10/10
Csupak 2009 nov. 17. - 23:13:45 10/10
(218/498)
Az amerikai szépségben minden egyes szereplõnek volt egy olyan katt az agyában, ami azért nem mindennapi, és ez (ez is) csodálatossá teszi magát a film hangulatát, és emiatt is olyan különlegesek a karakterek, ami nálam egy nagyon jó pont, mert az összes karakter hihetetlenül jól el lett találva, és a színészek brilliánsan szerepeltek.
Kezdeném Jane fiújával, Ricky-vel. Megszállott filmezõ mániája hihetetlenül jó ötlet volt. Volt benne elvontság, betegség, és nagyot ütött, hogy mindemellett a srác egy teljesen nyugodt és gyakorlatilag szerény személy volt. Nagyon eredeti karakter.
Jane… Õ tulajdonképp lázadt… de sosem mutatta ki, csak a belsejében zajlottak le ezek a folyamatok, a külvilágnak sosem adta ki. Olyan csendben szenvedõ típus. Kegyetlen jó! Apja és anyja kapcsolata silány, unalmas, ellaposodott és nem volt épp tetszetõs neki, ahogyan az sem, hogy közte és apja között a kapcsolat már lényegesen elidegenedett.
Jane barátnõje, Angela, mint kiderült a film végén, szûz volt. Ugye mindenki azt az információt hallotta róla, hogy már ezer és ezer fiúval ágyba bújt. Így próbálta elnyomni magában a rá illõ „nem bombanõ” címet, és ezt a rendezõ nagyon jó módszerrel tudatta a nézõvel, méghozzá úgy, hogy Ricky sosem nézett Angelára, és állandóan csak Jane-t filmezte videokamerájával.
Az apa… az egyik legnagyobb karakter. Az a visszafojtott cinikusság, az a gyermeteg vágy a fiatal lány iránt, lenyûgözõ…
Az anya, a teljesen elégedetlen karakter. Randizik és összefekszik egy másik férfival, mert férje már számára nem alkalmas arra, hogy eltöltsenek egy jó estét, vagy szeretkezzenek egy jót.
Ricky anyjánál nagyszerûen tükrözték azt az igazából összetört feleséget, aki már csak beletörõdni tudott sorsába. Pl azzal, hogy alig szólalt meg a filmben, és ha valamit mondott is, hihetetlenül érzõdött a hangján, hogy az élete egy tragédia. Ami még hitelesebbé tette, mindig késõbb reagált fia szavaira. Nem beszélve arckifejezésérõl. Megviselte az élet, az õrült férje, aki egy idegbeteg szadista ember, ráadásul verte a gyerekét. Ez is kitûnõ karakter.
Számomra mindegyik szereplõben volt egy olyan plussz, ami más filmek szereplõiben nem rejtõzködik. Mindegyik egy külön világ, és mindegyikben volt valami, amit elfojtott magában. Elvont, beteg, és lenyûgözõ!!!
10/10
Ui.: Természetesen ez csak az én gondolatmenetem, lehet, nagy butaság, de én így értelmeztem a szereplõgárdát.
10/10
Kása milán 2009 szept. 21. - 22:36:13 10/10
(217/498)
nekem baromira tetszett ez a film!! egyik kedvenc.szerintem feliratosan jobb.spaceynak a magyarhangja szörnyû.
10/10
antika4 2009 aug. 19. - 10:15:11 10/10 Előzmény daflava
(216/498)
Megnézettem apámmal ezt a filmet. Apámról tudni kell, hogy csak ilyen scyfi, akciófilmeket szeret. De erre a filmre azt mondta, hogy nagyon jó, nagyon tetszett neki.
daflava 2009 aug. 12. - 23:23:39
(215/498)
De én azért a helyében kiváncsi lettem volna, hogy ha a fia nem meleg, ebbõl adódóan nem azt csinálták a garázsban , amire gondolt, kiváncsi lettem volna a helyében hogy akkor mi volt az a kinosnak látszó jelenet a garázsban. Nemhiszem hogy egybõl leszûrte hogy a gyarek csak spanglit csavart. Mindenkép kideritettem volna mi tortént ott , mielõtt cselexem.
daflava 2009 aug. 09. - 16:32:19
(214/498)
Nekem nem kellett elmagyarázni, ha visszaolvasod amit irtam , ugyan azt irtam le én is, csak kicsit mégiscsak zavar az a tény, hogy simán a szégyen miatt tette és nem valamiféle bosszúból pl a fia megrontása vagy kihasználása miatt. Csak tisztázni akartam, ennyi. Nem kéne ebbe belekötni. Mire van a forum ha ilyenek miatt is lehurrognak....
9/10
fredi60 2009 aug. 08. - 10:26:05 9/10 Előzmény BabyBaba07
(213/498)
Kicsit olvass vissza, ott találsz egy másik meghatározást is az American Beauty-ra. Érdekes. :)
És az is passzol a filmhez.
10/10
offtopic
Heathcliff 2009 aug. 07. - 23:03:27 10/10
(212/498)
Sose szoktam ilyen blõdlit beírni. De most csak kattingattam. Bocs, ha megzavartalak.
10/10
Heathcliff 2009 aug. 07. - 22:36:46 10/10
(211/498)
Igen, a szomszéd a szégyen miatt lõtt, a feleség a bûntudat miatt omlott össze.
daflava 2009 aug. 07. - 21:06:25
(210/498)
Lehet hogy a film cime az amerikai álom élet kifigurázására utal, de szerintem ez a film messzemenõleg többet mond ennél, szerintem az egész élet, a lét szemléletét változtathatja meg az emberekben, nagyon mély gondolatok vannak benne.

