Téma: Ally McBeal

10/10
hozzászóló 2007 aug. 21. - 11:13:44 10/10
(1563/2983)
Calista Flockhart :-)
10/10
hozzászóló 2007 aug. 21. - 11:00:27 10/10
(1562/2983)
Hellóka! Bizony, igyekszünk a képek terén! :-)
10/10
hozzászóló 2007 aug. 21. - 10:56:59 10/10
(1561/2983)
Már sokszor elõkerûlt a suli . Te Meli milyen emlékeket örzõl a sulis éveidrõl???
Sokaknak csak pozitív emlékei vannak, de sokaknak nyomasztó idõszak volt a suli az életében. Vannak olyan középiskolai vagy esetleg általános iskolai barátaid akikkel még mindig jó kapcsolatot ápoltok vagy tartjátok a kapcsolatot??? :-)))

Te szerettél tanulni??? Bevallom , hogy én nagyon utállom , ha pl. 4-5 vagy annál több oldalas leckéket kell megtanulni, aztán ennek a lényegét felmondani. Juj, ez kegyetlen. De én úgy vagyok ezzel, hogyha munka van akkor munka van. :-)))
Neked mi(k)volt(ak) a kedvenc tantárgyaid??? És volt olyan , amit ki nem állhattál???

Én a testnevelést utállom. Te szeretted???
Nálunk mindig csapatjáték volt, meg sokszor voltak ilyen versenyek, ahol annyira bénának érzem magam. Valahogy én mindig elbánáskodom az ilyeneket, úgyhogy az általános suli végén már le is ültem , ha a többiek kosaraztak vagy ha valamit játszottak. A végén még a tanár sem szólt , ha leültem. :-)))




:-)
Üdv, és holnapra jó Ally nézést!!!! juj de jó lesz nekünk!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-))))))))))
:-)))))))))))))))))))))))))
csaysee 2007 aug. 21. - 10:48:17
(1560/2983)
YEEEEEEEEE mennyi kep....
10/10
hozzászóló 2007 aug. 21. - 10:41:19 10/10
(1559/2983)
Hellóka!

Hát ige...szeretem a tisztaságot. Úgy vagyok vele, hogy egy héten egyszer, általában hét végén mindig kiporszívózom meg ilyenek. Bár mindig nehezen állok neki, mert találnék más elfoglaltságot is a hétvégén.:-) De erre a kis taarításra kötelezem magam, ennyit csak kibírok.
Én is minden kis zúgot kiporszívózok, még az ágy melletti kis részeket is átnézem stb....



Jó a képen Calista haja. Tetszik, mert jól áll neki a hosszabb haj, sõt ezen a képen kissé hullámos is, ami nekem nagyon bejön!

jujj , a kopaszos kép!!!!!!!!!!!!!!! na az már durva nekem! Nem is tudom eldönteni, hogy trükk , vagy tényleg kopasz volt a színésznõ! Bár talán tényleg lehetséges, hogy kopasz volt, mert már hallottam olyanról ( nem is egyszer ), hogy egy színész vagy színésznõ leborotválta a fejét vagy durvábbat is bevállalt egy szerep kedvéért.
Calista is szerintem megtehette ezt , sõt olvastam, hogy sokat játszott ( gondolom mostanság is szokott ) színházban . Az is elképesztõ, hogy egy színházi szerep kedvéért megvált szépséges hajától. :-(( :-))
10/10
hozzászóló 2007 aug. 21. - 10:31:20 10/10
(1558/2983)
Én is szeretek sétálni, kirándulni, túrázni. Ez nemcsak azért hasznos, mert közben jól megerõsödünk, hanem azért is, mivel kellemes környezetben vagyunk a friss levegõn, a természetben. A kazetta meg azért jó, mert ha nincs kedved kimozdulni, akkor csak beteszed a videóba és indulhat is az edzés.

De jó neked Meli!!! Egyszer le kellett állnod , mert már túl izmosnak érezted magad. Bár én lennék így! De ezt hogy érted el??? Mennyi ideig edzettél???

