6/10
offtopic
sixeol 2011 aug. 10. - 13:07:19 6/10
(134/354)
Egyszer meg lehet nézni, de nekem kicsit csalódás volt ez a film.
vodniktuner 2011 aug. 10. - 11:40:03 Előzmény adi223
(133/354)
fossák a szemetet az arcunkba.
tiniként persze biztosan élvezném, de felnõttként csak ledöbbenek.
ugyanaz a kategória, mint a 80-as években készült, alábeszélt videokazikon látott mocskok
9/10
mro26 2011 aug. 09. - 23:45:39 9/10
(132/354)
Jó film volt, nem kaptam se többet, se kevesebbet mint amit egy képregény-filmtõl vártam, pont azt nyújta mint egy igazi képregény, szórakoztat a maga egyszerû és könnyed módján. Mivel én nagyon szeretem a képregényeket, ezért azt várom az ilyen filmektõl hogy azt nyújtsa mint egy képregény, csak mozgó formában, és így nagyon is lehet élvezni az ilyen filmeket.
Aki komoly, fordulatos, netán merengõs filmet akar nézni az ne képregény adaptációkat nézzen, hanem nézze meg az Eredetet.
6/10
adi223 2011 aug. 09. - 22:46:21 6/10
(131/354)
Nekem elég nagy csalódás volt a film. Naggyon túlzásba vitték és szerintem túl "amerikaira" sikerült. Ami nagyon tetszik, az az ahogy az Avengers filmet összehozták ezekbõl a bónusz jelenetekbõl. Véleményem szerint, ha már ennyire ügyesen összehozták az elõzményeket, akkor jobb filmet kellett volna készíteni egy ütõs sztorival.
Mostanában, ha moziba megyek, általában gagyi filmeket látok mert újonan rámentek a látványra és egyáltalán nem törõdnek a sztorival, ami engem nagyon idegesít(ugyanis ha így megtudják csinálni, akkor már csak egy jó történet kéne hozzájuk...)
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 09. - 20:19:49 Előzmény Bigpapa
(130/354)
Nekem Hugo a Mátrix óta élvezetes. :))
KurtWagner 2011 aug. 09. - 20:03:04
(129/354)
Szombaton én is megnéztem és azt kell mondanom, hogy jobb volt, mint amure számítottam. Vagyis ez nem teljesen igaz, mivel csak az elsõ híreknél volt bennem némi szkepticizmus, de aztán egyre inkább nött bennem az elvárás, a közelgõ Bosszú Angyalai (azért sem Bosszúállók) film tükrébebn, hísz a Vasemberek a Thor, az Edward Norton féle Hulk tükrében reméltem, hogy korrekt kis filmet kapunk, ráadásul az utobbi idõben volt szerencsém olvasni, jó pár Captain America képregényt, és egy-kettõ határozottan más fénybe helyezte számomra a hõst, aki korántsem az a patrióta, mint akit a neve alapján várnánk, akad olyan Captain America (igen jó pár van-volt belõle), pl. a késõbb Grand director néven elhíresült, aki eléggé fasisztoid

http://en.wikipedia.org/wiki/Grand_Director,

vagy a késõbbi US Agent, aki meg egy vadbarom és igazi nagy Ameriki hazafi.

