommal együtt :)
robicsek2 2013 ápr. 02. - 11:05:52 Előzmény ELog
(91717/91796)
Tiszta és ártatlan ? A film maga arról szól hogy ezek ketten bagzani akarnak, de mindenféle kínjuk van ami miatt nem teszik :) Ohh minõ ártatlanság :PPP

Én tényleg próbálóm megérteni mit lehet szeretni ezen a filmnek nem nevezhetõ vackon.

Nyálas filmnek még elmenne, ha nem csináltak volna akkora baromságot, hogy a vámpirókból nem csináltak volna majdnemhogy tündéket! Minek kellet ez a baromság, hogy azért nem mennek napfényre mert túl sók csillámpórt kentek fel magukra ? ????????? És a többi baromság. Ettõl nem lesz tini barátabb és romantikusabb a film, csak egy bõdületes baromság. A többi részben szereplõ Vérfarkasoknak beállított orjás kutyákról ne is beszéljünk. :P

Azt írják páran, hogy a tini ismerõsöseik körében nagy sikert aratott. Elhiszem, Vannak emberek akik körében meg ilyen sikert aratott :)

http://youtu.be/1vqmILSKfew
És még van ilyen egy rakat :(

Gusztustalan.