Én szeretem az iskolaköröket. Mindig szeretek elsõ lenni, bár sokszor nem jön össze, de mindig arra törekszem, hogy ne álljak meg. :-)))

Tényleg kellemes este lehetett , amikor elmentetek a társaddal futni.Nagyon jó, hogyha van velünk valaki, úgy sokkal élvezetesebb az edzés, mivel lehet közben dumálni. :-)
Jó túrákat az õszre , jó kis kirándulásokat Nektek!
10/10
hozzászóló 2007 aug. 21. - 10:17:28 10/10
(1557/2983)
Szióka Meli!

Oké! Próbáljunk meg majd még egy ilyen játékot! :-)))
Csak ne legyen olyan nehéz! :-)
10/10
Meli 2007 aug. 20. - 19:51:51 10/10
(1556/2983)
Hali!
Nem semmi fickó vagy, ha még ennyi takarítást is végzel!:-)) Ahogy elnézem úgy teszed, mint a párom, õ ha porszívózik, csak lesek mi tart ennyi ideig, mivel õ már a bútorokat és a plafont is leporszívozza!:-)))) Csak sajnos nem olyan gyakran. Hi-Hi.:-)))

A filmet még nem láttam. Calistát csak az Ally soriban láttam eddig.

Nagyon jó a képen Calista haja, lenge, tincses, nõiesen könnyed.:-)) Ezen a képen is jó, ugye?
Rövid hajjal valóban furi. Emlékszel a kopasz képére? Szerinted az valódi vagy trükk?
Üdv!
10/10
Meli 2007 aug. 20. - 19:45:23 10/10
(1555/2983)
Hali!
Igen, szoktam edzeni. Legkedveltebb testedzésem a gyaloglás, fõként hegyen-völgyön, erdõn-mezõn át hosszú túraként. Cipelem a hátizsákot és ütemesen járok a természetben. Itthon pedig nem akadály a városon át akár 2X10-12km. A lakásban pedig videókazettákra tornázok, aerobic, fitness, ilyenek. Ezek is növelik az erõnlétet és formába hozzák a testet. Egyszer azért tartottam szünetet, mert már túl izmosnak találtam magam. Idõszakonként szoktam így tornázni, szünet után elkezdek vágyni rá. Olykor nagyon uncsi már a kazetta, pedig van több különbözõ. Élvezem, ha érzem az izmaimat és azt, hogy megtehetem mindezt a testmozgást. Futni nem igazán szeretek! A suliba egyenesen utáltam a cél nélküli iskolaköröket. Erõm sem volt hozzá, akkor még nem edzettem semmit. Viszont a közelmúltban próbáltam, mivel nagyon szép este volt. Meg is döbbentett, hogy milyen sokat tudok egyfolytában futni! Régen nem bírtam talán fél kilómétert sem. Most meg olyan jó, hogy lazán megy ( pl. ha futok a buszmegállóba). Egy órát futkoztam ( ennyi egy kazetta idõtartama is) és csodálkoztam, hogy ennyi idõ alatt bejártam az egész környéket!:-)))) Utána hosszabb nyújtógyakorlatokat végeztem az udvaron, hogy elkerüljem az izomlázat. Ezt hamarosan követte egy páros futás a társammal, még dumálgattunk is közben. Olyan volt, mint egy esti séta gyorsított felvételben.:-)))))))))))))) Majd az õsszel valószínûleg kocogunk még, de a túrákat jobban élvezzük.
Kellemes edzést Laci!:-)
10/10
Meli 2007 aug. 20. - 19:29:13 10/10
(1554/2983)
Hali!
Szóval már menne egy ilyen rejtvény?!? Majd bebizonyíthatod, ha írok be újabb hasonlót!:-))))))))))))))
Üdv!:-))
10/10
hozzászóló 2007 aug. 20. - 16:20:35 10/10
(1553/2983)
Hellóka!