De mindazok után, hogy vagy 10x láttam a filmet , nem hagy nyugodni a finálé.

***SPOILER***
Ugye mindenkinek úgy jön le, hogy a szomszéd az aki meghúzza a ravaszt, de miért? Mikor megcsókolja Spacey-t a garázsban és elutasitást kap, leeshetett neki hogy nem meleg, vagy legalábbis nem biztos. Tehát nem tudhatja mit csináltak a fiával a garázsban. Akkor miért lõtte le? Legalább elkellet volna hogy bizonytalanodjon, és megfontolnia a gyilkosságot, vagy pont az elutasitásból származott szégyen miatt húzta meg a ravaszt? ... és ott van még a feleség. Úgy nézett ki , mint aki az egész úton azt tervezi, hogy véget vet férje életének, ha nem õ volt, akkor miért borul reszketve a ruhák közé? ..talán a gondolatgyilkosság utáni bûntudattól? Esetleg valami elkerülte a figyelmemet?

Érdekes egy befejezés, de vitathatatlanul ez a valaha gyártott egyik legnagyobb film.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 aug. 07. - 19:57:30 10/10
(209/498)
...

idézlek:

"Csak az az ember nem érétkeli, aki nem annyira értelmes, hogy megértse mit is akar tükrözni a film"