http://en.wikipedia.org/wiki/U.S._Agent

Amúgy a kedvencem, az a történet, amiben az egyik Marveles nagy terrorszervezet a Secret Empire mögött az Amerikai elnök állt. Igaz a történet 70-es évekbeli úgy a Watergate botrány tájékán és nem is annyira burkolt Nixon kritika. Akkoriban még aq nevét is Nomadra változtatta Steve. de ennyit errõl.
Az elsõ dolog, amiért tetszett, hogy ha már II. világháborús sztori, hogy izzig-vérig igazi kalandfilmet kaptunk. Igazi Indiana Jones feelingem volt (bár azért a régi Indy-k nek még a nyomába se ért), amire ezekben a mai rángatozó kamerás, összecsapott akciós filmek tekeintetében nekem személy szerint nagy szükségem volt. II. világháború és kalandfilm tekintetében, nekem személy szerint még a csók sem volt gáz, belepaszolt. A Star warst nem tudom honna lopták, talán a Vörös kopponya- Dart Maul hasonlóság miatt, de könyörgöm Dart Maul tíenvalahány éves, Vörös Koppany több, mint 60. a technikai vivmányok miatt igazán hülyeség, mert egy félig-meddig fantasztikus képregényfilmrõl van szó, másrészrõl, mégis csak a II. világhábúban játszodik és nem a vadnyugaton vagy a XV-XVI. században, mivel manapság már nem tud készülni olyan történelmi film vagy Western, ami ne a fantasztikum felé menne el. Persze az igazat megvallva jó poén lett volna, ha a végén koppany megszólal, hogy Steve én vagyok az apád, de ezt már a Harry Potternél is vártam Voldemort szájából.
Tetszett, mert nem a nácik ellen harcoltak, hanem a Hydra ellen, szóval nem egy ilyen tipikus rossz náci, jó szövetséges filmet kaptunk, ráadásul a Hydra egy késõbb is nagyon jól felhasználható nemzetközi Terrorszervezet, aminek Vörös koppanya is csak egy feje volt és ugyebár tudjuk egyet levágsz kettõ nõ helyette. Például egy késõbbi Avengers vagy Captain america filmben egy Vipernek nagyon örülnék (bár azt nem tudom, hogy sokan itt nálunk mit szólnának hozzá, hogy a rossz lány egy magyar):

http://en.wikipedia.org/wiki/Viper_(Madame_Hydra)

Tetszett a szereplõk nagy része. Dugan, bár nem nagy szerepe volt, egyenesen zseniális volt olyan, ahogy mindig is elképzelte, Egyébként érdekes módon, gondolom a nagy Amerikai "patriotizmus" ellensúlyozásaként, tetszett, hogy a Howling commandot nemzetközi szinten válogatták össze (egy japán, egy angol, egy ír, egy fekete és egy francia). Mondjuk Union Jacket nem tudom, minek tették bele, mert mint Union Jack, nem szerepelt semmit, és ennyi erõvel ha már Howling Commando és idétlen piros sapka, akkor már egy Pinky Pinkerton inkább paszolt volna bele, de ez az apróság, úgyis csak a stáblista fényében derült ki.
Tetszett, hogy a nagy hazafias résznél, revûs, pénzkunyerálós idétlen kosztümös (tetszett, hogy azt belevették) én is nem kevés iróniát fedeztem fel. arról nem is beszélve, hogy a 40-es éveket írjuk, akkoriban ez ment és maga Captain America is propaganda célzattal jött létre.
Ja és tetszett Stan Lee cameója, meg az (eredeti) Fáklya elõtti rövid tisztelgés is, különösen Chris Evans régi szerepének ismeretében.
Egyedül Arnim Zolánál hiányoltam a robot formáját, de elvileg még lesz "folytatás" és a kis törpe sorsa a filmbõl nem derült ki.
6/10
pelu 2011 aug. 09. - 15:30:09 6/10
(128/354)
A Thor jóval jobb lett, mint ez. Ez nem volt egy nagy durr, de igazából nem is lehetett sokkal többet kihozni belõle...
8/10
Voldemort 2011 aug. 09. - 13:58:46 8/10
(127/354)
Jó film volt, de nekem jött be annyira, mint a Thor. Chris Evans: Amerika kapitány és Hugo Weaving: Vörös koponya, helytálltak a szereplõk a szerepkre.
Szerintem azért csapták így össze a befejezést, mert az Avangers, az rögtön innen fog folytatódni. Hiszen Amerika kapitány vezeti majd a Bosszúállókat.
10/8
Newton 2011 aug. 09. - 12:31:13
(126/354)
Megvártad a felíratok utáni jelenetet? Nyilván lehetett volna ragozni, hogy igen, mindenki meghalt akit akkor ismert, meg hogy mennyire nehéz beilleszkedni, de ezt a lehetõséget szerintem majd az Avengersbe fogják kiaknázni.
8/10
Blaine 2011 aug. 09. - 12:17:30 8/10
(125/354)
Bár a Thor is tetszett, de az Amerika kapitány még inkább. Simán adtam volna neki 9 pontot, ha film készítõi csináltak volna egy normális befejezést.