Nem volt olyan nehéz a játék, csak ezelõtt még nem csináltam ilyet, aztán nem tudtam, hogy is álljak neki! De most már értem a lényegét ! A segítség jól jött! Mégegyszer köszi! :-)

az edzés ( ha nevezhetjük annak ) igazából olyan fél órát szokott tartani....de volt már, hogy 45 - 60 percet is elfutkároztam, meg edzettem! :-)))
Az utóbbi egy-két hétben szinte nem edzettem, úgyhogy lassan újra belekezdek. Sajnos néha lusta vagyok este felvenni a futóruhámat és elindulni, mostanság inkább a TV-t nézem vagy netezek helyette, de volt már, hogy a családdal voltam esefelé. Szóval néha-néha elmegyek futni. Ilyenkor megszoltam állni egy régi hotel hatalmas elõterén, ahol remek lehetõség van nagy köröket futni, és gyakorlatokat végezni stb... :-)))
Mindig kikötöm magamnak, hogy most megteszek 30 kört , aztán abból csak 15 lesz a végén. Ezt szoktam növelni napról napra!!! :-)
A környezet nagyon jó, mivel volt már olyan is, hogy bementem futni az Arborétumba. :-)
Én a kertvárosban lakok és mögöttünk van az Arborétum, aztán az egyik utcában a kerítésnél simán átlehet menni. Bár ez nem helyes, de nagyon drága a belépõ! :-(((((( Meg a bejárat nagyon messze van . Én a kámoni városrészben lakok, a bejárat pedig a herényi városrészen van! :-(((

Pihenõt is szoktam tartani, bár igyekszek keveset! Általában egy -egy hosszú futás után meg szoktam állni, de akkor is gyakorlatokat végzek! pl.: karhajlítás, gugolások, vagy pedig egyszerûen csak sétálgatok és mélyeket lélegzek!!! :-)))

Tegnap jót edzettem anélkül, hogy elmetem volna futni! Este volt, már 8 óra is elmúlt rég. Ekkor álltam neki kitakarítani a szobámat és a fürdõszobát. Hát Meli nem tudd meg, de nagyon megizzadtam közben!
Mire kiporszívóztam, meg az egész fürdõszobát kitakarítottam, nagyon elfáradtam! :-)))
De ez olyan fáradság volt, amely után az ember jól érzi magát, mert valami hasznosat tett!!! :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Sajnos mostanság elhanyagoltam az edzést, de nem is az a célom, hogy mindig elmenjek. Inkább azért szoktam futni, mert jól esik néha kiengedni így a feszültséget. :-)

Te szoktál néha edzeni vagy hasonló??? :-)))))))))))))))))))))))



Tetszik ezen a képen Calista haja! Szerintem jól áll neki a hosszú haj! A rövid nem tetszik annyira, vagyis csak azon a bizonyos képen nem tetszik, amelyiket a múltkor tettél fel! :-)))
Ez a kép a Szentivánéji álom c. filmbõl való. Láttam már azt a filmet és Calista nagyon gyönyörû benne! :-))) Te láttad már a filmet??? :-)))))))))))))))))))))))))



Ezen a képen milyen a haja??? Neked hogy tetszik itt???

:-)))))))))))))))))
10/10
Meli 2007 aug. 20. - 09:00:16 10/10
(1552/2983)
Szia-szia! Üdv!

Köszi a megoldást, nagyon jó, gratulálok!:-) Tényleg nehéz volt?
Pedig rendesen összeraktam a párokat, még a tippelés is bejöhetett volna. :-)))))

Mesélj az edzésedrõl! Mennyi ideig futsz, mennyi pihenõt tartasz, milyen környezetben futsz, mindig egyedül, földön vagy kövezeten, végzel bemelegítést az elején és nyújtásokat a végén, növeled a mennyiséget napról napra, hány kilómétert teszsel meg stb.??

Ezen a képen milyen Calista haja?

