Téma: Alpha Dog

1/10
kukimaci 2009 ápr. 18. - 23:41:33 1/10 Előzmény lavor
(46/126)
Egyáltalán nem a nagy nevek tesznek jóvá egy filmet.Emile Hirsch is nagyon jó színész, láttam a Vadonba címû filmjét és nagyon jól alakított a srác és az is igaztörténet.És erre is áll a megállapítás,h attól még hogy valami igaztörténeten alapszik, nem biztos, hogy alapfilmmé tezsi, mert ennyi erõvel bármely igaz dolgokon alapuló film a világ legjobb filmje kéne legyen. Ezzel a filmmel az a bajom,h primitív az egész miliõ benne. Az nálam nem lehet alapmû, ami arról szól,h szarjunk a szoba közepébe és ettõl menõk leszünk, aztán meg egymást halomra lõjük.
9/10
arnold-ka 2009 márc. 15. - 13:17:31 9/10
(45/126)
Helyén van a film.
Nekem tetszett.
Az elején azt hittem egy laza filmet kapok....másképp lett.-
lavor 2009 márc. 02. - 22:29:34
(44/126)
Sztem kiváló film: 10/9 a legmegdöbbentöbb az hogy igaztörténet, néha maga az élet szüli a legjobb sztorikat.
Az elöttem szólóval pedig nem értek egyet, igaz alapfilmeket soroltál fel, de ha csak az ilyen 3 órás kultfilmekre helyezed ki a hangsúlyt beszükülsz, egy filmet nem ugy kell nézni hogy a legnagyobb alkotásokhoz kezdem el hasonlítgatni mert az már rossz, el kell vonatkoztatni. Néha van egy olyan érzésem hogy a sok filmszaki már képtelen elvonatkoztatni és mindenhez hasonlitgatnak, van 10 film ami a nagy könyv szerint az istenkirály és kész. Mert nem hiszem el hogy rád nem volt hatással a történet és ahogy ment lefele a stáblista, te már rögtön azon gondolkodtál hogy Al Pacino lenyomta 100-szor Emile Hirsch-t és ez egy szar...
1/10
kukimaci 2009 febr. 27. - 12:20:49 1/10 Előzmény filmbarbár
(43/126)
Sajnálatos,hogy meghalt a srác az tény. Lehet a valóságban,akik átélték a valós storyt,azoknak különösen megrázó lehetett én nem mondom. De a filmbeli megvalósítás borzalmas és közönséges sok helyen szerintem, meg mondjuk lehetséges,hogy a valóságban is ilyenek a drogosok meg a dílerek az USA-ban. Persze ez mindenkinek ízlés dolga. Nekem a jó film ott kezdõdik,hogy Keresztapa trilógia, meg a Remény rabjai. Szóval nem az agyatlan akció filmek a kedvenceim, és ehhez mérten írtam a kommentet. Na mindegy szóval kinek mi tetszik. A fél emelet,akkor is megdöbbenve nézte a filmet,h mennyire gáz.. Ettõl függetlenül nézze meg, aki akarja és formáljon róla véleményt a maga értékrendszere alapján.
roland1988 2009 febr. 25. - 00:20:06
(42/126)
Nekem tetszett.
filmbarbár 2009 febr. 23. - 14:52:07
(41/126)
Ez a film nagyon jó és megrázó. Egy megtörtént tragédiát dolgoz fel hitelesen. A szereplõk lehetnek nagyon ellenszenvesek, de miért ne lenne ettõl remek a forgatókönyv. Nagyon nem mindegy, hogy egy filmben hullanak az emberek, mint a legyek, csak mert a rendezõ szórakoztatni akar, avagy mindez a való életben megtörtént. Ezt a tragédiát érdemes volt feldolgozni, hogy a nézõk okulhassanak belõle. Egy valós történet sohasem lehet teljesen értelmetlen, minden mondanivaló nélküli, legfeljebb egy gyenge film. Az 'Alpha Dog' biztosan nem az. Nem tudom elhinni, hogy az elõzõ hsz-ás ugyanerrõl a filmrõl szól.
1/10
kukimaci 2009 febr. 22. - 15:05:40 1/10
(40/126)
Ez a film irtó gyenge, és akkor még nagyon finom voltam.Ennyire gyenge és igénytelen filmet régen láttam.A legborzasztóbb 5 filmben,amit életemben láttam ott van vastagon. De nem én vagyok ezzel egyedül, a koliban nézte egy fél emelet velem együtt, és kb. 25 perc után mindenki fejbe akarta lõni magát ettõl. Ennek semmi mondanivalója, alpári és totál értelmetlen jelenetek hada a film. Szóval az milyen már amikor odaszarik a csávó a más lakásának szõnyegére...ha ettõl vmi kultfilm,akkor az inkább szánalmas..ez már az amikor nem tudnak semmi értelmeset és eredetit kitalálni az amerikai forgatókönyvírók. Hatalmas egyes.
filmbarbár 2009 febr. 01. - 00:38:03
(39/126)
SPOILER van benne - e nélkül nehéz lenne értékelni.