SPOILER

Ez a kirohanok az utcára ráébredni, hogy ami volt elmúlt nagyon össze lett csapva. Fury begördül odapattint egy-két mondatot, kapitány válaszol és ennyi. Rohadtul lógva hagytak ezzel.

SPOILER VÉGE

Mindegy. A 8 pont jár.
6/10
Sadenal 2011 aug. 08. - 18:09:53 6/10
(124/354)
Hát elég gyenge film volt. Az egyetlen pozitívum talán Vörös Koponya jambo jet-je volt, de amúgy igazán felejthetõ volt és unalmas.


6/10
Bigpapa 2011 aug. 08. - 17:47:59
(123/354)
Mivel az utóbbi 8 hónapban rengeteg szar filmbe belefutottam, hogy juj,ezt várom és moziban,fõleg 3D-ben kell megnéznem ( Pl. Tron II) és majdnem eret vágtam magamon, hogy 2 rugót kidobtam az ablakon, újabban inkább online megnézem a filmeket, vagy belenézek és ha tetszik,akkor irány a nagyképernyõs MOZI :)
Ebbe nem belenéztem,hanem végignéztem.

Jól megcsinálták a II.Világháborús atmoszférát. Tommy Lee Jones qrva fáradt ebben a filmben. Vagy unta ezt a szerepet, de jó volt a gázsi,vagy sok filmet vállalt be 2010-2011-re,nem tudom,de folyton azt hittem,elalszik az unalomtól.Még a Sötét zsaruk 2-ben is élvezetesebben tekintett a kamerába postásként,mint itt :)
Na mindegy.
Hugo az egyik kedvenc színészem a Bizonyíték címû film óta.A Mátrix hozta meg neki az általános sikert, azóta kifejezetten jó fõ gonosznak,mert ezzel a fejjel tényleg csak tündét tudott eljátszani,ott sem azt a Giling Galang féle, szerethetõ tündérkét. :D A szinkron nagyon jól sikerült, fõleg Józsa Imre raccsolása volt jó Tuccinak.
Elég jól megoldották a látványos akciókat, képregény ide,vagy oda,nekem azért néha kicsit sok volt.De be kell látnom,hogy az a közönség, aki az új Star Wars epizódoktól nem okádott hupililát,és elég neki annyi, hogy 3D-ben robban minden,az imádni fogja ezt is.Szerintem a forgatókönyv nem volt egészen kidolgozva.Régóta gyúrnak erre a filmre,kicsit jobban ráfeküdhettek volna a sztorira. Az, hogy a II. Világháborúban a nácik mind hülyék (amcsi filmekben),már megszoktam, lásd Indiana Jones összes :)- bár pont az Indiana filmek a legnagyobb kedvenceim.De itt sajna még hülyébb nácikkal talizunk. Azok az okos amcsik mindig túljártak az eszükön.
SPOILERES KRITIKA
Volt ez a lézer,vagy plazma fegyverük,ami elporlaszt mindenkit.Tök mindegy, hol találja el.De érdekes módon,akár honnan lõttek, amcsi kapitánynak mindig a pajzsát találták el.ami alig volt 70cm átmérõjû.A másik,hogy ilyen fegyverekkel kiállnak egy sorfalba és gyakorlatilag átmasíroznak egy csatamezõn úgy,hogy egy ellenség sem marad.De itt bucira lõttek mindenkit.A vonatos jelenetet hagyjuk.Amikor elkapják kamuból amcsi kapitányt,azt sem értettem.
Miért kell minden filmbe azt beletenni,hogy a fõgonosz még beszélgetni akar egy jót a jófiúval a halála elõtt?Még sosem voltam fõgonosz,de ha az lennék és az embereim elkapnák az ellenségemet,simán hagynám,hogy nyírják ki.A tököm beszélgessen vele.Nem?Ugyan ez van fordítva,ha én vagyok a jó,kinyírom a rosszat,aztán megyek enni.
SPOILER vége
Az amcsi ideológia kell bele,hiszen csak Amerika kapitány a címe :),csak azt kéne ezekbõl kihagyni, hogy más nemzet meg hülye.
Kíváncsi leszek a 2012-es nagy múvira,amiben ott lesz az összes szuperhõs.