Szióka!
10/10
hozzászóló 2007 aug. 20. - 01:53:34 10/10
(1551/2983)
De fura itt Calista haja!!! :-)
10/10
hozzászóló 2007 aug. 20. - 01:52:12 10/10
(1550/2983)
Szióka!
Köszi a sok segítséget! :-) Így már sikerûlt "kibogoznom" a szálakat! :-)
Tehát a megoldások:
PÁROK ESTI PROGRAMJUK
1.Ally & Larry kiállítás
2.Elaine & Mark mozi
3.Ling & Richard színház
4.Renee & John hangverseny

magyar sorozatok:
hát...tényleg sokat kiabálnak , veszekednek, mindenki kavart már mindenkivel benne, sõt még néha lövöldöznek meg megmérgezik egymást stb...

A Szomszédok ismétlését szerettem nézni, mivel nekem teszett az egyszerûsége, az, hogy nem volt tele filmes húzásokkal és intrikákka, egyszerûen a hétköznapi emberekrõl szólt, ami nagyon megragadott. Jó volt nézni, hogy nemcsak én küszködök gondokkal és proglémákkal. Meg a szereplõk, színészek is nagyon jók voltak, akiket az ember idõvel megszeret! :-) De neked is igazad van abban, hogy tényleg elõtérbe kerültek a gondok , bajjok a legtöbbször! Bár voltak vidám pillanatok is benne!!! :-)))

Barátok közt és a Jóban rosszaban:
A Barátok közt-et szeretm, de az nem olyan fontos , mint sok más TV- sorozat, csupán elnézegetem. Minde este egy fél órát megér az életembõl, .......de ez tényleg egy nagyon megcsinált soroza sokszor és durva dolgok is vannak benne ( sok kavarás ) :-)

A Jóban rosszban eseményeit a családom követi nyomon, így olykor - olykor néha én is elcsípek egy -egy részt! De már nemtom ki kivel mit csinált, meg már annyi az új szereplõ , hogy nem értek sokszor semmit! :-)
Szóval ezek nem olyan fontosak nekem! :-)
Pár hete ( még a sorozatok nyári szünete elõtt ) egy egész hetet kihagytam a Barátok köztbõl, mert inkább elmentem futni! :-)
Mostanában sajnos kevesebbet futok, de azért nem szeretnék teljesen leállni vele. :-)))

Örömmel olvastam, hogy jól telt a pótnap a Balcsin! :-) Jó , hogy elmentetek, legalább anyukád is kiélvezhette a Balatont és jól szórakozhatott! :-)
Balatonfüred nagyon kellemes lehetett! A hangulat , a látnivalók, a jó társaság mind megvolt, szóval tényleg megérte elmenni! Szerencsétek volt, hogy pont egy ilyen bornapot csíptetek el! :-))))))))))

Már nagyon várom a szerdát , hiszen lesz végre Ally!
Viszont kicsit nézegettem a neten Allys videókat és az 5. évad szereplõgárdáját! Bizony jópáran elmennek, és jó sokan jönnek! Fura lesz ennyi új szereplõvel a sori! :-))))

Üdv,
Laci



Ui.: a rózsa a tiéd Meli, mert segítettél a játékban! köszi! :-)))
10/10
Meli 2007 aug. 20. - 00:09:27 10/10
(1549/2983)
Szóval húzós a logikai rejtvény?!? Íme a segítség:
Bár nem írtam és kellett volna, hogy a párok a négy nõ és négy férfi egy-egy férfi és nõ párost alkotnak természetesen!

Elsõként azt vehetjük észre a felsorolt tények alapján, hogy Larry és Ally nem lehetett hangversenyen, mert ott John volt, moziban sem, mert ott Elaine volt, színházban sem mert ott pedig Ling volt valakivel. Akkor hát Ally és Larry csak egy helyen lehettek! Hol?

Második észrevétel, hogy Mark nem látta Linget ezért õ nem lehetett színházban, ott sem ahol Ally és Larry volt (mint már tudjuk hol), valamint hangversenyen sem lehetett, mert ott John volt mint férfi. Tehát Mark csak egy helyen lehetett, és azt is tudjuk kivel! Tehát hol és kivel?