Magam is felkészületlenül néztem meg a filmet, és ledöbbentem, szintúgy. A történet elég brutálisnak indul, a drogozók világa alighanem ilyen. Nagyon pontos látlelet célt tévesztett fiatalokról és egy értelmetlenül kioltott fiatal életrõl.
Mesteri rendezés, a színészi alakítások nem kevésbé jók.
Kiemelném, hogy a szereplõk nagyon hitelesen, és a maguk módján következetesen reagálnak az eseményekre. Azaz konfliktus van benne bõven. Letaglózó, brutál jó film.
attlasz 2009 jan. 31. - 23:26:29
(38/126)
Ajánlom, megéri megnézni! Semmit nem tudtam az elõzménekrõl, arról hogy igaz történeten alapul, így ledöbbentem a végén...de persze az élet a legjobb forgatókönyvíró, nemde?!
Redfield 2008 dec. 01. - 12:18:59 Előzmény ciccus92
(37/126)
Én szinkronosan láttam, és így is élvezhetõ volt. Tetszett a film, szerintem sem lett elrontva, és kezdek túllépni azon is, hogy az ifjú Cassavetes igencsak messze esett a fájától.

8/10
1/10
Elektrosokk 2008 nov. 02. - 17:33:24 1/10
(36/126)
Elõször DVD-n láttam a filmet,megvettem a szereposztás miatt.A film felénél kivettem a lejátszóból és elhajítottam.Ha ezt végig tudod nézni biztos lehetsz benne,hogy képernyõfüggõ vagy.Másodszor....nem lesz
ciccus92 2008 nov. 01. - 11:33:56 Előzmény tommytm
(35/126)
Ahogy mondod..a szinkron az valami iszonyat sz*r.Angolul nem hat olyan trágárnak a folyton elejtett fuck,mint ahogy mindezt magyarul hallod.. fúú..
De ez a film nagyon jóóóóóóóóóóóóóó,nézzétek csak szépen,én már kismilliószor láttam!!!(eredeti hangon!:))
tommytm 2008 szept. 07. - 15:32:11
(34/126)
egyik kedvenc filmem. egyetlen gondom van vele és az is a szikron, az valami szánalmasan pocsék... aki teheti eredetiben nézze meg!
7/10
Gabi'91 2008 szept. 05. - 23:39:12 7/10
(33/126)
Mielõtt megnéztem a filmet, csak annyit tudtam róla, hogy Bruce Willis, Sharon Stone, Emile Hirsch és Justin Timberlake játszik benne, meg valami zavaros, drogos dolgot hámoztam ki az adatlapból.
Igaz történeten alapul, arról szól. hogy nem csak az utcáról jönnek a drogosok, van aki normális családból is rossz társaságba keveredhet. A 15éves srácot nem lehetett nem sajnálni, hiteles volt a játéka. És furcsa, hogy Justin Timbarlake sem zavart, bár párszor eszembe jutott a Sexy back vagy a What goes around... De eléggé hiteles volt a kicsit idegbajos, jól élõ drogos szerepében. Maga az Alpha dog, Emile Hirsch is hozta a formáját. Õszintén szólva S. Stone magánszáma a végén egy kicsit idegesített, de kibírtam azt a pár percet. A vége nem igazán rázott meg, de összességében korrekt filmet kaptam, nem is vártam igazán többet (sosem jöttek be a drogos, piás sztorik). Azt nem értem, hogy hogy a francba Bruce Willis a fõszereplõ, amikor összesen 15 percet, ha szerepel a filmben. Az interjús részekkel volt egy kis bajom, de ezenkívül nem volt rossz film, egyszer meg lehet nézni.
10/10
bamboo 2008 aug. 25. - 17:36:49 10/10
(32/126)
Olvastátok a kritikákat? Filmtekercs... szépen oltja a filmet. Nálam ott vesztette el ez a filmtekercs a hozzáértését, amikor azt mondta

"Nem hiszem, hogy az akciófilm rossz dolog volna, hiszen - mint említettem - Nick Cassavetes-nek is van jobb filmje. Az Ál/arc például elsõosztályú."

Nick Cassavetes az alpha dogot rendezte, az álarcba pedig egy színész volt, aki emlékezetem szerint nem is szerepelt túl sokat a filmben...
leopard26 2008 júl. 31. - 03:09:58
(31/126)
Te tomi!Nem akarlak leszólni ,de olyan filmcímek is vannak az utálom listádban,amik igen nagy népszerûségnek örvendenek!Igen egyéni ízlésed lehet
Rowen 2008 júl. 31. - 01:40:50
(30/126)
hát baszki akinek a kedvenc szinészei közé tartozik Steven Seagal és Dolph Lundgren az ne fikázza ezt a filmet
10/10
szusszanat 2008 júl. 23. - 11:31:32 10/10
(29/126)
az emberek többsége nem azért szereti ezt a filmet mertbenne van timberlake hanem maga a sztori a megvalosítás meg úgy egészben a film kegyetlen jó lett !
3/10
nav_x 2008 jún. 24. - 20:14:57 3/10
(28/126)
Sok "igaz" történetet érdemes filmre vinni, ezt kétszer meggondoltam volna. Nem hiszem, hogy jobb "feldolgozásra méltó" jólétibûnözõs-balf*szkodós-drogos-tanulságos sztorit ne talált volna a forgatókönyvíró ha komolyabban körülnéz.
Amúgy a végén Sharon fogai túlságosan ápoltak voltak, ahhoz képest, hogy egy idegroncs öngyilkosjelölt magár nem adó elkeseredett embert játszott.
eugénia22 2008 máj. 15. - 07:45:40
(27/126)
Jó film.Igaz történet,ilyennek megtörténnek/megtörténhetnek... Jó,hogy Alex Kingston is szerepel benne.Jó film. Viszonylag rendben van,szóval jó film.