8/10
Edmond Dantes 2013 márc. 11. - 21:47:48 8/10 Előzmény surviver
(4/4)
:o)
8/10
surviver 2013 márc. 11. - 09:19:31 8/10 Előzmény Edmond Dantes
(3/4)
Nagyon jól megfogalmazta az elõttem szóló.

Jó darab, de többet vártam tõle, nagyobb volt a füstje, mint a lángja.

A díszletek óriásiak, Szabó-Kimmel remekelt.
8/10
Edmond Dantes 2012 okt. 01. - 14:19:52 8/10
(2/4)
Fizikailag-szellemileg egyaránt fárasztó, komoly kirándulás nézõnek, közremûködõknek-alkotóknak egyaránt az egy szünettel 3 és 3/4 órás órás produkció: szinte lehetetlen ezt a sûrû és kilóra is bonyolult anyagot - ami valójában két anyag - végig koncentráltan követni. Néhány húzást tán meg lehetett volna kockáztatni. Számos 20-25 évvel ezelõtti történés, esemény stb. mára túlhaladott lett, másfelõl meg sok minden nagyon is aktuális (maradt), ahogy az természetes egy irodalmi alkotás esetén, csak itt azért feltûnõbb, mert a "20-25 évvel ezelõtt" még túl közel van. A közismert hasonlattal: nincs unalmasabb a tegnapi újságnál...de a tegnapelõtti már megint érdekessé válhat. Ez a darab szerintem még a "tegnapi újság"-kategória, nem elvitatva egyetemes és kortól független üzeneteit sem...és persze itthoni áthallásokban sincs hiány, egyik-másik erõs hangsúllyal is jelenik meg. A témaválasztás ismét bátor, ismét egy kísérlet a különös, az egyedi, a más felõl közelíteni az egyetemes, az általános felé, avagy egy csepp vízben a tenger...
Alföldivel az élen - aki az egyik "félre"-kiszólással mintha búcsúzna?? - néhány pazar alakítás és a nyolc szerepló példás csapatjátéka a rengeteg színváltozásos jelenetben, amihez persze a mindent tudó színpadtechnika is kellett. A rendezés (Andrei Serban) nekem "sok": nagyon színes, nagyon szagos, nagyon-nagyon harsány, szájbarágós, túlpörgõs. Intimebb térben (pl. Gobbi Hilda Színpad) a kevesebb is több lehetett volna, persze a nagyszínpad technikai csodái nélkül, s mint már említettem, némi húzással. 10/8
10/10
katona73 2012 okt. 01. - 11:13:51 10/10
(1/4)
Gyomron üt! Mégis érezni kell, mert végre egy elõadás, ami eltalálja az érzékeny pontjaidat! Az érzékeny pontokat pedig stimulálni kell! Sikerült! Nézd meg!