ennek adok egy 7-est
Newton 2011 aug. 08. - 17:31:00
(122/354)
Ha esetleg még valakit érdekelne milyen megoldással csoffasztották le Cap-et. Illetve akkor még Steve Rogers-t :)
http://www.fxguide.com/featured/case-study-how-to-make-a-captain-america-wimp/
A film szórakoztató volt, és látványos. Bizonyos részeknél kiválóan idézte az amerikai toborzás hangulatát, egy adag öniróniát is belecsempészve.
Nem értem a sok trollkodást, lehet hogy valakinek nem tetszik, de azt el lehet kulturáltan is mondani, nem kell rögtön pocskondiázni.

Részemrõl 8/10
10/10
Sonic8 2011 aug. 08. - 16:57:15 10/10
(121/354)
Most akkor teljesen meghalt v koponya?
:D
6/10
pelu 2011 aug. 08. - 15:42:19 6/10
(120/354)
***SPOILER***

Egyébként simán csak a hibernációtól maradt életbe Rogers, vagy annak a kockának is köze volt hozzá? Vagy a kockával egyébként mi lett?
Seemann 2011 aug. 08. - 12:01:51
(119/354)
Nos. Ízig-vérig képregényfilm. Ha mindegyik nyújtana ennyit, akkor évezredekig lehetne gyártani õket. Szerintem az amerikai propaganda pont hogy pellengérre volt állítva, ezért nem éreztem túlzónak. Nem tudom, feltûnt-e, hogy Amerikakapitánynak hívják ezt az akcióhõst, szóval, azért pampogni hogy sok benne az "amerika", érthetetlen. Másrészt plusz pont és fejsimogatás jár azért, hogy a "csúnya gonosz nácik" toposzt nem erõltették, ugyanis a "Heil Hydra", meg a Vöröskoponya Hitler ellenes akciója jóvoltából nem a gaz németeken csattant az ostor.

Valóban, a karakterek kissé egyszerûek, kissé mesés a story.... Viszont nekem már elegem van a másik végletbõl, nevezetesen abból, hogy a képregényfilmeket teletömik a komolyság kedvéért minimum 45 perc tömény rizsával, moralizálással, meg a felelõsségrõl való unalmas pampogással. A Pókembernél is túlzásba estek, amikor megfeledkeztek arról, hogy Pókember kalandjaira, akcióira ülünk be a moziba, és nem Peter Parker pszichiátriai kezelésére, Ben bácsistúl meg MaryJane-estõl.
Sajnos a Vasember kettõben is sok volt a felesleges duma, poénkodás, moralizálás, bár ott még jól illeszkedett a filmbe. A Thor és az Amerika kapitány készítõi úgy látszik vették a kritikákat, és adtak az egésznek egy kis kerozint, és a danielsteel elemeket jelentõsen megkurtították.
8/10
Viktor6665 2011 aug. 08. - 00:22:18 8/10
(118/354)
Nekem tetszett, az volt amit vártam, közepes sztori, jó akciójelenetek és humor:)
arcansas 2011 aug. 07. - 20:37:25
(117/354)
jaj bocsi,akarom mondani batmotor :)
arcansas 2011 aug. 07. - 20:37:06
(116/354)
A következõ az lesz,hogy valójában a batmobilról koppintották :)))))) ^^teljesen egyetértek,semmi köze:)
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 07. - 19:55:39
(115/354)
;))