Harmadik észrevétel, hogy a fiúkról sokat tudunk merre jártak, kivéve egyiküket aki csakis színházba ment mégpedig Linggel a tények szerint. Kivel is?

Így már csak John partnere is csak egy valaki maradt a hangversenyre: Ki?

Ennyi az egész!!!:-)))))
Üdv! Szép napot!!:-)))))
10/10
Meli 2007 aug. 19. - 23:57:26 10/10
(1548/2983)
Magyar sorozatfilmrõl a régebbi sorozatok jutnak az eszembe. Például a Linda, Kisváros, Patika, Angyalbõrben, Família kft., Pasik és a Mézga család. Ezek tetszettek. Modernebb sori volt az Elsõ generáció címû magyar filmsorozat, ez nagyon elnyerte a tetszésemet, szuper kamerafelvételek vannak benne és a történet kerek lett, értelmes befejezéssel.

A mai Barátok közt, és Jóban rosszban nem tetszik, mivel sokat kiabálnak és veszekednek benne ezt nem is nézem, mint régen a Szomszédok címû sorit, bár abban nem veszekedtek ennyit, inkább azért nem tetszett, mert a sok hétköznapi gondok bajok sorakoztak benne. Inkább a vidámabb, vagy nyomozós sorozatok tetszenek.
Mai magyar filmsorozat még az Egy rém rendes család, csak kissé erõltetett. Bukás lett a sori, de én azért olykor elnevetgélek rajta.
Ezek jutottak az eszembe így elsõként.
10/10
Meli 2007 aug. 19. - 23:47:27 10/10
(1547/2983)
Helló! :-)))
Vannak terveink kirándulásra. Befizettünk egy buszos kirándulásra a Plitvicei tavakhoz. Szeptember elsõ felében utazunk. Dobogókõ is még tervben van, beszereztünk térképet már hozzá. Persze Szombathely és az arborétum is a listán van!
Legutóbbi kirándulásunk ismét a Balaton volt.:-)) Mivel anyu nem érezte jól magát a nyaraláson, sajnálatosan alakult számára, így hát pót napot tartottunk. Négyesben párom, én, anyu és húgom kislánya indultunk kora reggel a Balcsi partra. Jót strandoltunk, szerencsére jó idõnk lett. Gyrosoztunk, fagyiztunk is, kártyáztunk is. A kiscsaj barátnõt talált magának akivel jól eljátszott, sõt kártyáztak is. Így nekünk meg volt lehetõségünk pihenésre. Mikor a nap már elbújt Balatonfüreden sétáltunk egy nagyot. Megnéztük a egyik forrást is. Éppen bornapokat tartottak és a sétány tele volt pavilonokkal, büfékkel és hangulatot hozó emberekkel. Például portré rajzolókkal, hegedûsökkel, régi tekerõs zenegéppel, indiános zenélõkkel. Hangulatos a kisvasút és a kölcsönözhetõ bringa szerû gépek. Szép új a Füredi sétány, kövezést kapott, Korzó Plázát nyitottak, díszkútakat építettek, facsemetéket ültettek, új padokat tettek ki, újak az épületek is. A parkot kiritkították áttekinthetõre és biztonságosra, nagy színpadot is alakítottak ki. Szóval van sok új látnivaló. Ráadásul még terveznek más újításokat is. Hamar ránk sötétedett és utaztunk haza. Rendesen álmosak voltunk mire hazaérkeztünk. Nagyon jól éreztük magunkat mindannyian. Anyu nagyon örült. Még tervezzük, hogy lemegyünk még a nyáron a Balcsira egy napra. Bár úgy látom gyorsan közeleg az õsz, így pancsolásra kevés alkalom marad. Majd meglátjuk lesz-e még idén rá lehetõségünk.