Részemrõl túlbeszéltük.
10/10
BabyBaba07 2009 aug. 07. - 19:53:47 10/10
(208/498)
Ugyan már!!!!!!! Ne menjünk ennyire messzire. Nem használtam azt a szót, mert azért nem így gondolom. Nem kell túldramatizálni.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 aug. 07. - 19:34:48 10/10 Előzmény BabyBaba07
(207/498)
Nem baj, bármi is a véleményed a filmrõl. Az a baj, ha látatlanban lebutázol másokat, sõt, mint kiderült, vaktában.
10/10
BabyBaba07 2009 aug. 07. - 18:31:50 10/10 Előzmény pozsizsuzsi
(206/498)
Nem olvasom el soha az elõttem tornyosuló komikat (fõleg, mert tegnap regisztráltam magam), de ezek szerint már más is írt ilyet...engem mondjuk annyira nem izgat, ez az én szuverén véleményem és jogom, hogy így gondoljam.Másoktól függetlenül.
...és valóban ez nem egy átlagos film, a nézõk nagy többsége szerintem még azt se tudná megmondani, miért is ez a címe, mit takar az "American Beuty", pedig kulcsfontosságú, ezzel a címmel teljes a kép a film mondanivalójáról. De semmi gond, csak az ilyenek ne kritizáljanak vagy értékeljenek egy filmet.
Nem szeretnék senkivel sem vitatkozni, vannak filmek amiket szeretek vagy pont nem, leírom oda a véleményem és nem kívánom védeni, mindenki fogadja el, hogy különbözõek vagyunk és másképp láthatunk dolgokat. Nem kell mindenki miden komijára reagálni és analizálni, hogy "mit mondott?", "miért mondta?", "hogy gondolta?", "most sérteget?!" stb...magára venni.
Ez egy kötetlen fórum, szubjektív véleményekkel.Ízlésekrõl nem lehet viatkozni. Csak aki nem látja- vagy érti meg egy film egészét, az ne értékelje. Nem véletlenül kapott Oscart. Vmi értelme biztos van a filmnek.Ez az én véleményem.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 aug. 06. - 18:01:03 10/10
(205/498)
Bébibaba, ez most nem csak neked szól, de sokaknak. Igen elharapóztak az ilyen érvelések, hogy aki a filmet nem szerti, az azért nem szeri, mert buta/éretlen/erkölcsileg nulla stb. Úgyanúgy a másik oldalról: aki ezt a filmet szereti, az buta/éretlen/erkölcsileg nulla stb.
Az ilyen érvelések nem érvelések, és értékelhetelenek.
Én 10 pontra értékeltem a filmet, de ettõl nem érzem magam senkinél sem nagyobbnak.
10/10
BabyBaba07 2009 aug. 06. - 17:35:15 10/10
(204/498)
Bocsánat, "aki nem annyira értelmes"...:)
"Nem" szó lemaradt, azaz a lényeg.Így szokott ez lenni :D.
10/10
BabyBaba07 2009 aug. 06. - 17:33:37 10/10 Előzmény 1asokközül
(203/498)
Imádom!!!!!!!!!! Nagyon nagy film :):).
Kevin Spacey nagyon nagy benne, van a storynak mondanivalója, az élet hétköznapjait mutatja be, de mégsem unalmas.
Csak az az ember nem érétkeli, aki annyira értelmes, hogy megértse mit is akar tükrözni a film: egy tükörkép, az amerikai álomról az amerikai szépségrõl cenzúra és szépítés nélkül! Hogy az amerikaiak élete, amiket a filmekben látunk: jó autó, szép család, golden rettriver, fehér léckerítés....ez csak mind egy torz valóság, csak egy álomkép, amit ez a film összetör.Megmutatja mi vanVALÓJÁBAN a "színfalak" mögött.
Az ötlet is 10-es és a kivitelezés is.Nah ilyen a jó film.
10/10
1asokközül 2009 jún. 26. - 11:12:08 10/10 Előzmény doosz
(202/498)
Igen így kezdõdik!:) Nagyon bírom benne Kevin Spacey-t.
fancsalir 2009 jún. 08. - 17:55:34 Előzmény lazalaci21
(201/498)
téves adat.

6 BAFTA díjat nyert, vmint kapott 8 jelölést

kimaradt 3 golde globe jelölés is.

érdemes lenne javítani
10/10
lazalaci21 2009 jún. 07. - 00:53:54 10/10
(200/498)
Szenzációs alkotás. Kevin Spacey játéka fantasztikus. Elejétõl a végéig magával ragad! 10/10
10/10
doosz 2009 máj. 29. - 22:58:53 10/10
(199/498)
te jó ég ez egy beteg világ amiben élünk:D (1 perce lett vége a filmnek) zseniális alkotás. Kevin Spacey hihetetlenül játszik, mondjuk más filmekben is nagyon szeretem (pl. K-PAX).
Nekem is nagyon tetszett a film egésze, a mondanivalója, és végülis az összes színész játéka nagyon jó volt.
A zene is nagyon jó az egész film alatt, nemtom másnak feltûnt-e így elsõre.
Szóval csak ajánlani tudom.

(A film elejérõl lemaradtam, azzal kezdõdik ami itt van idézve?)