Üdv!
10/10
hozzászóló 2007 aug. 19. - 17:11:48 10/10
(1546/2983)
Szióka!
Csak azért kérdeztem, hogy nem zavar-e , mivel én olyan vagyok, hogy ha valami nagyon érdekel , vagy valami gyûjtést csinálok, akkor abba aztán mindent beleadok.....szóval néha elszalad velem a ló( biztos érted) néha már túl nagy az igyekezet ! :-)))
Ilyenkor rám kell szólni, hogy nyugi! :-)))

Juj...ez a logikai játék nem semmi! :-) Nem vagyok olyan buti, de ez tényleg kifog rajtam!!! :-((( Nem tudsz valami segítséget adni??? ( ez már tényleg bonyolult !!!)

Estefelé visszanézem amit ajánlottál( egy epizód cselekményével kapcsolatos kérdéseket)! :-)
Már csak kíváncsiságból is, mert érdekel, hogy mennyire emlékszek!!! :-)))))))))


Egyébként Te Meli hogy állsz a magyar sorozatokkal , filmekkel???
Mert sokat beszéltünk már itt amerikai filmekrõl és sorozatokról......de magyar alkotásokról még nem esett szó errefelé!!!
Te hogy állsz ezekkel???

Mostanság voltál valamerre kirándulni??? Vannak tervek ilyen téren a jövõben??? :-)))


Most megyek , mert a testvéremmel ésa legjobb barátunkkal épp emlékbe készítünk magunkról képeket, hiszen lassan vége a nyárnak és a legjobb barátunk hazautazik . Õ Budapest mellett lakik, nyáron van scak itt Szombathelyen a nagymamájánál!
Szóval egy kis fényképezkedés aztán meg filmet nézünk, a Chicago c. musical filmváltozatát!


Remélem Jocsill vizsgái sikeresen zárulnak és a tanulás is jól megy neki!!! :-)
Gondoljunk rá sokat! :-))))))))))))))))))))))))))))



Köszi Meli ezt a gyors választ és remélem jól tellik a hétvégéd még hátralévõ része!

Üdv,
Laci
10/10
Meli 2007 aug. 19. - 15:38:04 10/10
(1545/2983)
Hellóka!
Szerintem nagyon jó, hogy teszel fel ide képeket és infókat Laci!!
Nem hiszem, hogy bárkit is zavarna! Hiszen ide illõ mind-mind!!
Csak az zavarna ha valaki kultúrálatlan szövegeket írna ide. Nekem is jó, mert gyakran benézek ide és sûrûn lett változás!!:-))))

Örülök, hogy tetszettek a kvízjátékok, majd ha lesz ötletem készítek még ilyet! (Felteheted ezeket is az Ally honlapodra!:-))) Igen, már szerepeltek ezek itt a fórumban, azért is írtam, hogy leginkább neked ajánlom!:-) A filmes pillanatok új ötlet volt! Van még hasonló régrõl, egy epizódról tettem fel kérdéseket. Megtalálod a 2006. 10. 14:37 hozzászólásnál. Talán érdekes lehet számodra is felidézni az epizódot, vajon mennyire emlékszel a részletekre belõle!
+ Találtam egy másik rejtvény játékot is! Ezt a lányok nem szerették, talán mert logikai rejtvény. Ez lenne:
Az alábbi tények alapján, találjátok ki, hogy ki kivel és hol töltötte az estét.
-John hangversenyre ment.
-Larry Allyvel töltötte az estét. :-)
-Mark nem is látta Linget.
-Elaine moziban volt.
-Ling színházban.
-Az egyik pár kiállításon volt.
-A társasághoz tartozik még Richard és Renee.
( Nelle csak a netet bújja...:-) )

A koszorúslány ruciban Allyt én sem láttam eddig.
Bizonyára többen írnak majd ebbe a fórumba ha majd lesz a sori a tévében, hiszen akkor könnyebben megközelíthetõ lesz ez a fórum.
Üdv!
10/10
hozzászóló 2007 aug. 19. - 00:59:22 10/10
(1544/2983)
Sziasztok!